Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

prahaxx
16. nov 2009

ahoj Jane, sucitim s Tebou, ale aspon si vyskusala, co to da, a teraz vies, ktorou cestou sa dat, nech sa Ti dari 😉 ale Jane, zostan tu este s nami aspon chvilku
asi je nejaky divny posun mesiaca, lebo sa fakt deju hrozne veci, sestre zomrelo babatko, bola v siedmom mesiaci ☹
uz tyzden mam vsetky mozne tehotenske priznaky, som 19 DC a 7D po moznom otehotneni, zacinam byt paranoidna, podozrievam samu seba, ze si tie stavy len namyslam, ale navrete prsia a pravidelne vecerne nevolnosti som si namyslela riadne ☹ ,
este je skoro testovat, nic sa neukazalo, ale tri nove testy to istia.. ☹
manzel je treti mesiac po sebe na antibiotikach, tak opat zmensene sance, ale rozhodli sme sa, ze buduci mesiac zajdeme do Heliosu, nech sa na nas kuknu, teda, ak niesom tehotna 😝 ..
ale teraz len stale myslim na segricku.. 2 roky cakali na babatko, a boli stastni strasne.. ale žiaľ, stava sa ☹

prahaxx
16. nov 2009

Vanesska drz sa, ako Dahra, nech sa dari 🙂

janemari
autor
16. nov 2009

prahax tak to mi je strasne luto s tvojou sestrou.Boze co sa to deje na tomto svete,to naozaj uz neexistuje ziadna spravodlivost?Dnes som sa podozvedala tolko veci ze mi je z toho na grc.A ked som povedala este pred nejakym rokom a pol,ze mam stresy tak ma odbil aky ty mozes mat stres.Sla som ku gyn.na odber krvi ana hormonalny profil.A hadajte co stresovy hormon bol poriadne prekroceny a to bolo u nas kludne obdobie.Ked som mu to dala cierne na bielom odbil ma ked som strese mam ist byvat k rodicom a budem v pohode.Dnes som strasne vela telefonovala aby som vyjasnila vsetky nedorozumenia ktore sa stali.A kazdy mi hovori este to vydrz uz to nebude dlho trvat.A ze ich mam vsetkych ignorovat a zit si vlastny zivot.Naozaj som uz z toho vsetkeho na nervy.A co sa tyka tvojich tehu priznakov?Vyckaj a o par dni testni.Mna stale boli to podbruskomaternica,ale nemam pocit ze mam nejaky zapal 😅

evina0
17. nov 2009

jane zivot ti dava same facky..treba zvazit ci chces ostat do konca zivot ponizovana.ale podla mna mas na viacej ..ved kazdy clovek si zasluzi byt milovany!!!!! dietatko mozno pomoze .ale len na cas potom sa vsetko vrati a bude este horsie. a pokial by potom doslo k rozvodu ver tomu ze svokra je schopna vziat ti to dieta..mam jeden pripad pre ocami,ako som spominala sestru ktorej takmer svokra vzala syna..jej totiz na tom malom zalezalo viacej ako jej synovi.ked sa sestra rozviedla, otec mal pravo stretavat sa so synom a to zacalo este len peklo.stvali ho proti mamine a mali bol taky zblbnuty ze hruza.bol protivny,uzavrety lebo doma videl lasku a svokra(babka) ho proti mamine stvala denne.roky sa sudili co jej ho chceli vziat,ani nejdem pisat kolko penazi na posudkoch nehala a nervov ..svokra bola taka vplyvna ze sestra takmer o maleho prisla..
Ja by som toto nikdy zazit nechcela a teraz si poviem zeby som to ani nedovolila. viem ze mas muza rada, skus napr odist od neho ak sa ti da k mame.ale na dlhsi cas nech sa spameta..a ak ani to nepomoze tak dietatko tu uz nic neporiesi.
je nadherne mat dieta ale ako ste aj vy pisali ROZVODOM NAJVIAC TRPI DIETA.dospeli sa s toho dostanu no dieta ma s toho traumu na cely zivot. sestrin maly je o 3 roky starsi ale je vidiet ze sa casto trapi .aj ked si na obdobie kedy sa ukryval s maminkou do kupelne co ocino mamu siel bit nepameta ale pameta si ine veci a myslim si ze na ne nezabudne. deti vidia ci citia vsetko,dokonca viacej nez by sme si mysleli a aj vsetko chapu.
jane skus ak sa da ten odchod a ked nepomoze zariad si zivot inak.chlapa si sikovna zena ako ty najde.aj ked budes opatrnejsia ale myslim si ze ten muz co je s tebou teraz neni ten spravny a dost si si pri nom vytrpela..
tolko moj nazor.
vzdy aj keby si ostakla tehotna sa da cuvnut a rozviest sa.pokial zistis ze ti ten muz nestovi zato.
moj nazopr na chlapa ktory si nevazi zenu a dokaze dokonca na nu ruku zdvihnut je obycajny chrapun a svina.mam totalny odpor k takym chlapom.asi to vo mne ostalo ked som videla v okoli mna taketo pripady a vtedy som sa zaprisahala ze s takym muzom by som ja zit nemohla.aj keby sa muz takto zmenil a zacal tak spravat tak sa rozvediem. taketo veci sme si vyjasnili pred savdbou a on si je vedomi ze mam v sebe tento odpor voci takymto hnusnym sviniarom.
mozem si zaklopat ale on je iny a verim ze to tak aj ostane po zbytok zivota. v kazdom vztahu cosi je ale pokial zacnu padat facky,bitka,chlast tak to podla mna neni laska ale tyranie.

teraz na inu temu..uz mi je cosi lepsie so zaldukom a pomaha mi ze som obmedzila aj PC.hlava lepise poslucha. a zaciname sa gulatit 😵 😵 zacinam pozorovat ze sa brusko stava gulatejsie a som rada ze mame zatial prvy trimester za sebou 🙂 🙂

dahra som velmi zvedava na teba a verim ze svetko dopadne dobre a coskoro budes mat aj ty krasne tt pri mene.drz sa
prajem pekny dnik vsetkym
😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTT 😵 😵 chytajte snazilky 😉

janemari
autor
17. nov 2009

evina pekne si sa rozpisala a co sa tyka svokri mas pravdu,lebo manzelstvo jednej dcery uz rozbili a to este ani dieta nebolo na svete a oni sa brali asi po 10 rocnom chodeni.A ked sa chce stretavat s dietatom mu to svokra nedovolila a dieta sice je uz dospele zije v tom,ze ho otec nechcel a nemal on zaujem.To asi tolko k tomu.Musim do januara vydrzat a potom si dam predpisat antikoncepciu.Potrebujem si zarobit nejake peniaze aby som sa dokazala osamostatnit.Problem by sa vyriesil keby sme isli byvat daleko od svokrovcov,ale to muz nikdy neurobi lebo oni su pre neho vsetkym a druha ale krutejsia moznost je keby zomreli a to ja neovplyvnim.Oni siria na okolo len zlobu.A koniec koncov aj to co vzniklo v nedelu maju na svedomi oni.Vela veci a vcera vysvetlilo a maju to na svedomi oni a kedze im ich deticky doveruju nie na 100% ale na 1 000 000% tak nevidia ako rozbijaju ich manzelstva.Oni to skratka hodia na partnerov ze su ty zly a ich deti im veria.Pytam sa kde je teraz Boh,preco nechava takychto ludi chodit po svete a robit tolko zla.Ved ja v podstate nie som viazana zoberiem sa a idem prec.Ale maju 5 dalsich vnucat a tie su take dezorientovane,lebo ich stvu proti tomu druhemu rodicovi a ich rodinam.A si zober ze oni im do hlavy bulikuu aky su zly a ked sa s nimi stretnu vidia ze to tak nieje.Co vyrastie z tych deti?Rozdvojene osobnosti ktore nebudu vediet zit v partnerskom zivote.Tak je to aj u mojho muza a jeho surodencov.Na jednej strane veria rodicom a na druhej vidia ze to tak nieje,ale nechcu oporovat rodicom tak ponizuju a ublizuju partnerom.Toto je chore.

evina0
17. nov 2009

jane dobre si to vystihla..je to chore.
drz sa a nemyslim si ze sikovna zena ako ty musi byt odkazana na svokre a jej poslusnom synovi.presne taketo rodinkarsvto a stanie voci partnerom bola segrina svokra. su taky ludia bez chrbtovej kosti ..co uz,raz sa im to mozno vrati..
dahra kde si? ako sa citis??

dahra
17. nov 2009

Ahojte,
navsteva nam odisla, tak som zasa tu. Poprecitovala som si, co ste popisali, teda uf...
Evina,
gratulujem k 13tt a uspesne ukoncenemu prvemu trimestru. Uz by ani tie nevolnosti nemali byt take hrozne, ze? O par tyzdnov budes citit aj kopanceky 🙂.
Miminap,
☹ je mi luto, ze ta to tak boli, uz ti naozaj zostava iba zatnut zuby a vydrzat do uspesneho konca. Mocne drzim palce.
Vanesska,
takze OPU uz tento tyzden. 🙂 Fakt to zbehlo, ty uz pomaly tiez finisujes s injekciami. Nech pekne foliky rastu a hlavne vyvijaju sa v nich kvalitne vajicka.
Jani,
co nove? Este si nebola u gynosky? Pomaly prides na rad ty s KET. 😉 Uz ani nie dva mesiace.
Prahaxx,
😔 to, co sa stalo tvojej sestre je velmi bolestive a hlavne, ked uz iba par tyzdnov chybalo ☹. Vytuzene babatko, ale pisala si, ze je nemocnici sestra uz davnejsie. Mali potom komplikacie uz dlhsie. Vidim, ze na vas sa to tiez vali, ale po vsetkom zlom musi vyjst slnko a zasa bude dobre.
Uz ste sa objednali do Heliosu? Idete ku Gatovej alebo ku Krajkovicovi? Bez objednania tam neberu, lebo je tam strasne vela ludi. Na ich stranke najdete cislo na rcepciu. Urcite vam tam poradia a kludne sa potom doktora na vsetko pytajte, su dost trpezlivi a mili 🙂 Na zaciatku som tak dosla s papierom A4 a otazkami, co som si priebezne spisovala. Lebo casto sa mi stane, ze ked sa chcem opytat, tak zabudnem.
Jane,
to ty mas riadny psychicky teror. Myslim, ze manzel je skor ovplyvnovany rodicmi a keby bol daleko od ich vplyvu, tak by sa ho dalo "prevychovat". Mas to o to tazsie, ze svokrovci su tam. Ak sa naozaj stresujes tak velmi, tak urcite to nerobi dobre ani pre tvoje telo, zdravie, dusevny stav. Nemozes odist k rodicom? Tusim ti to aj navrhovali tu niektore...Rodicia by ti pomohli ci nie? Distanc od diania prospeje, uvidis, ako sa zachova. Ak sa nebude zaujimat, tak myslim, ze spoliehat sa na to, ked uz tu skvokrovci nebudu nie je nic moc - cakat desiatky rokov....Chce to len silu a rozhodnutie. A ty si silna zena! Lebo to, co si vydrzala, to nie kazda zvladne.

ninockaskv
17. nov 2009

ahojte, nechcela som sem chodit na tuto temu, ze sa tu zase dozviem, co nemam.. ale dnes na mna dolahla kriza, tak som si povedala, ze pozriem kolko z vas je tehu 😉

ja mam tiez endometriozu, nepriechodne vajickovodz, pred tromi rokmi mi odstranovali cystu.. v decembri minuleho roku sme boli na ivf, hned na prvykrat nam to vyslo a zostala som tehotna..zial o naseho maleho sme prisli pri prenasani v 42tt - zadusil sa pupocnikovou snurou este v brusku...

v centre na konzultacii mi povedali, ze minimalne 6 mesiacov nebudu nic robit.. takze som teraz na cakacke do buduceho roku .. a neviem, ci som viac nestastna z toho, ze sme prisli o naseho maleho alebo z toho hnusneho pocitu, ze mozno po tom vsetkom deti vobec nemam mat a ze ich ani nebudem mat..

otehotnel niekto prirodzene s enom? alebo aspon sa babam dari s ivf? ☹

evina0
17. nov 2009

ninockaskv UUUFFFF ja by som take cosi nerozdychala.az mi pri srdci spichalo ked som si tvoju spravu precitala..a kde boli lekari???? ved sa vravi ke dzena neciti pohyby aspo 10( ci kolko) denne tak je zle..a co maly ani nejak prudko nekopal?? ci to asi neni citiet ked sa ta snura omotava..ja sa tiez desim aby sa nic nestalo ale verim bohu ked mi uz dal dar ostat tehu ze mi aj pomoze a keby som o comkolvek pochybovala letim na pohotovost..
a potesim Ta tym ze ja som hned po liecbe ostala tehu a prirodzene kuk moj album tam som si vsetko znacila priebezne co prebiehalo... a ked kuknes temu uspesne tehulky s endometriozou tak skoro kazda ma dietatko.mne lekar co ma operoval povedal, ze vyhra nad endoskou bude vtedy ked budem s nemocnice odchadzat s dietatkom v naruci a bude zdrave,asi vie co vsetko uz videl ..hlavu hore a drz sa.

zajacik...
17. nov 2009

Ninocka je mi to nesmierne luto ☹ ☹ ☹ ☹ Prajem ti strasne vela sily a hlavne aby vam vas anjelik poslal do bruska cim skor dalsie babatko. Drzkaj sa!

ninockaskv
17. nov 2009

tazko povedat, kde boli ☹ v piatok nas hospitalizovali (to bol 8 den), ja som vobec nebola otvorena ani na milimeter, prisiel vikend, bolo malo lekarov v praci, mali vela cisarskych, ja som sa mala dobre, dietatko malo dobre vysledky.. tak nas v pondelok na vizite planovali predstavit.. ale v pondelok rano uz nebolo citit pohyby.. a ked robili monitor tak uz len konstatovali vada nezlucitelna so zivotom.. a lekarke, ked som rano na vizite vravela, ze necitim pohyby tak povedala, ze mozno iba spi...

a maly sa pocas tych poslednych dvoch tyzdnov par krat hyabal strasne moc, raz sme kvoli tomu aj leteli do nemocnice, ale vsetko bolo v najlepsom poriadku, teda podla nich..

a ci je snura vidno okolo krku, no raz neviem, kazdy povie nieco ine.. niekto povie, ze to je vidno na uzv, niekto ze to nie je vidno.. ze to mola byt otazka par minut, alebo par dni.. ze niektore deti maju 4x snuru okolo krku pri porode a nic sa nestalo..

a to nehovorim o tom, ze nas lekar, s ktorym sme boli dohodnuti, ze nas bude rodit, mi 10 pred porodom oznamil, ze ide na dovolenku..

takze asi to tak nejak malo byt, asi z nejakeho dovodu moje vajecniky priechodne nie su.. a asi nas maly mal byt s nami len tak kratko.. ☹

ale ak to bola chyba lekarov, tak dufam, ze ak spravodlivost na tomto svete nie je, tak je aspon na onom a ze budu mat do smrti vycitky svedomia a ze zhoria v pekle..

dakujem za povzbudive slova, ja mam pocit, ze z tohto sa spamatam, len ked budeme cakat dalsie babatko, ale mam strasny strach, ze to mozno uz nevyjde.. ale vidim, ze tu baby s endo bojuju a nie je to koniec sveta, pokial su hormony v poriadku, chlap je v poriadku, folikuly sa budu robit.. maternica je v pohode.. tak hadam sa nad nami tam niekto hore zlutuje a nas malicky nam posle dalsiu detsku dusicku

vsetkym vam strasne drzim palce, tym co maju mrnouskov v bruchu,nech to dokopu do uspesneho konca .. a tym ostatnym (teda nam) skore tehulkovanie..

ninockaskv
17. nov 2009

evina, kukla som album, vitazne zabojovane 😉 nam doky v centre povedala, ze nasa sance otehotniet prirodzene je 0,001 a ze ked sa nebodaj zadari, tak to smrdi mimomaternicovym tehu.. tak moja terapeutka si potukala po cele, ze to teda bola riadna nakladacka... clovek sa od niektorych lekarov nedocka mileho povzbudiveho slova ☹

zajacik, drzim palce, nech vam cisla pri tt uspesne nabiehaju..

hadam sa k tomu na jar do pracujeme aj my 😅

mirip
17. nov 2009

ninicka je mi to lúto 😔
hej otehotneli sme prirodzene, ja som otehotnela prirodzene a mám endometriozu a ešte k tomu ked sa podarilo otehotnieť som tam mala aj myom ktorý tiež bráni otehotneniu takže sa stal zázrak, a aj baby v téme tehotenstvo- uspešné tehulky s endo aj tam súbaby čo otehotneli prirodzene. pink_laby, lenocka3, bleelka, lenand, ellianka, livaf a ostatné tak nezúfaj, možno ti ten anjelik ktorý odišiel do neba pošle čoskoro za seba náhradu a budete šťastní 😉
aj my sme tak na // čakali strašne dlhé predlhé tri roky a ako to začalo tak to aj skončilo, musela som na kyret a to som mala v ten deň akurát narodeniny diagnoza missed abortion a tiež som bola na tom strašne zle že už neotehotniem a že sa endo vráti atd. a prešla pauza povinná som bola na preventívke u Dr. a ked som si šla pre výsledky z preventívky k Dr. tak to už rovno s // testom a to som si mysela že normálne bez pomoci neotehotniem / lebo prvé otehotnenie bolo síce prirodzené ale som bola odsledovaná celý cyklus Dr. a som aj napchatá hormonmi tak som si myslela že bez pomoci neotehotniem a sa stal náš malý zázrak a už ho máme aj doma a sa tešíme z neho každú jednu minútu každý deň tak nezúfaj ten váš anjelik v nebíčku určite pošle pre vás na ubolené srdiečko za seba náhradu a budete mať aj vy bábo

jani2
17. nov 2009

ninočka - čo sa ti stalo, ma dosť položilo, niečo také som si bohužiaľ prežila aj ja...neprenášala som, ale išlo o predčasný pôrod v 26tt (pri sekrláži došlo k infekcii nemocničnou baktrériou klebsielou - zo sterov o tom dr. vedeli a nedostala som žiadne antibiotiká!!!!!, takže som na celú nemocnicu poriadne nahnevaná)..jedno dievčatko z dvojičiek mi zomrelo ale ostala mi aspoň jedna bambulka, ktorá nám robí veľkú radosť...je to strašne kruté, že si tehotenstvo dotiahla do konca a potom taký hrozný koniec...pritom by stačil cisarák v ten piatok a bola by si šťastnou maminou...ale to všetko je len keby, keby...sama viem, že je už zbytočné takto rozmýšľať. 😢 😢 😢
Tiež som ostala tehotná až po 3.IVF a viem, že s endo sa dá otehotnieť, ak je rozsah endošky miernejší, ide to aj prirodzene, ak horší dosť sa daria IVF-ká...veď ako si písala, hormóny sú v poriadku, vaječníky nevyhasínajú a ak je aj maternica ok....tak sa raz musí zadariť...len treba skúšať a veriť, že to výjde....zvlášť ak sa ti už raz podarilo otehotnieť, tak to je dobré znamenie, pôjde to aj druhý krát 🙂
Dahra - ja nemám zatiaľ nič nové, na gyndu sa chystám o týždeň, to má manža dovolenku, tak postráži malú...inak sa cítim fajn, nič ma nebolí, ani vaječníky...jediná nevýhoda tej HAK je len, že mám fakt nulovú chuť na sex...dievčatá koľko vydrží chlap bez sexu?, ja sa asi budem musieť prinútiť, lebo ten môj ho nemal už asi 1 1/2 mesiaca (teda dúfam, že ho nevyhľadal niekde inde 😅 )....a čo maličké v brušku, ako sa mu darí: 🙂 ..inak čítala si že to Wolsfkinke asi vyšlo, sa teším s ňou!

ninockaskv
17. nov 2009

babulky dakujem.. 🙂 😔

budem ignorovat vsetkych lekarov s ich 0,001 a "je zazrak, ze s vasou diagnozou ste vobec otehotneli"

najhorsie na tomto vsetkom je to hnusne dlhe cakanie ☹ clovek caka na vsetko stale neustale..

dahra
17. nov 2009

Ahojte,
Ninockaskv, 😔.
na to nie je slov - chybaju doktori, nestihaju a je to odflaknute. V takom pripade maju dietatko kontrolovat ovela-ovela castejsie ☹ ...

V centre povedali - 0,001 - kdeze! Normalne sa vravi, ze 50% neplodnych ziem ma endo a 50% tych, co ma endo je neplodnych. To sa pise aj v knihe od Kuceru - endometrioza, citala som ju a je od odbornika. Takze dajme tomu, kazda druha - tretia otehotnie prirodzene, ak vsetko ostatne je ok. Zial, dnes vacsinou diagnozy nechodia po svete same a zvykne sa k nim pridruzit aj daco ine, takze sa to tym komplikuje a pocet klesa. Ale urcite nie 1:1000.

Robila som si statistiky byvalych ien s endo a zatial, co som napocitala cca 50, 10 sa neozvalo, cca 35 bolo tehotnych skor ci neskor (aj IVF aj prirodzene) a 5 zatial (od r. 2006) nema dieta, ale moze byt, ze posledne uz nechodia a mozno sa nieco zmenilo. Nie je to take bezutesne.

Ja som akurat po 1.IVF, ET sme mali v nedelu. Manzel ma velmi nekvalitne spermie, takze na prirodzene to u neho nie je. Urcite ak je manzel ok, treba sa pokusat nejaky cas prirodzene a ak to nejde, tak potom ist na IVF.

Jani,
🙂 ty si klasicka, mesiac a pol - ale chapem plne, lebo ked som bola na liecbe, tiez to bolo take, ak nie aj horsie. Mam vsak vyhodu, manzel je niekedy spokojnejsi, ked nemusi ako ked musi. 😉 Vzdy ked sme sli z centra a bolo nam zakazane "mat pohlavny styk", ak si vecer lihal - juj, dnes nemusim. 😀 Sme sa nasmiali, ale na druhej strane ho chapem, vyse dvoch rokov sa nutime, aby bolo baby a clovek je uz znechuteny.
Takze Jani, zavisi to od jeho sex. apetitu, ale asi by sa uz stazoval... 🙂 Dnes su muzi aj pracovne velmi vytazeni, takze mnohym sa nechce.

Ano, kukla som si Wolfskinku, vyzera to nadejne a strasne jej drzim palce, aby jej to vyslo po tolkych rokoch.

Ja som zatial v poho, necitim sa nijako, ziadne bolenie brucha, poctivo vkladam utrogestan. Dufam, ze nas hrasok 🙂 pekne rastie a ze sa ma dobre. 30.11. idem na krv a to je strasne daleko. ☹

ninockaskv
17. nov 2009

dahra, strasne ti drzim palce...ono ked to ma byt tak motyka vystreli aj na prvykrat.. u nas sa zadarilo na prvy sup.. ale zjavne si bohovia povedali, ze mi pozemstania ich neoklameme a asi sme to mimco nemali este mat..

dakujem za povzbudive spravy.. hned mi je lepsie na dusi a clovek ma chut postavit sa a bojovat..

ja som si uz aj vymyslela nahradny program, co do toho februara robit.. 😀 😉 poziadala som priatela o ruku a idem organizovat svadbu

dahra
17. nov 2009

Ninockaskv,
tak tomu sa hovori perfektny plan 🙂. Vela prijemnych chvil stravenych pripravou. Mate uz aj konkretny termin?

janemari
autor
18. nov 2009

Ahojte prisla som vas len pozdravit,tehulkam uspesne tehulkovania a snazilkam nech s acim skor zadari.

ninocka aj mne je velmi luto,co sa ti stalo a ze lekari su taky nezodpovedny.Ale pri nasej diagnoze nieje vitazstvo otehotnenie,ale az to ked drzime v rukach zive a zdrave babetko.Je to nekonecny boj,ale verim ze druhykrat sa vam to podari potiahnut do uspesneho konca.Drzim palceky 🙂

ika33
18. nov 2009

Ahoj kočky.

Ninocka, je smutné čo sa ti stalo. Podľa toho ako tu píšeš si veľmi silná a statočná žena. Môj obdiv. A k tej svadbe ti gratulujem. Je to veľmi dobrý program. A už vieš aj dátum?

Ja som na tom tak, že mrcha meškala 4 dni, tak som sa aj potešila, že si možno na teste nájdem // a opak bol pravdou. Test som si spravila včera a bola iba / ☹ a dnes ráno prišla aj mrcha, až s tak veľkými bolesťami, že som si musela dať ibáč, aby som vedela prejsť aspoň do práce. Takže tento krát to nevišlo. Neva bude na budúce.

Všetkým vám držím palčeky, aby ste boli čím skôr tehulky.

dahra
18. nov 2009

Ahojte,
Ika,
joj - 4 dni - to vyzeralo tak nadejne ☹ Takze nech je dalsi cyklus uspesny!

ninockaskv
18. nov 2009

26.6.2010 😉 😀 dufam, ze sa nam aj nejake peniazky vratia, aby sme mali na iVF ked bude treba..

ika, 4 dni.. nevadi, ide zima ide mraz, stulite sa s chlapom pod periny, date caj s rumom a vhupnete na to 😅

jane, pravdu mas.. nase cele tehu bolo ukazkove, ako z ucebnice (az na to ivf) a taky koniec.. ja si myslim, ze nam sa to nejak v rodine prenasa, moja mam 2x potratila a prve dietatko jej zomrelo hned po narodeni na srdcovu vadu, jej mama (moja babka) prve dietatko porodila mrtve v 6-7 mesiaci a dalsie jej zomrelo hend po porode.. ja neverim tomu, ze toto su len nahody.. za tym nieco musi byt ..

ale ako hovori teta na terapii, vsetky zeny v mojom rode otehotneli, inak by som tu nebola, tak musim verit, ze aj ja budem tehu

dahra
18. nov 2009

Ninocka,
my mame v rodine zasa nachylnost na gynekologicke problemy, starej mamina sestra - mimomaternicove, neskor cysty a prisla o maternicu, moja mamina - tehotenstva v poriadku, ale po 30-tke cysty, postupne jej vyberali, nakoniec v 36. jej museli vybrat vsetko.
Ja som kvoli endoske uz prisla o vajecnik, sestra ma tiez endometriozu ...

Mamina sestra mala druhe tehotenstvo s nestatnym koncom - vtedy este ani sono nebolo a pri porode zistili, ze dieta sa kvoli niecomu v 6. mesiaci prestalo vyvijat - rast, porodila ho, ale tam jej namiesto radostnej spravy povedali, ze nema ani rucky ani nozky vyvinute a pravdepodobne bude velmi tazko mentalne postihnute. Nakoniec zilo iba par hodin, ona ho ani nechcela vidiet, mozno casom by sa vyrovnala s jeho postihnutim, ale zomrelo. Mala som vtedy 10 rokov a bola som v soku, ked dosla z porodnice - pol hlavy sedivej z toho, co zazila.
Az po par rokoch sa odhodlali na dalsie a narodil sa im zdravy syn. Ten o par tyzdnov bude mat 18 🙂 a je naozaj radostou rodicov - dobry chalan. Keby nezomrelo to dievcatko, tak by uz tretie nemali a on by nebol na svete.

Niekedy musi byt zle, aby bolo neskor zasa dobre. Takto nejako funguje zivot. Bez trapeni a smutku by sme sa zasa nevedeli tolko radovat a vazit si, co dostavame.

vanesska
18. nov 2009

ahojte kocky,

fuha smutna tema... a smutne pribehy 😖
ani neviem co povedat...
ninocka... myslim ze to beries velmi dobre... aj ked cloveku v takej situacii asi nic ine neostava... len sa otriast a ist dalej 😒
a cim pozitivnejsie sa budeme snazit na vec pozerat tym lepsie... ty zacinas planovat svadbu co je fakt super pristup! 🙂 lebo ak by sa clovek len svojim problemom umaral nic sa nevyriesi este sa to zhrosi a mozno prepasie druhu sancu ktoru mu zivot ponukne... takze hlavu hore... a bojujeme dalej...! nie nadarmo sa hovori ze zivot je boj.... ten boj niekedy prinasa prehry ale potom aj vitazstva a tie su o to krajsie! drzim ti velmi palce!!!

baby tak ja aspon podavam pozitivne spravicky... aj cez tu moju endosku vyzera tak ze mame okolo 15 folikov z toho 2 su krasne 24mm a asi 4 su 20mm a potom dalsich asi 5 je 19, 18, 17 atd... aj ten chudak vajecnik s tou velkou cystou sa pekne vyznamenal a dal aj jeden 24 mm folik a este par dalsich ...co je fakt super...
sliznica ma 12.5 mm takze vsetko vyzera byt ok az som prekvapena... doki bol spokojny... a vyhlasil ze stimulku sme dnesnym dnom skoncili a ze asi v piatok ideme na OPU! jupiii.... sa tesim... uz len aby sme aj po OPU mali take dobre vysledky... ale verim ze ano!

a ty dahra ako sa citis?? si PN?

dahra
18. nov 2009

Ahoj, Vanesska,
jejej, to vyzera velmi slubne. Drzim palce na OPU, nech v kazdom foliku je kvalitne vajicko. Budem na teba mysliet, daj potom vediet, co a ako. Dnes vecer este pichas pregnyl?

Ja som doma, nesla som na PN, som SZCO, takze som si len urobila volno - v pondelok a stredu. Zajtra si oducim 2 hodky rano (uz ma dnes volali, ze nema, kto suplovat) a v piatok 3 hodky hned poobede.
V pondelok nastupujem do prace v takom tempe ako pocas stimulky. Ak babo zije a rastie, tak bude aj ked budem v praci. Nemam stresovu pracu - pohodicka.

vanesska
18. nov 2009

dahra... no mam si zavolat do CAr este ale myslim si ze asi dnes budeme uz pichat pregnyl... takze budem musiet ist na pohotovost... to neznasam je tam vzdy kopu ludi... 🙄 no ale dako to zvladneme...

tak super ty si v dobrej kondicii... 😉 ja sa tiez az tak necitim na PN... je mi fakt dobre... az som prekvapena... ja som isla prave kvoli tym velkym cystam ze budem mat bolesti a tak ale nie je to take hrozne...skor ma viacej bolia krize ako vajecniky...
ani ja nemam az tak stresovu pracu... pokym nemusim chodit na sudy to je dost stres.... 😝 a teraz sa mi akurat tych pojednavani riadne nakopilo... a dost ma ubijalo aj sedenie za pocitacom cely den do 6 vecer... ma z toho boleli krize 😖 tak som si povedala ze kaslem na to... a dala som sa na PN... je to fakt lepsie...

dahra
18. nov 2009

Vanesska,
tych par dni je urcite dobre zostat doma, ale ma dojem, ze mne je lepsie mat zamestnanu hlavu. My sme na pohotovostiboli jedini 🙂, nikto pred nami a nik po nas, zvlastne...
Mna tiez nic nebolelo, ale mna ani nemalo preco - malo folikov narastlo.

janemari
autor
18. nov 2009

ika tak skoda ze to nevislo,ved aj mne meskala 3 dni a ked som testla bola / a na druhy den prisla mrcha.Normalne mam pocit ze si to znas robi dobry den.Najprv nam da nadej ze tehu sme a ked testneme tak je tam hnusna / a na druhy den dojde mrcha 😠

dahra
18. nov 2009

Jane a Ika,
mozno je to pooperacny stav a dosledok liecby, lebo moje klasicke cykly boli 26dnove a posledne mi dosla mrcha na 29DC, teda s 3-dnovym meskanim. Aj Lucy pisala, ze jej meskalo. Tak ja neviem, mozno nase tela su stale zmagorene. 😒

ika33
18. nov 2009

Dahra,

no od liečby a druhej laparky som už pár mesiacov a zatial každá mrcha prišla presne na 28 deň alebo o deň skôr, tak teraz meškala. Ja si osobne myslím, že sa moje telo dáva teraz do svojho režimu, lebo od r. 2007 som brala lieky, inekcie, mala som laparky, tak teraz je vlastne druhý cyklus čo neberiem nič, tak sa to dáva dokopy.

No ale ani sa nenazdám a je tu ďalší cyklus a ďalšia ovulka, tak ako písala Ninocka šupneme sa s priateľom pod periny a ...