Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

adapn
9. júl 2014

@zimmi1 ahoj...mozem tiez poprosit receptik? Dakujem

valiaaa
9. júl 2014

@zimmi1 Baby, posielam receptik, kto ma zaujem.

Čaj má blahodárne účinky proti tvorbe cýst:

50 g repík
40 g medovka
30 g jahoda
20 g komonica
10 g ľubovník
20 - 30 g pyštek

Na 1 L vody kopcovitá polievková lyžica, 2 min. povariť, 10 min. stojí, precediť a popíjať do večera. Lekárnička mi ho namiešala asi do litrového uzatvárateľného vedierka a zvyšné bylinky pribalila s receptom. Vyšlo ma to +- 4 €.
Ja som si to upravila, keďže veľa vody do mňa nejde, tak si dám 1 plnú čajovú lyžičku tejto zmesi do hrnčeka, zalejem vodou, nechám 10 min. postáť a vypijem, keď je teplý. Pijem do ovulky, keď by sa náhodou zadarilo, aby som niečo bylinkami nepokazila. Takže inak sa môže piť celý cyklus.

Pripomínam, že to nie je liek na odstránenie endometriózy, ktorá sa musí operatívne odstrániť.

nayli2004
10. júl 2014

Ahojte, som po laparoskopii, v správe mám rozsiahla endometrióza... čo znamená rozsiahla? Čítala som že sú 4 stupne... toto by mohol byť ktorý?... Ďakujem

smejjkaa
11. júl 2014

@valiaaa ďakujem za receptík 🙂

smejjkaa
11. júl 2014

@adapn neboj, ešte ti prešli od laparky len 3 mesiace. Do 6 je normálne. Potom treba pátrať ďalej.
Každá si myslí, že hneď otehotnieme prvý mesiac a bolo by to tak krásne, ale nebuď smutná.
Ja som bola včera na endometr. klinike, tak ma čaká ďalšia operácia a to 13augusta, týždeň si tam poležím, leno zásah do čreva a ešte aj močovej rúrky bude trošku naročnejší. Viac ma hnevá, že budem ďaleko od manžela a sama :( čo už musíme bojovať, keĎ ide o detičky. Potom mi nádej na tehotensvo dávajú, uvídíme po operácii, ale vyjadrili sa, že by to malo byť v poriadku a do 6mesiacov tehotenstvo. Tak uvidíme 🙂
Držím ti pačeky a daj vedieť čo máš nové

adapn
11. júl 2014

@smejjkaa ahoj, dakujem za povzbudenie, kiezby si mala pravdu ze do tych 6 mes.to bude...
Fuu, tak to ti drzim silno palce nech je to po operacii uz vsetko v poriadku 😉 ..Urcite bude! My sa z toho dostaneme a tej hnusnej endometrioze este ukazeme ake sme silne 😀
Ja som prave 11ty den, tak cakam ovu. Takze dalsi pokus. Rozmyslam ci neskusim este IUI, alebo pockam aspon tych 6 mesiacov ci to nepojde prirodzene.. vsak sama neviem..
Dam vediet keby sa nieco zmeni u mna 😉 ... a moooc moc drzim palce....urcite daj vediet potom...

hankamisa
12. júl 2014

ahojky,prosím radu.bylo mi při hydrolaparoskopii a hysteroskopii zjištěno jedno menší ložisko endometriozy na děložním vazu.nevíte jaký je to stupen červená a hnědá ? pomohly vám nějaké léky na léčbu? nebo podařilo se vám otěhotnět?
ještě k tomu mám částečně neprůchodný vejcovod je ucpaný nějakou tekutinou. nevíte o něčem co by ho pomohlo znovu aspon o trochu více zprůchodnit?
snažíme se o mimi skoro dva roky ale nedaří se a ted toto , už začínám být zoufalá.

misenaf
15. júl 2014

@smejjkaa
@gagik Ahojte , už ste ukončili liečbu liekmi a teraz idete na ivf? ja začínam liečbu 1.injekciou...

misenaf
15. júl 2014

@nayli2004 Ahoj a nasadili ti liečbu na endometriozu?

nayli2004
16. júl 2014

@misenaf ahoj🙂, teraz sa máme pokúšať 3 max6 mesiacov po laparoskopii, a keď sa nezadarí tak začneme s liečbou. Hneď ma odporučili na umelé do centra, ale to zatiaľ odkladáme.. Chcela by som vedieť v akom stave to mám, niektoré ženy tu píšu - zasiahnuté črevá, močový mechúr...atď ale mne takéto nič nepovedali, iba sa moja lekárka čudovala že v takomto stave mám priechodné vajcovody. U teba vedia kde sú presne ložiská a aké veľké?

nayli2004
16. júl 2014

@misenaf aha, teraz som si prečítala, že vlastne ty vieš čo všetko máš zasiahnuté.. ako ti to zistili? pri laparoskopii, pri ultrazvuku alebo z magnetickej? A musela si ty naliehať na lekárov aby zisťovali, alebo ti sami povedali?... Ja sa aj pýtam ale vždy sa mi zdá že je tá odpoveď " neurčitá"...

misenaf
16. júl 2014

@nayli2004 mne zistili pri laparo endom.lebo sa nam nedari 2 roky.Mam nepriechodne vajcovody a mam ju plosne v malej panve pri mocovom.Povedal mi to hned ako som sa prebudila z narkozy.

smejjkaa
19. júl 2014

@misenaf nie, nie ja nejdem na ivf. Ešte má čaká operácia a liečbu skončím deň pred operáciou, to je 12.august

smejjkaa
19. júl 2014

@adapn trošku dovolenkuje, tak som nemala čas odpísať. Ďakujem aj ja a určite dám vedieť ako dopadnem. Nemysli ešte na IUI, určite otehotnieš prirodzene, len to nechce toľko stresu a snaženia a teraz je čas dovoleniek, tak vypni a podarí sa 🙂 budem čakať na pozitívnu odpoveď

radus_2011
5. aug 2014

Ahoj spolubojovnice. Na českém koníkovi jsme založily skupinu o endometrióze. Budem rády, když se tam s námi podělíte o své příběhy, zkušenosti, trápení i radosti.
https://www.modrykonik.cz/group/6724/

krystynka666
12. aug 2014

Dobrý den. Chcela by som sa opytat aka je pravdepodobnosť ze mam endometriozu. Od 17 rokov som liecena hormonalnou antikoncepciou koli nepravidelnemu menstruacnemu cyklu (chodil mi raz za pol roka) a menštruačné bolesti. Mavam velmi silne kŕče. Niekedy mavam aj hnačky ci bolesti žalúdka. Po dvoch rokoch som skusila vypustit antikoncenpciu no moj stav sa nezlepšil. Takze ju uz beriem 5 rokov. Pri pohlavnom stiku mam niekedy tupu bolest a v poslednej dobe mavam stale zapaly mocoveho mechura a krv v moci. Neviem ci to mozem mat alebo nie a neviem co mam robit. Prosim poradte 😢

krystynka666
12. aug 2014

@gagik mozem sa opýtať endo pri mocovode sa prejavovalo nejakymi bolestami alebo niecim?

gagik
18. aug 2014

@krystynka666 mne sa to neprejavuje nijako, este ju nemam na mocovode, len mam vajecnik co je obrasteny endometriozou a je to blizko mocovodu, cize dobuducna mi to moze robit problemy

nikusqa
19. aug 2014

@nayli2004 A nenapisali ti, ze kde si mala na akych miestach tu endometriozu lebo podla toho by sa to dalo lepsie urcit ako nazaklade slovicka "rozsiahla" ?

nikusqa
19. aug 2014

@krystynka666 Urcite by som ti odporucala ist gynekologovi a ked tak on ti napise odporucanie na laparoskopiu. Ale urcite by som to riesila aby ked nahodou mas endometriozu tak aby sa ti necirila aj na ine organy a mala by si to vo vyssom stadiu, Ja som mala rok problemy a velke bolesti, a stale sa to stupnovalo a stupnovalo az som skoncila na laparoskopii a bum diagnoza endometrioza. Takze nemas na co cakat.

nayli2004
19. aug 2014

@nikusqa veď práve, že nenapísali..:( v správe je tam viac popísaného - ale v lekárskych výrazoch. Niečo som si našla na nete, ale stále mám pocit že málo viem. Idem 10. sept. k jednej pani doktorke, tak dúfam že mi povie viac.

nikusqa
20. aug 2014

@nayli2004 tak mi skus napisat tie lekarske vyrazy

krystynka666
20. aug 2014

@nikusqa Ďakujem za nazor som z toho nervozna pretoze taketo bolesti mam uz roky. Roky a doktorka mi vzdy vravela ze to je normalne ze nic nieje bezbolestne. Este sa chcem opýtať ta laparoskopia tou mi oni dokazu prezriet všetky mozne organy napadnute endo? Lebo zevraj antikoncepcia by mala nato pomahat no mne roky nepomaha. Menzes mam kratky trojdňový no na neznesenie. Vopred ďakujem za venovaný cas váš. Viete velmi by som chcela babo o daky ten rôčik a krby mi endo mala robit problemi to by som nechvela

nikusqa
22. aug 2014

@krystynka666 Ano tou laparoskopiou Vam zistia kde vsade ju mate pripadne aj nejjky iny zdravotny problem. Su to iba 3 malinke rezy cize ani velke jazvy z toho neostavaju. Pri tychto vasich problemoch by som o laparoskopiu ziadala. Ja som na nej bola 2x. Prvy krat som mala krvavu cystu, ktora musela ist hned von lebo uz som mala krvacanie do brusnej dutiny a druhy krat mi zistili endometriozu, zrasty, zapal maternicoveho väzu a mala som ciastocne zrastenu maternicu s hrubym crevom. Takze nie 1 diagnoza ale rovno 4 diagnozy. Zdravie je prvorade a netreba sa s nim zahravat.

krystynka666
22. aug 2014

@nikusqa Ďakujem za rady buduci tyzden idem na gynekologiu posledne som mala aj trošku krvi pri pohlavnom styku. Zlakla som sa takze buduci tyzden idem. Dufam a prajem vam aby ste sa zo vsetkeho vyliecili 😉

nikusqa
22. aug 2014

@krystynka666 Tak tym, ze endometrioza je chronicka choroba cize nevyliecitelna tak aa neuzdravim ale dufam, ze aspon priebeh sa spomali. Dakujem za podporu 🙂
A dajte potom vediet ako ste dopadla u svojho gynekologa.

smejjkaa
28. aug 2014

baby pridajte sa do našej skupiny endometrioza https://www.modrykonik.sk/group/5856/

smejjkaa
28. aug 2014

@krystynka666 ahoj, ako som čítala tak aj teba trápia veľké bolesti počas MS, ja som sa trápila 4 roky kým sa na to prišlo. Bohužial to bolo na viacerých miestách (hrubé črevo, vaječník, močová rúra,slepák) a momentálne som po druhej laparke a čítala som že sa zaujímaš aj o endošku na močovom mechúre, tú som mala, momentálne vraj všetko odstránili. Nečakaj a žiadaj o laparoskopiu.

nikusqa
16. sep 2014

@smejjkaa Ahoj, ja ny som sa ta chcela spytat, ze ked si mala edno aj na mocovom mechuri tak sa ti to aj nejak prajavilo ci ziadne priznaky si nemala ?

smejjkaa
21. sep 2014

@nikusqa Ahoj, mala som bolesti krížov. Potom sa pátralo a zistilo sa že mám opuchnutú obličku a upchatý mechúr. Bolo to vidiet na sone. Mysleli si,že piesok,ale ct to nepotvrdilo. No a kedže sa aj kvoli iným bolestiam pátralo po endometrioze,tak sa to potom pri laparke potvrdilo. Teraz mam v mechúry hadičku na istý čas.