Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
7. nov 2009

Takže ďalšia nádejná tehuľka. Fajne, držím palce 😉. Na mňa akurát tak lezie len nejaký bacil 😒.

vanesska
7. nov 2009

caute babulky,

ako travite sobotku? my sme konecne doupratovali robili sme omietky na stene a stierkovali vsade kopa piesku a prachu ale uz je konecne vsetko upratane... uff...
ja pekne picham aj dalej... uz sme pichli 9.injekciu bezi to rychlo...
a v pondelok idem na 1.utz a asi uz od pondelka zacinam pichat aj injekcie na rast folikov... fakt som zvedava kolko ich vydolujeme pri tych mojich cystach...

jani ty si mala 21...woooow.... to je krasne cislo... 😵
a ty sa kedy chystas na ten KET? az v novom roku alebo skusite este v decembri? to by bolo uzasne keby sa ti ta blba cysta zmensila...!

janemari... ja neviem mam pocit ze ti to vyjde...aj ta obdivujem ze si este netestovala ja by som asi nevydrzala keby mi uz 1den meskala... 😅 a inak aj ja som sa presne tak isto zlakla ked sme sa rozhodli ist do stimulky ze a co ked ostanem tehu... 😕 😅 no tak pozri ber to tak ze keby sa vam to fakt podarilo tak asi to tak malo byt... inak by ti tam niekto zhora to babo do bruska neposlal... neboj poznam vela bab co boli v soku ked zistili ze su tehu a ze ako to zvladnu a teraz su z nich najstastnejsie maminy na svete... 😉 no a prosim ta kedy teda testujes?? uz nas tolko nenapinaj... 😝 vsetky ti drzime palce.... 😵

dahra tak ty uz buduci tyzden ides na OPU... inak to je super ze nemas ziadne bolesti...teda az na tie fantomove... 😀 to je fakt zvlastne... 😕 a ozaj ty nieco uzivas aj na rast sliznice napr. chilli tabletky alebo nieco podobne?? kukali ti na utz kolko mm mas sliznicu? no zajtra som zvedava co ti povedia... drzim palce nech pribudol aj 4.folik... 😉

jani2
7. nov 2009

Jane - ja viem, ono to zaskočí, ale pri našich trápeniach je toto najlepšie riešenie, všetko ostatné musí ísť bokom a časom sa to poddá, uvidíš aké je to krásne mať doma dieťa, to ti bude jedno či máš vyumývanú domácnosť, čo s prácou...jednoducho si budeš užívať (aspoň tie 2-3 rôčky) a až potom si môžeš lámať hlavu nad prácou. Dieťatko by už neskôr nemuselo prísť, takže ono je priorita...a okrem toho, rodič. príspevok sa ide zvyšovať, tak ani to nie je na zahodenie 😉 Ja som padla z 30 tisíc na 4,7 tisíca, ani náhodou si už nemôžem kupovať len tak čo sa mi zapáči a aj tak ani trochu neľutujem!
Dahra - tak to nebudú tie endoložiská, ale zrasty...aj tie sviňuchy dokážu potrápiť ☹ Ja si už v žiadnom prípade nedám vložiť 2 embryjka a doteraz to moc ľutujem, vtedy ma ale ani len nenapadlo, že pri dvojičkách môžu byť také komplikácie, žena jednoducho nie je stvorená na viacplodové tehotenstvo. Keby som mala len jedno bábo v brušku, určite by to tak tragicky nedopadlo, takže ja som zástanca len jedného embryjka. Radšej jedno a riadne donosiť ako dve a porodiť skoro a pozerať sa ako sa trápia. Máloktorá žena totižto donosí 2 bábätka do termínu a ženy ktoré majú zrasty v bruchu už dupľom nie....a potom som čítala, že embryjko ktoré je životaschopné, sa ujme či už čerstvé alebo rozmrazované. KETy nevychádzajú hlavne preto, lebo už sa vkladajú druhoradejšie embryjka..tie najlepšie vložia čerstve. Tak ak by som mala dve jednotkové embryjka, nechám vložiť jedno a neskôr pri KETe to druhé...to je môj názor, dievčata veľmi, veľmi dobre si rozmyslite, koľko si ich dáte vložiť 😒

dahra
7. nov 2009

Zienky snezienky,
akurat som sa dozvedela od sesterky, ze je asi tehotna 🙂Tak sa vytesujem s nou. Doobedu som sa rozpravala s jej manzelom, ze jej meska 3 tyzdne, tak som mu poradila, nech jej kupi test. Kym bola v robote, kupil a vecer testli a nasli l l. Jej zvykol cyklus kolisat, tak si z toho nerobila hlavu a okrem toho, berie lieky a je sledovana na imunologii, takze ani sa nesnazili. Skor ako zacali, uz aj skoncili. Som jedina z rodiny, co ro vie, lebo si to chcu nechat ako darcek pod stromcek.
Teraz som este viac motivovana ju nasledovat. 🙂 By to bolo take skvele 🙂

miminap
7. nov 2009

ahojte babule. uz ne neskoro, tak sa nejdem velmi rozpisovat, hadam zajtra konecne stihnem, len pre dahru:
ja som pri prvom IVF citila len lavu stranu. tam nemam ani vajecnik ani vajcvod, a bolelo to sakramensky a este po pregnyle sa pridalo cele telo. to bolo hrozneeeeeeee. ale ten vajecnik, ktory mi ostala astimuloval sa ma vobec nebolel. ani brusko ma nebolelo. inak, dnes ma pichal manzel. zlaty bol. musela som ostat lezat, kym sa neoholil a potom mi az dovolil vstat z postele, chichi. 😉

janemari
autor
8. nov 2009

Tak aby som vas nenapinala cely den lebo neviem kedy sa sem este dnes dostanem.Mrcha do rana nedorazila a tak som testla a stalo sa presne to co som cakala,je tam jedna krasna tucna / cize nie som tehula a je zadrhel niekde inde.Asi som vas sklamala,hlavne tie ktore verili ze to vyslo.Ale toto je dalsi zo znakov ktore mi ukazuju ze dieta nieje spravna volba.Dieta mi skratka nieje sudene.Ale vym zelam vela stastia aby ste boli postupne tehule jedna za druhou.Cakala som na potvrdenie,alebo vyvratenie tehu aby som sa mohla pohnut dalej.Takze vy sa snazilkujte a ja sa pustim do chudnutia a vzdelavania.Zelam peknu nedelu. 🙂

ika zelam ti aby si nasla // kedze si mala krasnu ovulku a vy ste sa snazilkovali o 106 😉

jani2
8. nov 2009

Dahra - tak to je teda prekvapko, pravdupovediac, podľa toho čo si písala o segre, som si myslela, že sa dostanú až na IVF...ani ma len nenapadlo, že sa im podarí prirodzene. Nuž je to až zázrak, nech si ho vážia a užívajú si teraz tie krásne chvíle. Tak ďalší dôkaz, že aj s rozsiahlou endoškou sa dá otehotnieť 😉 ...už aby si ju teraz nasledovala a v roku 20010 budete mať dvoje krstiny!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Jane - no a tvoja správa ma tiež moc prekvapila, ani trochu som nepochybovala o úspechu: dokázaná ovulka, snažilkovanie, meškajúca mrcha...ja to nechápem. Ale asi to fakt chce trochu vypnúť a práve keď budeš "zažraná" do niečoho iného ako snažilkovanie, tak sa aj zadarí, tak ako Dahrinej sestre...i tak je mi to ľúto, ja som verila! 😖
Miminap - to telo si robí čo chce, však....a čítam, že aj ty máš takého odvážlivého manžela, ktorý zvládne pichnúť injekciu 😉

janemari
autor
8. nov 2009

jani nerob si z toho nic.A pokial sa tyka snazilkovania tak s tym som skoncila.Mozno si poviete ze som hlupa,najprv sa snazim o dieta robim preto vsetko a potom sa na to vykaslem.Ale skratka sa vo mne nieco zlomilo a som sa zablokovala a uz po dietati netuzim.Takze asi uz v tejto teme nemam co robit. 😖

jani2
8. nov 2009

Jane- tak to teda nie, ty tu musíš ostať! Dobre, daj si pauzičku, verím, že si znechutená, ale chceš mi povedať, že dieťatko už nikdy nechceš?...ja viem, že chceš, len si teraz trochu na dne....preto je správne, ak sa upriamiš iným smerom, daj sa na vzdelávanie, hľadaj novú prácu, porieš lenivého manžela...ale ešte tu ostávaj, prosím! 😉

janemari
autor
8. nov 2009

jani tak to citim vo svojom vnutri,ze dieta nechcem.A co sa tyka manzela tam nieje co riesit,bol tak vychovany a pokial budu zit jeho rodicia sa nezmeni.A to teraz mam cakat dalsich 10 ci 20 rokov kym sa zmeni?Hovori ze manzelstvo je pozehnane od Boha ked im daruje dieta.A nase je len fraska,myslela som si ze ak by sa narodilo dieta muz by sa zmenil.Verila som v to viac ako tri roky.Teraz som pochopila,ze ziadne dieta nebude,lebo nemoze prist do takeho vztahu ako mame.Neviem ci ma chapes,ale je to komplikovane.

janemari
autor
8. nov 2009

oki baby nebudem vas tu zatazovat,idem off z netu.Neviem ako sa mi bude dat chodit na net mam nocne.Majte sa krasne.Pa pa

dahra
8. nov 2009

Uf, babule,
je tu nejaka tazka tema.
Jane,
mas teraz tazke obdobie, mozno je nacase vyvetrat hlavu, porozmyslat o veciach, upriamit sa na ine. Kazdy muz ma svoje chyby, viem, ze pises, ze ti nepomaha v domacnosti. Mozno je tam aj daco ine... Viem si predstavit, ake to je, mam takeho oca 😠 Fajn clovek, ale na nic okrem vysavania sme ho za cely zivot nezlomili. Su proste domace prace, ktore podla neho robi vylucne zena. A tie sa od nej vyzaduju, aj keby motyky padali. Dnes je na tom tak, ze je uplne od maminy zavisly. Bez nej by nevedel ani, co si obliect, ci si do jedla dat cukor alebo sol. Znie to smiesne, ale je to tak. Mas pravdu - chyba je vo vychove.
Moj je na pocudovanie uplne iny, samostatny, pomaha a stara sa. Ma vsak ine negativa. O tych tu teraz nejdem pisat. Mozno je dobre zamysliet sa aj nad vztahom. Preco sme si ich vlastne brali... Niekedy sa pristihnem pri tom, ze sa nanho hnevam vo vnutri, ze aj on nemoze mat deti a rozmyslam, ake by to bolo, keby som odisla. To su chvilkove pocity, ale viem, ze som si ho nebrala len preto, aby sme spolu splodili deti. To, ze je take tazke k detom prist da manzelstvu poriadne zabrat. Drzim palce, Jane, aby si si spravne usporiadala pocity a nalady v sebe.
Jani,
🙂 nie sestra je tehotna. Sesternica. Moja sestra este caka na mrchu, zatial nic nove.
Nasa sesternica je nam ako mladsia sestra, my sme spolu vyrastali a tento rok sme vsetky podstupovali operaciu na gynekologii. Ona nemala nic vazne, len taku drobnost, ale o to komplikovanejsiu - 3x ju rezali a bola na marodke dlhsie ako my dve so sestrou spolu. Teraz v lete uz chceli snazilkovat, ale pridruzili sa jej nejake alergie, tak to posunuli, lebo je na liekoch. Okrem toho, ona mavala cely zivot problemy s meskajucou mrchou - 1 alebo 2 tyzdne nebolo nic vynimocne. A nejako sa im postastilo - uz dva testy jej ukazuju ciarky. Dnes rano si aj odfotila, lebo som ju vcera sfukla, ze ona zahodi taky uzasny test do kosa 😀 😀 Co by som ja za to dala 🙂 Tak dnes rano mi volala, ze si ho odfotila. Juj, tak mi je tazko o tom pred vsetkymi u nas mlcat, esteze s nimi nebyvam. Musime tajit do Vianoc.
Miminap,
takze manzel ti picha injekcie. Ozaj, ako mu je? Dufam, ze lepsie. Ostavas doma cez stimulku?

Inak ja som bola dnes v heliose. Beriem davky ako pre kona a "prd" z toho. Ziadny novy folik nedorastol. Mam tam tie tri. Okrem toho, Krajko povedal, ze jeden sa rozbehol, ma 16mm uz a coskoro praskne, takze mozeme asi ratat pravdepodobne s dvomi, co maju teraz 13 mm. V utorok ideme znova na kontrolu. Som fakt zvedava, ako to dopadne. Co zo mna vydoluju, ci tam vobec budu nejake vajicka a ak budu ci sa oplodnia a porastu. Neviem ci si chcem dat vklad na 3. alebo 6.den. Vela veci je na rozhodnutie.

katka.d
8. nov 2009

zdravím...
mám 17 a endometriózu zistenú od 12-13 rokov(bolesti, cysta, hormóny, laparoskopia, hormóny, bolesti, depresia)... v mojom veku nie je veľmi pravdepodobné nájsť si rýchlo manžela a otehotnieť... lekár logicky ma nelieči keďže som nevyzratá ale ma to už nebaví... nemáte skúsenosti s niekym v mojom veku komu pomohli? rodičia sa ma snažili chrániť ani mi nepovedali čo to je ale na nete sa všetko nájde... väčšinou ma zrušia keď chcem o tom hovoriť(oni už nevedia ani to čo ja) a nikoho s tým nepoznám...
viem že to máte ťažšie momentálne a držím vám palce ... ja snívam o rodine s veľa deťmi a verím, že to vyjde (podľa mňa je veľa o psychike)
katka 🙂

dahra
8. nov 2009

Katka,
tak skoro ti diagnostikovali endo 😕... Problem s liecbou je ten, ze sa to ani neda liecit poriadne. Tie hormony co spominas, to boli injekcie na vyvolanie prechodu? Alebo ti predpisovali antikoncepciu? Chodis k nejakemu odbornikovi? Nemyslim klasickeho gynekologa z maleho mesta...Asi pre teba najlepsie by bolo, aby to predpisali antikoncepciu. Ta endo brzdi a nie je taka drasticka ako injekcie na vyvolanie menopauzy.
Myslim, ze tu je Prahaxx, ktora spominala, ze mala tieto problemy aj na strednej skole.

prahaxx
8. nov 2009

Ahojte,
tak poporiadku,
Janemari, je mi to veľmi, veľmi ľúto, že sa ten zázrak na poslednú chvíľu nestal ☹ ale berieš to veľmi vyrovnane a obdivuhodne.. Manželstvo je veľký dar, ale aj údel, ktorý so sebou nesieme celý život. Ono je veľmi ťažké rozhodnúť sa pre akúkoľvek vec v živote, nevieme dopredu, čo sa ako vyvinie.. poznám jednu pani, čo si často vzdychne, že keby ten jej syn bol radšej ťažko chorý ako keď teraz úplne zdravý a krásny sedí v base.. takže je to naozaj ťažko
ani neviem, či sa dá nájsť cesta, ktorá by bola aj správna, aj bezbolestná, aj šťastná, vždy tam niečo chýba..
napríklad dlhá cesta tejto choroby Ťa priviedla k nejakému vnútovnému presvedčeniu, ktorý by si bez nej nedosiahla..
Deti sú zmyslom nášho života, možno pre niektoré z nás bude tou cestou starostivosť o cudzie dietko, alebo finančné podporovanie mnohodetných rodín, ktoré majú v dnešnom svete veľmi zložitú situáciu v hmotnom zabezpečení sa ☹
takže je veľa ciest ako nájsť spokojnosť srdca, a presvedčenie, že nežijeme nadarmo..

Ahoj Katka, no veru ☹ nezávideniahodná situácia.. mala som 17, keď som bola prvýkrát u gyndoša a on jediné čo našiel boli "problémy s trávením", radšej ako cysty ☹
žiaľ choroba si nevyberá len tých, ktorých by bavila ☹( treba to brať tak, ako to je, žiaľ máme ju, ale sú na tom ľudia aj horšie s chorobami smrteľnými, s chorobami duševnými, bez rodiny a tak..
no, veľa som premýšľala, čo by bolo, keby ma začali dávať do poriadku v tom mladom veku (pred 10 rokmi - no celý čas som vydržala s tým, že nech papám čokoľvek stále je to zle, a stále mám bolesti..).. po preštudovaní všetkého, čo som k chorobe našla dospievam k názoru, že endometrioza je nádorové ochorenie, ktoré sa nedá úplne vyliečiť, dá sa len liečiť (to mi povedali hneď na začiatku), že sa s ním dá žiť, až na tie bolesti a že vo veľkom rozsahu spôsobuje neplodnosť. Na druhej strane buď rada, že to vieš v tak mladučkom veku, nemusíš chodiť na sondu žalúdka... no podstatné je mať správny životný štýl, vybrať si prácu, ktorá Ti bude vyhovovať, v ktorej budeš šťastná, a hlavne, ktorá Ťa nebude stresovať a nebude Ti spôsobovať časté "výpadky" imunity, keďže niektorí uvádzajú za príčinu vzniku endošky poruchy imunitného systému.
Chcelo by to riadne sa porozprávať s doktorom o možnosti antikoncepcie, ale v tomto Ti veru neviem poradiť, v každom prípade sa Ti trošku "zjemnia" bolesti, upraví sa cyklus a hormóny dostanú nejakú formu. No a potom sa čoskoro krásne zalúbiť a skúsiť bábatko. Keď máš aké-také zázemie, maličké sa dá zvládnuť aj na vysokej škole.
Tak skoč za gyndošom, resp. ak si bola v nemocnici, tak za doktormi tam, čo by Ti doporučili.. je to ťažké, ale nič, čo by sa nedalo prežiť, jednotlivé malé krôčky sú strašne boľavé a ťažké, ale v celkovom obraze to nieje až také tragické, zvlášť potom, keď pri tebe stojí chlap, ktorý Ťa ľúbi.

Dahra, takže sa modlíme za ďalší zázrak, stále držím palce aby ten ďalší malý krôčiť dopadol dobre, môže byť aj nad očakávanie 🙂 nech to výýýýýjde 🙂

maminy, maličkým posielm božtek odomňa 🙂
budúce maminy držte sa v tomto chrípkovom období a pekne pomaličky hompáľajte svoje zázraky v brušku,
a my snažilky, skúsime ešte dnes, OK? 🙂, tak sa teším.. aj keď tento mesiac som z tej okamžitej výpovede v práci taká stiahnutá, že neviem-neviem ☹

pekný večer!

nastasia
8. nov 2009

ahojte,
Jane ty do nasej temy patris a my ta tu chceme tak neodchadzaj. Urcite je to u teba len prechodny stav, ktory sa zmeni. Ja som tiez sklamana, lebo prvykrat ked sme zacali snazilkovat som si myslela, ze to vyslo, nemala som ziadne predmrchovske bolesti, dokonca som raz zvracala a bolo mi tak divno od zaludka. vobec nic nensvedcovalo tomu, ze dojde mrcha, ziadne PMS a predsa dosla. tiez som taka nijaka a normalne rozmyslam ci tento mesiac snazilkovat. ale tie pocity urcite prejdu. je dobre, ze si zacala na sebe pracovat, nebudes na to mysliet a bude ti lepsie.

Dahra, to je super s tvojou sesternicou, aj ja mam znizenu imunitu, mala by som si dat pichat imodin tak rozmyslam nad tym ci ho pichnut ci nie, ale to by som si musela dat pauzu tento mesiac so snazilkovanim, ale kedze teraz nemam velmi chut tak mozno si tu pauzu dam.

katka, pripominas mi mna...ja mam od 12-tich neznesitelne bolesti, no endo mi zistili iba nedavno. predtym to nikto neriesil maximalne mi dali antikoncepciu, ktora mi sice pomohla, ale len ciastocne. dalo mi dost zabrat kym som nasla dr. ktory ma konecne poslal na laparku. o rodicoch ani nehovorim, stale si vsetko musim vybojovat. mam pocit, ze s nimi len zapasim, pritom moja mama je zdravotnicka...oni si totiz myslia, ze ja ziadnu endo nemam, kedze mi loziska odstranili. takze o endometrioze sa s nimi absolutne neda bavit. a to si mala pocut ked mi dr. odporucil otehotniet.
proste ja mam pocit ako keby zili v 19. storoci a ze ma absolutne nechapu este aj laparoskopiu som si musela vydupat, lebo samozrejme ma na nu nechceli pustit. takze moja rada nenechaj sa nimi odbit ked to pomoze tak sa aj rozrev proste sprav cirkus. u nas to zabralo a konecne mi potom zacali verit. ale aj teraz je to este tazke s nimi no nastasie mam priatela, ktory ma chape a s nim sa o tomto vsetkom mozem rozpravat. drzim ti palce.

dahra
8. nov 2009

Prahaxx,
teda si vo faze hladania si novej prace. Uz pomoze iba neobzerat sa spat a smelo vykrocit dopredu s vierou, ktoru nosis v srdci! Ten, co dopusti, nikdy neopusti. Bude dobre, len si zachovaj pokoj a veselu mysel.

dahra
8. nov 2009

Nastasia,
to je dobre 🙂 s tym placom, aj mne sa to stalo v lete, ale to uz z bezmocnosti, ked ziadny doktor v nemocke nemal na mna cas a ja som mala tolko otazok. Plac je je naozaj nieco, co 100% zabera, ale potom si vzdy pripadam hlupo ako decko.
To nemyslis vazne, ze tvoja mama zdravotnicka, ti o endo neveri... 😒 Vedia, ze teda snazilkujete?
Ozaj, co skola? temu diplomky uz mas vybratu?

Inak, vkrada sa sem jesenna sychrava nalada. Nesmieme ju sem pustit. 😝

lucy778
8. nov 2009

ahojte,
jááááj kým som to všetko dočítala! Nemala som teraz prístup k netu, keďže sme si zdemolovali byt 😀 , ale už sme presťahovaní u maminy, tak by to malo byť lepšie. 😉

U mňa v podstate nič nové, zajtra by som mala dostať mrchu, ale nejako nič necítim zatiaľ. Len aby som ten cyklus zase nemala taký kadejaký ako pred tým, hádam bude pravidelný.

Baby, všetku pozitívnu energiu sveta by som vám poslala, aby sa vám ľahšie zdolávali všetky prekážky, ktoré sa bohužiaľ vyskytujú. Ale my to zvládneme. 😉 Ja som si povedala v mojej terajšej situácii, že nemôže byť stále len dobre, proste niekedy je aj zle. Ale myslím si tiež, že nemôže byť zle stále,tak hlavu hore! Janemari, Prahaxx dúfam, že vám sa to čoskoro obráti na to dobré 🙂

lucy778
8. nov 2009

Dahra - máš pravdu s tou jesennou sychravou náladou, to je tak keď len prší a prší. Treba sa niečím proti tomu "obrniť" 😉

nastasia
8. nov 2009

Dahri, ano vedia, ze snazilkujeme 😀 i ked si myslim, ze by boli radi keby sa nam to podarilo az vtedy ked urobim statnice. proste pre nich je skola velmi dolezita. aj pre mna bola niekedy na prvom mieste no teraz uz nie. Aj ja sa citim hlupo ked placem, ale u nasich vazne nic ine nezabera. Teda ja to ani neurobim naschval, ale tiez som taka bezmocna vacsinou, ze proste vybuchnem a vsetko im vykricim. A je to smutne, ale je to tak, ze moja mama je zravotnicka no castokrat moje problemy zlahcuje. mam ju velmi rada, ale v tejto oblasti sa fakt nezhodneme. ako napriklad ked som mala 12 a take bolesti, ze som nemohla ist do skoly tak mi povedala, ze kazdu zenu to boli. ja neviem mozno sa nevedela vzit do toho, lebo ona take olesti nemavala alebo si myslela, ze som precitlivela. neviem. no ja som zbytocne trpela 7 rokov az kym som v 19.tich nezacala brat antikoncepciu. ale co uz s nimi este ze som uz dospela a mozem si robit co chcem.
temu mam, pokracujem v bakalarke, takze uz aspon nieco mam. pisem o jednom chorvatskom dramatikovi 🙂
veru s tou naladou je to pravda, ja mam uplnu depku a cely den sa mi chce len spat. musim proti tomu nieco robit.
v ten utorok ti drzim palce, nech nieco este narastie 😉

ika33
8. nov 2009

Ahojte kočky.
Jane, máš asi obdobie kedy zápasíš sama zo sebou a každá vec naokoľko ťa rozruší, znechutí, prinúti porozmýšlať nad sebou a svojim životom. Je to stav ktorý prejde len to troška možno potrvá. V prvom rade si musíš povedať ty čo je pre teba dôležité, potom sa porozprávať s manželom, možno to pomôže a začne sa správať inak ( neviem aké problémy máte, preto sa ti moc do vášho života miešať nechcem a hľavne nič ma do toho nie je) Ak ti to pomôže daj si od nás oddych ale určite neodchádzaj z tejto témy. Veď ty nám pomáhaš a mi ťa tu potrebujeme. Ani si nevieš predstaviť ako veľmi mi pomáhajú všetky príspevky v tejto téme. Jednak sa dozviem nové veci a jednak ma to veľmiposúva dopredu, keď vidím ako sa niektoré staviate k problémom ...
Praha to napísala veľmi dobre a myslím, že to čo ti napísala by si si mala pustiť do svojho vnútra keď budeš riešiť svoje vnútorné pocity. Ja nie som vydatá a s priateľom žijeme spolu iba 2 roky, takže u nás zatial nebola žiadna kríza.

Katka, to ma mrzí, že tak maladá musíš riešiť takéto veci. Kočky predomnou ti tu už napísali, že by ti odporučili antikoncepciu a ja som toho istého názoru. Kým nemáš priateľa s ktorým by si chcela žiť a ako tak zabezpečený život, tak si daj antikoncepciu a keď príde ten pravý a tá pravá chvíla vtedy rieš svoje tehotenstvo a endo . Antikoncepcia by mala dopomôcť k tomu, aby sa endo ložiská netvorili a aby si nemala bolesti. S rodičmi si skús sadnúť a povedať im, že vieš o akú chorobu ide, že si sa rozhodla ju riešiť tak a onak a uvidíš možno postoj zmenia, keď budú vidieť, že vieš o čo ide a že to berieš v poho.

Napísali ste tu toho strašne moc a neviem sa teraz vyjadriť ku každému vášmu príspevku, tak postupne napíšem.

Ja sa má zatial fajn. Ešte troška špiním, ale na to som si už zvykla. Prsia ma zatial nebolia ( inokedy už o takomto čase boleli ako sv...), sem tam ma riadne zabolí v podbrušku ale inak v poho. Čakáme 🙂 Ak to náhodou teraz nevyšlo, tak to vyjde ďaší cyklus a bude to vianočný darček.

Tak pekný večer.

janemari
autor
8. nov 2009

Velmi pekne va, dakujem za podporu.Cas ukaze co je spravne a co nie.Teraz ma hneva ta mrcha ktora sa nie a nie dotrepat a ked vas uz tyzden pobolieva brucho,nie je to ziadna slast.Behat z vlozkou a cakat ci uz alebo co vlastne.Do operacie som mala mrchu ako hodinky a teraz ked mi meska uz 2 den som nekludna co sa zase robi.Nemam uz vobec chut behat po doktoroch.Tak dufam,ze sa milost pani dostavi 😠

jani2
8. nov 2009

Jane - ja viem, človeka rozmrzí, čo sa to zase deje!...potom len dúma a dúma, kde je chyba, či sa ešte niečo viac nepokazilo 😒 .. ani tie večné bolesti na nálade nepridajú ☹ ...ja som bola pred 3.IVF už poriadne znechutená neúspechmi, bolesťami, aj stresom z práce, už som chcela odtiaľ vypadnúť,...normálne ma taký život už štval, ale potom sa to zvrtlo...dúfajme, že je to tentokrát u teba len malý rozmar mrchy a že si tiež na tom pomyslenom dne a všetko sa zanedlho zvrtne na lepšie....

jani2
8. nov 2009

Dahra - no a s tou sestrou a sesternicou som to teda akosi poplietla, hlava som ja domotaná, ani poriadne čítať nedokážem 😅 ...ale môj omyl je možno predzvesť skutočnosti 😉

jani2
8. nov 2009

..ale segra ma ešte asi liečbu, však?

yukki
8. nov 2009

To s tou HA je zaujímavé....budem o tom uvažovať keď ma začne skutočne porážať z týchto injekcií...
Janemari, mňa operovali v 18.DC a menzes mi došiel 30 dní po operácii, čiže som mala skoro 50 dní pauzu...

dahra
9. nov 2009

Ahojte,
pozeram, ze dnes budem asi prva, ak ma nik nepredbehne v pisani 🙂
Lucy a Jane,
mrch dosla ci nedosla?
Jani,
v pohode, je tu vela info vzdy, to sa neda vsetko si pamatat 🙂 SIkaestra mala poslednu injekciu v septembri, teraz caka na mrchu, ale uz snazilkuju, lebo ovulka by uz mala byt. Telo sa jej dostava spat do normy.
Yukki,
ked si uz zacala s injekciami, tak si aspon 3 daj pichnut, nech to ma vyznam. Prepokladam, ze uz druhu mas alebo tu bude co nevidiet. Min. sa to picha 3 mesiace, max. 6. Uz to dako vydrzis ci je to take zle? Telo si zvykne, uvidis, sama som sa cudovala, ze si zvykne aj na ten humus, co do nas vpichli. Potom mozes prejst na HAK.
Ika,
hadam to bude uspesne. Uz by dalsia z nas mohla naozaj ostat tehu. To spinenie je teda zvlastne, co na to vravi doktorka? Ja som nikdy nic take nemala. Z coho to vlastne je?
Nastasia,
takze mas literarnu temu. Pises to v chorvatskom jazyku alebo v slovencine? Ja som tusim mala tiez daku literarnu temu.
Inak zeny, co nepoznaju bolest pri menzese, to si to ani nevedia predstavit. Mam kamosku, co ju nikdy v zivote brucho nebolelo. Aj moja stara mama mi to iste vravela, dokonca ani pri porode ju nic nebolelo, len trosku krize. 😕 Ine si to zasa "uziju". My to so sestrou mame po mamine, ona mala vzdy bolesti a kadejake problemy. Ak budem mat dceru, budem sa o nu v tomto starat, lebo myslim, ze u nas to uz mame aj na genetickom zaklade.

dahra
9. nov 2009

oprava - ta skomolenina je sestra 🙂

vanesska
9. nov 2009

ahojte baby,

tak ja len pre info dnes som bola na kontrole no a nemam dobre spravy... uz aj na druhom vajecniku kde bola endo len 2cm mam cystu 6cm... cize idem do stimulky s cystami na oboch vajecnikoch po 6cm... 😔
som z toho smutna ani vam nemusim hovorit... na tej obrazovke to bolo take obrovske a este tam nasla doktorka asi dalsiu cystu no a bolo vidno aj 1 folicek co sa tvaril ze bude tento mesiac dominantny...
no a od dnes zacinam pichat puregon a v sobotu idem na kontrolu som zvedava co z toho vsetkeho bude...
bojim sa ze nevydolujeme nic alebo horkotazko 1 folik... ach jaj preco sa to vsetko musi vzdy skomplikovat...
a inak fakt nechapem ta jedna cysta ostala skoro taka ista velka a ta druha narastla za mesiac o 4cm... 😠
no co uz nejako to snad vybojujeme... 😉