Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

prahaxx
21. mar 2011

@michanka velmi sa tesim, zelam krasne bezproblemove tehotenstvo, sme skupina dievcat s endoskou a prave pomaly "finisuju" nase 2 tehulky takze si nova s ktorou sa mozeme tesit a ja strasne silno dufam, ze sa prida aj niektora dalsia 🙂 ja som mala tiez cysty na vajecnikov, zostala mi cca polovica z oboch

mimi321
21. mar 2011

@zvedava17p ahoj dnes som bola v iscare v MT zistili mi endometriozu aj ty ju mas? bola si aj na IUI?

prahaxx
21. mar 2011

@mimi321 aj sa som priklad prirodzeneho otehotnenia, po laparke a polrocnej liecbe, urobila som vsetko preto, aby to tak bolo, brala som femi, vitaminy, mm ecko ci co to bolo a pravidelny riadny sex, podarilo sa na 3 mesiac po liecbe, prve 2 cykly boli anovulacne, telo sa len rozbiehalo, ale ak by sa nepodarilo, este by som raz dala skontrolovat priechodnost vajickovodov, no a manzela tiez 🙂 drzim palce, aby to bolo bez cakania 🙂

oknosmas
21. mar 2011

@janemari ake priezvisko das drobcekovi?

mimi321
21. mar 2011

@prahaxx no mne povedali ze ked mi budu robit tu laparku tak pozru aj priechodnost vajcovodov... a po laparke si kolko brala liecbu?

michanka
21. mar 2011

mozno preto hned ma chceli dat na IVF, ze sme sa s manzelom pokusali uz 2 roky o babatko. Bola som v CAR po 1x a hned mi aj vzali krv na vysetrenie. Nepoznam cely ten proces vybavovania a nemam ani predstavu ako dlho to trva. Len mi povedali, ze mi budu pichat hormonalne injekcie.

michanka
21. mar 2011

@prahaxx velmi pekne Ti dakujem za podporu

prahaxx
21. mar 2011

@mimi321 mala som pol roka Zoladex - inj. do bruska, ano pri laparke pozeraju vsetko, ale po liecbe uz iba utz, inak len niekde u sukromnika

martinkatinka
21. mar 2011

@michanka - a v ktorom si týždni?

mimi321
21. mar 2011

@prahaxx ja som chytila taky stres ked mi to povedal lekar... skoro som sa rozplakala... normalne som mala viziu ze uz nebudem mat deti... Este ze tento konik existuje... hned som kludnejsia ked som si toto precitala ze aj s touto diagnozou sa da otehu 😀

prahaxx
21. mar 2011

@mimi321 reagovala som uplne rovnako, revala som tyzden, dokonca byvaly primar mi den pred operaciou dal strasne negativnu prognozu, tiez som vsetko zistovala na internete, a postupne som zacala verit, ze vsetky snahy nebudu zbytocne 🙂

mimi321
21. mar 2011

@prahaxx ja sa snazim premahat hlavne pred mm aby som ho nevystresovala, nepomohlo by to nasim spermijkam... a ja musím veriť a snazit sa po psychickej stranke sa dat dokopy lebo ak budem vystresovana tak neotehotniem.... kolko si bola v nemocnici ked si sla na laparo?

prahaxx
21. mar 2011

@mimi321 @mimi321 5 dni dokopy, bolo to tyzden po mrche a znovu som zacala krvacat, tak ma nechali o den dlhsie ako obvykle, poplakat si mozes, ale len pre ulavu, nie pre zufalstvo, no a psychika je naozaj dolezita, rovnako ako vzajomna podpora a dovera lekarovi

mimi321
21. mar 2011

@prahaxx a kde si bola v Cadci? ja idem do MT zajtra sa idem objednat nech to mam cim skor za sebou... dúfam ze vsetko dobre dopadne... 😉

prahaxx
21. mar 2011

som zastancom rychlych rieseni, niet na co cakat, bola som v Cadci, vtedy sa gynda a operacne saly prerabali, bola som posledna operovana na starej sale, anesteziologa odviezli na stolicke 😀 , uz davno tam nemali byt, stahovat sa mali uz pred mojou operaciou, trosku sa tam pohadali 😝 😝 😝 a este sa pri mne zdrzali 😝 ale bola som max. spokojna a neskor aj na porodnici 😀 doktorov som uz poznala 🙂

kacicqa
21. mar 2011

@martinkatinka dakujem...pytala som sa preto, lebo doktorka mi dala urobit markery..a kedze boli v norme taq to zhodnotila, ze endometrinoza, ze tym padom velmi malo pravdepodobna.

martinkatinka
21. mar 2011

@kacicqa - ja som mala onkomarkery len mierne zvýšené... ono to nie je vraj pravidlo, záleží od histológie... ak pojdeš na laroskopiu, tak až tam zo vzorky to isto určia....U nás to niektorí doktori rozoznajú už pri ultrazvuku,a le to ozaj iba niektorí...a záleží aj na tom, že v akom to máš štádiu, či máš aj ložišká, či len cysty, či kombináciu... Endoška sa dá s určitosťou potvrdiť alebo vyvrátiť iba laparoskopiou....No dúfam, že ti to vyvrátia....

kacicqa
21. mar 2011

@martinkatinka najprv musim lekarku presvedcit aby ma na laparku poslala..;o)

dahra
21. mar 2011

Ahoj,
@kacicqa - ja som mala onkomarkery uplne v norme a napriek tomu mi narastla na vajecniku 8cm cysta a s nou sa so mnou rozlucil pred viac ako 2 rokmi aj moj vajecnik.

dahra
21. mar 2011

@michanka - gratulujem k tehu 🙂 , ty si ten stastny pripad, co ma muza s dobrymi spermosmi. Mnohym zenam sa otehotniet prirodzene zadari aj s endoskou.

dahra
21. mar 2011

@janemari - Danka je pekne meno 😀 😉 - za 8 rokov som sa stretla s tymto menom 1x u deti mladsich ako 15, ale za posledny polrok ho dali babatkam 2 moje zname. Malicke Laury zasa ja v okoli nepoznam ziadne. Aj mne sa paci davat len jedno meno.

pici
21. mar 2011

@janemari no vidim ze to mas vsetko premyslene do posledneho dna :D a daniela je pekne meno aj mne sa paci....tak drzim palce nech vydrzite do terminiku

janemari
autor
21. mar 2011

@oknosmas no dam to co mam teraz,aj som rozmysala ze sa dam premenovat naspat,ale zase nemam ani peniaze na rozhadzovanie aby som behala po uradocha a vybavovala.Nech sa pekne vola po otcovi,ved sa aj tak raz vyda,nie? 😉
@dahra este sa rozhodnem,sama sa necham prekvapit,ale urcite by som u chcela volat Daniela a nie Danka 😝
@pici no premyslene mam vselico,len aby to aj vyslo 😀

mimi321
22. mar 2011

@dahra aj moj mm ma dobre vysledky a ja mam vraj endosku... snazime 7 mesiacov a nic... tak mi idu robit laparo... normalne som z toho na nervy ☹

janemari
autor
22. mar 2011

@mimi321 laparky sa nemusis vobec bat,je to v pohode a aspon si budes na 100 % ista ci endosku mas alebo nie. 😉

mimi321
22. mar 2011

@janemari to ju nemusim mat? co by potom videli na tom sone? júj to by som bola rada keby som ju nemala

martinkatinka
22. mar 2011

@mimi321 - po laparke, keď ťa vyčistia od ložísk, ak sa teda potvrdia, tak to pojde jednoduchšie... hlavu hore a hlavne začať papať nejaké vitamíny alebo piť čaje, čo ti pomožu na otehotnenie...a zvádzať manžela 😉

mimi321
22. mar 2011

Baby tak si predstavte že jeden lekár ma pošle na laparo a druhý v nemocke ma neobjedná lebo vraj som mladá... to je čo? a vraj veľa žien s endoskou otehotnie tak že čo... uvidíme ... Potom som šla za tým lekárom čo ma tam poslal a ten mi povedal, že ak bude CA 125 marker zly tak ma pošle znova... no ale potom neviem čo budem robiť ak aj tak uzná že som mladá 😖 😖 😖

heln
22. mar 2011

@mimi321 ahoj, na hlavu..... môj názor.....je jedno že si mladá, endometrioóza na vek nepozerá..... áno, sú ženy ktoré s endometriózou otehotnejú a tu je otázka, ako dlho sa snažíš otehotnieť? alebo máš nejaké bolesti, či problémy? ja som sa snažila tri roky po tom čo som potratila a mala som bolesti v pravom podbruší, nakoniec som bola na laparke, odtránili mi časť vaječníka a malé ložisko na maternici...... a v podstate som rada, že už som tehu, lebo si myslím, že je horšie a poznám pár prípadov, že čakali a nič im nerobili a na koniec im ostránili vajcovody a maternice a to už bolo neskoro.....
takže do toho.....drž sa..... a nedaj sa odbiť....

mimi321
22. mar 2011

@heln no veď práve to ... snažíme sa otehu 7. mesiac je to ešte krátko ale aj napriek tomu ma lekár poslal do centra pre asistovanú reprodukciu. Tam mi toto zistili a poslali ma do nemocky... tam ma odbili ... potom mi lekár povedal že uvidíme podľa toho CA ak bude zlé odporučí ma znovu a ak ma ani tak neobjednajú tak potom mi obvodná lekárka povedala že mi vybaví lekára v NR.. tak uvidíme... je to hrozné si mladá tak teraz s tebou nerobme nič a čakajme kým bude neskoro... strašný prístup. ☹