Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
21. mar 2010

To bude asi najlepsie.Vysetri ta a uvidis co ti povie.

janecka84
21. mar 2010

Ahojte aj ja som prekonala laparoskopi a momentalne beriem injekcie DECAPEPTYL mam zasebov us druhu a stale dostanem menzes je to v poriatku??mne zistili loziska cca10mm a chcela bi som vediet ak ukoncim liecbu ci budem musela ist zase na operaciu ci sa to da zistit inac a ako ???ktora ma s tim skusenosti

meryenka
21. mar 2010

no, ja som mala len jednu injekciu, viac uz nie...este stale cakam, kym pride mrcha...takze ti asi neporadim...no je normalne, ze mrchu mas..teda myslim, viacere dievcata mali vraj celu liecbu mrchu...takze tak...mne po pravej injekcii prisla mrcha na 22 dc, co je velmi skoro...no tato dalsia uz meska...uz mam 37dc a to je uz po vysadeni liecby...

meryenka
21. mar 2010

na operaciu..ak sa nevratia problemy, tak by si nemusela ist...to sa da tazko teraz s istotu tvrdit...dufajme, ze nie...

janemari
autor
21. mar 2010

ja si mylsim ze dalsia operacia je zbytocna.Prva bola vlastne na to aby sa zidtilo kde je problem a odstranil sa a ak sa neodari otehotniet tak si myslim ze ani po dalsej operacii sa to nezlepsi.A kazda nova operacia je zasah do organizmu.

babulina
21. mar 2010

janecka, aj nam navrhovali second look po dobrati injekcii ale nesla som, dohodla som sa s lekarkou ze nam da cas (sme sa dohodli na polroku) a ze keby by sme dovtedy neostali tehu tak potom ten second look urobime, ja som ostala tehula hned z prveho menzesu takze operacia sa nekonala, vdakabohu 🙂

meryenka
22. mar 2010

babulina, to je super...joj, dufam, ze sa nam vsetkym tak pekne podari 😵

janemari
autor
22. mar 2010

Tak zase jedna "dobra sprava" ,volali s centra mam zle vysledky sterov ☹

prahaxx
22. mar 2010

juuu jani, to ma mrziii, a liecba bude?

luko
22. mar 2010

jani...čo to znamena???

jani2
22. mar 2010

ahojte,
tak dnes som si robila zas testík, ale zas len jedna čiarka....je to 11.deň po KET, takže je to už definitívne 😒 , nuž čo už!...teraz na jar si na chvíľu oddýchnem a v lete pôjdem do CAR zas pre mraziačikov, ale tentokrát už budeme vkladať po 2 kúsky! 🙂 🙂 🙂 ..mám ich ešte 10, tak snáď už niektoré embryjko bude u mňa chcieť zostať!
Jane - a čo konkrétne na steroch nie je v poriadku!?....ale to si myslím, že do schválenia žiadosti stihnú preliečiť ak sú to nejaké kvasinky alebo zápal! 😉

luko
22. mar 2010

jani..že 10...to bola iná úroda.... 😉 ja mam len štyroch..dúfam, že zabojujú 🙂

zlatanka30
22. mar 2010

ahojte len vas pozdravim.dnes sme sa pochytili kvoli ivf.som z toho smutna.riesime ,ci ostaneme v heliose alebo pojdeme do iscare v martine ☹

meryenka
22. mar 2010

ahojte dievcence...tak my to mame tiez definitivne..zial..dnes som bola za primarom..ja som relativne v poriadku, nalez bol maly..takze by nemal robit daku sarapatu...preco je styk bolestivy, to nevedela povedat, vraj tam nevidi ziaden problem..problem je v spermiograme...je dost biedny a tak musime dva mesiace brat profertyl a potom ideme na iui...je to uz asi iste...

meryenka
22. mar 2010

dalsie dva mesiace pred nami..stale sa to oddaluje...a percento uspechu na iui je 10 percnet, nie??? mam z toho dost zlu naladu cely den..a z ceny profertylu...ale co neurobime pre to male drobatko???

luko
22. mar 2010

na IUI je uspesnost 30% ak sa nemylim 😉

meryenka
22. mar 2010

no, tak mame vacsiu sancu...myslela som,ze budem tento rok rodit..ale asi to nestihnem ☹

nastasia
22. mar 2010

ahojte baby,
len vas rychlo pozdravim, nestiham sem chodit vobec 😒 vcera mi dosla mrcha tak som grogy 😝
vitam nove clenky 🙂
snazilky, tehulky drzte sa 🙂 😉

jani2
22. mar 2010

meryenka - asi nepoteším, ale pri IUI je skutočne úspešnosť len 10%-15%....ale ak ty si pomerne v poriadku, tak by som sa radšej k tomu IUI prikláňala, predsa len je to prirodzenejšie. Ja viem, že človek len stále čaká, aj ja som si myslela, že sa tento rok dočkám bábätka a už viem, že určite nie....ale radšej si počkajme, však bábätka určite prídu! 🙂
luko - aj štyri kúsky sú fajn, budú z toho dve KETká 🙂 .....ja len nechápem, prečo sa tie moje embryjka nechceli ujať, veď obe v oboch KETkách boli dobrej kvality a stejne nič 😢

janemari
autor
22. mar 2010

Ahojte,tak dorazila mrcha,rano volam do centra a v stredu idem na krv ak sa nic neudeje.Sestricka mi aj povedala ze su to kvasinky a ja este neviem co vsetko a ze mi posielaju recept na lieky a treba ich zacat okamzite brat.Ale kedze su na vkladanie a mne prisla mrcha tak budem musiet cakat.Posledna mrcha trvala tyzden,tak cakam ze liecba zacne az o tyzden a potom asi tyzden po liecbe na stery a cakat dalsie dva tyzdne na vysledky.Paradox bude ak buduci tyzden zavolaju ze je ziadost schvalena.Asi mi nieje sudene byt konecne tehotna ☹

nastasia
22. mar 2010

Jane, niektore lieky sa daju vkladat aj pocas mrchy. pozri potom do pribaloveho letaka co je tam napisane...ja ked som brala lokalne atb tak som si aj pocas mrchy davala...a tehotna budes uz coskoro 🙂 treba mysliet pozitivne 😉
dobru noc

meryenka
23. mar 2010

janemari...viem, ako sa citits...a jani2, je mi luto, ze sa to znova nepodarilo...ja tomu stale verim, ze uz skoro budeme tehulky...a budeme si na bazaroch vyberat vecicky pre nas a pre drobcov.. 😉

luko
23. mar 2010

jani...nezufaj...to sa prelieci a bude dobre...aj jedna kocka z inej temy mala posunutu stimulku zas koli cyste...bola velice smutna...a o 8 tyzdnov na to uz bola tehu po IVF 😉

jani2: no troška ta tie bambulky natahuju...ale ja verim, ze len preto, lebo ti e najkvalitnejsie cakaju 😉

janemari
autor
23. mar 2010

nastasia su to lieky co sa pocas mrcha nemozu davat,lebo su na vkladanie,vcera mi to sestricka povedala.Ale zajtra idem do centra na krv tak sa porozpravam a mozno mi budu moct dat nejake ine.Uvidime.

Inak baby ta mrcha dava poriadne zabrat,celu noc nenormalne bolesti.Ale ked som rano volala do centra tak si mozem dat tabletku kym pridem na krv.

jani2
23. mar 2010

jane - to je otrasné, ako ti dáva mrcha zabrať!....už aby si od nej bola na 9 mesiacov oslobodená! 😉 ...ja ju čakám tiež už každou chvíľou a to začnem jesť zas antikoncepciu, ach jaj! 😒
luko - no veru, robia si zo mňa srandu tie embryjka....a to som si myslela, že už to výjde....ešte aj malá Janka pred KET podpísala papier, ktorý nám dala embryologička ...brala som to ako znamenie, no asi ani v to už nemožno veriť 😉
maryjenka - veru tak, zanedlho budeme snoriť po bazároch a vyberať vecičky pre drobcov! 😉

katie233
23. mar 2010

Baby strašne vám prajem, aby ste boli čoskoro tehu. Je to nádherný pocit 😵. A ešte o to krajší, že nejaký čas nemusím riešiť bolesti pri mrche 😉. Držte sa a posielame TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

meryenka
23. mar 2010

katie...v dobrom zavidim..a prajem... 🙂

katie233
23. mar 2010

mery, ďakujem. aj ja prajem a držím palce 😉

meryenka
24. mar 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ika33
24. mar 2010

Ahojte kočky,

nestíham vás čítať, tak len tak všeobecne - všetkým držím palčeky, aby vám to čo najskôr vyšlo a posielam vám TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT no a ešte veľa pozit. myslenia, nebojete čoskoro budete všetky tehu ja v to verím.

Janemari - nevešaj hlavu, čoskoro budeš tehu neboj. Držím palčeky.

Ja sa mám troška ubehane a hrozne unavene. Ešte riešime posledné ťahy k svadbe, no a bábätko mi dáva zabrať, takže som veľmi unavená a už o ôsmej vždy spím. Inak sa máme celkom dobre.

Tak ešte raz, držte sa pa