Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

jaja9891
13. máj 2014

@tabitana Ahoj a podarilo sa vam to prirodzene?ak si mala endo 4 stupna,mala si cysty,zratsy a tak?ake ti davali sance?

tabitana
13. máj 2014

@jaja9891 ano prirodzene, a mala som len jednu cystu a zrasty ziadne...davali sance? neviem..ja som sa nepytala na to..ja som nic nesilila nic, ze ako bude bude...a ono sa to podarilo...

jaja9891
13. máj 2014

@tabitana tak to je super,preco si potom mala vyssi stupen endo?

pele
16. máj 2014

Dakujem vam za prispevky baby.@ivec16 bola si aj na nejakom vysetreni creva, ked si mala tie bolesti, ci rovno laparoskopia? Neviem, ci nemam skusit z tejto strany, lebo predsa ta laparoskopia je dost invazivna. Aj ked urcite to suvisi nejak s menstruaciou aspon u mna. Inak gratulujem k tehotenstvu, nech vsetko dobre frci tak ako doteraz🙂
@lilila65 mam maternicu otocenu dozadu mimimalne od prveho porodu, ale neviem, ci toto moze nieco sposobit, v podstate mi problemy zacali az nedavno.
@monika440 mrzi ma, ze sa takto trapis, dufam, ze bude lepsie. Ja som tiez tie bolesti nemohla vydrzat, este stastie, ze to trvalo fakt len kratko, lebo ani chodit, ani stat, nic, no neviem si predstavit zazivat to pravidelne. Ty si mala aj vysetrenie creva, napr. na vylucenie nejakych problemov tam?

smejjkaa
17. máj 2014

ahojte dievčatá, chcem sa opýtať, keď ste postupili laparoskopiu, tak vám robili len to? ( dierka do pupka pre laparoskop+dve ďalšie diery na nástroje, príp. rez) alebo aj niečo iné? Pretože žijem v nemecku a tu mi moja lekárka povedala, že najskôr mi čosi urobia cez pohla. orgán a strieknu tam modrú tekutinu, ktorá im neskôr čosi ukáže cez laparoskop a takto mi zoškrabu aj kus vzorky z maternice aby zisťovali aj to prečo sa mi nedarí otehotnieť. Poprípade aj takto nejaké ložiská odstránia.
Tak sa pýtam, či je to normálny postup.
No a mne sa k tomu ešte aj močová rúrka upchala celá, tak aj to mi budú zaroveň robiť popri laparke. Vraj môže isť aj o endomet. pri moč. rúre. Ja som odtiaľ taká vystrašená odišla že až ☹
pekný víkend dievčatá

kveta
17. máj 2014

@smejjkaa To s modrou tekutinou mi robili tiez na zistenie priechodnosti vajcovodov. Odstranovanie lozisk tiez.

smejjkaa
17. máj 2014

@kveta Ďakujem za odpoveď, mne takto aj cystu asi odstania na vaječníku.

kveta
17. máj 2014

@smejjkaa Aj to mi robili. Vsetko naraz.

smejjkaa
17. máj 2014

@kveta tak asi to máme spoločné a potom ťa ako liečili?

kveta
17. máj 2014

@smejjkaa Tri mesiace Lucrinom a do siestich mesiacov po prvej menstruacii po Lucrine som mala otehotniet. Mam z tej liecby babo.

monika440
18. máj 2014

@pele ahoj, nemala som črevá vyšetrené. ale napriek všetkému som tým laparkám aj rada, lebo vždy sa to inak vyvíjalo. a trvá to už neuveriteľných 16 rokov.

adapn
19. máj 2014

@smejjkaa ...ahoj, ja som bola tiez pred mesiacom na laparke.nedari sa otehotniet, tak sme isli zistovat preco. A pri operacii mi nasli endometriozu. Mala som 2 loziska ktore odstranili. A ano, najprv ti zospodu pozru maternicu, napustia ta plynom aby mali lepsi pristup k organom a vstreknu modru tekutinu, ktora mi potom do dalsieho dna vytekala cez hadicku z brucha. Takze teraz uvidime ci to pomohlo a podari sa konecne babo 😊....
Drzim palce 😊😊

smejjkaa
20. máj 2014

@kveta tak to je super, gratulujem k bábu, dúfam, že to tak pôjde aj u mňa 🙂

smejjkaa
20. máj 2014

@adapn mala si aj bolesti, či len kvôli neplodnosti sa pátralo? No a ak sa môžem opýtať, tak si krvácala po laparke? Mne doktorka povedala, že sa môže stať jeden, dva dni a že bude somňa vytekať tekutina to hej, ale nepovedala mi že hadičkou z rany, to by bola ta lepšia možnosť :D
Nasadili ti aj liečbu, či ti dovolili rovno sa pokúšať? Držím palčeky a daj vedieť, takéto pozitívne správy sa čítajú dobre 🙂 pekný slnečný deň ak je aj na SK...

monika440
21. máj 2014

@pele este som si spomenula, ze mne dost opomohli pri bolesti vlozky anionky, neskusala si?

smejjkaa
28. máj 2014

tak mne sa to už kráti: v pondelok laparka + mi budú robiť močovú rúrku, je upchatá, tak mi vsunú nejakú novú do nej na 8-15sť týždňov aby sa na moja vyliečila, lebo nechce fungovať a trpí tým oblička :(
a tu je čo nové? ako sa máte? Niekto tesne po laparke alebo pred?

nayli2004
30. máj 2014

Ahojte, mne včera robili laparku a zistili mi rozsiahlu endometriozu:(..

ivanka46
30. máj 2014

ahojte kocky 🙂 nebudte smutne 🙂 ja som mam endometriozu tiez... bola som operovana a zistili mi tazku endometriozu /vzrasty,cysty na maternici, vajecnikoch 12 cm, 8cm, teploty 40-41°C, schudla som na 39kg a to som mala 24r./ hroza :( brala som pol roka hormony, potom som otehotnela mala zamlknuty potrat a teraz som opat tehu a vsetko je v poriadku 🙂 hlavu hore dievcata vsetko sa da a vsetko bude v poriadku len treba pozitivne myslet.Nebudte smutne, dobre to bude, drzim palce

mirip
30. máj 2014

@smejjkaa to robili aj mne

cerez
2. jún 2014

Dievčatá, idem sa spýtať. Mám cystu z hustým obsahom v priamo vo vaječníku. Veľkosť dr. uviedol 1,5 cm. Mala z vás už niektorá cystu priamo vo vaječníku a ak áno, ako to dr. riešil. Ja už mám za sebou dve laparoskopie, ale vždy boli cysty na vaječníku. Ale teraz je to iné. Mám za sebou aj polročnú hormonálnu liečbu, brala som HAK Aidee. No i napriek tomu sa mi objavila cysta.

jaja9891
2. jún 2014

@ivanka46 ahoj,pekne sa citaju pozitivne spravy,blahozelam k tehu,nech ide vsetko ako ma 😉 a otehotnela si prirodzene?a kde ta operovali?odstranovali ti zrasty?mne niektore nechali a tvrdia,ze to prirodzene nepojde,mala som cysty a o loziskach mi nic nevraveli,ale isto budu niekde...mala som liecbu 9 mesiacov,11 mesiacov bez cyklu,teraz sa snazime prirodzene,tak som zvedava,mam strach...

ivanka46
2. jún 2014

@jaja9891 dakujem 🙂 ano aj 1x aj 2x som otehotnela prirodzene...mna operovali v Trnave 🙂 spokojna som, odvtedy je to 5 rokov a mam teraz iba jednu 3 cm cystu na meternici. Jasne, aj zrasty odstranili, uplne vsetko.Inak ak chces otehotniet nestresuj sa tym ze to chces, nemysli na to (viem ze sa to lahko hovori, ale viem o com hovorim) pretoze nas najhorsi nepriatel je nasa psychika...drzim palce... a inak aj mne hovorili ze ked otehotniem ze to bude zazrak a pozri zeby zazrak a rovno 2x? 🙂 ja uz moc doktorom neverim, priroda je priroda 🙂

ivanka46
2. jún 2014

@cerez aj ja som mala cystu na vajecniku. a doktor to riesil tak ze ma poslal na laparku...ale tak zasa 1.5 cm? to je malinke.Ja som nala na jednom 8cm a na druhom 12cm...ja som mala hormonalnu liecbu tiez ale tak ze som mala na pol roka zastaveny menzes...

cerez
3. jún 2014

@ivanka46 Ja som tiež pred tým mávala na vaječníku, ale teraz mám priamo vo vnútri vaječníka. Cysta je zatiaľ malá a tak to zatiaľ dr. nechce riešiť. KO mám o tri mesiace. Chcela som len vedieť, ako sa rieši cysta keď nie je na vaječníku, ale priamo vo vnútri. Či ide už tentokrát o radikálne riešenie? Alebo sa to dá vybrať aj z vnútra vaječníka? Ja pochybujem.

jaja9891
3. jún 2014

@ivanka46 dakujem za povzbudive slova,viem,ze psychika hra velku rolu,ale je to tazke nemysliet na to,hlavne,ked ja sa konecne naladim pozitivne a gyn. ma zdepta zakazdym... no ja neviem preco mi neskontrolovali vajickovody a ani neviem ako to v mojom bruchu vyzera,lebo viem,ze niektore zrasty odstranili,ale vraj aj tak mam pozrastane vajickovody,maternicu,vajecniky s crevami,a to sa ani neda asi odstranit,neviem.... no som zvedava co bude,prave mam ms,ale pred m som mala pozit. tehu test jeden den,neviem co to malo znamenat,ale dufam,ze sa zadri,nechcem hned utekat do CAR a IVF a stresovat sa tym,mam 25,tak snad sa zadari...

ivanka46
3. jún 2014

@cerez nie...aj ked mas vo vnutri vajecnika hnis teda cyatu da sa to krasne vycistit 🙂 ak nie je teda vajecnik nejako vazne poskodeny a aj keby bola vacsia cast vajecnika poskodena a museli by ho odstranit a nechali by ti len kusocek z neho tak je to este v poriadku, aj maly kusok vajecnika dokaze produkovat vajicko...neboj 🙂 nemusia ti ho hned odstranit, zalezi na tom v akom stave bude ked hnis odsaju....

ivanka46
3. jún 2014

@jaja9891 ja viem co prezivas, to som prezivala aj ja takze uplne ta chapem ale musis sa nejako donutit prestat na to neustale mysliet...ja som si povedala, ze bud to pride alebo nie a viac som to neriesila a ver mi, ze babo som velmi chcela....a prislo to necakane 🙂 ani neviem ako a zostalo som sokovana 😀 ... a nenachaj sa deptat doktormi, vidis napr.moj pripad a vyslo to a to mi tiez ziadnu sancu nedavali...a ak ti mozem poradit ak fajcis obmedz to na min alebo uple prestan zacni cvicit ak necvicis.... ja som zacala aktivne cvicit, upravila som stravu, schudla 8 kg /z 65kg/ a tesila som sa na leto aku budem mat postavicku 🙂 a zrazu? bum bac je to tam 🙂

ivanka46
3. jún 2014

@cerez odkial si?

jaja9891
3. jún 2014

@ivanka46 nefajcim,snazim sa teraz trosku upravit stravu,lebo som veeela pribrala pocas prechodu a ani predtym som nebola nejako extra chuda.... pohybu nemam vela,ale zacala som byciklovat,no mam bolesti,asi kvoli zrastom,neviem... pocas ms som vyradena tyzden,cez ovu par dni...a tak to ide dookola,no staviame domcek,tak dufam,ze pri tom sa trochu odreagujem.... musi byt dobre 🙂 len nechcem dlho cakat 😉

ivanka46
3. jún 2014

@jaja9891 treba pockaaat 😉 ja som na 2. baby cakala 3 roky 😒 ale drzim ti palce nech je to cim skor 🙂