Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

evina0
1. dec 2009

dahra pametas ked si pisala ze sa dole cosi deje ze neznasas ten liek ..a ja nato aj ja som chytala akokeby zapal ked som otehotnela,uz vtedy som vedela ze sa zadarilo 😵 😵
kavu pokial ti chuti mozes pit.ja som pila taku slabsiu denne ale potom mi zacala smrdiet.naposledy mi aj lekar kazal pit aspon 1 kavu.mala som velmi nizky tlak no problem je ten ze kava mi stale smrdi a pit ju je teraz ako za trest.
zacalo tu kraasne tehulkovske obdobie.som velmi rada ze vytazime nad tou pliagou,kazdu z nas potrapila a este aj potrapi tak nech nas neha teraz pekne si uzivat tehulkovanie.

jane som na teba zvedava.inak nezabudaj ze vajko sa moze oplodnit aj po ovulke .takze sacna tu je a sama nevies na hodinu kedy ovulka bola 😉 uvidime co s toho bude.
vsetky ostatne zdravim 🙂 🙂

janemari
autor
1. dec 2009

ahojte 🙂 Ako vidim mavate sa tu dobre.Mne v noci zostalo v robote zle ze som utekala na wc ze budem objimat wcko.A zle mi je stale nechapem,ale to asi endoska je spat v plnom prude lebo aj krize ma bolia.Uz nech je tu ta potvora.

zajacik...
1. dec 2009

Janemari a neskusis testik? Lebo neviem ci je to z endosky... 😉

janemari
autor
1. dec 2009

zajacik nie nebudem skusat.Ak bude mrcha meskat tak potom,ale teraz urcite nie.Par krat sa mi stalo ze mo bolo tle,boleli prsia a tak a nakoniec prisla mrcha.Jedine co bolo ine ze minuly cyklus meskala 3 dni a trvala velmi kratko.Ale fungujem dalej.V nedelu ocakavam mrchu ak bude meskat testnem 😉

zajacik...
1. dec 2009

Janemari mozno si tehulka uz dlhsie, mozno ta posledna mrcha nebola ani mrcha, len krvacanie pocas tehulkovstva v obdobi predpokladanej mrchy... Nech je ako je, hlavne aby bolo tak ako si to prajes ty, drzkaj sa 🙂

janemari
autor
1. dec 2009

zajacik minuly cyklus som robila tehu testik ked meskala mrchala a bol negativny.Nad touto verziou som uz uvazovala,ze co ak.Bolo by krasne mat babo,mat zmysel zivota a venovat mu svoju lasku.Budem trpezliva a pockam.Urcite vys budem informovat a zatial budem potichucky zavidiet vase tehulkovanie a popritom vam drzat palce aby vam to tehulkovanie ubiehalo bez problemov a postupne ste rodili zdrave deticky. 😉

zajacik...
1. dec 2009

Janemari dakujem za vsetky tehulky a aj my ti budeme drzat palce aby si bola coskoro tehulka aj ty 😵 A k tomu testiku - niektorym zenam sa na testiku neukazu // poriadne dlho, niektorym az 2 tyzdne po vynechani MS... tak drzim palce nech mrcha nedojde a nech si najdes krasne // na testiku uz coskoro 😉

janemari
autor
1. dec 2009

zajacik dakujem pekne za zelanie.Je to vsak na tom tam hore.Uz tak dlho bojujem ze uz to napatie nieje take ako na zaciatko.Trpezlivo cakam co z toho bude,ved nasilu to nejde a na druhej strane do januara to uz ubehne strasne rychlo a ak nebudem tehlka posielaju ma do centra kde to poriesia. 🙂

zajacik...
1. dec 2009

Janemari vy sa ako dlho snazilkujete?

janemari
autor
1. dec 2009

zajacik vyse troch rokov ale je zahrnuta v tom aj liecba takze cca 3 roky

janemari
autor
1. dec 2009

oki babenky idem ja z netu.Zelam prijemny zvysok vecera a potom dobru nocku.Stretneme sa zajtra tak sa cinte a piste piste a piste nech mam co citat.Pa pa 🙂

dahra
1. dec 2009

Ahojte,
tak som tu z prace a kukla som, co ste popisali.
Jane,
niekomu HCG nestupa tak rychlo, tak naozaj je mozne, ze neboli dve ciarky. Sesterka meskalo 3 tyzdne, ked si urobila test, tak mala stale jednu ciarku slabsiu. Ja mam teraz uz obe silne a som 2 tyzdne po ET. Ktozehovie, ako to je s tym nasim telom 😕
Ale ak je to endoskou, tak to je fakt ☹. Tak kratko po liecbe.. 😔 Mne moja endo prisla hnusna, ale ked citam o takych bolestiach a vsetkych priznakoch, co spominate, tak to je brrr. Asi by som stale nahnala doktorov 😒 pri mojej povahe, hoci viem, ze asi vacsina by sa nanajvys skrabala za usami, kedze sa s tym nic poriadne urobit neda.
Evina,
ano, spominam si, ze si pisala o tom meniacom sa PH, takze mala si pravdu 🙂
Dnes som si fakt spravila strasne slabucku kavu na tri glgy, ale hned mi bolo lepsie. Mne chuti vsetko, nemam pocit, ze jedlo ma inu chut, vsetko ma svoje vone tak, ako ma byt.
Jani,
treba naskocit na tehu vlnu, teraz sa prihnala, tak verim, ze este aj v januari pojde tlakova vlna a strhne dalsie cakatelky. Strasne drzim palce, aby Janinka mala este sestricku alebo braceka.
Zajko,
ostala si na PN ci chodis do prace? Pisala si, ze nemas nejake tehu priznaky, takze ziadne pachute, nebyva ti zle, neboli ta hlava? Co spanie? Citis sa unavena?

miminap
1. dec 2009

ahojte kocky. prisla som nakuknuk a poreferovat. rano som volala embryologicke, zo siedmych su 4 oplodnene, z toho dve jednotkove a dve dvojkove. tak bojujeme dalej 😔 zajtra nic nove, zavolat mam zase vo stvrtok, ze ako sa bojovnikom dari. tak som zatial cakajuca, ako vzdy 😒 predbezne v praci dokoncujem take dlhodobejsie ulohy, tak hadam do vianoc sa podari vycistit stol, otehotniet, stihnut vianoce v rakusku a este aj sviatkovat pred telkou. hehe. tolko moj plan. 😀

dahra
1. dec 2009

Miminap,
takze mas 4 bojovnikov. To je skvele. Nech len pekne rastu! Drzim im palce. Podla vsetkeho ides s PK, ze? Citis sa ok? Ty pocuvaj 😀 , trosku skludni tempo, mas toho riadne na plane. Ked aj nic ine nevyjde, otehotnenie musi 🙂
Pekne sa teraz setri na ET.

zajacik...
1. dec 2009

Dahra som stale na PN. Pachute nemam, zle mi nebyva, ani hlava ma neboli, zo zaciatku sa mi nedalo v noci spat (mozno preto ze som vela spala cez den), teraz spim dobre cez noc, cez den spim uz len malokedy. A kedze som stale doma, tak sa ani nejak necitim unavena, ale keby som chodila do roboty, tak neviem ako by som to tam vydrzala, teraz si rano pospim do kolkej chcem 🙂
Miminap oplodnovali vam klasicky alebo ICSI? A 4 je krasne cislo, hotovy stvorlistok, tak nech ti prinesie stastie 😵

dahra
2. dec 2009

Ahojte,
Zajko,
a planujes zostat doma len prve tri mesiace alebo do konca? To je dobre, ze sa citis fajn.
Ja sa citim dost unavena a dospavam cez den, lebo od pondelka do stvrtka pracujem do 20.00 a na druhy den zacinam vzdy v case od 7.15 do 8.00. Tesim sa, ze tento rezim konci buduci tyzden, potom este tyzden v uplne lahkom tempe a tie dni od pondelka pred Vianocami chcem zostat doma, dam sa na PN do nejakeho 5.1. Potom nanovo v januari spravime plan prace a prisposobim ho svojim potrebam.

katie233
2. dec 2009

Ahojte dievčatá 😵. Dahra GRATULUJEM 😵. Držím palce. Teším sa s tebou.

Aj ostatným držím palce. Aj keď nemám čas sem chodiť, tak na vás myslím 😵. Držte sa!

dahra
2. dec 2009

Ahoj, Katie,
dakujem 🙂.
Co noteboocik? Uz je ok?

ogeletka
2. dec 2009

Ahojte.Chcem sa opýtať.Po liečbe,po pichnutí poslednej injekcie kedy sa začína stimulovať?Hned po tých 28dňoch alebo sa čaká na mrchu?
Ďakujem

janemari
autor
2. dec 2009

ahojte konecne to tu funguje.Ja nemam nic nove,stale mi spatne a som unavena ale to bude aj tymi nocnymi.Pockame pekne do nedele resp.do buduceho tyzdna a uvidime.Niekedy mam posit ze mrcha je pred dverami inokedy sa citim uplne v pohode akoby som ju ani necakala.Zatial sa majte pekne idem ja varit a potom vas dojdem este kuk 🙂

dahra
2. dec 2009

Ahojte,
Jane,
unavena 🙂, ja som tiez, chodim ako zmoknute kura 🙂. Ako casto tahas nocne? Aj dnes ides?
Co dobreho varis, lebo mne posledne dochadza fantazia. 😒 Dnes som kupila karfiol, zajtra z neho spravim polievku a asi vyprazim. Vacsinou robim rychlovky, ale mala by som sa zacat vareniu venovat trochu viac.

Ogeletka,
dlho si tu nebola. Ako sa mas?
Idete stimulovat na IVF? Podla vsetkeho sa da ist rovno z liecby, ale neviem, v akom case, ci mesiac po poslednej injekcii. Vtedy nemusis pichat jeden typ injekcii. Ale mozno je lepsie pockat si na menzes a stimulovat hned z prveho. Poznam take, co to mali tymto stylom. Ja som sla do stimulky pri 2.cykle.

prahaxx
2. dec 2009

Ahojte, no o unave mi nieco hovorte. Ako som v pondelok odovzdala kluce od prace prespala som 2 noci a 2 dni skoro v kuse ☹ dufam, ze sa to coskoro napravi nejako, ale ja som neni schopno s tym nieco urobit.

co varit? ja mam na papieri papisané:
halusky, palacinky, polesniky, rizoto, cestoviny morcadela, fasirky, kura s niecim, leco, zelena fazulka, babovka, rybka na masle, karfiol, pareny salat,

polievky: rajcinova, sosovicova, fazulkova, lahka gulasova, mrkvova, zeleninova, karfiolova, kelova, kapustova, hraskova, hovadzia, kuracia, z kysleho mlieka

male lahke: tousty, hrianky, chlebik vo vajci, chlebik s niecim..

sladke male: puding s piskotkami, krupicova kasa
ked to mam takto, lepsie sa vybera 🙂

doplnite?
ogeletka drz sa, vela trpezlivosti

janemari, velmi drzim palce 😉

babky, drzme sa 🙂

dahra
2. dec 2009

Prahaxx 😀
riadny zoznam, hehe.

Inak polesniky nepoznam, to je co?

My este zvykneme cinu, rostenku alebo rezance na sladko s tvarohom alebo s krupicou a marhulami - mnami.
Ako dezert hlavne cez vikendy si casto robim falosny smoothie 🙂, kamoska ma naucila, ale ja som si zjednodusila - velky jahodovy jogurt a tri banany, cvrk mlieka a lyzicka medu a zmixujem. Je to syte, ale velmi dobre 🙂

ogeletka
2. dec 2009

neviem kedy pôjdem na stimuláciu.Zatiaľ mám za sebou druhú injekciu a čakajú ma ešte 2.V Splne mi povedali,že v žiadnom prípade nie 6 injekcií,lebo sa mi môže stať ,že už sa nenaštartujú vaječníky.Takže v januári si pichnem poslednú a asi niekedy vo februári začnem stimulovať.
Inak sa mám celkom dobre.Nejako vedľajšie účinky sa neprejavujú.Dokonca som tento mesiac špinila normálne v čase mrchy.Vraj mám veľa estrogénov tak preto.
Takže tak.

prahaxx
2. dec 2009

polesniky su zemiakove placky 🙂

ika33
2. dec 2009

Pekný večer prajem všetkým.

Teraz toho mám v práci veľa a doma sa mi už k počítaču nechce, takže som si vás tak zbežne pozrela a všetkým tehulkám gratulujem a snažiacim sa prajem príjemné snažilkovanie a čo najskoršie otehotnenie.

Vidím, že vaše posledné príspevky boli o jedle, tak ja som práve dojedla zemiaky s brokolicou zapekané v smotanovo syrovej omáčke. Je to celkom ľahké a rýchle jedlo.

U mňa nie sú žiadne novinky. Všetko je po starom.

Už sa veľmi teším na Vianoce, lebo si konečne dobre oddýchnem. Do práce idem na posledy 22. a potom mám dovolenku až do 07.01. 😎 Hurááááááá

majte sa krásne

janemari
autor
2. dec 2009

Ahojte ja iez robim len take rychlovky lebo medzi nocnymi to nieje bohvieco.Robim nocnych a dnes idem do stvrtej.Robila som zeleninovu polievku a muz chcel zemlovku.

prahax a ty ako? 😉

dahra
2. dec 2009

Ogeletka,
to je dobre, takze zelam uspesne dobratie liecby a potom stimulku. Budes priekopnik v stimulacii z liecby, ja som to tiez mala tak plane. Vidim, ze najblizsie mesiace budu perne. Drzim palce. Po kolkej injekcii si? Prvu si mala vtedy, ked sme si pisali o tom decapeptyle?

Ja som sa tiez bala, ze nenabehnu vajecniky, ale sestra mala 6. injekcii, Janemari, Prahaxx, a vela dalsich a nic take sa nestalo. Oni v centre niekedy zvelicuju, ale je pravda, ze su take pripady. V Heliose som sa na to pytala, poznaju 2 zeny, co im zlyhali vajecniky. Tie hormonalne injekcie "vypinaju" centrum v mozgu, neutocia na vajecniky.
Endometrioza je vzdy spojena s vysokou hladinou estrogenu, takze treba sa vyhybat vsetkemu, co ho zvysuje. Napriklad alchemika nie je dobra, soja, atd.

Prahaxx,
pre nas je to "baba" - polesniky 🙂 - to je slovo. Ale ani v pate by mi nebolo, ze placky, sranda.

Jane,
ze rychlovky 🙂 polievka a zemlovka. Kym sa to uvari - takych 45 min.

Ika,
to vyzera na pracu v skolstve 😉 Taka dlha dovolenka - to bude casu na snazilkovanie 🙂!

ika33
3. dec 2009

Ahojte,

nie nie Dahra školstvo to neni. 😉 Robím v jednej advokátskej kancelárii a budeme mať chvíľku zavretú kanceláriu. Takže práve preto a aj pre iné je toho teraz tak veľa. Už sa na to moc teším. No a to snažilkovanie? Tak ano ja budem určite kľudná a oddýchnutá ale priateľ bude chodiť asi do práce, takže to snažilkovanie asi nebude hoci kedy. 😀 A kto vie možno sme už niečo upiekli, keďže ovulačné dni mám teraz. 😅

Tak vám prajem všetkým pekný deň.

katie233
3. dec 2009

Dobré ráno 😵. Baby, ste mi narobili riadne chute, hneď by som si niečo dala. Ja v poslednej dobe vynechávam raňajky, vypijem len čaj. Absolútne nemám chuť na jedlo 😅, stiahnutý žalúdok. Potom až obed a doma rýchla večera medzi krabicami 😖. Dúfam, že sa to čoskoro skončí 😉.

Ika, takže dovolenkujeme spolu 😀. Ja tiež chcem dovolenku od 21. do 03.01., takže trošku kratšie ako ty 🙂. A dúfam, že už nebudeme snažilkovať, ale si užívať prvé týždne tehotenstva 😵.