Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
2. júl 2009

Ahojte 🙂. Zase sa nám riadne zmráka.

Jonki, vitaj v klube. Určite zapadneš do našej partie. Sme tu jedna veľká rodina, aj keď je hrozné, že sa tu takto rozrastáme. Kiežby sme už žiadna nemali žiadne problémy, a stretáme sa v inej, omnoho radostnejšej téme.

Evina, ja na tú operáciu idem. Dnes mi to doky vysvetlil, ževraj toto je štandardný postup pri tejto dg. A už som s tým zmierená. Dúfam, že to bude, čo najrýchlejšie za mnou. Ja som bola prvýkrát v nemocke od pondelku do štvrtku, s tým, že ma v pondelok prijali, v utorok operovali, a vo štvrtok ráno prepúšťali. Boli by ma pustili už v stredu poobede, ale nemal kto pre mňa prísť, a že je lepšie tam stráviť o deň viac, ak by nastali nejaké komplikácie. Po operácii mi bolo jedno koľko tam ostanem. Ale teraz, keď viem, čo sa bude diať, tam chcem byť len do tej stredy.

O vyšetreniach pre manžela sa nezmienil. Ale budem s ním ešte volať, tak dúfam, že sa ho nezabudnem opýtať. Možno to ešte nepokladá za dôležité, ja som nešla kdokymu, že nemôžm otehotnieť. Ja som mala to "šťastie", že mi to zistil, pri preventívnej prehliadke.

tulipanike
2. júl 2009

ahpj jonki, tak teda vitaj medzi nami 🙂 aj ked to v konecnom dopsladku nie je dobre, ze si tu, a teda ziadna z nas.....ako pise katie, najlepsie by bolo, keby sme si zalozili uplne inu temicku, kde by sme taketo starosti riesit nemuseli 🙂

katie, jasne, ak doky povedal, ze je dobre aby si na operaciu sla, tak radsej ano, a snad to uz budes mat vsetko ok 🙂

tu sa takisto zmraka, teda uz aj burka bola, a este stale doprsiava 😀

a inak, menstruacia stale nikde

tulipanike
2. júl 2009

ste tu niekto? hallllloooooooo 😀

konecne prestalo prsat, ale mi ostala volaka zima, svetrik na sebe, booooooze, teraz v lete svetrik 😀 😝

jonki
2. júl 2009

ano ja som tu, nadalej to tu intenzivne "studujem" 😀

tulipanike
2. júl 2009

😀
len studuj, studuj

no ja som tu tiez len kratko, aj ked endo mi zistil uz davno, avsak sa to neriesilo, len HAK mi predpisal, to sme este dietatko nechceli vtedy....takze ani ziadne nejake liecby a vysetrenia som nepodstupila

jonki
2. júl 2009

ja ked si predstavim tu liecbu tak mam zimomriavky 😀 .....ja sa pravidelne kazdy mesiac menim na furiu na par dni....normalne som sangvinik pocas menstruacie som cholerik s manickodepresivnymi sklonmi 😠 tak pokusit sa to liecit tehotenstvom mi pride pre zivot mojej buducej polovicky menej destruktivne ako uvedenim sa do umeleho prechodu na pol roka....chudak este si ani neuzil vyhody manzelskeho zivota a uz ma mat zenu v prechode 😒 i ked viem ze ak nebude ina moznost tak sme obaja za 😉

tulipanike
2. júl 2009

ja si tiez moc neviem predstavit tu liecbu, ale tutok babenky hovoria, ze to zvladali/ju vcelku dobre, tak uvidis.....a kedy ides este k dokymu na kontrolu alebo vysetrenie?

tulipanike
2. júl 2009

jeeeej, myslim na teba dahra, o pol hodku by si sa mala prehnat breznom 😀 😀 😀

tu prsalo, a je mi zima, sedim tu vo svetri

jonki
2. júl 2009

zajtra na odber na markery...FW, KO, CRP, Ca 125....potom dalej podla vysledkov....ak sa to bude svedcat pre potvrdenie dg tak pojdem za tym prof Lukacinom do Sace, co ma vcera vysetroval....zda sa mi lepsi ako moj gynekolog.....teda aj moj gynekolog sam povedal ze na neho je kratky...ze je to fakt odobrnik....ze v pripade potreby on je najlepsii aj na tu laparku.
Lukacin mi uz vecra povedal, ze ak sa jeho nazor potvdi tym vysetrenim krvi, ze on by na mojom mieste do laparky siel az po nezdare po intenzivnom pokuseni sa o tehotenstvo....to sa po obojstranej dohode zacne hned 6.9. po svadbe s drahou polovickou 😀

ja nemam dake neprekonatelne problemy ani bolesti....mne pristihla ta dg uplne nepripravenu....u mna sa to cele uberalo skor smerom problemy s gastrointestinalnym traktom....jediny relevantny problem bol zapcha a hrcka v konecniku... 😒

evina0
2. júl 2009

tulipanka .jonki liecba sa da zvadnut ja na zaciatku som si nevedela predsavit ten cas a uz mam coskoro 5 injekciu .telo si casom zvyklo.treeba spavat pri otvorenom okne.ked je zla nalada a dolahne to na clovek tak odist a nehadat sa.tym sa nic neviriesi, menej sa oblikta a nepit moc teple napji az su neni navaly..
jonki prajem Vam az sa zadari a nemusela ist do liecby ..mi sme take stastie ale nemali 😔 😔
zvlastne je ako sa tato choroby dnesnej zeny siri 😠 😠 😠 a lekari ju caso prehliadavaju 😠
katie ja som sla za dokotorom najskor nech mi cyklus upravy.potom ze chceme babenko a skoncilo to dajakymi priznakmi a bola s toho endometrioza.a to ze manzel musel na spg tak lekar zvazil koli tomu ze ma caste pripady ze zena nemoze otehotniet koli manzelovi ze ma zle spermije no u nas sa toto vylucilo manzel je OK ale kedze mame cas chce aby to bolo este lepise. vravel ze sa muz nemusi ked nechce podrobit vysetreniu ale je tam riziko ze aj v nom moze byt chyba a keby sa to po liecbe zacalo riesit pre zeny ktore maju endom je to velke riziko sa za cas kedy sa muz polieci tak endom. sa zene vrati 😠 😠 a my sme to riziko zazit nechceli a neni to take strasne pre tych chlapov 😀

karinkaa
2. júl 2009

Dahro vůběc mi nikdo nekontroloval jak na tom s endometriozou po odstranění laparoskopii jsem ☹ řekli mi že je to odstraněné a že se mám snažit co nejdřív otěhotnět že to mám průchodné a ani léky mi žádné nedal.A protože jsem v říjnu byla na laparosko. a nepovedlo se mi otěhotnět tak jsem navštívila to centrum s manželem a tam nám udělali nějaké testy samozřejmě on je v pohodě spermie má rychlé 😀 a u mě se ukázala ta uropla nevím jak se to píše ta bakterie tak jsme dostali antibio na přeléčení já prostě chytnu všechno možné co snad existuje ☹ jen to co bych chtěla tak ne.Ted beru ten closti. a zítra jedu na ten ultrazvuk tak pak dám vědět.Jaké testy že se to dělají na tu endomtriozu? Mě brala krev na markry rakoviny podle toho mi zjistila endometriozu že to bylo na hranici a do týdne se to zvedlo o 10 dílků ale jak jsem na tom ted nevím jen ta doktorka s centra říkala že už to tam zas mám.Břicho mě ale bolí jen když jsem ve stresu jinak je to v pohodě 😉

nastasia
2. júl 2009

ahojte baby,
nestiham vas citat, odisiel mi monitor na pociataci tak pisem konecne z ocovho, kedze on robi z domu tak som sa sem cely den nemohla dostat 😠
mam zlu spravu, skusku som nespravila, ten pako mi to nedal 😠 dal mi dve otazky pripravit, tie som vedelal, ale samozrejme sa zacal pytat uplne podrobnosti a sprostosti, kt. sme s nim nebrali lebo to bol len prehlad. takze si to musim preniest do 5. rocnika ☹
a mam dobru spravu, na LSK idem 7.7. podarilo sa nam to skor vybavit. tak uz len dufat, ze mi to nic neprekazi.
zajtra idem na predoperacne.

nastasia
2. júl 2009

janemari, velmi silno drzim palce, aby si bola tehotna

janemari
autor
2. júl 2009

Ahojte 😉
Ale sme sa zase rozrastli ☹ nejako nas ta endo bombarduje.Ale hlavy hore a bojovat. 😉

Evina tak rano odmeram teplotu uz mam aj teplomer nachystany 😀 vcera som na to nejak zabudla.

jonki
2. júl 2009

no ano asi rozrastli 😠 vsetkym babam prajem aby tuto potvoru kazdodenne porazali 😉

janemari
autor
2. júl 2009

Ale pre mna boli vzdy nadejou babenky ktore tuto chorobu mali a ked sem prisla ma milo privitali a oboznamili ma ako to s chorobou chodi,ze vela z nich je uz tehuliek a nakoniec skoro vsetky otehu kratko potom ako som k nim prisla.

filmushka
2. júl 2009

ahoj Jonki, no vitaj v endackom klube 😠 😠 😠 😠
musime to spolu zvladnut 😉

evina0
2. júl 2009

janemari som rada ze zmeras a nedockava rana aka teplota bude 😕 😅
hej citam aj stare fore a ked pri nicku vidim ze je dotycna tehotna som strasne rada.dakomu sa zadari hned ine podstupia dalsie vysetrenia a dalsi cas sa liecia.a niektore aj roky 😔 😔
az krutim hlavou ako sa tato diagnoza rychlo v poslednej dobe siri a nevedia ani nedci s coho presne a ako ju uuuplne vyliecit.no hruuza

janemari
autor
2. júl 2009

No este ked niektora z nas otehu nieje to vitazstvo.Vitazstvom je ked drzi dieta v naruci.Operacie,liecba a otehu to su len male boje.Ale drzat vlastne dieta na rukach je vyhrata vojna.

filmushka
2. júl 2009

ved sme bojovnicky ako sa patri, takze to zmakneme 😠 🙂 😵 🙂

janemari
autor
2. júl 2009

evna no vecer dojdem a napisem ako som pomerala 😉

evina0
2. júl 2009

janemari napsi hne dako sa bude dat .budeme cakat a s tou vojnou mas pravdu.mne lekar povedal ze to ze diagnostikovali konecne co mi je a ze bude liecba ktora snad zabere a ze ostanem tehotna to neni cely vyhra .vyhrata vojna bude ked budeod neho s porodnice niest na rukach zive a zdrave babenko..s tymito slovami ma prepustal po laparke ba ja im verim

tulipanike
3. júl 2009

ahoj babulky, tak, janemari, meranie mas uz asi za sebou 😀 som zvedava, ze co si zistila 🙂

ako sa dnes mate?

evina0
3. júl 2009

tulipanka som sama v praci takze fajn 😀
zvedava som co namerala janemari 😕 😕

tulipanike
3. júl 2009

ahoj evi 🙂
aj ja som sama 😀

ako inak?

teraz som akurat kukla vase foto, jeeej, aki ste zlati 🙂 😵

katie233
3. júl 2009

Ahojte babuľky... Aj ja som sama v prácičke 🙂

tulipanike
3. júl 2009

ahoj katie, nooo, tak to mozeme dnes zaviest debatny kruzok 😀

katie233
3. júl 2009

ok

tulipanike
3. júl 2009

tak teeeeda, co robite? teda ako pracovne zaradenie, viem ze teraz nic 😀 konikujeme 🙂

evina0
3. júl 2009

hej debatny az nam cas utecie.
tulip na svadbe .sk je plny album foteciek
ja sa mam inak v pohode v praci mam chladok inak si neviem predstavit byt vonku v tom teple.pobolievaju ma vajecniky uz im asi dosla zasoba s toho implantata ale uz zajtra im doplnim vyzivu 😅