Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ma77
19. aug 2011

@milagros14 Ahoj nezavidim liečbu 😲 keby som mala ist ešte raz tak si to asi hodim 😀 😀 😀 ja som to znašala zle po 1 a 2 injekcii ešte ok ale potom nervozita každodenna bolest hlavy navaly tepla to bolo hnusne a to som mala od aprila do septembra čiže cele leto ☹ a najhoršia na tom bola nespavost cele noci som nemohla spat a posledne 2mesiace mi dr. daval tabletky na spanie lebo som už nevladala cez den fungovat ale som ta nepotešila 😒 čo? a tak možno to u teba tak nebude vydržiš lebo musime vydržať 😠

ma77
19. aug 2011

A ešte som zabudla nulova chut na sex celych 6mesiacov 😝 😝 😝

milagros14
20. aug 2011

@ma77 ahoj ale nenapisala si ci si pribrala aak kolko inac ja som uz 2krat brala podobnu liecbu a bolo to to iste a pribrala som 18 kil ale dufala som ze mi niekto odpise ze lucrinol nie je taky hrozny ale ako vidim tak je no proste je to vsetko humus

pici
20. aug 2011

@milagros14 ja som mala 6 mesiacov diphereline a nepribrala som nic. mozno 4 kila ale to priberiem tak raz rocne hocikedy

pici
20. aug 2011

@janemari nie nie, ja by som chcela kamosku pre laurinku :D

yukki
20. aug 2011

@milagros14 ja po každej liečbe, aj Dipherelinom aj Lucrinom po 7kg. Nie počas liečby , ale po nej cca za tri týždne až mesiac zrejme pri obnove tvorby horm.v tele.

janemari
autor
20. aug 2011

@milagros14 ja som pri liečbe schudla, našťastie, lebo baby ma tu strašili ,že pribrali aj 20kg 😅
@pici ok tak princezničku, aj sa jej zíde,lebo má len samých kamarátov a ešte aj jej krsná bude mať chlapca 😅 ,ale tak kamoška prisľúbila, že to bude kamarátka tak čakám či splní sľub 😉

ma77
20. aug 2011

@milagros14 Jaj zabudla som nie nepribrala som možno 1kilo ale to asi z jedla 😀 😀 😀

pici
20. aug 2011

@janemari ale ja sa potesim aj fesakovi... nie som vyberava :DDDDD

milagros14
21. aug 2011

prosim vas a boleli aj vas tak hrozne klby akosti ...isto to mam s toho svinstva co mi pichaju

martinkatinka
21. aug 2011

@pici - my chceme kamaráta.... máme viac kamošiek 😀 alebo vieš čo, urob nám radosť a spravte oboje.... Inak, čo čítam túto tému, tak je tu dobrá úspešnosť, že sa bábo podarilo... takže nekaz štatistiky ... vieš, že držíme palce.... 😉

stresmenka
21. aug 2011

Ahojte kočky môžete mi napísať aké sú pri endoške príznaky??

hamca7
21. aug 2011

ou @pici, tak ja dufam, ze sa vam coskoro zadari! inak moj manzel je z tej diagnozy uplne vydeseny, velmi sa boji, ze sa natrapime na babatku, ale ja som zatial nastastie optimistka. A ty si brala hned po laparoskopii tu hormonalnu liecbu injekciami? a az potom ste sa zacali snazit?
a este jedna otazocka, ako doktor ziskava tu folikulometriu? to ja pridem do ambulancie a on mi bude vediet povedat, ze napr o 3 dni budem mat ovulaciu?

ale ako to tu citam, tak sa asi vacsina dala najprv na hormonalnu? mne doktor povedal, ze z lekarskeho hladiska je ovela lepsie snazit sa hned otehotniet, tak uvidime.

@stresmenka no asi najhlavnejsi priznak u mna bola prilis silna dlha (7-8 dni) a bolestiva menstruacia, pricom pocas nej sa mi vyplavovali aj velke casty sliznice. a taktiez obcasna bolest pri styku. ale ako som ja citala po internete v roznych temach, tak moje priznaky su velmi mierne. nastastie pre mna. 😀

pici
21. aug 2011

@stresmenka bolestiva menstruacia, bolest pri sexe... to som mala ja aj ked ako priznaky som to vobec nepokladala

pici
21. aug 2011

@hamca7 no my sme sa rok pred laparkou snazili. a nic. po laparke sme sa takisto snazili a nic.
co sa tyka folikulometrie., pozrie ta ultrazvukoom cca od 10teho dna cyklu vidi aky velky mas folikul z kotreho je potom po prasknuti vajicko cakajuce a putujuce... on to vidi podla velkosti foliku
@milagros14 si v umelom prechode. v tom case zeny trpia osteoporozou, daj si nejake doplnky

stresmenka
21. aug 2011

@pici
@hamca7 ďakujem Vám dievčatá ja nič také nemám 🙂, ale zistili mi zvýšené CA 125 bola som teraz na kontrolný odber a strašne sa bojím aké budú výsledky. Mňa boli vaječník mám chronický zápal a bolesť pri tlačení na stolicu, ale len pri menštruácii a tú mám tak 2-3 dni a koniec ja som po 2 pôrodoch a ten druhý som mala pred 3 rokmi cisársky ale tá bolesť je asi pol roka.

janemari
autor
21. aug 2011

@stresmenka ako ti už baby písali môže to byť veľmi bolestivá, alebo silná menštruácia sprevádzaná pri krvácaní s krvnými zrazeninami, bolesť pri styku, alebo bolesť aj mimo cyklu či krvácanie-špinenie mimo cyklu, absencia ovulácie, nepravidelný cyklus ale tak isto nemusíš mať vôbec žiadne príznaky a na endošku sa príde len náhodou. Bolesti môžeš mať aj zo zrastov po pôrode.

martinkatinka
23. aug 2011

@hamca7 - aj mne robil folikulometriu asi mesiac pred tým, ako som otehotnela... skonštatoval, že vajíčka sú o polovicu menšie akoby mali byť...
@milagros14 - si v umelom prechode, dochádza k odvápňovaniu.... mne sa hrozne pokazili zuby a bolel ma chrbát...
@stresmenka - CA125 bývajú zvýšené aj pri zápale... a tá bolesť... no mňa cca 3 mesiace po porode začala bolievať maternica v tom mieste, kde bola rezaná.... a to sú asi zrasty... ale tie ja mám všade, ke´dže som mala aj predtým operácie a ťažký cisársky rez.... ale sťažuj sa na to, nech spravia ultrazvuk ...

pici
24. aug 2011

@janemari to ako ja. extra bolestivu menstruaciu som nemala, cykly ako hodinky, ovulacne. iba obcas bolest pri sexe co som pripisovala niektorym poloham... a dosli na to pocas laparky

janemari
autor
24. aug 2011

@pici ale neboj ty ju porazíš a budeš mať krásne detičky 😉

pici
24. aug 2011

@janemari jasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ved to sme sa predsa uz dohodli :D

janemari
autor
24. aug 2011

@pici a neopovaž sa dohodu porušiť 😝

pici
24. aug 2011

@janemari jasne ze nie.... :D

nikol18
25. aug 2011

Ahojte kocky, tak ako sa tu mate? Ja som bola vcera u urologa, kedze som trochu panikarila...po tom zakroku som totiz pocitovala take svrbenie, aj ked viem, ze to moze byt sposobene dezinfekciou, no ked sa to v utorok o dost zhorsilo, tak som letela vcera k urologovi, ci nahodou tam nemam nejaku infekciu (v pondelok ma videla gynekologicka a vedela som, ze tam zapal ani nic take nemam), no nastastie ma potesil, ze moc cisty, oblicky krasne, vraj je to urcite len nasledok po tej dezinkekcii, tak som strasne rada 🙂 lebo ja uz mam stres akonahle nieco nie je trosku v poriadku 😅

janulikds
25. aug 2011

@mirip A ako endometriozu preliecim? Mas nejaky tip? Lebo pichali do mna pol roka hormony a nezabralo...skor sa zhorsilo a opat som isla na operaciu.

janulikds
25. aug 2011

@janemari Tak to blahozelam k babatku 🙂 Ja by som sa najradsej tym centram vyhla, zasa plno hormonov a mne hormony, ktore mi pichali, ked mi zistili endosku vobec neucinkovali....takze mam tak trochu strach z toho co bude.

jani2
25. aug 2011

Ahojte dievčatá,
čo si na mňa pamätáte, tak pre info píšem, že som práve v čase stimulky na moje posledné IVF. Odber by mal byť v pondelok-utorok, tak dúfam, že do mesiaca budem tehulka. 🙂 ....a ak nie, tak končím so snahami a dcérka bude jedináčik. 😢 Už ma to snaženie celkom ubíja! 😒

nikol18
25. aug 2011

@jani2 jeeej, no tak drzim mooooc palce, nech to dobre dopadne a precitame si tu same pozitivne spravy 🙂

mirip
25. aug 2011

@janulikds tak to netuším, niekomu endo po liečbe ustúpi inému jojo efekt vráti sa 🤐

milagros14
25. aug 2011

@janulikds ja sa liecim 3krat uz a nic neponaha ani bylinky ani vitaminy a je to len horsie po kazdej liecbe teda aspon u mna mozno niektora kocka poradi aj mne co uzivala a pomohlo jej to