Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
26. jún 2009

babulky no co sa tyka chlapov a spermiogramov tak mate pravdu radsej by sa v zadku videli ako podat spemije.. 😀 😀 Ani mi s manzelom sa na tuto temu nebavime preto ma zasokcil ze sa spytal ze co teda s jeho druhym spermiogramom...prvy mal pred mesiacom..kazdy chlap musi prilozit ruku k dielu ved chceme obaja dietatko ja preto robim vvsetko ..operacia..liecba..stale dajake vysetrenia tak aky problem ist 3x na spermiogram.. 😠 Ked som sa ho spytala ako take vysetrenie prebieha tak sa zdul ze mu to pripominam a ze ta miestonost vyzera strasneeee.takze sa nebavime len vie ze je opet objednany a mne to staci..uvidime pondelok co a ako.
prajem vam pekny vikend..uzite si slniecko.nas caka zajtra grilovacka a gulas party a budeme oslavovat same meniny 🙂 🙂

nastasia
26. jún 2009

evina, vsetci chlapi su rovnaki. predstavte si, ze by mali ist ku gynekolgovi, vsak by umreli. su to trasoritky 😀

tulipanike
26. jún 2009

evina, sa mu ani necudujem,, ze o tom nechce rozpravat, musi to byt pre neho (aj ostatnych muzov) hanba co i len na to pomysliet 😀

ale ak to ma pomoct, tak radsej do toho ist ....v pondelok nam daj urcite vediet, ze co a ako dopadlo 🙂

nastasia, som si teraz mojho predstavila pri gynosovi na koze 😀 😀 😀

nastasia
26. jún 2009

halooo baby? uz tu asi nikto nie je...tak pekny vikendik a snazilkam prijemne snazilkovanie 😉

katie233
26. jún 2009

Ahojte... Konečne som vás dočítala, ste sa akosi rozpísali za tých pár dní, čo som tu nebola 😲. Ja nemám nič nové ☹. Vo štvrtok idem na kontrolu, tak to budem o čosi múdrejšia 😉.

Asi už všetky víkendujete ... Tak prajem pekný víkend.

janemari
autor
26. jún 2009

Zbezne som precitala.A co sa tyka chlapov a spermiogramu mojmu muzovi to vobec nevadilo.A co sa tyka toho ze test bol robeny skoro aj na to som myslela,ale neverim ze je to z //.Skor si myslim,ze je to este ucinok z tych injekcii ved je to ako chemoterapia.A telo je uplne zblbnute nacisto a asi bude este trvat kym sa da dokopy.V stredu idem na tu kontrolu tak budem vediet viac.

luko
26. jún 2009

ahojte kocky,
tak uz mam lieky doma, dnes bola manzel pre recept, vo dverach stretol dokyho, tak hned aj zahviezdil, ze si prosi nejaky navod 😀 😀 😀 a Janek mu hovori, ze to sa nedava ustne, to aplikuje doktor 😀 😀 😀
vsaks om mu vravela ze su to inj. Nejk Lucrin Depot sa to vola, dufam, ze soms i to dobre zapamatala

nastastia: ja mam tiez skusky nejake zos lovenciny, anstastie z dejin nie ale skuska z fonetiky a morfologie bol des, nuda, a este strasne komplikovane, bleeee

dahra: no alexik sa snazili niekolko rokov, tusim aj gentetiku mali zlu, a teraz som citala, ze ma nejake vysoke hcg, tak budeme cakat, ci nebudu dvojky 😀

zdravim vsetky 🙂

nastasia
26. jún 2009

luko, ty studujes? no a etj fonetike som pocula, ze je to des. chvalabohu sme ju nemali 🙂

luko
26. jún 2009

nie, uz som dostudovala davno, mam 30r. 😉

luko
26. jún 2009

inak ja rada citam,a le teda slovenska literatura typu Hviezdoslav nie je nic pre mna 😀 tak ti tie dejiny moc nezavidim, musi to byt asi nuda 😖

nastasia
26. jún 2009

a co si studovala? aj ja rada citam a na strednej som literaturu mala rada, lenze toto je strasne biflovacka, stale len autor, dielo, rok atd...dufam, ze sa mi to podari spravit

luko
26. jún 2009

ja som mala skusku z detskej literatury (vystudovala som ucitelstvo 1.stupen) a to bolo troska lepsie, ale mali sme precitat 45 knih a z toho sme si dve vytiadhli a jednu som musela vediet podrobne, ti poviem, som blazon aby som precitala skoro 50 knih...detskych?!?!?! nastastie som si vytiahla knihu ktoru som kedysi videla sfilmovanu a otazky co mi dala som si vsetky tipla dobre...jooo, nekdy je to o stasti 😀 tak budem drzat palce aj tebe 😉
nastastie my sme nemuseli vediet roky...uff

luko
26. jún 2009

inak citam stale....ale z povinnej literatury sa mi amlo co pacilo 😅

nastasia
26. jún 2009

mne sa z povinnej literatury najviac pacilo Namestie sv. Alzbety, smutne, ale krasne 🙂
jeej, aj ucis deticky?

luko
26. jún 2009

ano...to je klasika...proti tomu sa neda nic namietat, tiez sa mit o moc pacilo 🙂 , ja som neznasala Remaqua a takych podobnych 😀
ano uciim 😉

nastasia
26. jún 2009

to je super, ze ucis, lebo teraz malokto uci, teda ludia co vystuduju ucitelstvo...a deti posluchaju 😉 ?

luko
26. jún 2009

tak tie male este posluchaju, aj na 2.s tupen a vyssie by som nesla ani za dvojnasobny plat 😉
zatial ucim...ale nemyslim, ze by som to chcela robit cely zivotje to dost narocne a nechcela by som skoncit ako vyhorena ucitelka, takze uz teraz uvazujem ako dalej...nie ze by ma to nebavilo, ale nikam sa clovek neposuva a ja nerada stagnujem 😉

luko
26. jún 2009

oprava: chcem napisat ale a napisem aj 😀

nastasia
26. jún 2009

to ti verim...je to pekne povolanie, ale narocne. aj ja som kedysi chcela byt ucitelka, ale potom ma to preslo akosi...Luko, uz som strasne unavena, idem si lahnut, zelam ti dobru noc, papa zajtra 🙂

luko
26. jún 2009

dobru nocku 🙂

dahra
27. jún 2009

Ahojte, babulky,
Janemari,
drzim palce, aby vysledky boli dobre.
Evina,
moj bol na spg v Heliose, plati sa tam za to 16€, ale mal to pohodlne. Casopisy, video, ... 😉 Miestnost super, ale stres aj tak.
Nastasia,
ja som studovala slovinu-anglinu, dejiny literatury sme mali vzdy vratane lit. obdobi a smerov, ktore sme studovali. Literaturu sa velmi nemusim, skor odbornu, milujem historiu, ale vtedy neotvarali anglinu v kombinacii s nou, tak mi prichla slovina. Mam rada gramatiku 😎, morfa a lexika a syntax, to bolo moje. Fonetiku som nemusela a stylistika usla...
Luko,
na skusku z detskej literatury som precitala vsetko, praveze detska literatura je cooool! Tolko fantazie a skrytych vyznamov.
Inak, vitaj v klube - ja som na Lucrine, je to depotny liek. Takze budeme dve, co frcia na nom 😀 😀 😀. Inak ten odbornik na endo vravel, ze jemu sa tento velmi neosvedcil, lebo niektore zeny krvacaju aj tak. Nemali by, liecba je neucinna potom a zbytocna. Daj si to pichnut na zaciatku mrchy, nie hocikedy, bude to mat lepsi efekt. Ja som napriklad nekrvacala. 10 dni po prvej injekcii som ale slabo spinila par dni a to bolo vsetko. Lucrin sa picha do svalu, je to takmer bezbolestne, niekedy stipe, ale nic hrozne. Pyrvykrat som bola pripravena na strasnu bolest a tak som nakoniec ani nic necitila. 😀 😀
Katie,
kuknu ta aj zvnutra? Ci ides len na krv? Ja mam pred sebou este dve injekcie, ty si mozno mala teraz poslednu. Uvidim, ako bude s tym IVF, podla toho sa rozhodnem, ale myslim, ze na jednu v juli este pojdem, august - uvidim.

luko
27. jún 2009

dahra: vdaka, uvidime, vo stvrtok budem mudrejsia, mam kopec otazok, tak sa na mna dr tesi 😀 ale on mi kazal si ich pripravit 😀 ja by som bola rada, ak dostanem po liecne sancu to nejaky ten mesiac skusat aj prirodzene, ale je zbytocne teraz predbiehat
ja z knih milujem historiu (ale faktograficku) a knihy o fyzike a zivotopisy slavnych (najma vedcov a vynalzecov a potom historicke osobnosti) a samozrejme beletriu.
Detske knihy su fajn, ale citat ich 45 za semester to fakt nie
Ja som zos lovenciny mala rada len syntax..ta ma bavila, celu knihu som si pozicala s prikladmi skladov a za vikend som to zmakla 😀 ked ma nieco abvi,t ak cas straca vyznam 😀

nastasia
27. jún 2009

ahojte babule,

jej dahra tak mame dalsiu vec spolocnu, ja studujem nemcinu a chorvatcinu a tiez som mala morfu, syntax, lexikologiu, fonetiku a litiku v kazdom jazyku a vzdy v inom semsetri tak mi to uz pekne liezlo na nervy ucit sa v kuse skoro to iste len v troch inych jazykoch. nastastie tieto teoreticke predmety uz mame za sebou.okrem literatury. a kde si studovala?

mam dobru spravu, mame takych znamych co sa sest rokov snazili a nedarilo sa a tej babe zistilo nahodou endo, lebo mala mimomaternicove. no a potom sa im podarili dvojicky tie maju 3 roky a teraz maju mesacneho synceka 🙂 tak urcite sa to aj nam vsetkym podari 🙂

katie233
27. jún 2009

Ahojte... Dahra, idem na sono. Krv mi dúfam nebudú brať. Aspoň nič také nespomínal. Inak minule, keď som bola na injekcii, som si konečne aspoň zbežne pozrela zdrav.dokumentáciu, ale ja som sa tam nikde nedočítala, aký stupeň endo mám. Teraz, keď pôjdem, si to už musím lepšie naštudovať. Alebo sa ho rovno opýtam 🙂.

katie233
27. jún 2009

Babuľky, ešte sa chcem opýtať. Boli ste už niektorá u imunológa? Aké vyšetrenia by ma tam čakali? Rozmýšľam, že zájdem za svojím obvodným, nech mi dá odporúčanie, lebo mám v poslednej dobe strašne oslabenú imunitu ☹.

dahra
27. jún 2009

Ahojte,
Katie,
ja idem na imunologicke vysetrenia do KE 20.7. Vela z nas ma zlu imunitu. Vsak endo je na imunitnom zaklade.
V piatok som bola u obvodnej na krv. Ziadala som sa na hematologiu, chcem si dat spravit vysetrenia predtym, ako na IVF pojdeme.
Luko,
si napis zoznam otazok na papier, posledne tak chodim k doktorom. Osvedcilo sa mi, aspon nezabudnem v tej rychlosti 🙂
Nastasia,
chorvatsky jazyk 😕 😕 ? To si sa ako k tomu dopracovala? My sme mali v BB na humanitke dva semestre srbo-chorvatciny. Nic uz skoro neviem, ale pamatam si vzor "pile". Malo by to znamenat kura/kuriatko?

nastasia
27. jún 2009

katie, ja chodim k munologovi asi rok. ako vstupne vysetrenie by ti mal urobit kompletne odbery-na vsetko mozne proste uplne podrobne, kozne testy ci mas na nieco alergiu, vyter z krku, nosa a da ti vysetrit moc. ja mam znizenu imunitu a pichal mi na to injekcie immodin, kt. sa uz ale na sk nevyrabaju. ak si casto chora, tak to moze byt aj z toho, ze mas alergiu na nieco. ja som takto mavala chytene horne cesty dychacie.

dahra, cisto nahodou 😉 chcela som studovat nemcinu a ako druhy jazyk som mala na vyber anglictinu, rustinu alebo chorvatcinu. teraz som velmi rada, ze som si ju vybrala, naopak nemcinu uz velmi nemusim 😀 😝
ano, pile znamena kura 🙂

janemari
autor
27. jún 2009

ahojte prisla som vam len zazelat pekny vikend teda zvysok vikendu. 😉

nastasia
27. jún 2009

aj tebe janemari pekny vikend 🙂

janemari
autor
27. jún 2009

Pekne sa to tu rozrastlo a ao vidim je o com kecat.Aspon mate liecbu v rovnakom case a mate co porovnavat.Ja sa uz neviem dockat stredy.