Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

prahaxx
7. feb 2013

@shailina gratulujem, vela zdravicka 🙂

@yukki ahoj, dlho som sa nepytala, ako sa mas? dufam, ze operacie nehrozia a vsetko sa zlepsuje!!

yukki
7. feb 2013

@prahaxx ahojky..ta...chodím na chemoterapie, endo driemka, tak...neviem. Naposledy pred rokm aj kus som mala 5 cm cystu, na tom mieste kde furt, ale potom prišli výsledky histológie a nastal druhý problém, tento šiel do úzadia....

prahaxx
7. feb 2013

drzim palce a casto na Teba myslim, nech sa o Teba dobre staraju

yukki
7. feb 2013

@prahaxx vďaka!

calla25
7. feb 2013

@krasneleto ahoj môžem sa opýtať , ako si to myslela, že niekedy nepríde? .......................... ešte stále menzes nedošiel, ja už sa dočkať nemôžem

leya
8. feb 2013

@yukki aj sa si myslim 😉 preto to nikomu neodporucam, len popisujem, co pisu v zahranici ini 🙂
@eevicka83 ja som mala tiez aj adenomyozu, ale velke bolesti aj pocas ms, aj pocas ovulacie. je to velmi individualne.
@shailina perfektne, blahozelam! 🙂

rks
8. feb 2013

@leya Tie mungo klicky, co spominas v recepte, sa nedaju pripravit vopred a zamrazit? A velika vdaka za receptiky, ocenim kazdy dalsi ak budes mat cas.

krasneleto
8. feb 2013

@calla25 no po poslednej injekciii sa moze stat ze menzes pride dalsi cyklus, alebo dalsi alebo nepride... ale vtedy sa normalne vyvola injekciou.... v pribalovom letaku niekde docitas aka je optimalna dlzka obnovy cyklu... u tych injekcii co som brala ja bolo nejake zabratne cislo tusim 180 dni? dostala som menzes po dvoch mesiacoch

calla25
8. feb 2013

@krasneleto ahoj, u mňa neviem kde je problém poslednú injekciu mi pichli 19.10.2012 mala som prísť na kontrolu pred vianocami / ak by sa mi nerozbehol cyklus/ , tak som prišla a pichli mi prvú, po nej som mala mať kontrolnú operáciu 8.1 ale ani vtedy mi neprišla, išla som na ďalšiu a ani po nej neprišla pred 15 dňami som bola na tretej už mi urobili vaginálny ultrazvuk a povedal, že teraz by mi mala prísť, ale napriek tomu nič a tak mala som isť už na 4 injekciu v stredu, ale som nešla :-/ , chcem ešte počkať tento víkend, ale ak mi nepríde, tak v pondelok pôjdem na kontrolu. Ja to nechápem prečo mi tie vyvolá-vačky nezabrali,........................ teraz som pozerala na decapeptyl asi na španielskej stránke alebo talianskej/, že po 5 mesiacoch by mal prísť cyklus, u nás v letáku na slovensku je po 3 mesiacoch, Ja som od poslednej necelé 4 mesiace.

ekinkala
8. feb 2013

baby a co to vlasne je??

gombicka
9. feb 2013

@rks objednavala som ho od vcelara zo Zahoria, brat mi po to bol, kedze je to blizko BA. Potrebovala som nieco male doniest z SVK, tak som "nahuckala" kolegyne v praci, nech si tiez poobjednavaju med zo Slovenska, aby so mnou mohli sharovat cost za delivery 🙂 objdenala som si matersku kasicku a ten propolis, no kvoli tym kalamitam, neviem kedy to pride...skoda ze som nevedela skor, bola by som zobrala aj tebe. Kde v UK si?

leya
9. feb 2013

@rks to neviem ci sa daju mrazit

krasneleto
9. feb 2013

@calla25 urcite je vsetko v poriadku telo sa s tym vysporiada same. niekedy ani zeny bez takejto liecby nedostanu cyklus po vyvolavacke... neboj sa a konzultuj to s lekarom... bude to v poriadku neboj sa nic

rks
9. feb 2013

@gombicka Juj skoda veru, nabuduce ak budes objednavat, ozvi sa prosim. Ja zijem v Skotsku, ale tie vydavky za postu v ramci UK si rada doplatim, ak by tebe nevadilo skocit s balickom na postu. Nechces si objednat nejake bylinky? Idem si objednat odtialto http://www.predajbylin.sk/ a mamka mi ich potom tiez posle sem, tak keby si daco potrebovala, len napis 🙂

krasneleto
9. feb 2013

@gombicka a co si si to objednala ak to nie je tajomstvo?

zienka13
10. feb 2013

Ak už som dostala Lucrin dá sa počas liečby otehotnieť?

dúfam že nie

eevicka83
10. feb 2013

@leya a uz nemas tu adenomyozu? ked pises ze si mala?

leya
10. feb 2013

@eevicka83 neviem. diagnostikoval mi ju pred IVF lekar asi pred 2 rokmi. tento rok v januari som bola na operacii a na USG vysetreni pred nou som ich upozornila na predosly nalez adenomyozy, ale lekarka v maternici nic take nevidela. takze to beriem optimisticky, ze to uz nemam 😉

gombicka
10. feb 2013

@rks a ake bylinky si ides objednavat? Ja som si vsetko objednavala tu, z UK. Aj sa mi videlo, ze bolo lacnejsie, ale uz nepamatam...ak chces, poslem ti link a mozes si porovnat.

erulka77
11. feb 2013

@zienka13 nie nemala by si

rks
11. feb 2013

@gombicka Je toho viac, mam to vsetko doma spisane, latinske nazvy, nepamatam si ich vsetky. Viem ale, ze tam mam vitex, ten si tusim spominala aj ty, potom macu, a lopuch s pupavou. A kopu dalsich, aj na kasel a hennu na vlasy. Snazila som sa najst nejaku stranku aj tu, ale bud nemali vsetko, co chcem, alebo boli drahi. No ak posles link, pozriem, ci to nahodou nemaju lacnejsie. Dakujem 🙂

gombicka
11. feb 2013

@rks a pozeram, ze maju aj hennu

ewinna
11. feb 2013

ahojte baby, tak sa pridávam aj ja do tejto diskusie...endometriózu mi zistili v auguste 2011, teda vtedy mi našli počas obrovských bolestí cystu na vaječníku, hneď som menila dr.keďže asi mesiac dozadu som u starého dr.bola a nič nevidel, takže môj nový dr. to diagnostikoval ako endocysta s tým, že mi dal antikoncepciu, aby zabránil bolestiam. Pomohlo, aj ked každý mesiac pravidelne v polovici cyklu som príšerné bolesti mala, potom som tbl.vysadila a od vtedy sa snažíme, no márne...☹ mala by som podstúpiť laparoskopiu? neviem, ako pokračovať. ďakujem 😉

shosha
11. feb 2013

Mate niekto skusenost s vymiznutim endometriozy pocas,resp. Po tehotenstve? Druha otazka,ak ma niekto skusenost s homeopatickou liecbou,alebo tkanivovymi solami. Ja som sa dopocula,ze cislo 25 aurum chloratum jedobre na hormonalnu disharmoniu aj na endometriozu. Ak niekto o tychto temach viete nieco blizsie,budem vdacna. Ahoj

slniecko510
12. feb 2013

@ewinna ahoj,pokial mas endometriozu, tak by si mala podstupit laparku ked chces otehontiet, inak nieje sanca 🙂

rks
12. feb 2013

@gombicka Tuto som pozerala :( Vyslo to zial drahsie. Ale vcera som nasla macu tu, lacnejsiu nez z SK, tak som objednala tu a zvysok si objednam pocas dovolenky, koncom marca sa chystame domov.

martinkatinka
12. feb 2013

@ewinna na diagnotikovanie endometriozy je potrebná laparoskopia... máloktorý doktor to určí len tak zo sona, može byť síce skúsený, ale na to, aby povedal, že je to endometrióza, je potrebné aj histologické vyšetrenie - odobratie vzorky a preskúmanie...a potom je tá laparoskopia dobrá aj na to, aby ti odstránili cystu a prípadné ložišká....

evellin26
12. feb 2013

Ahojte, pridávam sa ku vám.. pred týždňom som bola na laparoskopii, mala som cystu pravdepodobne je to endometrioza. Ešte čakám na výsledky, ale podla dr je to jasné... už rok sa snažíme a nedarilo sa, asi už viem prečo :( robili mi aj zároveň prefuky a všetko je v poriadku aspoň niečo.. Zatiaľ som liečbu odmietla, nakoľko dúfam, že po tejto laparke sa nám možno podarí... tak budeme dúfať a veriť... čítam si tieto príspevky, aby som vedela čo ma čaká ak by to nevyšlo.... len sa tej liečby dosť obávam ako to zvládnem :( držím vám palčeky...

shosha
12. feb 2013

Mate niekto skusenost s vymiznutim endometriozy pocas,resp. Po tehotenstve? Druha otazka,ak ma niekto skusenost s homeopatickou liecbou,alebo tkanivovymi solami. Ja som sa dopocula,ze cislo 25 aurum chloratum jedobre na hormonalnu disharmoniu aj na endometriozu. Ak niekto o tychto temach viete nieco blizsie,budem vdacna. Ahoj