Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
27. aug 2009

Jani,
uf - ty si teda bola na troch IVF. Myslim, ze teraz sa vie kazdym rokom trosku viac o endo, tak aj v centrach vedia tu liecbu nastavit. Napriklad nove asi je aj to, ze sa da stimulovat z hormonalnych injekcii na menopauzu. Ja som nikdy nemavala hrozne bolesti, mne cystu nasli pri prehliadke u novej gynosky, ked som v decembri sla, aby som ju poziadala o vysetrenia, ze sa nam nedari. Moja stara gynoska sa nad tym pousmiala - vraj ci mam dovod domnievat sa, ze je nejaky problem a ci sa zle citim - ale ani ma neprezrela.
Sestra tiez este nema deti, pred rokom sa vydala. Bola v nemocnici na svoje 28. narodeniny, takze prijemna spomienka na dlhy cas. Ja som tiez ako malu pozornost k 31. narodeninam darovala vajecnik martinskej nemocnici. 😀
Inak mam skor dojem, ze lahsia cesta je vybrat napadnute organy, ako sa zabavat s "cistenim". My sme obe po laparotomii, nam to nerobili laparkou. Aj moja sestra mavala krv v stolici sem-tam, takze posledne roky chodila na gastro a robili jej specialne vysetrenia. Sondou jej cez creva videli zrasty a sa jej aj pytali ci to nie je gynekologickeho povodu. Nasa stara spolocna gynoska nas totiz nikdy na sono neposlala. Ked sme diagnostikovali endo, tak mi doslo, ze ona ju pravdepodobne moze mat tiez. Tak sa sla ziadat na sono, doslova musela uprosit doktorku, aby ju vypisala.
Takze endo je dedicna, zial. Ak budem mat raz dceru, od zaciatku ju bude treba sledovat a budem ju nutit vydat sa v 18.-tich 😀 😀 😝

evina0
27. aug 2009

dahra musime len bojovat a vsetky nic ine neostava.ked kukam do temi tehulky s endo. tak skoro kazda tu svinuchu okabatila a otehotnela..je to na nervy sama dobreviem ale ja uz mam pocit ze zivot je len na bojovanie s niecim ci uz zdravie,praca, sukromie a ine veci..
mimochodom moja mrcha sa umudrila a este vecer pred spanim sa opet pustila, dnes zatial v pohode paradne citim miesto kde ma rezali aj ten vajecnik ale zatial sa bolest da vydrzat takze lieky zatial nejdem brat uvidime co bude do vecera 😉

ika33
27. aug 2009

Ahojte kočky,

tak už som späť. Snažila osm sa Vás dočítať, ale popísali ste tu toho stráááášne moc a už sa mi to pletie, tak to asi nechám tak. Vidím, že tu pribudli aj nové babulky, tak Vás pekne vítam a prajem veľa šťastia.

Videla som, že ste preberali bolesti, tak o tých viem svoje. Nie raz mi museli naši volať záchranku čo to bolo tak strašné. Ale o tom už písať nebudem.

Som tu zahliadla, že ste sa niektorá rozčulovali nad prístupom lekárov, ja našťastie mám skvelú doktorku, a ktorá má aj skvelých kolegov (až na jedného), keď ju práve musí niekto zastúpiť. Mňa operovali v GA a musím povedať, že prístup či už sestier alebo mojej lekárky bol skvelý, a to som nikomu nič nemusela dať. 😅

Inak na facebooku som aj ja. 😀

Mne už prichádza 2 mrcha od operácie a po liečbe. Sa čudujem, že to je všetko na čas, tak ako to má byť.

evina0
27. aug 2009

ika ja som mala par krat take bolesti ze mm(vtedy priatel) ma siel viest na pohotovost ale ako poznam ludi tam tak by kukal ina mna jak na blbu ze dojdem o polnoci ze mam krce po milovani,tak som nesla a plakala do rana doma a potom to dako preslo.vtedy som ale netusila ze je to endometrioza teraz uz viem ze bola 😒 vies ja mam strasne tazke srdce na lekarov ako tykych a aj na pohotovosti.ved uznaj ze som mala zapal mozgovych blan a neprisli na to az po 3 tyzdnoch ked som mala uz aj opuch mozgu a viezli na do nem. o pet minut dvasnast.pritom priznaky boli jasne no oni slepi..bolo to minuly rok v maji. odvtedy neverim akosi lekarom a vsetko 2X po nich kontrolujem
vtedy sa mi zmenil zivot ulpne..po navrate s nemocnice som sa dala dokopy,snazilkovali,zistili endom, laparka.teraz neviem na com som..preto som sem taka s toho znicena a unavena a nemam chut v danej chvili to uz riesit.casto ujden s izby od mm a sadnem k netu no len tak bludim a cumim do blba ale potom zase chytim dobru naladu a neriesim to. mometalne mam to fajn obdobie kedy to nerisim a je mi takto super 😉 😉
idem ja pracovat tak prejem pekny dnik vsetkym 🙂

katie233
27. aug 2009

Ahojte, ika vitaj späť z dovolenky. Ako bolo?

Ja si dnes užívam sladké ničnerobenie. Mám dovolenku, do roboty idem až v stredu. Jáj ako sa teším. Idem k našim, tak si oddýchnem.

ika33
27. aug 2009

katie, ďakujem, bolo super. Aj som si oddýchla aj som sa zabavila. Aj sme sa trocha posnažili ale asi nie s dobrým výsledkom, lebo už prichádza mrcha. 😒 Neva nabudúce. 🙂 Ty sa máš ako? Mrcha už bola? či sa už nebodaj niečo podarilo? 😉
Ja idem do práce tiež až v pondelok, tak som dnes vybalila a už som dala prvú várku prania, to zas bude žehlenia. 😠 Cez víkend ešte chceme skočiť niekam na kupko ak teda bude dobré počko.

Ešte chcem dať na pravú mieru čo som písala o bolestiach, tak tie som mala pri mrche. Prvé 2 dni som ani nevedela čia som, takže preto tá záchranka. Teraz už zaberajú ibáče a teplo. No a pri tom sexíku, tak sú polohy, ktoré sa úplne vynechávajú, lebo by som asi veľmi kričala od bolesti.

Evina, verím ti, že dôvera je u teba asi tak, že dôveruj ale preveruj, ani sa nečudujem. Tie dobré a zlé dni poznám aj mne je niekedy do revu. Hľavne mi to je všetko lúto keď vidím tých niekoľko 10tok kočíkov na peške. Vtedy mi je lúto, že ja si to musím takto odtrpieť a kto vie čo ma ešte čaká. Ja to tým kočkam prajem veď možno niektoré si to museli tiež odtrpieť. Jáj keby sa už na nás chcelo to šťastie usmiať.

katie233
27. aug 2009

ika, mám sa dobre. Od dnes mám dovolenku, zajtra sa chystám k našim. Mrcha ešte nedorazila. Ale očakávam ju.

evina0
27. aug 2009

ika ja sa sma sebe cudujem ze som presla do takeho obdobia ze mi je to akosi jedno a ked vidim aj kociky a mamicky len si poviem aj mna to raz bude cakat.este sa natrapim dost ked bude raz plakat.mat horucku isto ma to raz stretne ale pre teraz neviem neriesim. mne sa vecisnou stava cim viac sa snazim veci riesit ( aj ine nie len dieta) tak to nejde a len sa to kazi.
babule tak si uzivajte dovolenky 🙂 🙂

jani2
27. aug 2009

Dahra - takú stimuláciu s liekmi na menopauzu som mala aj ja, myslím že Decapeptylom mi mesiac uspávali vaječníky a potom sa začali brať estrogény v injekciách (celá stimulácia bola skoro 1 1/2 mesiaca, tak preto sa to volalo dlhý protokol). Veď na IVF som bola pred 2 rokmi, čo nie je tak dávno a metódy sa tak rýchlo nemenia. Inak k jednej laparotomii som sa po 2 LPS dopracovala aj ja, zas hnusná cysta vľavo, takže viem že je to poriadny zaberák, omnoho horšie ako LPS....vypadá to, že sestra je na tom trochu horšie ako ty, musela mať isto poriadne bolesti aj na vecku ☹ ...a teda vy viete oslavovať narodeniny! 😒 neviete si vybrať lepšie priestory 😉
nuž a čo sa týka dedičnosti, dúfam že kým moja Janička vyrastie, že sa niečo vymyslí.
Evina - no comment ku tým lekárom, ja mám na nich tiež ťažké srdce ohľadom môjho predčasného pôrodu, aj som to chclela dať na úrad pre dohľad nad starost. ...ale už to radšej tiež neriešim.
IKA - tie pohľady na kočíky a tehulky poznám, bolí to, ale endošáčky nebojte, ja stále verím, že to zvládnete 🙂

janemari
autor
27. aug 2009

Caute kocky mam polhodku a tak som vas dosla kuknut.Vcera som vecer voec nevladala,tak ma bolela hlava.Ale ak sa podari este vecer ked pridem z roboty vas dojdem kuknut.Mrcha stale nikde.Idem vas docitat co je tu nove.....

janemari
autor
27. aug 2009

Docitane 😉 Inak asi si idem aj ja vyhladat letak z injekcii,mozno sa dozviem viac.Inak rozmyslam ci nekrvacam dovnutra namiesto normalne von ked mi brucho rastie.Ved uz pred mesiacom som mala vystelku maternice 12mm a od 10 mm je menzes.Zacinam mat strach ci nebudem musiet znova pod noz ak mi mrcha nedojde,alebo ci nie som jeden z pripadov kedy sa cyklus uz vobec nevratil 😒

liviaf14
27. aug 2009

ahojte baby, doniesla som vám trošku tehu vírusíkov, chytajte :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
EVINA- ja som tesne pred tehu zaujala taký istý postoj, všetko som pustila von zo seba, jediné čo som si stále opakovala, že bábätko raz určite bude. a zabralo to.......
JANI 2 - ako čítam, tiež si si všeličím prešla. ale hlavné je, že dieťatko sa podarilo. lekárom nie vždy ich pesimistické predpovede vyjdu - našťastie. ja som sa lekárskeho pesimizmu napočúvala, viac ako dva roky od môjho bývalého gynek. tak držím palce, aby sa podarilo aj druhé bábätko.....

evina0
27. aug 2009

jane sla by som k lekarovi ..neviem mne sa to nepozdava.mozno nie nadarmo lekar vravel ze cakat na spontannu mrchu po takejto liecbe je zbytocne aj pre psychiku aj telo.ja uz mrchu mam snad sa uz nezlkne 😀 😀 a pockat na dalsiu spontannu a potom mam ist na laparku opet 😝 .mne je teraz tak divno sem tam sa mi toci hlava,chvilkami mi je divne od zaludka potom zabolia vajecniky.chuda telo asi sa nevie spamätat s mrchy a s hormonov.jane ja som mala 8mm ked mi dal agolutin
liviaf uvidime casom co so mnou bude

liviaf14
27. aug 2009

evina mne bývalo bežne zle od žalúdka, aj vaječníky ma skoro stále boleli. hlavne cez ovulku, úplne príšerne, aj cez tú poslednú ovulku, cez ktorú som otehotnela ma boleli, som myslela, že mi vypadnú. normálne som sa na ňu o polnoci zobudila.

jani2
27. aug 2009

liviaf - tie nepríjemné pocity od žalúdku poznám, kedysi som si myslela že to sú tehotenské nevoľnosti a tešila sa im 😵 ale časom som zistila že to žalúdok šteklí ta hnusoba. Teraz ti prajem krásne tehulkovanie 🙂 ..a chytám zopár tehu vírusikov, väčšinu však nechávam pre ostatné dievčatá, zaslúžia si! Tiež si svoje vytrpia!
Jane - asi by som to už fakt išla riešiť, podľa mňa to je už pridlho 😒 Ale zlyhania vaječníkov by som sa nebála, pri tom by si nemala takú vysokú sliznicu, aspoň si myslím. Zvyčajne mrchu brzdia cysty, ale teraz po liečbe by predsa nemali byť?! Tak fakt neviem! 😒
Evina - jaj teba čaká ešte lapárka 😝 , ale ak to bude len taká "nakúkacia", tak to by malo byť v pohode 🙂

Inak ja som dnes už dostala mrchu, našťasie nebolí, ráno stačil malý Ibalgin a je pokoj, už som si chcela dať aj prvú tabletku na rast sliznice pred KET, ale som sa rozhodla ešte jeden cyklus počkať. Mala by som si ísť vyzdvihnúť výsledky z cytologie z februára (viem som darebák, ale nemala som moc chuť chodiť po gynde) a ešte kvôli predčasnému pôrodu mám pred plánovaním tehotenstva navštíviť hematologiiu, takže asi aj to dovybavujem a až potom začnem s KET. Dúfam, že sa za ten mesiac endoška moc nerozšíri 😒

janemari
autor
27. aug 2009

Ahojte kocky,tak som tu ako som slubila.Budem to riesit,ale este mam nejaku pracu a akurat mi to vychadza na 7.9.kedy budem moct zavolat dokine a to budu 4 mesiace od injekcie.Objednam sa a pojdem k nej a nech nieco robi.Bud da vyvolavacku,alebo lieky.Takze este vydrzim 2 tyzdne a budem sa uz venovat len samej sebe.

dahra
27. aug 2009

Jani,
ked ta tak citam, vidim, ze je endo je ako bumerang a pritom sa vravi otehotnenie vraj zabera ako liek 😒. Takze je to fakt beh na dlhe trate. ☹ Sme tu vacsinou take, co deti este nemaju. Ovela menej je takych, co maju endo a uz aj dieta. Je dobre vediet, co nas caka potom.
Ja som tiez cela modrinova z hematologie, o dva tyzdne ideme na genetiku a z KE este nemame vysledky z imunologie - doktor ma dovolenku cely mesiac. Este si chcem dat spravit testy na toxoplazmozu a musim ist na plucne, bo som zistila, ze som nezaockovana proti TBC - v osemnastich sa ma bali zaockovat, lebo som brala tazke lieky na reumu a nevedeli, ako sa to bude znasat. Potom som na to zabudla a teraz, ako stale badam, som si spomenula.

Inak ja este stale nie som v normale, co sa tyka chuti na sex. Uz to preslo aj na manzela (myslim, ze ma akusi vnutornu depku posledne mesiace) a divim sa, ze vobec nema chut. Pre muzov to nie je typicke. Uz je to takmer mesiac, co nebolo ziadne tutumutu. Sme sa o tom bavili, musime najst riesenie - neviem ci nebudeme musiet zacat hladat modru tabletku 😀

janemari
autor
27. aug 2009

Inak baby musim sa priznat ze ani u mna chut na sex nestupla 😅

eternity009
27. aug 2009

Čaute baby.
Možno po mojej dovolenke, kde bolo času rozmýšľať až až, vsuniem sem trochu netradičnú "úvahu". Západná medicína hovorí, že 90 percent všetkých chorôb ma psychosomatický pôvod, aj keď väčšinu toho psychosomatického tiež nevie identifikovať. Čítala som zaujímavé knihy od Rudigera Dahlkeho - Nemoc jako symbol a Nemoc jako řeč duše . Dahlke je lekár a psychológ. Tie knihy sú jeho celoživotná prax. Keď tak čítam tieto smutné príspevky, zdá sa mi, že by bolo dobré, aby ste sa kukli a začali pátrať aj po príčine endo. Choroba je už len dôsledok, disharmónia. Viem, že sa to ľahko povie, keď to človek nemá, ale berte to prosím len ako snahu pomôcť. Z môjho okolia viem, že veľmi účinná je aj bylinná liečba rôznymi tinkúrami. Každá cysta vlastne symbolizuje jedno chcené tehotenstvo, ktoré sa takto metafyzicky pretransformuje do hmoty.

janemari
autor
27. aug 2009

eternity no pocula som o tom,ze psychika hra velku rolu.Ale myslim,ze je tu vela zien ktore su naozaj stastne a v pohode aj napriek tomu maju endo.Ale je pravda,ze ked je niekto v pohode psychicky tak skor otehotnie.

eternity009
27. aug 2009

Keby tá psychická príčina - jej rozlúsknutie bolo jednoduché, tak by choroby už vôbec neboli... Čím je problém ťažší, tým viac energie si to od nás vyžiada. Ľudský duch je neuveriteľne silný, ak keď často sa to nezdá. Ale keď človek vyrieši ťažkú vec, posilní to jeho ducha. Veď nenadarmo sa hovorí, že čo ťa nezabije, to ťa posilní. Endo je beh na dlhú trať, ale treba pri ňom podľa môjho názoru využiť všetky prostriedky nielen západnej medicíny, ale aj rôzne alternatívne prístupy - bylinky a osvedčené prírodné metódy. Samozrejme odmietam rôznych šarlatánov 😉

janemari
autor
27. aug 2009

Ake bylinky poznas co pomahaju proti endo?

eternity009
27. aug 2009

Naša blízka osôbka brala:
tinktúry z bylín: topoľ , eleuterokok s betaglukánom, tinktúry z púčikov rastlín: dub, čierna ríbezľa - malina, jelša, vres s betaglukánom
Zobrala 2 kúry a teraz je v 5. mesiaci. Každý organizmus je ale iný. Poradila jej to bylinkárka pani Podhorná - radila som ju babám dnes aj v inej téme. Nechcem už radšej dávať link na ten shop, aby si niekto nemyslel, že to je nejaká reklama, ale ja som tam stále 😀

eternity009
27. aug 2009

Idem už spať, ale zajtra tu budem 😉, tak keby si sa chcela niečo spýtať, rada poradím ak budem vedieť 😉

jani2
28. aug 2009

Dahra - nechcela som ťa vyľakať, tehotenstvo mi určite pomohlo a je aj liek na endometriozu, sama cítim, že už nemám také veľké bolesti. Predtým som ich mala už skoro stále, počas celého cyklu, teraz je to pohodička, občas niečo zabolí. Ale cítim, že endoška jednoducho prežila a zas sa pomaly šíri. Myslím, že keď ju niekto má pred tehotenstvom slabšiu, že dokáže aj úplne vymiznúť.
JANE - tak dúfam, že dovtedy ti príde aj mrcha sama 🙂
Eternity - ja som dosť presvedčená, že choroba je skutočne odrazom duše, ale ako sa správne optimisticky naladiť, keĎ už človeka všetko bolí. Jeden čas som si hovorila, že vždy ráno si poviem, nič ma nebolí, moje vaječníky sú v poriadku.....ale akosi to nefungovalo ☹ . Tiež som brala aj rôzne bylinky a čínske byllinné výťažky PhytoCHI a nič nepomohlo. Týmto nechcem byť pesimistická, verím že to pomáha a radím skutočne skúšať všetko. Kdesi som čítala, že na vrchol vedú mnohé cesty a treba všetky vyskúšať, aby sa tam človek dostal. Mne pomohla cesta cez IVF.
A o tom šťastí - Ja som pred tehotenstvom bola nešťastná, to je pravda, niekedy som to moje brucho doslova nenávidela, ale teraz som spokojná. Chcem dašie tehotenstvo ale už som šťastná že jedno dieťa mám, tak prečo sa tá endoška vrátila? To sú všetko také nevysvetliteľné veci.... 😉 Chcela by som ich pochopiť...
...a mimochodom, už druhý mesiac beriem homeopatiká, bola som u dobrého gynekológa-homeopata. Vraj otehotniem aj prirodzene 😉 , no rada sa nechám prekvapiť. JE pravda, že mi ustúpila alergia na kov a malej Janke zas ekzémik na líčkach, ale na druhú stranu endošku stále mám, najnovšie aj cystu...možno to chce len čas. JE to ťažké, topiaci človek sa skutočne chytá aj slamky.

liviaf14
28. aug 2009

jani2 - diky za prianie. Niekedy už rozmýšľam, že čo bude s endo po tehotenstve, bolo by fajn, keby vymizla úplne. lenže neviem pri IV. stupni endo..... inak mne pomohla laparotomia, po nej som už nemala veľké bolesti pri MS, ani kŕče, aj cyklus sa mi upravil, skrátil na 28-30 DC. endocysty sa mi tiež chvalabohu už netvorili, len obyčajné, kt. mi pri MS vždy praskli. ako keby sa endo bola zmiernila. tak zatiaľ ......

evina0
28. aug 2009

ahojte zienky
jane aspon skus zavolat ze mrcha stale nedosla az vies co robit.ale je to na tebe
co sa tyka sexu a chuti ja som bola v normale cca 2 tyzdne od skoncenia posldenej injekcie ale myslim si ze je to tou maccou.aj ta 8 mm sliznica a male foliky co mi videl minuly stvrtok.
dnes som volala lekarovi a povedal ze som mala 1 den spinenie a len 2 dni slabunke krvacanie a uz len spinim ci je to OK a on nato ze po tejto liecbe a agolitune je to ako slaba mrcha mam byt kludna a uz len cakat ci za 28 dni mrcha zase nabehne a ked nie treba ju upravit a aj ta laparka. ja uz nechceeeeeeeeeeeeeeeeem zase hormony .ziaden duphaston a zase pribrat az mam husiu kozu ked zase povedal upravit cyklus( v minulosti mi pomohol.dlavila som ho 8 mes.) ale uz naozaj nechcem uz len dufat ze tie Femi kvapky a maca cosi spravia a cyklus upravia sak sakra su to prirodne lieky na upravu cyklu 😠
dahra moja ja mam ten ista problem mm sa akosi zasekol po tom vsetkom a tutumutu nebolo davno.ale je to aj tym ze dojde unaveny a cely uboleni so stavby a chuda zaspi.sam povedal ze ho to vsetko stve a ja verim ze sa casom vsetko zmeni.chcem ho ukecat za 2 tyzdne aby sme sli na vikend konecne do tej Besenovej.sak sme mali dovolenku len na pracu a na seba sme nemali cas a chut ani nepametam a verim ze pojdeme.. 🙂
co sa tyka tej pliagy a psychiky a hnevu tak aj ja som citala jednu fajn knihu moc nasho podvedomia aj ine od Mufphyho a tiez tam pisal ze kazda choroba je hnev na nieco.alebo ze nevieme nikomu odpustit cosi a ani o tom sami nemusime vediet ze nas to vo vnutri trapi..je cosi na tom pravda vraj len pozitivne myslenie cloveka vylieci a viera v uzdravenie a ze sa nam tuzba raz uskutocni..vraj nutne je tomu verit.
este viem aj mam odskusane ze sny to je nase podvedomie a nase tuzby. cize to po com tuzime .chceme alebo sa nase telo chce oslobodit od niecoho to je vecsinou ukazane vo sne.
dalo by sa vela o tom rozmyslat ..mala som vaznu debatu s kamaratkou co aj vesti o mojich snoch..ja mam velmi realne sny a casto sa plnia a strasne casto vo sne lietam mavam rukami a lietam a ona mi povedaa ze moje telo a dusa sa chcu od niecoho oslobodit.cosi co ich velmi trapi a viem aj co ..moja psychika aj tuzba bola taka silna ze chcem dieta az ma urcite veci polozili na kolena.teraz ked uz veci nerieima povedala som si akosi bude mi je lepsie aj konecne zaspim a nebdiem v noci.
dnes od rana sa mi stale cosi zdalo mala som blbi pocit s toho co sa mi snivalo a mala som pocit ze si musim na seba davat pozor akokeby som citila ze sa mi ide cosi stat..a pocuvajte takmer som skoncila pod kolesami auta co mi nedalo prednost ani neviem ako a kto ma strhol do boku bol to okamzik a stocila som bicykel ku kraju a zabrdila a nic sa nestalo.o par metrov som zasavila zahromzila na nepozornu vodicku a ta sla v pohode dalej.a ja cela zosokovana pokracovala do prace.srdce v krku a teraz som si uvedomila ze ktosi s hora mi zase raz pomohol 🙂 a mam take zvlastne tusenie ze ak budem silna pomoze mi a ukaze cestu ktora bude viest k dietatku a stastiu ze aj to raz budem mat len sa nesmiem koli tomu uz trapit a pustit to s halyv aspon na cas.
prepacte ze moje dlhe kecanie no musela som to pustit so seba a dakuejm za pochopenie 😉
katie a ti sa ako citis?

ika33
28. aug 2009

Ahojte,
no ja som tiež toho názoru, že treba vyskúšať všetko a snažiť sa byť v psychickej pohode. Ale to nie vždy ide. Dnešný svet je veľmi uponáhlaný, agresívny a hrozne stresujúci, ale určite sa to dá prekonať. Mne v tom veľmi pomáha môj priateľ, on je uplne kľudná a pohodová povaha a mňa to nesmierne upokojuje. 😀
Inak o homeopatikách môžem zatial povedať len dobré veci, zopár krát mi to veľmi pomohlo a aj mojim najbližším. Odporúčam vyskúšať sú dobré na alergie, rôzne psychické nerovnosti ... ( napr. popôrodný psycho stav, to viem od jednej veľmi blízkej osôbky, že jej to veľmi pomohlo, keď mala hrozné depky)

ika33
28. aug 2009

evina, to je OK. Všetko treba dať zo seba von, to je najlepší liek na super psychiku. Len tak ďalej a bude ti skvele a potom príde aj to vytúžené dieťakto. 🙂
Inak tie sny , to mávam aj ja. Teraz keď som bola na druhej laparke som sa tam stretla s jednou pani, ktorá išla tiež na operáciu, nepoznali sme sa ale obe sme mali pocit, že sme sa už niekde videli. Ako sme tak čakali na príjem sme sa začali rozprávať a napokon mi povedala, že ona je numerologička a zaoberá sa aj alternatívnou medicínou. Pôsobila na mňa neskutočne upokojujúco a vraj aj ja naňu. Potom mi spravila výpočet mena a povedal mi, že som hrozne senzitívna a mám v sebe niečo čo by osm mohla využívať na pomoc iným a aj sebe. Tiež som jej povedala o mojich snoch a ona mi ich vysvetlila čo znamenajú a až vtedy som pochopila, že všetko to čo sa mi snívalo v neakých hieroglifoch, ktoré mi ona rozlúštila boli vlaste predtuchy a všetko čo povedal, že čo to znamemá sa aj naozaj stalo. Je to strašne zvláštne. Od vtedy keď sa mi niečo sníva si to zapisujem a zisťujem či sa to potom udeje alebo nie.

evina0
28. aug 2009

ika mne sa sny vzdy plnili alebo mi davali najavo ze sa cosi stane a s niecim sa budem musiet zmierit a tak aj bolo.mne tiez tato kamaratka povedala ze ja mam az moc silne podvedomie a preto aj tie sny . a casto sa stali skutocnostou.mm sa dakedy az smeje ze ako sa ja dokazem zobudit so sna ked nechcem aby pokracoval ale da sa neviem ako to robim ale da sa.kazdu noc mam sny a mm ma len obcas on mi vravi ze moc rozmyslam pred spanim a preto snivam ale ja viem ze to tak neni.kto mi potom vysvetli sen ked sa vo sne kamatratka co bola chora lucia aby som jej odpustila ale uz nevladze bojovat ze odidide cocvilka odomn ale len s tela nie dusevne a aj sa tak stalo ze za 2 dni zomrela.. a potm sźase prisla vo sne ze aby som neplakala netralipa sa ze je stale so mnou ale ju nevidime.a kopec inych snov..to sa proste neda vysvetlit a takych realnich snov som mala XY ..jasne ze mam sny aj len take bludy co nic neznamenaju.neverila som snov ked som bola mlada ale urcite veci ma donutili verit im 😲