Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

aurora81
20. júl 2009

pekné ránko. janemari ahoj cítim s tebou ,aj na mňa sa to valí zo všetkých strán najprv snaha o dieťa, márna. potom práca, lepšie povedané bez práce . ešte aj auto sa kazí a už vôbec neviem čo môžem očakávať. ale s prácou to vyzerá asi nádejne , aspoň dúfam už za chvíľku tam štartujem . 😎

evina0
20. júl 2009

janemari je mi smutno s toho vsetkeho co tu citam aj o tebe aj o mimi...ale treba bojovat ako sa len da ..ja si situaciu uz nepripustam ale ked aj mne zahlasia dalsie problemy tak ma to isto polozi..verim ze liecba zabrala ale dalsia vec ze aj nie..a potom zacne dalsi kolobeh trapenia ..no ved sa uvidi co so mnou bude a aj s Vami.
ked pisete ako sa vsetko v zivote kazi u mna je to take ked sa cosi pokazi tak poriadne a dakedy som uplne bezmocna a neostava mi nic ine len si najskor poplakat potom sa pozviechat a zabojovat.a vraviet si budem silna a hotovo!!ako mi ludia vravia ze ja som magnet na smolu tak asi maju pravdu..co natom ze mam fajn pracu to si vravim aspon cosi..ale keby clovek mal davat najavo to co vo mne je tak by jeden neverel. no vravim si naco kazit druhym den ci naladu tak som ticho a tvartim sa ze stastim asi lietam a je mi tak lepsie.
hlavky hore bude nam fajn 😉 😉

janemari
autor
20. júl 2009

evina nastastie moj zivot ide dalej a praca,pripravy na svadbu,praca okolo domu a stale klotoc mi nedovolia sa lutovat.A o tyzden v utorok idem k tomu lekarovi ak nebude mat dovcu a budeme vediet co dalej.Ak budeme mat ist na IVF zacne kolotoc vysetreni a pod.A ak povie ze nemame sancu budem sa musiet zmierit s realitou a naplanovat svoj zivot inym smerom.

katie233
21. júl 2009

Pekný deň prajem 🙂

jonki
21. júl 2009

ahojte 😉

janemari prajem vela sil

ja mam tiez nove spravy...bola som opat za mojim lekarom...ze teda co dalej ked krvne vysledky nesvedcia pre endo ale moje problemy ano...najprv ma nazlostila sestricka, ktora je mudrajsia ako ten doktor a stale ma potrebu riesit problem este predtym ako sa pacientka dostane do ambulancie k dokimu. No a ked som sa konecne dostala k doktorovi tak som sa dozvedela len ze jeho diagnosticke moznosti sa tu skoncili a ze mam ist za niekym inym... 😒 a povedal mi mena doktorov....este mi teda napisal listok na jeden dalsi UZ....tak uvidime co tam zistia 🙂

evina0
21. júl 2009

joanki 😒 zvlastne..ja som doma kukala ale nemam tam ziadne hodnoty suvisiace s tym CA125 to bolo asi na krvnych a predoperacnych vysledkoch.na prepustacej sprave nie ved mi tam v nemocnici nebrali krv. 🙄
zienky ja si idem objedat tu maccu a po 28 dnoch od poslednej injekcie to zacnem jest..zatial som na 70% rozhodnuta

filmushka
21. júl 2009

ahojte, ja som zase dopadla ☹ v pondelok mi ju nepichli, lebo som mala hnacku (od soboty), tak zajtra dalsi pokus mam a to este som bola na sone/ stitnej zlazy pomedzi to, ma to prestava bavit behat po tych doktoroch pomoooooc 😠
evina, drzim palce!

evina0
21. júl 2009

baby tak ja som tu macu objednala.citala som dobre referencie na nu tak som jedno 200 g balenie objednala a zacnem ju jest tak koncom augusta hned ako bude koncit ucinnost injakcie a diostane ju aj mm do caju tak som zvedava co sa udeje..

filmushka
21. júl 2009

tak to budu potom dvojicky ako vysite 😉

evina0
21. júl 2009

film tomu ja neverim staci jedno..mamine sa vcera snivalo ze som mala dvojicky ale deti skor znamenaju trapenie nez ze ich budem mat.v poslednej dobe mavam blbe sny a ked kuknem do snara tak len zle preklady takze ked sa mi nic nesniva tak som rada. v praci ostava blbe odbobie som sama bez sefky tazke budem musiet kmitat aby som vsetko na cas stihala.a co bude potom so salonom az ostanem tehotna to netusim zatial som nikoho nezaskolila ..akurat dnes sa ma sefka pytala ci deti nemozu pockat a mne to pred..no ja uz pracu neriesim pridava mi to le vrasky a starosti teraz lebo chcem rodinku a potom mam casu na karieriu ..neodlozim deticky a tesim sa az ostenem tehotna a bude vsetko OK 😵

filmushka
21. júl 2009

😵 😵 presne tak! 😵

filmushka
21. júl 2009

a paradox je, ze ja si zase zhanam pracu popri tom vsetkom, som nezamestnana... 😀 😀 😀

evina0
21. júl 2009

film pokial mozes zamestnavaj sa ako sa len da aj doma .ja som mala v minulosti dve prace ale ked som minuly rok ochorela druhu som pozastvilla na cas a ked som zistila ze mam endom a musim ist aj na polrocnu liecbu opet som si ju rozbehla a teraz september mi kocia objednavky a dalsie uz zase neberiem.ja som taky clovek ze neposedim chvilku a musim mat prace nad hlavu inak sa zamyslam a trapim nad vsetkym.a do toho ta kamaratka a liecba a ine starosti..mne pomohlo ze som bola nutena kmitat denne koli objednavkam a ludom..preto ked nemas pracu tak si najdi konicky a chod von medzi ludi nezostavaj hlavne doma..

filmushka
21. júl 2009

no ved to 😉 teraz riesime dovolenku prave, sa rozhodujeme, ci autom do chorvatska, ci zobereme nejaky last minute....koncom tyzdna by sme chceli ufujazdit niekam dalekooooo 🙂

evina0
21. júl 2009

ja by som bola za dovcu autom do chortvatska. raz sme takto boli a bolo skveleeee lepsie nez busom na hotel.
ja som mala mat dovcu od prve od 1.8 no teraz neviem ak bude tak od polovici augusta a to nam zacinaju robit zakladovu dosku takze mam po oddychnu ale poodychujem za rok ked budem kocikovat 😅 😵 😵

filmushka
21. júl 2009

vzdy sa nieco najde, ale na dovcu treba zajst, vyvetrat si hlavu a opalit sa, este som biela a to je pomaly koniec jula ☹

evina0
21. júl 2009

film ja ale slnko nemozem koli tomu co mi minuly rok bolo..a ked som len polhodinku tak potom ma strasne boli hlava.chodim jak opita a tak pokial sa da utekam s neho.takze mi dovca pri mori tentokrat chybat nebude.ale chystme sa na predlzene vikendy do besenove na tobogany a ked bude cas tak kdesi do hor kde tak slnko riamo nepali. 🙂

filmushka
21. júl 2009

jasne, ved nemusi to byt pri mori, to este kym vladzem byt na slnku, aby som stihla 😀
v besenovej je fajne 😉

katie233
21. júl 2009

Babenky aj ja by som brala dovču ☹. Tento rok to vyjde asi na zimnú dovču 😎. Ale práve ma potešil manželíček. O týždeň majú mať celozávodnú dovolenku, a ja mám ísť na tú LSK. Tak som sa bála, že dovolenka prejde a my si nikam nepôjdeme oddýchnuť a načerpať nové sily, ale ževraj minimálne 4-5 dní strávi v rámci dovolenky v robote, takže si dovo ušetrí a my potom vypadneme niekam spolu, keď sa vyliečim 😉.

katie233
21. júl 2009

evi, a to čo je tá maccu?

filmushka
21. júl 2009

macu je fajneee 🙂 na plodnost 🙂

filmushka
21. júl 2009

ale pisu, ze je dobre i v menopauze 😕

katie233
21. júl 2009

aha, fajn vedieť

katie233
21. júl 2009

hm, ono to asi bude mať niečo do seba. obsahuje to žeň-šeň, to aziati používajú skoro na všetko. to aj keď sa mužovi kolegovci - kórejci dozvedeli, čo mi je, tak mi poslali čaj s obsahom žeň-šeňu.

katie233
21. júl 2009

a nemáte niektorá skúsenosti s produktami tradičnej čínskej medicíny? suseda mi požičala nejakú brožúrku s týmito produktami a je tam teda liek na všetko

nastasia
21. júl 2009

ahojte 🙂
to maccu je nejake prirodne alebo co to vlastne je?

dnes som bola vonku so spoluziackou a vravela mi, ze jej 21 rocna svagrina nevie otehotniet, teraz jej zistili zrasty tak ide v auguste na laparku. to je hrozne, ze aj 21 rocne baby maju problem otehotniet ☹ a tiez je ako ja po slepaku. to slepe crevo vie narobit riadnu sarapatu v bruchu 😠

luko
21. júl 2009

ahojte 🙂 som tu na skok, tak ideme vas docitat 😉

janemari
autor
21. júl 2009

Ahojte tak som vas docitala a ako vidim bavili ste sa o dovolenkach.Tak ja som zajtra posedny den v praci a potom dovolenkaaaaaa.Aj ked sice nejdeme k moru oddychnem si doma,nieco porobim,nejake vylety urobime a ukoncime to svadbou a perfektnou zabavou.O tyzden idem k dokymu do BB aj ked nerobi ale bude ho zastupovat lekar ktory bol tiez pri mojej operacii aj pri prepustani z nemocnice.Uvidime aky ortiel vyrieknu. 😅

luko
21. júl 2009

drzim palce moja 😉
mna uz chyta cestovna horucka, vcera som nakupovala v lekarni, snad nic z toho nebudeme potrebovat, ale istota je istota

janemari
autor
21. júl 2009

luko tak si to pekne uzi 😉