Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katrin21
17. sep 2015

ja som mala endometriozu asi pred 7 rokmi ... bola som na LSK operacii a brala som 3 mes injekcie...
nejako extra sme sa nesnazili, ze bejby alebo co...
endoska sa mi nevratila.. je pravda, ze som ale chodila aj na biorezoonanciu, kde som si riesila stitnu zlazu kedysi a doktor , co s tym robi, mi povedal, ze problem bol v hypofyze a ta riadi aj zenske pohl. organy, takze uz ked som mala endosku, musela ta hypofyza blbnut...
chvalabohu, odvtedy OK.... ziadne problem.. a teraz som z nicoho nic tehotna 😀, mam 38 rokov, ked sa male narodi budem mat 39, ale vidite, endoška sa da poraziť. treba len skusit vsetky cesty.. 🙂 a potom to pride samo, ked to ani necakate 🙂

mikema
17. sep 2015

@jaja9891 No tak to sa stravujes uz celkom fajn, ja som prestala fajcit a nejem uz mliecne vyrobky, alebo teda len veeelmi zriedkavo... Cestoviny a bielu muku nejem uz roky, vyradila som cukry. A snazim sa davat si pozor aj na kozmetiku a tak...

petulienka86
18. sep 2015

@jaja9891 fuu tak to je dobra palka tie ceny.ale mam ešte jeden pokus od poisťovne.aj som rozmýšľala nad známou ale ktorá ma len napada ze by sa dalo tak ke tehu 🙂 takže musím hladat daaal :D

jaja9891
21. sep 2015

@petulienka86 tak aj s poistovnou s ato vysplha ...no myslim,ze ty sama si nikde nemozes najst darkynu...vsade su take pravidla,aj v Brne...drzim palce,som zvedava ako ja pochodim

jaja9891
21. sep 2015

@mikema no nemyslim si,ze fajn stravovanie,ale aspon co to...no a kozmetika,vlasy a nechty som si prestala farbit hned ako mi vraveli,ze mame velky problem,takze vonavky,deodoranty a make u len obcas a snazim sa take prirodnejsie...ale...

mikema
21. sep 2015

@jaja9891 No ja som tiez presedlala na prirodne produkty, lebo v normalnych je vraj nejaka latka, co telo moze zamenit s estrogenom, co pri endo nie je teda velka vyhra... So stravou sa mi zatial celkom dari, obcas si nieco doprajem (minuly tyzden jeden muffin 🙂 ) ale inak sa snazim to dodrziavat. Aj som uz kusok schudla. Tak parada 🙂

petulienka86
22. sep 2015

@jaja9891 No idem za Dr v piatok tak sa ho popytam ze co a ako...som zvedava ze co mi povie.a co ty ides niekam???

custy
22. sep 2015

@katrin21 Gratulujem z celého ♥, ja mám tiež 38, mne diagnostikovali endo cca 5rokov dozadu, bola som rok v umelom prechode brala som Visane či ako sa to volalo, ale už som prestala veriť v zázrak v mojom prípade, kedže som ešte NIKDY nebola tehotná, je úžasné si prečítať, že u niekoho sa zázraky dejú 😉 želám Ti pevné zdravie a užívaj si toto obdobie plnými dúškami a nech všetko dobre dopadne ♥♥♥

katrin21
22. sep 2015

@custy dakujem.
nie je to zazrak, mam aj dalsiu kamosku, co mala endosku, ked ja, a dnes ma 1,5rocne dieta a nevidi dovod, preco by nie.. a vela inych bab tiez...
ono si treba hlavne prestat hovorit, ze mate endošku.... proste ok, mala som raz, uz nemam a som zdrava. 🙂
drzim palce.

jaja9891
22. sep 2015

@mikema tak super,drzimm palce aj dalej 🙂

jaja9891
22. sep 2015

@petulienka86 no my este ideme skusit jedno ivf...a potom sa uvidi co dalej

petulienka86
22. sep 2015

@jaja9891 drzim palceky a smiem sa opytat ze kam?

lavinis
22. sep 2015

@katrin21 presne...ja som proste neriesila, ze mam endosku posledny rok, proste sme si povedali, budeme skusat a uvidi sa, ved aj zdravym parom to trva dlhsie. stravu ani nic ine som nemenila. ale chapem, ze clovek chce skusit vsetko.

jaja9891
22. sep 2015

@petulienka86 v KE v Splne...i ked uvazujem nad Brnom a len nejakym soft cykom,lebo klasicke ivf je riadne svinstvo a vysledok pri nizkom amh a tazkej endo je zufaly

dotka04
22. sep 2015

baby, ako píše @katrin21 , ono nejde ani tak o zázrak 😉 Mne lekár povedal, že má veľa žien, ktoré otehotneli s endo, len to ide niekedy ťažšie, niekedy to trvá dlhšie, niekedy tomu treba tým umelým plodnením dopomôcť - dakedy aj to vyjde rýchlo a inokedy pomalšie. Ale sama poznám ženu, čo má popri endo 2 zdravé deti a dvoma gyn. mi bolo povedané, že pri endo je šanca na prirodzené otehotnenie tak 50:50, takže mne z toho nevyplývajú žiadne zázraky, proste len tej jednej polovici žien s touto mrchou to pôjde ťažšie, kým druhej takisto ako bežnej populácii (a tí sa tiež niekedy snažia aj rok-dva) a basta 😉

marcela838
22. sep 2015

@jaja9891 v Brne su najlepsi odbornici len je tam nevyhoda ze si vsetko platis na vlastne naklady pojistovna nic nepraplaca...Ja sama raz dufam,ze sa nam podari prirodzene otehotniet 😉

jaja9891
23. sep 2015

@marcela838 no VSZP a UNION preplacaju ivf aj v Brne,tak ako by preplatili aj na SVK,ale je to dialka a narocne cele...no uvidime co bude dalej,co sa nam podari...

marcela838
24. sep 2015

@jaja9891 tak to je dobre,lebo kamoska tak 2roky dozadu co bola v Brne, tak jej nic nepreplatili....

petulienka86
24. sep 2015

@jaja9891 ano pocula som o Brne len to najlepsie len je dost daleko.a keby si tam mala dochadzat kazdu chvilu a zevraj to ani nepreplacaju...tak ako to je majland.tak neviem.zajtra idem k Dr tak uvidime co poriesime

petulienka86
25. sep 2015

@jaja9891 ahoj,no tak sme boli dnes u Dr a poriesili sme to ze na buduci mesiac pojdeme do IVF.tak snad aspon nieco vyjdem 🙂

jaja9891
25. sep 2015

@petulienka86 no tak to je super,drzim palce 🙂 treba to skusat,hoci len jedno vitazne vajicko sa najde 🙂

petulienka86
28. sep 2015

@jaja9891 dakujem aj ja tebe.jasne treba same sa to vacsinou nevyriesi 🙂

nika2605
28. sep 2015

Ahojte, chcem vas len povzbudit, pred 5 rokmi som bola na priefuku a zistili mi pri to endo, odstranili zrassty,zopar sa nedalo, tak ich museli nechat. Po operacii som mala podstupit polrocnu liecbu, zastavenie menzesu atd. Odmietla som a pokusali sme sa dalej o dieta.Konecne po roku od operacie som otehotnela a ako 33 rocna porodila, kojila somrok, je to dobre pre dieta ako aj pre matku kvoli endo. Druhykrat som otehotnela na prvy pokus🙂 a ako 35 rocna som porodila druhe dieta, ktore ma uz 1.5 roka. Momentalne neviem v akom stave endo je, musim ist na kontrolu. 😀

sintuska06
28. sep 2015

@nika2605 mozem sa opytat..ten prefuk boli??vyzera to tak ze mozno aj ja pojdem..dakujem

lavinis
28. sep 2015

@nika2605 tiez sa nam tak syn podaril bez liecby a na prvy krat a to som mala uz 35...lekar na mna kukal, ze to by nepovedal, ze mu otehotniem ako nejaka dvadsiatka 🙂 🙂

parvinka0001
28. sep 2015

baby prosim vas bola som v stredu na laparoskopii kde mi zistili endo...vo stvrtok mi pichla gyn injekciu ze zaciname liecbu ja neviem ci mam ci chcem pokracovat v liecbe ,niekde radia ze po laparke sa hned snazit

fabienn13
28. sep 2015

parvinka0001 ...
jul - laparka
august - zacali sme sa sa snazit
september- tehotna

parvinka0001
28. sep 2015

@fabienn13 za kazdym co citam som presvedcens ze msm sa vykaslat na liecbu ,ty mas tiez endo?

fabienn13
28. sep 2015

@parvinka0001 Ano mala som ju.Po laparke som sa Dr.opytala ci mozme chned skusat a ona s usmevom,ze ano 😀

parvinka0001
28. sep 2015

@fabienn13 a mne hned pichla injekciu ☹ Som sklamana