Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lucy778
23. sep 2009

janemari, tak to je tiež pravda, mala som o jednu inj menej. Zajtra idem k doktorovi, uvidím čo mi povie...

lucy778
23. sep 2009

katie - presne na tej českej stránke som to vyčítala, ale moje telo zrejme pomalšie reaguje, pretože keď som vysadila antikoncepciu pol roka som chodila na vyvolávačky, kým mi nabehol cyklus a ďalší pol rok som chodila na injekcie proti neznesiteľným bolestiam. Potom sa to nejak upravilo, len dúfam, že sa to nebude opakovať 😒
a zatiaľ cítim, že sa nič nedeje...

mirip
23. sep 2009

pár takých čerstvých vyzretých kým sme ešte kinderko 😀

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

lucy778
23. sep 2009

mirip, vďaka za vírusiky - verím, že na niektorú sa nalepia 😉

evina0
23. sep 2009

titinka ved tak aj pojdem az bude 2 tyzdne meskat nech tam uz cois pekne aj uvidime 😵
katie s celeho srdca ti tzo zelam 🙂 🙂
jane IP a drzkaj sa moja 😉
my ideme spat bolia ma krize od zehlenia 😉

ika33
24. sep 2009

Ahojte kočky,

KAtie, je mi lúto, že máš bolesti a prajem ti, aby už ďalšia neprišla a k výročiu ste mali krásny darček. Moja prvá mrška bola slabučká a bezbolestná ale tieto ďalšie už nie. Teraz na posledy som mala hneď prvý deň hrozne silnú, takú som ešte nemala. Dnes idem volať lekárke, že čo teraz keď od 14DC som striedavo krvácala a špinila. CHcem vedieť čo sa deje či to je teraz po laparke OK alebo či mi dá iné lieky ako duphaston. Mávam ešte aj také nárazové bolesti tak asi 1 min. nemôžem spraviť vôbec nič čo ma tak pichá v podbrušku. Mám pocit, že liečba ktorú som podstúpila mi bola na ... som sklamaná, ale snažím sa to brať, že na niečo to určite bolo dobré.

JAne, držím palce, aby všetko dobre dopadlo ten budúci týždeň a aby tá smola a zlé správy už nechodili a už sa to konečne otočilo.

Evina, tak o 2 týždne si to u toho lekára uži 😀 gratulujem. SOm rada, že už máš tie krásne pocity. 😉

Všetkým vám prajem krásny deň.

dahra
24. sep 2009

Ahojte,
Lucy,
ja som mala Lucrin. Dnes som 68. den po.
Jani,
uz si spominam, ze si mala tie komplikacie - si pisala. Teda doktorom sa zadarilo. 14 dni s kateterom - moje nervy. Ja som ho mala nejakych 30 hodin od operacie a myslim, ze stacilo. Si neviem predstavit tolko - to si musela by cely cas v nemocnici. Nedostala si z toho nejake zapaly?
Sestra je este len par dni po poslednej injekcii, takze snazit sa neda a myslim, ze manzel bral liecbu antibiotikami, lebo mal tiez zly spg, tak sa neda.
Len ti lekari zabudaju, ze maternica a vajecniky nie su vsetko - treba aj dobre spermie, lebo mozem byt neviem aka plodna, ked muz nemoze mat.

evina0
24. sep 2009

darha spravne pises mne v MT doktor prve co povedal ze az 80% preco sa parom nedari splodit dieta je problem v manzeloch ci patrneroch.podla mna ma pravdu aj ked staci jedna jedina aj tak ked su slabi bojovnici a napr zena nemy plodny hlien taky ako ma byt na polceste spermija zomrie..a kopec inych veci este 2 roky spet som netusila nic o tom ako takzo je splodt dieta ale teraz uz viem a viem posudit kopec faktorov preco sa nedari a este je dolezita psychika u zien a aj u muzov.a hlavne ziaden strest co je v dnesnej dobe nemozem 😒
a ked sa zadari mozem povedat ze sa stal zazrak 😵 😵

jani2
24. sep 2009

Dahra - veru, doktorom sa zadarilo. 😒 Bola som v nemocnici v MT týždeň, potom bol Stedrý deň, tak ma výnimočne pustili domov aj s ketétrom. NO bolo to móóóóc nepríjemné 😝, každý deň som aj s ním dochádzala za maličkými v inkubátore, no Vianoce ako vyšité 😔 . Ale našťastie som zápal nedostala a ani iné komplikácie 🙂 S tými spermijkami máš pravdu, na to som zabudla, ale s IVF sa dá aj to poriešiť. Veď koľko párov (čo som čítala na nete) malo len spermijek, že sa dali spočítať na prstoch, u mnohých mužov ich vyberajú dokonca operačne,....no sú to veľké problémy, ale preklenuteľné! Je to na dlhú debatu, ale musím dať aj Evine za pravdu, že prirodzene otehotnieť je čím ďalej ťažšie ☹
...a okrem iného, dnes ráno došla mrška, našťastie je v pohode, ráno stačil malý ružový bubáčik a je mi fajn 😎 Dúfam, že MS bude aj naďalej taká celkom bezproblémová.

janemari
autor
24. sep 2009

Ahojte tak mam prvy den nedobrovolneho volna za sebou.Upratane,uvarene a aj v zahrade porobene.Hlien je plodny ale teplota stagnuje uz treti den tak to nechapem 😠 Ale kaslem na to,budeme sa snazilkovat aj bez teploty.Mame volno obaja az do nedele tak si to uzijeme.

dahra
24. sep 2009

Janemari,
spravna rec 🙂. Treba sa uvolnit, bo mam dojem, ze sa tu vsetky tolko sledujeme 🙂 Citam, ze si toho stihla dnes dost. Ja teraz makam viac v praci ako doma. Dnes umyl manzel riady. Minuly tyzden zacali intenzivne kurzy, takze kazdy den zarezavam.
Cez vikend zasa bezimm prec, necham ho sameho. idem k sesterke, nechce sa mi sediet na byte a snazilkovanie este nemame, lebo sa neda.
Nasadila som vsak manzelovi zasa vitaminy, tak uvidime, ako sa male trudiky preberu.
Jani,
nizky pocet a mala pohyblivost sa da prekonat. Tvar je tazke, lebo nikto nevie, ci je zla aj geneticka info v tvarovo zlej spermii. To je cisty tipos-bingo. Ked nemas na vyber- ako u nas 100% zlych, tak skusaju zaradom a to uz nie je v ich moci, aku vyberu. Zato ta embryologicka vravela, ze videla tolke "zle sa vyvijajuce", Ked je zla geneticka info, tak to konci v lepsom pripade potratom, v horsom sa rodia postihnute deti.

jani2
24. sep 2009

Jane - jéééj, tak si to užite s manželíkom, kašli na teplotu, niekedy sa telo správa nevyspytateľne 😉 Aj môj manža má zajtra voľno, ešte nevieme čo budeme robiť, ak bude pekne, tak sa s malou Jankou vyberieme na výlet 😅 Snažilkovanie nebude, došla mrcha (ale nebolí 🙂, tak aj takáto maličkosť ma teší 🙂
Dahra - tak tvar spermie je fakt blbá záležitosť, môj chlap má tiež biedne spermie, tiež tam bolo dosť vysoké percento patologických spermíí, ale našťastie sa našli aj dobré spermijky, tak sa dalo. Nuž pravdupovediac, ja som po tom predčasnom pôrode mala veľký strach o zdravie malej Janky, vedela som, že takéto predčasniatka bývajú často postihnuté (či fyzicky, alebo mentálne). Mala som dosť času uvažovať, čo by som robila v takomto prípade, aj sme s manželom mali dosť dlhú debatu o tom. Našťastie je všetko v poriadku a nemuseli sme naše rozhodnutie ešte raz preberať, ale jedno viem, že mať postihnuté dieťa je skutočne veľký kríž. Chodila som s Jankou prvý rok na rehabilitačné pobyty a tam postihnutých detí bolo dosť. Ak je to skutočne s tvojim manželom také vážne a takéto niečo vám povedala aj embryologička, asi by som aj ja uvažovala nad darcovskými spermijkami. Mať postihnuté dieťa ma doslova lízlo a neprajem to nikomu. 😒

reachell
25. sep 2009

Dlksie som tu nebola ale pravidelne vas citam mne konecne dorazila mrcha po 109 dnoch a musela som sa s touto spravou podelit s vami myslim ze mi pomohla pupalka v kapsuliach to trochu urychlit .Lebo ako som vas citala da sa to natiahnut aj na 130 dni takze postupujem do dalsieho levelu a to snazilkovanie. Ja mam od dok.naordinovane tabletky Clostilbegyt a tie mam zacat uzivat na treti den silnej menstruacii to mi ma podporit vajecniky aby sa mi vytvorilo viac vajicok na oplodnenie na desiaty den mam ist na ultrazvuk ci dozrely vajicka a urobia mi inseminaciu v skratke IUI.

janemari
autor
25. sep 2009

Ahojte 🙂

reachell tak asi na tom pupalkovom oleji nieco bude.Ja som tiez cakala a cakal na mrchu a nic.Potom som si kupila olej a po dvoch dnoch prania oleja som dostala mrchu ako lusk.

Inak baby mam na vas otazku:pribrali ste niektora po liecbe a nie pocas liecby?Ja pocas liecby v podstate ani nie len na svoju vahu ktoru som stratila pri operacii.A teraz sa na mna kila len tak lepia.Ztravujem sa stravo,pohybu mam viac nez dost a vaha sa ani nepohne smerom dole a len stupa a stupa 😠 Ak to dole nepojdem budem musiet najprv riesit dietu lebo z takou vahou ani nebudem moct otehotniet.

dahra
25. sep 2009

Ahojte,
Reachell,
drzim palce na IUI - chodis do Heliosu?
Janemari,
pribrala som pocas liecby - mala som takmer 58 v lete. Od augusta som zhodila 2 kila, mam 55.5 teraz.
Nejem skoro vobec nic sladke, snazim sa nevecerat a inak klasika. Zostalo mi len velke brucho. To mame v rodine 🙂. Moja sestra je stihla - pri vyske 167 ma 48kg. Pri liecbe sa na nu nenabralo ani kilo, skor chudla. ☹ Ja mam 160 a 56.

evina0
25. sep 2009

jane kazdy pribera s niecoho ineho ja len pocas liecby a teraz po nej a asi aj koli tehu mam cca 1.5 kg dole nemam chut moc do jedla ale snazim sa.
vcera sme to uz povedali rodicom a svokrovcom, mm sa musel pochvalit co to uz nemohol udrzat v sebe. a vyhovarat sa ze nechcem jest pre to a ono naco ked pravda je ina a klamat uz nechceme..no mudrejsi budeme po sone ci je drobcek v poriadku a je mu dobre a ci je tam kde ma byt 😉
inak uz mam aj tehu priznaky ale zatial nevraciam .
prajem este pekny den zajtra sem cez pracu skoncim a potom idem zase vegetit .musim bo som vcera padla do postele taka znicena ze hruza.

katie233
25. sep 2009

Reachell, paráda, tak už aj ty si dostala. To už nám zostáva myslím len dahra ako čakateľka, a luko a filmus majú ešte liečbu. Je tak? Alebo som na niekoho zabudla 😒?

katie233
25. sep 2009

Evi a ako zareagovali? Isto boli veľmi veľmi prekvapení 🙂.

evina0
25. sep 2009

svokrovci tym sme to povedali tak potichu a oni kukali na nas ze super.. ved bolo na case dost dlho ste uz po svadbe a ja nato ale viete len nedavno som skoncila s liecbou skor sa nedalo a to ze som teraz je zazrak..tesia sa len cakaju na potvrdenie od lekara. a moja mamina sa hned usmiala, sadla a vravi ja sa nikdy nemylim ked som vravela ze sa mi 3 krat snivalo ze chytam ryby vedela som ze bude prirastok a jasne ze je rada uz aby aj lekar mi toho drobca ukazal na sone odlahne mi 🙂 🙂 🙂

reachell
25. sep 2009

Dakujem za povzbudenie 🙂 Ja som pocas liecby nepribrala ale az po nej lebo 4mesiace cakanie na mrchu som stale pocitovala nutkanie jest sladke tak som pribrala 4 kila mam 62kg a vyska 168 A chodim do Heliosu v Martine k dok.Krajkovicovi 😵

ika33
25. sep 2009

ahojte kočky,

tak ja som počas liečby skôr schudla, ale teraz to už mám späť a skôr teraz priberám. Ja mám 168cm a 60kg, zatial, chcela by som to ale dať dole, lebo sa takto vôbec necítim dobre.

katie233
25. sep 2009

Tak ja som pri mojej výške 174 cm pred operáciou a liečbou vážila 58 kg, teraz sa ručička na váhe ustálila na hodnote 64 kg 😠. Ale to musí ísť dole. Vôbec sa necítim dobre 😖. Ale čím viac chcem, tým to ide horšie.

janemari
autor
25. sep 2009

No co vy hovorite o priberani.Ja som isla do nemocnice zo 68 kilami a prisla som domov zo 63kg.Pocas liecby som prisla na 65kg a to mi drzalo a teraz uz mam skoro 72kg a to som 3-4kg pribrala v priebehu ani nie tyzdna.A to mam vysku len 162.Takze to je az prilis vela a necitim sa dobre.Potrbovala by som zhodit aspon na 65 kg ☹

lucy778
25. sep 2009

ahojte,
vidím, že riešite kilá....ja som niečo nabrala po liečbe, ale mne to aj pomohlo, lebo na začiatku toho všetkého som mala 46 kíl a výšku 162. Teraz mi to kolíše medzi 49,5-50 čo nie je zas také strašné, lebo už nevyzerám ako kostlivec a veľkosti XS som už dala zbohom 😀 . Keď som prestala s injekciami začala som viac jesť, neraz sa stalo, že som zjedla na obed alebo večeru viac ako manžel 😝 . Jediné čo mi vadí, je to "brucho" čo mi ostalo po laparke...
a mrcha stále nedošla, včera som bola u doktora, robil mi ultrazvuk a sliznicu mám už narastenú, tak možno sa už dočkám 😉

katie233
25. sep 2009

je tu ešte niekto? ja pečiem koláč, tak musím ponocovať 😉. ale už nie dlho

susse
25. sep 2009

Ahojte,

dlho som to tu čítala a vyhľadávala rôzne názory na endometriózu a jej liečbu. Ja osobne som na začiatku. Mám 1 a pol týždňa po laparoskopickej operácií - priechodnosť vajíčkovodov. Podľa mojej doktorky som celkom v poriadku a podľa toho čo tu čítam musím poklopať. Menštruáciu mám pravidelnú, ani veľmi bolestivú, len niekedy zoberiem jeden ibalgin ale viac nie ako áno. Vajíčkovody mám super priechodné, žlté teliesko dorastá pekne (dokonca aj pri operácii bolo vidieť a že dosť veľké a pekné). Vajíčka mám obidve, žiadne cysty, myomy a nič iné okrem malého nálezu endometriózy vo veľkosti normálneho vlašského orecha v pravom vajíčkovode.
Takže po prečítaní tohto si veľa z Vás povie super. Aj tak nie som tehotná. To však až tak momentálne nevadí, zdôvodnila som si to, a ešte veľa vecí som si naplánovala na čas liečby.

Teraz k veci: Potrebujem podrobne od každej z Vás čo toto prečíta vedieť prebeh vedľajších účinkov liečky inekciou Lucrin mám ich zobrať 2 počas 6 mesiacov, takže na začiatku 1 a po troch mesiacoch druhú. Podrobne pre mňa znamená veľmi veľa, pretože všetko musím mať aj pri iných riešeniach zdôvodnené vysvetlené a potom ľahšie zvládam situácie.
Hlavne ma zaujíma prebeh návalov tepla, ako sa prejavujú tie zmeny nálad, ako ste pribrali a v akej fáze, čo ste jedli počas liečby, či ste sa obmedzovali ako často ste cvičili a čo. Jedna z Vás tu hovorila o vypadávaní vlasov a zmene pokožky. Taktiež ma zaujíma strata libida, ako sa prejavuje?

Ja viem, že chcem asi veľa, ale ako aj moja kamoška hovorí. Som strašný perfekcionista a keďže mi dosť záleží na tom čo si iný myslí o mojich výsledkoch v práci a správaní a tak ..... workoholici!!!!
Potrebujem vedieť keď sa mi niečo stane, napr. nával tepla, že je to toto a vtedy a viem zariadiť, alebo že teraz asi príde zmena nálady, tak viem presmerovať určité činnosti, rokovania a pod. Veď musíme popri liečbe chodiť aj do práce a medzi ľudí a nemôžeme nechať na seba civieť, že to čo sa s ňou deje, nie je nejaká čudná? A zas každému vysvetľovať, že toto je len preto, že mám nejakú chorobu, ktorú liečim a je to nežiadúci účinok liečby.
Z druhej strany, veď vďaka nežiadúcemu účinku môžeš porušovať pracovnú disciplínu alebo neplniť pracovné úlohy a jedného dňa si bez práce. Perfektné nie....

Dobre, už je toho dosť. Takže babenky prosím o nejaké info o tých nežiadúcich účinkoch. Po skončení mojej liečby všetky svoje popíšem do podrobností sem.

Dnes už idem spinkať, niekedy tu popíšem ako podrobnosti o svojej laparoskopickej, aby niektoré nové vedeli čo ich čaká, aby neboli zdeptané.

P. S.: Mal by niekto povedať, že veľa píšem. 😉

janemari
autor
25. sep 2009

lucy ja som bola u dokiho na sone 28.7 a to som mala sliznicu 12mm a mrcha dorazi ked je sliznica velka uz 10mm.A si zober ze mrcha mi dorazila az 14.9. takze si neviem aka velka musela byt ked sa mi mrcha spustila.Ked som sa vydavala pred 3 rokmi som mala aj ja 55kg.Ale byvala dokina mi kazala brat calibrum baby plan a to som mala hned po par mesiacoch od uzivania o 12kg viac.A od vtedy nie a nie to dat dole.

katie233
25. sep 2009

ja som si tiež chcela kúpiť nejaké také minerály. ale už nechcem, naozaj nepotrebujem ďalšie kilá navyše 😉. teda už len také tehuľkovské

evina0
26. sep 2009

ahojte 🙂
vidim ze ste preberali vahu tak ja som pred uplnym vsetkym dupovanim duphastonu do seba mala 56 kg a vysku mam 174cm. po operaci som cosi schudla ale po skonceni liecby som mala 64kg deeees pribrala som boky, zadok, a stehna ani nevravim ..ale teraz ak som ostala tehu tak mam cca 1,5 kg dole co mi moc nechuti takze mam asi 62.5 kg.snazim sa jest len cierne a celozrnne pecivo a nakolko cokoladu teraz neznesiem tak isto este schudnem ved vahu pocas liecby sa nabrala len na sladkostiach a cokolade a stalom vyzierani chladnicky.
dnes uz boli konecne na teste kolajnice jak sa patri takze som ukoncili na dlhuu dobu testovanie.a verim ze konecne pondelok z budem vediet teramin kedy mam dojst k lerakovi lebo mal tyzden volna tak nedvihal 😒
prajem pekny vikendik ja sem dojdem zajtra vecer teraz pomaly kocim v praci a ideme s drobcom vegetit ku svokrovcom takze neupratujem,.nevarim supeeer 😉

katie233
26. sep 2009

Evi, tak si pekne oddýchni. Ako ti závidím to sladké ničnerobenie 😉. Ja naopak idem variť, upratujem, periem, atď... Prajem pekný deň.