Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
10. aug 2009

keby to záviselo od poisťovne, tak by nemal byť problém. aj ja mám apollo

evina0
10. aug 2009

spytaj sa nato aj tvojho gynekologa ale mozno to nechce priznat a chce aby ste sa snazili a nestracali cas.ja som nesla poriesim to ako som spominala teplou litiovou vodou v besenovej.keby som chcela ist tak sa do toho obujem obeham a pohladam na nete a lekarov popytam,ja sa uz jednym lekarom nedam odradit.
viem ze podmienka je aby ti to odporucil gynekolog len neviem ci moze byt aj obvodny ci ten co ta operoval.a ze sa liecba musi vybrat do polroka od laparoskopie.segra uz mala nastup,vsetko vybavene to mala ale nesla nemala kde dat syna na 3 tyzdne a plakal by za nu mal vtedy 5r. mne viacej krat vravela ze nech idem vybavim si to ale mne sa neda..a uz mi to aj prepadlo asi leparka bola 17.0 takze tak

katie233
10. aug 2009

hm... asi by bolo najlepšie keby som sa išla spýtať priamo do apolla, nech mi dajú zoznam diagnóz, ktorým preplácajú kúpeľnú liečbu

evina0
10. aug 2009

katie dobry napad 😉

nastasia
10. aug 2009

evi, na dovolenku som nesla, mala som ist minuly piatok, rozmyslala som este ze by som sla aspon na jeden tyzden lenze v piatok mam ist na kontrolu a odniest moc. a nechcem odist bez vysledku, lebo co ked bude treba este atb. a este k tomu mam aj mrchu dostat ☹ ale prehovorila som priatela nech ideme od 23. do chorvatska. je to iba 200 eur na jedneho takze uplne super cena. najprv nechcel, lebo mi chcel kupit prsten, ale povedala som mu nech kasle na prsten. zdravie je to prednejsie a vsetci mi odporucaju more po laparke. a aj on to potrebuje, lebo v robote ma stresy.tak dufam, ze pojdeme.

tulipanike
10. aug 2009

nastasia, myslim, ze ste sa velmio dobre rozhodli - ist obaja spolu na dovolenku, urcite vam to prospeje 🙂

nastasia
10. aug 2009

inak este som vam chcela napisat, vcera bola u nas jeho mama, lebo si tu dnes potrebuje daco vybavit, no a priatel mal minuly tyzden narodky. viete co mu dala? kupensku tortu taku z tesca alebo neviem odkial a nic viac. mne ho bolo tak luto. ma mladsieho syna este a toho berie na nakupy, do vodneho sveta, na lyzovacku a neviem kam este. a priatel jej plati este aj polku uveru a potom, ze nemame na dieta. ja to nechapem ako matka moze byt takato 😢 viem, ze toto patri do inej temy, ale tak mi je to luto, ze som vam to musela napisat.

tulipanike
10. aug 2009

oooo, tak to je dost blbe mat dvojaky meter na synov, to sa mi nepaci ☹

evina0
10. aug 2009

nastasia presne tak slane more pomoze.oddych a snazilkovanie jejha super.inak moja segra otehotnela v chorvatsku maleho sem tam vola jadran 😀 😀 😀
nastasia netrap sa ved same dobre vieme ze spravodlivost neni a ked tak malinka..

nastasia
10. aug 2009

😀 😀 😀 my sme boli na dovolenke pred dvomi rokmi v chorvatsku v brele a sme si robili srandu, ze ked tam splodime dieta a bude to dievcatko tak sa bude volat brela 😀
ja viem, ale vzdy ma to nastve, ze ho berie ako rovnocenneho partnera co ma zivit rodinu. zato, ze ona sa rozviedla a prerusila im kontakty s otcom. no ale co uz, snad jej to docvakne ked budem tehotna, ze my tiez potrebujeme peniaze

tulipanike
10. aug 2009

ono je to aj na tvojom priatelovi, ako sa k tomu stavia, napr. mohol sa predsa dohodnut s bratom, ze sa budu pol na pol delit s tym uverom,

nastasia
10. aug 2009

no on sa k tomu stavie tak, ze sa musi o nich postarat. lenze jeho mama dobre zarabala(takze podla mna to bolo vyuzivanie), teraz nema robotu, ale v septembri ide do novej. no a jeho brat studuje este takze nezaraba.

tulipanike
10. aug 2009

aha, takze ak nezaraba brat, tak potom ok, ale preco by musel tvoj priatel paltot tolko, dabva sa podla mna zneuzivat, lebo keby to jeho mama naozaj potrebovala, ze nema peniaze na splacanie, tak nepoviem, ale ak je to tak, ze penazi na to mala dost, tak nechapem, preco sa priatel podvolil takto zbytocne prichadzat o vlastne peniaze, a potom ze nemate na vlastne byvanie, dietatko a apod.

tulipanike
10. aug 2009

idem ja domkov, uz sa blizi hodina 17-sta 😀

papapaaaaaa

nastasia
10. aug 2009

neviem, to sme este spolu neboli ked na to pristal 😒
papa tuli a pekny den

janemari
autor
10. aug 2009

Caute kocky idem vas docitat 😉

janemari
autor
10. aug 2009

Som vas docitala 😎 ale ste toho popisali.Uz mam z toho gulas ale postupne co si pamatam.

ruky mi trpli a liezlo mi to na nervy lebo mi vsetko z nich padalo 😠

nastasia je mi luto tvojho priatela,ale mo muz je na tom rovnako,vsetko co treba robi on a jeho surodenci znu co nesiali obrazne povedane.
😖

katie233
10. aug 2009

ahoj janemari, tak ako bolo v robote po dovolenke?

janemari
autor
10. aug 2009

No dalo sa,ale vobec ma to tam nebavi a ked som videla svoju vyplatnu pasku ma chut na robotu presla 😖

katie233
10. aug 2009

ja som si pre istotu ani nebola pre ňu, s tou marodkou to asi nebude bohvie čo

janemari
autor
10. aug 2009

no a to som mala 5 dni dovolenku a 1 den sviatok a vyplata asi horsia ako minuly mesiac 😠 Ale uz musim vydrzat ako dopadne u doktorov a potom budem moct riesit novu pracu.Akurat mi muz dosniesol cervene vinko 😀

katie233
10. aug 2009

jej romantika 😉

katie233
10. aug 2009

ja ho pre istotu nemám ešte doma z práce ☹

na zdravie 😵

janemari
autor
10. aug 2009

dakujem 😉 Ale skor privolavanie kramov ako romantika 😀

nastasia
10. aug 2009

jane, u mna vinko funguje vzdy 😉 snad zaberie
ja som prave dorobila veceru, dala som si zavazok, ze sa v dohladnej dobe naucim varit kvoli babetku 🙂 dobra motivacia to je 😀

katie233
10. aug 2009

nastasia dobrý záväzok 🙂

katie233
10. aug 2009

janemari, mne zaberá aj červená vinea 🙂

janemari
autor
10. aug 2009

no dobry zaciatok 😉 Ja som uz toho cerveneho popila a stale nic uz mam pocit ze sa skor so mna stane alkoholik ako pridu kramy 😀

katie233
10. aug 2009

jane treba využiť poslednú príležitosť, keď budeme tehotné, tak to bude skôr výnimočne 😅

janemari
autor
10. aug 2009

hm to je pekne povedane ked raz budeme tehotnete.Ale som aj zvedava aka bude mrcha po tom vsetkom 😕