Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

pink_lady
12. sep 2009

ahojte zienky
tie co si ma nepamatate zo starej temy - tak ja som sa tiez natrapila s endo - cysty, loziska, bolesti, operacia, pobyty v nemocke,...no a vidite vysledok v pase ... 🙂 Tak som vam len prisla povedat nevzdavajte sa kazda sa raz docka vytuzeneho placuceho uzlika a co jem ozno otrepane ale dolezite - neupinajte sa na snazenie - 90% z nas mozno aj viac otehotnelo ked sme to vobec necakali 😉
a jedno pozitivum endometrioza ma - endo bolesti su horsie ako porod 😅 😀

evina0
12. sep 2009

hava smutne neviem viacej poradit.. 😔
dahra ja som nasla na nete ze endom. cosi vylucuje co zybija spermose alerbo ich znehodnoti ale dakujem za tvoje ozrejmenie 😉
pikn jasne ze si ta pametam aj ked sme spolu malo pisali ..aky je kraasny tvoj snycek 😵 dodoala si nam zase chut bojovat ze aj s endom. budeme mamickami 😵 😵 prajem vela zdravicka obom
Pink je najlepsie nemysliet ze za kazdu cenu musim teraz otehotniet ja si vravim ked to nevyjde teraz mozno nabuduce a hotoovo,v minulosti som sa dost natrapila kym mi vobec prisli na dovod preco sa nam nedarilo a tak teraz hned po liecbe nemozem hned cakat ze sa zadari.velky uspech beriem uz to ze telo je prebrate,nemam ziadne ucinky s liecby a konecne som mala ovulaciu to mi na zaciatok staci 😉

ja mam dnes od rana akesi cudne bolesti vo vejecnikoch ci v podbrusku 😒 do kelu co to zase ma znamenat teda neviem.

janemari
autor
12. sep 2009

Ahojte kocky,dnes ste zase toho popisali.

Hava ja sm bola na laparke v BB a nemozem sa stazovat na lekara ktory ma operoval a mal aj konzultacie somnou.Dokonca aj moja dokina chce pocut jeho nazor co a ako dalej.

Lucy aj ja som mala decapeptyl injekcie a som od poslednej 129 dni.Zatial som nebola na vyvolavacku ale pravdepodobne buduci tyzden zavolam a objednam sa k dokine.

dahra
12. sep 2009

Ahojte,
prajem pekny sobotnajsi vecer a este krajsiu zajtrajsiu nedelu.
Ja som stale sama, manzela najskor pustia v pondelok - aj to bude zazrak, lebo stale ma rez otvoreny na 6 "stichov" a planuju mu to tak nechat 2-3 tyzdne, kym mu zapal neprejde a nepominie riziko dalsieho hnisania.
Poslednu dobu vela rozmyslam nad tym IVF, cim sa to viac odsuva, tym menej sa mi do toho chce. Posledne sa pohravam aj s myslienkou darcovskych spermii a skusit to cez IUI. Do januara sa budeme snazit prirodzene, uvidime, co sa stane. Sla by som so IVF hned po liecbe, lebo viem, ze vtedy je sanca vysoka, ale takto oddialenim to bude jedno.
Ja som dnes 57DC od poslednej injekcie, zatial nic necitim, ale ma dojem, ze som posledne dni mala asi plodny hlien, lebo od marca som mala nohavicky vzdy suche. No narozdiel od vas vajecnik nikdy necitim a ani nemam ziadne predmenstruacne pocity.
Evina,
ty si kedy sla na tu vyvolavacku? Zaciatkom augusta? Mas uz termin na kontrolnu laparku? Pojdes do Martina zasa?
Janemarie,
pomaly budes mat rok, co si bez mrchy 🙂 Kedy si ty vlastne dostala prvu injekciu? V januari ci uz v decembri?
Pravdu - povediac, mne mrcha nechyba. Keby nebola potrebna v procese "vyroby" dietata, tak by som bez nej s radostou zila.

janemari
autor
12. sep 2009

Dahra ja som mala prvu v decembri.takze este par mesiacov a som rok bez nrchy a mozem povedat ze mi vobec nechyba.

hava77
12. sep 2009

janemari aj ju operovali v bb aspon co viem druhy krat.....ale ona je dost tazky pripad tak asi preto dava kazdy od nej ruky prec 😒 ....

janemari
autor
12. sep 2009

hava ja tiez niesom najlahsi pripad,ale co sa tyka tvojej kamosky ma asi velmi agresivnu formu endo a tam je naozaj jedinym riesenim odstranenie vajecnikov.Podla mna.Len lekari to nechcu robit mladym pacientkam a hlavne zenam ktore deti nemaju.Je mi luto tvojej kamosky,ale asi ti velmi neporadim na koho sa obratit.Mozno este v centrach ale tam len asi ked chce dietatko.

hava77
12. sep 2009

zatial mi nepovedala ci jej navrhli odstranit vajecniky 😔 ...ona by deti aj chela, ale jej priatel ma taky divny nazor, ze ak to nepojde prirodzene, tak silit to nebude. a mam taky dojem ze pomaly aj ona prebrala jeho nazor....co ma dost mrzi, lebo s detmi ti fakt vie......

dahra
12. sep 2009

Hava77,
ten isty nazor na silenie zdiela aj moj muz, navyse pri jeho diagnoze ma strach, ze sa narodi postihnute dieta.
Urcite by bolo dobre, keby navstivila viacerych odbornikov - aj v BA, co tu niekto pisal, aj v KE, co som navrhla ja. Viac hlav, viac vie.
Kolko rokov ma tvoja kamoska? Endo je aj problem imunity - moznoze by mohla skocit na imunologiu, ale asi to uz len vymyslam.

jani2
12. sep 2009

ahojte, dlhšie som tu nebola, nešiel mi net, a asi nemám ani šancu všetko prečítať, popísali ste toho dosť 🙂
dahra - nemyslím si že by vajíčka pri endo boli nekvalitné, ja som pred IVF mala endometriozou poriadne chytnuté vaječníky a pri stimulácií som mala 22 vajíčok a 19 z toho veľmi kvalitných, tak vravela embryologička. Tiež sa rátam medzi ťažké prípady, okrem cýst som mala aj hemoragický tumor, takže žiadna sranda. Ver tomu, že endometrióza vajíčkam neubližuje. Tiež som čítala, že je toxická len pre embrijka, ale to sú tiež len dohady lekárov.
hava - tej tvojej kamarátky mi je ľúto, a myslím si, že pre ňu už je len jedna cesta a to IVF. Nerozumiem prečo v dnešnej dobe sú proti IVF, keď tak jej pošlem malej fotku, nech vidí, že detičky z umelého oplodnenia sú tiež krásne a zdravé. Možno tu vyznievam ako veľký obhájca IVF, ale vďaka nemu mám dcérku.

jani2
12. sep 2009

dahra - ale tvojho mužíka si už predsa len trochu "nalomila" čo sa )IVF týka, nie? 🙂 Ako si pamätám, tak má podobný problém ako môj....myslím, že ak je spermijka nekvalitná, tak ani embrijko sa nebude vyvíjať. Embriologička v centre mi vysvetľovala, že vedia vybrať kvalitné spermijky a už na embryjkach vidia, či sú kvalitné a "životaschopné". Vraj sú páry, ktoré majú nekvalitné embrijka, vždy manželov (aspoň v Heliose to tak bolo) informuje embriologička o kvalite embryjok. Tak to skúste s manželovými spermijkami, uvidíš, aké budú embrijka.

dahra
13. sep 2009

Ahoj,Jani,
jasne, to IVF je iste, manzel je pripraveny, ze pojdeme, ale ja sa stale obavam. Kedze mi poistovna spravila skrt cez rozpocet tym odkladom, zasa mam vela casu na rozmyslanie a kombinujem. Mam opat minimalne tri mesiace navyse. Chceli sme to skusit prirodzene, ale kedze moj manzel je momentalne na tom zdravotne zle a pchaju donho vysoke davky antibiotik, myslim, ze tie jeho spermie bude na tom teraz este horsie ako pri odbere v maji. Zajtra sme boli objednani na genetiku - objednavala som sa v juli, takze rusit to nebudem a pojdem sama, hoci neviem ci to ma velky vyznam.
Teraz mam v podstate dvoch spiacich nepriatelov - klbovu polyatritidu (ktora sa chvala Bohu par rokov nezobudila) a teraz endo, o ktorej budem dufat tiez. Zatial sa mi nabudza telo, myslim, ze mam teraz plodne dni a uvidim ci do konca septembra nakoniec cyklus nenaskoci. Pritom tajne dufam, ze nepride skor ako v polke oktobra. Nech je to ticho cim dlhsie.

Co ty? Kedy zacinas? Nech viem, kedy mam drzat palce. 🙂

evina0
13. sep 2009

dahra mne daval obvodny gynekolog 48 dni od poslednej injekcie vyvolavacku a do 5 dni som mala slabulinke krvacanie.sam sa cudoval ze mam asi 20 dni od skoncenia ucinku uz 8mm sliznicu asi aj koli tomu usudil ze mozem dostat vyvolavacku.videl aj male foliky ale povedal ze s nich nic nebude.teraz mi kazal pockat na dalsiu uz spontannu mrchu a podla bolesti pri nej a ako sa telo bude spravat muism si vybavit tu laparku.zatial termin nemam ten si vybavim az koncom septembra podla toho ako budem nato s mrchou ..musim zistit aj ci dlzka cyklu bude do 30 dni az mi mrska nedojde pred laparkou a potom ten termin.
Som rozhodnuta opet pre MT a dr K. som s nim spokojna a sam bude najlepsie vediet kde loziska boli a ci sa stratili a kukne aj to cudo v posve..nedavno som mala ovulaciu cim som bola da sa povedat sokovana aj test mi ju zachytil aj BT teraz pekne stupa aj hlien bol,som si ista ze za spravanie tela moze aj ta Mac aj femi kvapky pretoze v minulosti som mohla o hliene a ovulke na 14 DC len snivat 😒 .nemem uz davno ucinky s liecba akurat ma od pvulky pobolieva vo vajecnikoch akokeby som mala uz uz dostat a nic..ktovi co sa tam deje 😉 Dnes ma tam steglilo a segre vravim ze ma brusko stegli a ona hned povedla ze ktovie ci to je brusko alebo cosi v nom a ja som sa len pousmiala ze neviem 😉
u teba je pidla mna teraz aj fajn ze neni mrcha musite sa dat psychicky s manzelom dokopy a zotavit sa
ja zatial o IUI ci IVF nerozmyslam mozno ma to raz pritlaci ale zatial neni ani reci o tom.za posledne obdobie som si povedala ze koncim so silenim mat dieta a raz sa mozno ani nenazdam a budem s bruskom..a moja psychika si oddachla a to poraidne ak mam ist na laparku tak pojdem a mm na dalsi spf dali sme sa do boja este minuli rok tak nebudem hadzat flintu do zita a dobojujeme to do konca.
pre zatial sa s Vami lucim ideme na bicykel vyvetrat hlavy a kuknut babicky pekny dnik prajem 🙂 🙂

janemari
autor
13. sep 2009

Ahojte 🙂
ja len tak narychlo som na hostine a dosla som kuk co nove.Vcera som si kupila ten pupalkovy olej aj lanove semiacka a div sa svete rano som sla na wc v pohode a dokonca dvakrat.Takze ak to nahodou na to endo aj nepomoze tak na travenie a chudnutie urcite.Presne ako pisali baby ktore to odporucali.

jani2
13. sep 2009

dahra - o manželíkovi som sa dočítala, len nech sa dá čo najskôr do poriadku, nie je to veru sranda s tým slepákom ☹ Ja som mala tiež endošku spiacu, ale zdá sa mi že sa poriadne prebúdza, ešte v lete som brala antikoncepciu Cerazette aj ešte odsávala mliečko, keďže som plánovala ísť na KET, prestala som s oboma. Myslela som, že v septembri už na KET pôjdem, ale minulý týždeň som bola u mojej obvodáčky gynd. a tá mi odporúčila ešte chvíľku počkať. Mala som totižto dosť blbý cisarák, podarilo sa im prerezať aj moč. mechúr, takže chce aby som išla na KET až po 2 rokoch od pôrodu. No a navyše si ešte musím vybaviť hematologiu, takže počítam že na KET pôjdem niekedy v januári, či februári. Teraz som druhý cyklus bez antikoncepcie, do minulého týždňa bolo všetko OK, až som si vravela, že fajn, endoška drieme a bolo mi super. Avšak na 13. deň cyklu ma tak strašne rozbolel ľavý vaječník, že som ani len nohu cez nohu nemohla preložiť, čo bol tak citlivý, už to najhoršie prešlo, ale stále pobolieva, aj ľavá časť krížov 😝 . Takže od nového cyklu začínam papať zas antikoncepciu 😖, až do cyklu pred KET. nuž čo budem vravieť, som z tej endo poriadne rozmrzená. Skúsim kúpiť ešte ten púpalkový olej 🙂 ako písala Jane.
Nuž a nakoniec si možno pre embryjka pôjdeme spolu, ty pre čerstvé a ja pre mrazáčky 🙂
Evina - tá psychika robí fakt veľa, ja som už pri 3.IVF bola tak vyrovnaná s tým, že budem bez detí, že sa to zas nepodarí, že aj dr. Krajkovič vravel, že vidí ako som v kľude a že sa tentokrát podarí a veru zadarilo sa. 🙂

janemari
autor
14. sep 2009

Ahojte baby,nejako to flakate 😉

Jani ved to,ze endoska je nevyspytatelna a je mozne ze u niektorej sa uz neprejavi a u inej moze byt este aresivnejsia.Nenavyberame si a pokial nenajdu liek na tuto pliagu mozme ju len tlmit a viac nic.Keby to bolo take lahke ako si to oni predstavuju,najlepsi liek na to je otehotniet.

nastasia
14. sep 2009

ahojte, som spat konecne. ako ste sa mali, je nieco nove?u mna nie, len mrcha 😠bolo mi parkrat zle tak som tajne dufala...

evina0
14. sep 2009

veru veru asi sa venujete praci ci manzelikom ale chvalim aj o treba
so mnou sa cosji deje vcera som mala malo sili vytiahnut do kopca na bicykli ale zvalili sme to ze nemam kondicku a tie kg navyse po liecbe .no jed sme dosli domov z jedenia mi ostalo zle a hned som zaspal.dnes ked som bola rano na toalete tak som si vsimla ze trosku spinim..som s toho akasi vyvedene s miery nikdy som nespinila po ovulacii ale kaslem nato.dost ze som s toho nesvoja v praci mam hotovy blazninec a mne sa nechce praaat no musim zajtra mame zatvorene 😉

vanesska
14. sep 2009

caute krasky...

janemari... ten pupalkovy olej by sa mal uzivat aj s E vitaminom vraj to zlepsuje jeho ucinok...
E vit. okrem toho vraj pomaha aby sa netvorili pri endo zrasty... (tomu inak pomaha aj cvicenie... joga, mojzisova a pod...)
no a co sa lanu tyka tak ten ma velmi dobre ucinky na travenie... mnohym ludom to napr. pomohlo pri problemoch so zapchou a pod... lebo obsahuje vela vlakniny...
idealne je aby si si lanove semienka zomlela a dostala von odtial ten olej co je vnutri semienok...
potom ho skombinuj s tvarohom alebo tucnym jogurtom (viac ako 10% tuku). jedna denna davka je asi jedna lyzicka lanovych semienok... netreba to prekracovat...
no a samozrejme treba veeeela pit denne min. 2 litre aby sa vsetky tie skodliviny co sa uvolnia vyplavili z tela ... to je velmi dolezite!

inak v teme bylinkarka Anka Kopacova je aj recept na zabal proti endo... pisala jedna holka ktora odvtedy prestala mat bolesti... hm... tiez celkom zaujimava alternativa...
ja idem dnes na AKU som zvedava co mi tam povedia...
dam vediet ...
😉

evina... no nie som v obraze ako to je u teba ale tusim si skoncila liecbu a nabehla ti aj ovulku... takze to spinenie a nevolnost z jedla a unava k tomu... hm? nemoze to byt dobra sprava ?? 😵

evina0
14. sep 2009

vaneska neviem absolutne netusim co so mnou je nie zeby som vracala s jedla ale som sa najedla a ostalo mi tazko a hned som zaspala.mne vie s jedla osatat potom sem tam zle ale nezaspim..moj zaludok je priebercivy sem tam a jedlo mi nepasne.
to spinenie ma zaskocilo moze to byt aj tym ze nemam teraz po ovulacii nasadeni duphaston co v minulosti som mala vzdy, za par dni budem mudrejsia a zase ma pobolieva vo vajecnikoch hlavne tam kde ma rezali od ovulky mavam pobolievanie pravidelne.Az zase bude cosi s telom chcem cez vikend testnut no zatial nie az sa zase nesklamem 😉 😉

vanesska
14. sep 2009

evina... tak ak budes testovat drzim ti velmi palce... !
a jasne netreba to uponahlat... vsak uvidis... 😉

miska26
14. sep 2009

evina,ja som na tom podobne, tiež ma bolel po ovulácii ( teda myslím si, že som mala ovuláciu) ľavý vaječník a kríže a asi 4 dni mi je zle.Ale aj tak si myslím, že to nebude to čo si želám.Ale to nevadí, keď to nebude teraz, tak inokedy určite.Na taký zázrak si musím počkať, nemôže to byť len tak 😀

dahra
14. sep 2009

Ahojte,
Jani,
ja som zabudla ci aj tvoj manzel mal nejake problemy so spg.... Stale hladam info a info a cim viac citam, tym viac zistujem, ze tvarovo chybne spermose su dost nestastne...Manzel sa vrati z nemocky asi v stredu, tak s nim dam pokec o darcovstve. Skusila by som mozno IUI s darcovskymi a ked by sa podarilo, dalsie by som riesila s manzelom. Chcem mat aspon jedno dieta, kym je telo nabudene este z liecby. Mozno 2-3krat by to teraz na jesen este slo.

Dnes som volala do centra, mozno by sa dalo IVF aj skor, ale ked som im oznamila, ze manzel je na infuznych antibiotikach + tabletky, povedali, ze v takom pripade sa minimalne dva mesiace sa s tym neda nic robit. A to sme uz boli rozbehnuti s vitaminmi, zivotospravou, bral aj profertil - prestal uprostred liecby....Tento rok je zacarovany, nech uz skonci!

Jane, Katie,
mrcha nikde? Aby som vas este nepredbehla ☹ Ja nechceeeem!
Luko, Filmushka,
ako znasate liecbu?
Evina,
to spinenie su mozno dozvuky liecby a vyvolavacky a vsetkeho, cim si tvoje telo muselo prejst. Ktory den cyklu si dnes?

evina0
14. sep 2009

vaneska som si povedala nevyslo to vela krat nezblaznim sa ked to ani teraz nevyjde beriem to ako zivot a realitu a hotovo.naco sa trapi raz ma to isto stretne a neminie 😉
miska mas spravny postoj tak ako aj ja..na zazrak sa caka sice som cakal a stale cakam dost dlho ale som odhodlana stale cakat raz to musi prist ved vsetko ma svoj cas v zivote .inak mna boleli po ovulke asi 3 dni krize ale uz mam klud akurat citim unavu ale to je skor tou spustou prace co stale mam 😒 nejdem si namyslat radsej nic vravim si co sa ma stat sa stane 🙂

reachell
14. sep 2009

ahojte babenky tak dnes som bola u mojho dok.a ten mi spravil sono maternice ,ze preco este nedosla mrcha ked on sam povedal ze po poslednej inekci by sa mala dostavit 70-90 den tak som mu povedala ze uz aj priznaky MS boly ale na sucho tak moja hrubka sliznice je uz 10mm tak ze by som to mala do tyzdna dostak ak do pondelka nie tak mi pichne vyvolavacku a este nieco ked ma pozeral tak mi povedal ze som uz po nejakej ovulacii ale uz bola davnejasie takze asi tak: ovulacia je teda este pred MS

evina0
14. sep 2009

dahra nemyslim si ze spinenie moze byt az tak neskoro od vyvolavacky .. dnes som 20 DC a mam 6 dni po ovulacii za 8 dni ma dojst ked tak mrcha takze tak .mozno telo blbne ale nejde mi do hlavy preco ak blbne ci s femi kvapiek tak az po tak dlhej dobe ci ak po liecbe preco az tak neskoro a hlavne stale citim vajecniky od ovulacie .bola som teraz na WC a spinenie je uz slabsie uvidime co bude za par dni 😒 sice som s toho magor no nerobim si zaiden stres a hotovo 😉

ika33
14. sep 2009

Ahojte Kočky.
Už som Vám dlhší čas nič nenapísala ale pocitvo som Vás čítala až do piatku. Cez víkend nebolo moc kedy, takže Vás budem musieť dočítať.
Vítam všetky nové a držím vám palčeky, aby sa vám všetko na dobré obrátilo. Samozrejme aj vám ostatným. 😉

Ja som zase tam kde som bola pred pár mesiacmi. Som sa tešila, že po druhej laparke mi krásne a hľavne skoro prišla mrcha, ktorá bola bezbolestná. Tešila som sa, že som nemusela riešiť vyvolávačky a že je všetko po operácii OK, a ýže do konca aj ovu je OK. No a pred minulou mrchou som asi 4 dni pred začala trocha špiniť. To som ešte brala, že to je ešte zotavovanie tela po všetkých tých liekoch a laparke. no a teraz som pred ďalšou mrchou a už od 13 dňa po predošlej mrche krvácam. Neuveriteľne ma bolia prsia a som z toho uplne na nervy.
Jeden večer som si už aj poplakala, že čo to zase mám byť. Citim sa tak bezradne. Ja už neviem čo mám robiť. A to si dávam na seba pozor, snažím sa nerozčulovať, no a teraz sa už asi týždeň cítim uplne na ... som unavená, bez nálady, precitlivelá ...

evina0
14. sep 2009

ika a ako dlho krvacas uz? doktorovi si nevolala a ked si mala laparku druhu? ci nejake zblble telo este nemas ak si kratko po nej?? 😕

luko
14. sep 2009

ahojte,
troska to tu zanedbavam...ale nejak nestiham a v podstate nic new...dnes som bola na druhej injekcii a v piatok idem k dokymu,t ak ak bude nieco zaujimave, dam vediet 🙂

filmushka
14. sep 2009

ahojte,
uz som to nevydrzala, mam pilkosku 😵
ozvala sa mi Janemari a hadajte, co sa stalo!!!!!!!??????
dostala kramy, takze ten pupalkovy olej zabral a ziadne bolesti, nic, len tak sla na wc a zrazu kramy 😎
takze sa tesim 😉 😵 😵 😵