Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

oknosmas
8. máj 2010

majka, ja sa citim dost mizerne posledne dni...a dufam, ze je to naozaj tym, ze sa to tam vsetko konecne zobudza...a nie je to endo...ta dufam, ze bude spat...a da pokoj... si ma v podstate upokojila, ze mas podobne problemy, lebo to asi naozaj bude normalne.. 😒 vzhladom na danu situaciu

janemari
autor
8. máj 2010

onkomas verim,len obcas mam pocit akoby ma chcel niekto siloumocou z neistit.To cakanie je nekonecneeeee

oknosmas
8. máj 2010

niekedy premyslam, ake to bude, ked ta mrcha pride, kedze ma teraz vsetko dost boli, mam pocit, ze potom sa nepohnem z postele a budem na ibacoch a podobnych oblbovakoch...

majkal
8. máj 2010

🙂 tak sme sa upokojili .... ja tiez dufam, ze to je normalne .... aj ked ja mam k mrche este asi daleko ..... drzme si palce .... jane, tebe specialne 🙂

oknosmas
8. máj 2010

no, je mi to jasne...je na nervy, ked sa vsetko len posuva a odklada a vlastne je na vsetko cas a nic nevychadza tak, ako by sme chceli...

oknosmas
8. máj 2010

ja mam podla liekov do mrchy este osem dni...ale brucho ma boli uz vyse mesiaca 😉 taky pekny predmenstruacny syndrom.. 😒 raz to vsetkoprejde a bude lepsie...a janemari, nech ti to rychlo ubehne... cele to nekonecne cakanie

janemari
autor
8. máj 2010

majkal dakujem

Vacsinou prva mrcha je uplne pohodova,ja som sa tesila ze uz vsetky budu take ani som poriadne nevedela ze ju mam.Skoda ze to bolo len raz 😔

oknosmas
8. máj 2010

idem do hajan..prajem vam dobru noc dievcata...a sladke snicky...

martinkatinka
9. máj 2010

SOS! práve som sa vrátila zo zubnej pohotovosti, spravila si tehotenský test a neviem, či som plakala od bolesti alebo kvôli tej jednej čiarke na teste. Celú noc som nespala kvôli zubu a nevdela som, či si môžem dať niečo od bolesti. Môžem... ale je mi to dosť ľúto, vždy, keď si robím test plačem..ZASE NIČ!!!
Keby som sa aspoň vedela zbaviť tej bolesti zuba....

oknosmas
9. máj 2010

martinkatinka ☹ ☹ ☹

janemari
autor
9. máj 2010

martinka no neviem co je horsie ci ta bolest zuba alebo ta bolest z jednej ciarky.Ale tak ci tak hlavu hore zub raz prestane boliet a na teste budu raz dve krasne tucne //

martinkatinka
9. máj 2010

Ďakujem Janemari, v tejto chvíli som aj rada, že nie som tehotná, pretože som pojedla toľko liekov, že až! Už mi to aj opuchlo, takže rátam, že noc ešte bude strašná a potom to všetko prejde a zápal sa zase usadí niekam inam...

janemari
autor
9. máj 2010

Musis mysliet pozitivne,najprv si das do poriadku zdravie a potom pride babo 😉

pici
10. máj 2010

martinkatinka.. zuby su svina.. das sa do poriadku a babatko urcite pride...

janemari co je nove vo svete?

ika33
10. máj 2010

Ahojte babulky.

Neviem čo máte nové, lebo si Vás nestíham čítať ale chcem vás aspoň troška povzbudiť a potešiť. Každá budete tehotná a to sa ani nenazdáte a bude to tu. Všetkým vám veľmi držím palčeky, aby sa vám to podarilo čo najskôr. Ak by ste mali niektorá nejaké otázky kľudne mi napíšte IP, to si prečítam asi skôr ako príspevky, lebo tie čítať nestíham. Ale rada vám pomôžem aj keď by to malo byť iba tým, že sa mi posťažujete.

Ja mám po dvoch laparkách, liečbe, dlhšieho snaženia a teraz čakáme mimčo na 21.10., takže Vám tým chcem len povedať, že všetko to pôjde len netreba strácať hlavu a tá nádej je tam stále. Takže držím palčeky všetkým a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀

tulipanike
10. máj 2010

ahojte

ika, tak to gratulujem, to je super, dalsia z nas bude maminou 🙂

urcite s ato vsetkym podari, verim tomu

my s amame dobre, mala Lenka pekne rastie a pribera, je to nasa mala krasavica 🙂

ika33
10. máj 2010

tulipanike - ďakujem, ja som to tu už sídce písala, tak dávnejšie, len pre nové kočky čo prišli do témy som chcel troška ozrejmiť situáciu. Inak malinká je krásna 🙂

janemari
autor
10. máj 2010

No ked nas caka kazdu taketo zlatucke a malinke stvorenie oplati sa bojovat,nie?

pici nic nove,cakam na mrchu kazdym dnom a uz par dni dava o sebe vediet ze je pred dverami a potom zacneme zo stimulkou 🙂

tulipanike
10. máj 2010

ika, dakujeme 🙂

no mne sa tu nepodari prist velmi casto, takze nemam velmi prehlad o tom, ako sa vam dari

je to super, ze sa ti to podarilo 🙂

pici
11. máj 2010

ika... malinka je nadherna.. gratko k takej krasavici :D

janemari.. no mrcha nech uz sup sup dojde.. nech moze stimulka v plnom prude zacat :D

janemari
autor
11. máj 2010

pici no aj ja ju tuzobne ocakavam,ale na druhej strane sa desim ake utrpenie mi zas pripravy.Ale ak dojde ako ma tak pride na vikend a to uz nejako prezijem aj ked v nedelu ma uz caka nocna 😖

dahra
11. máj 2010

Ahojte,
Jane,
chystas sa byt PN pocas stimulky? Citam, ze tahas nocne, nic moc 😒. Prinajmensom po vklade by si mala ostat. Mala by si mat kludovy rezim. Drzim palce, pomaly sa ti to krati a blizi 🙂

janemari
autor
11. máj 2010

dahra uz sme to prebrali s koordinatorkou.Samozrejme ze by som mala ist na PN,ale asi v druhej casti stimulky co je cca 2 tyzdne pred odberom a potom az do krvicky ktora bude samozrejme pozitivna a ja budem pokracovat na PN az do ....

lucy778
12. máj 2010

ahojte

tulipanike - jéééj, malinká je krásna 😵

ika33
13. máj 2010

Janemari - presne tak, PN začneš a potom už zostaneš doma a budeš pekne pozerať ako ti rastie bruško 😉

lalia123
13. máj 2010

Ahojte babulky, mozem sa pridat?
Dnes mam hrozny den, po laparke /sept 09/ mi bolo povedane, ze mam zrasty,ale ze endometrioza tam uz nie je. Poodelovali, co sa dalo a v marci sme sli na IVF. Dopadlo neslavne, ani sme sa nedopracovali k transferu...A ani nie 6 tyzdnov od IVF mam niekolko cyst /pred tym neboli/, vysoke onkomarkery, nove myomy a dokina skonstatovala, ze by bola dobra operacia, ale rezom cez brucho, aby sa odstranilo vsetko, co sa odstranit ma... 😢 a ze s najvacsou pravdepodobnostou je tam opat riadna endoska.

Absolvovali ste niekto uz takuto operaciu? Ak ano, dajte mi pls. vediet aspon cez IP. Dakujem vopred 😉

dahra
13. máj 2010

Ahoj, Lalia,
stimulka na IVF moze endometriozu prebudit, takze ak raz mas diagnozu endo - nemozes povedat, ze si vyliecena. To nie je ako nadcha. Je to len v remisii. Ja mam od 7 rokov reumatoidnu polyartritidu, roky som bez liekov a bez bolesti a zapalov, ale tvrdit, ze uz reumu nemam by bolo smiesne trufale.
Mna operovali v januari 2009 - kvoli 8cm cyste som nesla na laparku, ale laparotomiu - rez ako po cisarskom. Odstranili mi cely lavy vajecnik. Napriek tomu som onkomarkery zvysene nemala. Potom som bola na hormonalnej liecbe - pol roka v menopauze. Ked mi nabehol cyklus, pri druhej menstruacii sme sli na IVF (november). Mala som kratky protokol. Na jednom vajecniku len tri foliky, po OPU len jedno kvalitne vajicko. Manzel diagnoza - 100% teratozoospermii (zly tvar), jedna z horsich diagnoz u chlapa a napriek tomu sa to podarilo. Jedno vajicko, jedina spermia....

Kde si absolvovala IVF? Je mi luto, ze to nevyslo. ☹ Co sa stalo?
Mas cysty na vajecnikoch a k tomu aj myomy v maternici?
Moja sestra ma endometriozu, tiez ide na IVF coskoro. Operovali ju vlani v aprili, cysty na vajecnikoch, loziska na mechuri a crevach, vysoke onomarkery, ale vajecniky jej zachranili. Potom brala liecbu - menopauza a po 3 mesiacoch neuspesneho snazenia sli do centra. Jej manzel ma zle vysledky a jej nasli 3 cm myom v maternici. Onkomarkery ma zatial ok. Doktor jej povedal, ze ak by nevysli 2 IVF, tak pred tretim by sla na operaciu a vybrali by jej to.

Su tu aj babulky s inymi pribehmi, niektore si presli viacerymi operaciami.

miska26
13. máj 2010

Ahojte baby!Túto stránku a hlavne túro tému čítam pravidelne.Sem tam som prispela keď som bola zúfalá a žiadala o radu.
Chcela by som Vás povzbudiť - mám tiež endometriozu a presne pred rokom som absolvovala laparoskopiu.a teraz to vyzerá podľa pozitívnych testov a meškajúcej menštruácii, že čakáme bábätko.ale sama tomu nemôžem uveriť a uverím až keď mi to potvrdí doktor.Ale chcela by som Vám poradiť - po laparoskopii mi bolesti vôbec neustúpili a už som prestala veriť, že budem žiť normálny život bez bolesti - vtedy som si povedala že skúsim niečo z Božej lekárne - tým myslím bylinky.Natrhala som si myší chvost, ktorý rastie takmer všade( kúpené bylinky mi nepomáhali). a pila som pravidelne každý deň asi 1 liter čaju z myšieho chvostíka.Asi po mesiaci a pol sa mi tak uľavilo, že som mohla začať športovať a úpne som zabudla, že takúto chorobu mám.Prajem Vám všetkým aby ste sa tejto nepríjemnej choroby zbavili a čo najskôr otehotneli.

janemari
autor
13. máj 2010

No kopa informaciii a aj pozitivne aj negytivne.Musim povedat ze aj ja mam trochu strach zo stimulky kedze mam najvyssi stupen endosky co to so mnou urobi.Dufam ze ma to nezabije 😅

dahra
14. máj 2010

Ahojte,
Miska,
drzim paste, aby tehu bolo potvrdene. 😵 😵 😵
Jane,
kedy vlastne zacinas? Mas uz stanoveny datum, kedy beries prvu tabletku? Ides cez dlhy protokol, predpokladam, ze? Az neskor sa pripajaju injekcie.