Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
18. jún 2009

Kolky si dnes den po poslednej injekcii?

janemari
autor
18. jún 2009

Hm pockaj poratam 😔 od 7.5. malo by to bit 42 dni ak sa nemylim. 😅

janemari
autor
18. jún 2009

Boze tie preklepy.Ze bit 😀 Byt.Preco sa pytas?

dahra
18. jún 2009

to by si uz mala byt v takom stave ze sa ti telo prebera. Kiez by ti mrcha ani neprisla, ale rovno si bola tehotna.

tulipanike
19. jún 2009

ahoj 🙂

no janemari, to mate v tej praci fakt blbe ☹ ale verim tomu, ze to ustojis, najlepsie ako tehu 😵

a ako sa inak mate?

tulipanike
19. jún 2009

evina, ak mozem, kolko mas rokov? a tvoj partner? je jasne, ze clovek nechce toho druheho nutit, ale zas na druhu stranu, mal by sa aj on uvedomit, ze ak mate obaja problem, a dietatko chcete, tak by ste mali pre to urobit vsetko, a nie sa branit vysetreniam .....tedea este neviem, ci pojde alebo nepojde na ten dalsi spermiogram

tulipanike
19. jún 2009

haloooo, ste tu?

evina0
19. jún 2009

tulipanka ja mam 26 a manzel bude mat 27 coskoro..Vies ono je to tazke u chlapov ani na ten prvy spermiogram som ho nenutila vedel ze ho musi podstupit tak siel aj ked na 3 ti krat lebo lekar zakazdym nemohol.Povedal mu ze ma priemerny spg ale momentalne vysledky ovplyvnuje vela faktorov..a vraj ak chce o mesiac ma dojst opet.som pokojnejsia ze ma aspon priemer ved kolko je pripadov ze ma az nulovy spg..
chceme obaja babenko ved sme sa pred diagnozou snazili 7 mesiacov ale nezadarilo sa.sam bol s toho smutny z sa nedarilo..lenze mna to zo zaciatku az moc vzalo bola som nestastna ze co sa deje ked sa nedari a potom ta diagnoza.ja pojdem asi za mesiac opet pre recept na zoladex a uvidime ako manzel zareaguje ci sa rovno objedna na dalsi spg.. neham na neho ako uzna za vhodne.. ved ak chce a ako povedal neni to nic hrozne a bude chciet vediet dalsi svoj vysledok pojde a ked nie no nezblaznim sa preto 🙂

tulipanike
19. jún 2009

aspon ze tak, ze priemer ..... a ked sa on k tomu stavia tak, ze to nie je nic hrozne, tak si myslim, ze pojde 🙂

filmushka
19. jún 2009

ahojte babulky,
tak som zvedava ako dopadla janemari, hadam sa tu objavi vecer a da nejake pikosky 🙂
ja sa mam zatial fajn, nic noveho, pochvalte sa vy 😵

tulipanike
19. jún 2009

ahoj filmuš, u mna tiez nic nove

presne, cakame na spravicky oz janemari, a katie a dahra dnes injekciujuju 😀

katie233
19. jún 2009

Ahojte, tak ja som už po injekcii. Dnes som hodila aj pokec s dokym, ale nepotešil ma veľmi ☹. Objednal ma o dva týždne na sono, a uvidí sa, koľko injekcií ešte dostanem (0, 1 alebo 2). A to som si myslela, že mi povie, dobre posledná, počkajte na krámy a môžete snažilkovať. Ale asi to nebude až také jednoduché. Uvidí sa, koľko tých injekcií ešte bude, potom znova laparka (je neoblomný), a hádam na vianoce by sme sa už mohli dozvedieť nejakú tú pozitívnu správičku 😉. Takže vy budete o chvíľu snažilkovať, a ja sa budem zase spamätávať z laparky ☹.

A vy ako? Čítam Janemari, že zasa riešiš prácu 😨 Stále ťa pokúšajú. Keď si človek myslí, že už je to všetko ok, príde niekto kto to naruší 😠. Som zvedavá, ako dopadneš.

Dahra, a ty budeš brať ďalšie injekcie? Keď vám vyšla tá IVF už tento rok?

katie233
19. jún 2009

Jéj, mala som 222 príspevok 🙂.

tulipanike
19. jún 2009

ahoj katie, nevesaj hlavu, ak ti to ma pomoct, tak radsej viac injekcii, aj ked ta chapem, ze by si bola najradsej, keby ste snazilkovali uz hned

a patrilo by sa ti mat aj prispevok 233 🙂

katie233
19. jún 2009

tulipanike: no to by bola paráda, dúfam, že bude môj 😵

tulipanike
19. jún 2009

uz nechyba vela, tak mozme startovat 😵

tulipanike
19. jún 2009

tak ja ti este k tej 233 pomozem trosku 🙂
😵 😵 😵

janemari
autor
19. jún 2009

Konecne som sa sem dostala a docitala.Ako vidim ste zvedave.Mam jednu dobru a jednu zlu spravu.Zla je ze ma nezobrali,lebo nemaju volne miesto,ale mam sancu koncom,alebo zaciatkom roka.No a ta dobra je ze sa mozme snazilkovat o sto tristo do konca roka.Potom sa uz na to vykaslem a budem bojovat naplno o novu pracu.Ale mam este pre mna dobre spravy kupila som si saty na svadbu a steper na cvicenie.

janemari
autor
19. jún 2009

Babi tak som sa na vas tesila kde ste?

katie233
20. jún 2009

Ahoj, janemari 🙂. Tak to je fajn, že to aspoň takto dopadlo. Kiežby ti dali ešte v tejto starej práci pokoj, a už nevymýšľali s výpoveďou. Prajem príjemné snažilkovanie 😵.

filmushka
20. jún 2009

Ahojky Janemari,
ved s tym si tam aj sla, ze nebude volne miesto hned, nie? 😵
aspon sa mozete snazilkovat o 106 😎
ako vravi katie, len aby v tejto praci nestrasili zase s vypovedou, je to o nervy...ti poviem, nezavidim, a ze ziadne stresy ☹ 😀
a gratulujem k steperu 😎 uz si si na nom zacvicila? 😉 len aby si na nom cvicila 😉

janemari
autor
20. jún 2009

katie a filmush presne tak s tym som tam aj isla.A co bude v straej praci uvidim,lebo som mala teraz dovcu a najblizsie idem az v pondelok na pobednu.A samozrejme ze sa budeme snazilkovat.Vcera som cvicila a neuverite mam o kilo menej.

katie233
20. jún 2009

Ahojte 🙂. tulipanike a je to tu 😵. 233-tí príspevok patrí mne. Najprv som chcela napísať nejakú múdrosť, ale v tomto hroznom počasí sa mi ani rozmýšľať nechce. Tak vám len prajem krásny víkend. Tým, ktoré majú ešte liečbu, nech im to čo najskôr ujde, a tým, ktoré snažilkujú, nech to čo najskôr vyjde. pa 😎

luko
20. jún 2009

ahojte,
mozem sa pridat?
od pondelka som tiez v dg endometrioza, ach jo...
som po op. cysty, ktora vslatne boal endometrialna a v brucho bordel ja h...do s prepacenim...nikdy ma nic nebolelo a zrazu ze endometrioza.
Mam chodit na hormony injekcie 5 mesiacov a potom bud 3 mesiace prirodzene skusat a potom IUI alebo hned IUI....este to predychavam.

janemari
autor
20. jún 2009

Ahoj Luko a vitaj.Nestracaj nadej,ze bude lepsie.S nami to tu bez problemov zvladnes.A nieco prezrad o sebe,kolko mas rokov,ci si vydata.ci sa snazite o babetko a ako ti prisli ne endo teda preco ta isli operovat. 😉

luko
20. jún 2009

ahoj 🙂 nie, neboj, nadej nestracam, len sa to snazim spracovat, je to cerstve.
Mam 30r. o babo sme sa snazili tak cca pred 2,5 a to ani nie dlho, asi 4 mesiace (bez ohladu na plodne dni, tie som nesledovala), aj som sem chodila na MK,
potom sme si dali pauzu (manzel bol prilis vytazeny v praci, zariadovanie bytu,s vadba) a chceli sme opat zacat toto leto.
Doky mi objavil cystu, navrhol operaciu (zle krvne vysledky) a kedze on ma aj operoval, hned vecer ked sme spolu telefonovali, mi povedal, ze je to endometrialna v brusnej dutine po celej ma endo...jeden vajickovod zrasteny. Vajecniky su v pohode, aj ten operovany, len tretinu mi zobral, dokonca aj ovulujem (aspon nieco 😀 ), dokonca aj ten vajickovov jeden by stacil,
ale vraj ked sa oplodnene vajicko vymacha cestou v tom endometrialnom bordeli, tak nema velku sancu na prezitie. Mylsim, ze je to endo 4. stupna. CIze nasadza mi tie hormony.

Podotykam nikdy som nemala ziadne bolesti pri styku, moja mensturacia je takmer bezbolestiva, bolesti brucha su len velmi mierne. Tento rok ma to raz tak poriadne chytilo a to bolo asi tak vsetko.

janemari
autor
20. jún 2009

Luko velmi vela zien nema ziadne bolesti ani problemy a na endo sa pride uplne nahodou pri nejakej inej operacii.

luko
20. jún 2009

ano...vid ja....ale co uz, mohlo byt aj horsie...kazdopadne, tento rok sa rozhodne nudit nebudem 😎

luko
20. jún 2009

vy uz snazilkujete? mala si aj nejaku liecbu?

mirip
20. jún 2009

ahojte, tak zopár babských 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
ktoré chcete tak berte 😀