Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

babulina
23. dec 2009

a mozu prijst vianoce, byt je vygruntovany, napecene navarene je, zajtra uz iba dozdobim vetvicky a seba 😀 , a vylozim si nohy
asi vsetky ste v podobnom osiali ako ja, tak uz iba male prianie, prajem vsetkym krasne a vesele sviatky, uzite si rodinky a pohodu

zlatanka30
24. dec 2009

hmmmmmm.smutne vianoce

nastasia
24. dec 2009

Ahojte,
zelam Vam vsetkym stastne a pokojne Vianoce 🙂

yukki
24. dec 2009

Šťastné a veselé Vianoce a pod stromček veľa sily na boj proti tej rozpínavej potvore a na snaženie o deťúrence!

liviaf14
24. dec 2009

Krásne Vianoce Vám všetkým želám, plné lásky, pohody a porozumenia 😵 😵 😵 a snažilkujte všetky, nech sú po novom roku samé tehuľky 😵 😵 😵

evina0
24. dec 2009

aj mi prajeme krasne Vianoce 😉
uz neni len manzel chori ale aj ja ☹ zatial mam len zvysenu teplotu a modlim sa az neni s toho horucka.inak musime na pohotovost a cez vianoce ..no neviem neviem uz som aj vracala, hrdlo bolave a kaselm ani nevravim a som ako muska....ach jo ale snazim sa nato nemysliet.

katrin21
24. dec 2009

evina: neboj, háklive mesiace mas za sebou, teraz u virusy babatku neublizia 🙂

janemari
autor
24. dec 2009

evina tak to je mi luto ze choroba dolahla aj na teba.Tak co ti priat pod stromcek ine ako zdravie.Ten najkrajsi darcek uz mas a nosis ho v sebe.Tak skore uzdravenie a pit vela tekutin.....

katie kde si stratena,som zvedava na tvoju dialnicu // na teste 😉

lucy778
24. dec 2009

Želám všetkým krásne Vianoce! 😉

A Evine, aby sa popasovala s vírusmi a aby bola zase fit! 😉

evickaslniecko
24. dec 2009

Prajem vsetkym krasne prezitie vianocnych sviatkov plne pohody v kruhu najblizsich. Hlavne zdravie a splnenie vsetkych snov. Vela sili s bojom proti nasej chorobe... 😎

mirip
25. dec 2009

Šťastné a veselé Vianoce a nech sa vám splní ten najvačší sen mať bábo 😉

katie233
25. dec 2009

Ahojte dievčatá 🙂. Aj ja sa pripajám so želaním krásnych a pokojných vianočných sviatkov 🙂. Trošku oneskorene, lebo ešte stále sme bez telky a internetu.

V piatok som sa vám už nestihla ozvať, finišovali sme v robote, takže k počítaču som sa vôbec nedostala. Takže vo štvrtok, keď som išla z roboty som kúpila testy. A večer som už musela aj jeden robiť, bola som strašne nedočkavá. A hádajte čo? Boli dve krásne čiarky! A v utorok som bola aj u doktora, spravil UTZ a videla som naše krásne zrniečko. Ešte mi však negratuloval. Nasledujúci utorok idem znova, ako sa bambuľka vyvíja a budú mi brať aj krv. Takže my sme našli pod stromčekom to, po čom sme tak dlho túžili. Síce sme to vedeli pár dní pred tým, ale mm dostal pod stromček aspoň fotku z UTZ. Ešte raz krásne sviatky!

nastasia
25. dec 2009

Ahojte,

Evina, prajem ti, aby si sa coskoro uzdravila, papaj vela vitaminu C a skus homeopatika ak mas.

ako ste vianocovali? 😉

lucy778
25. dec 2009

Jééééj Katie, to je super! Veľmi sa s tebou teším! Toto je fakt krásny darček pod stromček 😉 Tak tfuj, tfuj, tfuj nech je všetko ok! 😉

janemari
autor
25. dec 2009

katie tak gratulujem ku krasnemu darceku pod stromcek 😉

majkal
25. dec 2009

katie: super!!!!! .... to je úžasná správička .... teším sa s Vami 😉 .... a držím palce aby bolo všetko OK 🙂

nastasia
25. dec 2009

Juuj katie, to je uzasne!!!Gratulujem!!!Teda posledne mesiace su fakt plodne 🙂 riadne sa nam to tu pohlo v teme 🙂 som prispela kratko po tebe a az teraz som nasla tuto radostnu spravicku.

mne dnes dosla mrcha 😒

katie233
25. dec 2009

Ahojte 🙂, ďakujem. Janemari, ako tatino? Držím pršteky, aby bolo všetko ok. A ostatným tiež veľa zdravíčka, mňa čosi obchádza, tak čajíkujeme.

majkal
26. dec 2009

ahojte dievcata,

tak ako? mali ste bohateho Jeziska? 🙂 Najbohatsieho asi mala katie 😉 ... ale verim, ze aj vsetky ostatne ste sviatky prezili a prezivate v pokoji a radosti 🙂

Mna vcera prekvapilo krvacanie 😒 .... bol to 14. deň cyklu a vlastne 10. deň od prvej injekcie .... uz sa to zacina 😠 ..... cely den ma bolelo brucho ako na mrchu, ale inak sa citim celkom fajn 🙂 - dufam, ze mi to vydrzi co najdlhsie 😝

Bolo mile ako nam cela rodina, hlavne teda rodicia, cez sviatky priali, aby sme boli takto o rok pri stole styria 🙂 ... kiezby ich Panbozko vyslysal 😵

Tak sa drzkajte, oddychujte a uzivajte volny vikendik 😉

evina0
26. dec 2009

katie supeerrr 😵 blahozelame.Davaj na seba pozor a ani sa nenazdas a budes mat gulate brusko ako aj ja 😵 😵
tak toto je ten najkrajsi darcek aky si clovek moze v tejto teme priat.
Ja sa citim uz lepsie.ale Vianocny den bol co sa tyka zdravia hrozny..vsetko ma bolelo,teplota nastastie nestupla vyssie nez 37.4 ale co som sa do seba naliala vyzmikaneho citronu 😝 c 😝 caju..denne sa aj inhalujem nad kamilkami ako mi lekar poradil na dychacie cesty a hlavne ma stale drzi suchy kasel.ked zacnem kaslat nepoznam konca az ma boli cele svalstvo na brusku.chudatko drobcek ten sa ale naskace 😒 verim ze sa teploty uz nevratia.
som Bohu vdacna ze sme neleteli zatial na pohotovost.
brusko sa gulati cim dalej viacej( aj ked kazdy vravi kde ho mam 😉 )neprejedame sa lebo potom ma tlaci snad vsetko 😀 😀.vsetci sa tesi ze takto za rok budeme uz traja a drobacik bude mat viac nez pol roka 😵to budu krasne Vianoce.
inak co ja poznam je straaasne vela ludi chorych.

prajem este pekne sviatky.my za chilku pojdeme ku svokrovcom na obedik 🙂 🙂

zlatanka30
26. dec 2009

ach kedy ja budem tehotna.nnnnnnnnnnnnnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkkkkkkkkkkkkkkdddddddddddddddyyyyyyyyyyy

janemari
autor
26. dec 2009

Tak pekne babenky,ja som tu uz sluzobne najstarsia netehulka a popredbiehali ste ma aj tie ktore dosli len nedavno 😀 Ale zelam vam to z srdiecka a dufam,ze tato tema skoro zanikne a vsetky budete v uspesnych tehulkach.A mozno zalozite nejaku temu mamicky s endometriouzou 😉

katie otec je doma a pomaly sa zotavuje aj ked to nieje este v poriadku.Ale hadam sa to zlepsi.

Tak ja sa pomaly dostavam do normalu,ak ma zase nezastihne nejaka rana osudu.A pokial vsetko pojde dobre mohla by som sa od buduceho cyklu zacat snazit.Resp.to uz asi ani nebude snazenie kedze sa budem musiet nahlasit k dokine a potom do centra 😔

liviaf14
26. dec 2009

Ahojte,
Katie, tak super správička 😵 potichu posielam gratulko 😵

Jane, téma mamín s endo už existuje, v skupine "bábätká" -- šťastné maminy - finále úspešných tehuliek s endo, sú tam baby z tejto pôvodnej témy endometrioza. Je to super vedieť, že s endo sa predsa len oplatí bojovať, aj keď ani jedna z nás dopredu nevedela, ako to napokon dopadne 😉 ale podstatné je veriť v pozitívny výsledok, netreba sa vzdávať........ držím ti moc palce, nech // zažiješ už čoskoro.

tittika
26. dec 2009

ahojte...

jane nie si najstarsia netehulka 😒 ja sem uz ani nechodim lebo skoncim u psychaca 😀 😢

evickaslniecko
26. dec 2009

Ahojte 🙂 ,

ja sa velmi tesim z Katie a uprimne gratulujem. Kazda tehotna baba mi dava nadej, ze raz budem aj ja tehotna. Katie napis mi prosim v skratke tvoj pribeh endo, kedze ja som tu nova a mam tiez velku tuzbu otehotniet. Stale bojujem s tym, ci buduci mesiac zacnem s injekciami a ci sa mam alebo nemam vobec zaoberat myslienkov, ze nikdy nebudem mat deti. Bojim sa, ale zaroven pevne verim, ze ak to nepojde prirodzene pojdem na umele. Velmi ti to prajem, daj si na seba pozor a uzivaj si. Kraaasny darcek. 🙂

Mna obcas pobolievaju vajecniky, neviem, ci je to dobre alebo to tak po operacii ma byt. Ta vsak bola viac ako pred mesiacom a pol. Ale nejak som sa s tym zmierila, ze na tie injekcie budem musiet ist v januari po nasledovnej ms, aby sa mi endo vyliecila a aby som sa mohla zacat snazit o baby, resp. doktori 😀 . Chcem manzela poslat na testy, aby som si bola ista, ze je v poriadku... Nechcem sa pol roka pichat injekciami a nakoniec pridem na to, ze aj tak prirodzenou cestou deti mat nemozem.

Ale som velmi stastna, ze pribudaju tehotne. Nesmierne ma to potesilo. Davate mi taku silu a chut vydrzat.

miminap
26. dec 2009

janemarie, titti, veru, nie ste najstarsie. ja som este z prvej temy, kdesi zo zaciatku. a 2 ivf nevyslo. 😒
mne jezisko priniesol zajacika pod stromcek. vraj, aby som si zvykala sa starat o maleho tvorceka, kym budemem mat babo. no.. hadam ma to odputa od zufalych myslienok.. ☹

evickaslniecko
26. dec 2009

ahoj miminap, ako dlho sa snazis otehotneniet, prirodzene a spolu s IVF?

mirip
26. dec 2009

miminap nezúfaj aj ja som bola na tom biedne a vieš si predstaviť aký to bol pocit ked som našla po 3rokoch // a vzápatí po dcvoch mesiacoch na vlastné narodky absolvovala kyter a bolo po všetkom a vidíš ako som nakoniec dopadla, tak nezúfaj ved po každej búrke musí vyjsť slnko a aj na teba sa štastie usmeje a pánbožko ti pošle jedného so svojich anjelov sem na zem 😉

dahra
27. dec 2009

Ahojte,
ako ste sviatkovali ci sviatkujete? Nebola som tu par dni, lebo niet casu, ale teraz som nahodou pri kompe, tak som kukla a co nevidim.
Katieeeeee 🙂,
jeeej, pripajam sa ku gratulacii. Tak perfektne nacasovany darcek pod stromcek!

Takze neskora jesen tu zaistila skore 2:2 (prirodzene versus umele) 🙂

Miminap,
s tym zajacom je to podarene 🙂 Ja som si v septembri dovliekla do bytu morca. (Od mojich11 rokov mame non-stop morcata, vychovali sme cele generacie a tento tvor je uz sucast mojho zivota) Ako som dosla na byt, uz som prehudala manzelovi okolo usi, ze chcem morca. Nebol tomu nakloneny, ale zneuzila 😉 som situaciu, ked bol chory po operacii a dovliekla som si morca autom, lebo nas oco viezol. Iba on vedel, kedze mi nakladal do kufra auta seno 😀 😀 😀 a manzel sa dozvedel az v byte 🙂

ika33
27. dec 2009

Ahojte kočky.

Katie tak ešte raz, tichúčko gratulujem 😉 Dúfam, že ťa budem čoskoro nasledovať. Keď už nám všetko vychádza tak rovnako 😅

Janemari, ešte som tu aj ja s tebou čo netehulkujem. Neboj prichádza nový rok a s ným aj nová nádej pre nás všetky. Možno v čase keď si budeš vybavovať všetky predoperačné vyšetrenia a nebudeš myslieť na to, že by sa ti mohlo zadariť aj bez pomoci iných, tak sa ti zadarí a ty nebudeš musieť ísť nikam. Želám ti to. 😉
Doma je už všetko OK?

Dahra, ty sa máš ako?

Já som vás teraz troška menej navštevovala, bolo toho v práci dosť a ani som nemala čím prispieť. U mňa je to stále rovnako. Stále nič. ☹ Minule mi to už meškalo, tak som sa tešila po dvoch dňoch som spravila test a nič, no a potom prišla mrcha mrchavá. Tak som bola dosť smutná.

TAk baby želám vám ešte pekný oddych a hľavne veľa zdravíčka.