Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ivec16
27. apr 2012

Ahojte babenky, pridavam sa k vam som mesiac od operacii, potvrdena endometricka cysta. Nemam este deti, akurat jeden potrat v januari, mozno aj pre tu cystu, to uz sa nedozviem... O laparke sa nemozem vyjadrovat, ze v pohode, lebo to vobec v pohode nebolo, skomplikovalo sa to a o 3 dni ma museli rezat znovu, takze mam ako cisarsky... Dost blbe, hlavne ked vam uz na treti den od operacie zacina byt aspon trochu lepsie a idete hned na druhu. Zle cele zle to bolo... Dufam ze to nebudem musiet znovu absolvovat. Teraz sa snazim dat cim skor dohromady, aby sme mohli planovat nove tehotenstvo. Inak problemy mam uz od 12 rokov. Teraz mam 25. Drzim vam vsetkym palce.

orchidea0
28. apr 2012

Kocky, minuly tyzden mi robili laparku, odvtedy krvacam. Je to ok este stale? vcera mi brali stehy :( mozem uz normalne fungovat? bicykel, zdvihat 11kg dieta, ...?

lucecita
28. apr 2012

@ria191 ahojky bola som na tom sone a cysta tam stále je...doki len čumel, že to prečo...nečakal ju tam a ja tiež nie...no vyýsledky mám dobré, ani rakoviny ane endo...chvalabohu...včera došla mrcha a to som mala všetky tehu príznaky a na 11DPO dokonca ducha na teste 😠 od včera beriem antiku na rozpustenie cyty, mám ju na tri mesiace ,ale ja som sa rozhodla, len na dva mesiace a skúsime vhupnúť na to a to bez meranie BT, ovu testov bez ničoho...proste keď sa nám bude chcieť, budeme trtkošiť 😀 😀 😀 😀

prahaxx
28. apr 2012

@orchidea0 no radsej pomalicky, podla toho, na čo sa citiš, nejaké zrasty nestoja za to ☹ a krvácanie? krvácala som 3 týždne, čo som marodila, potom som začala robiť a naháňala zameškané v škole a druhý deň po nástupe do práce bolo po krvácaní - som to rozchodila asi - len to som už brala prvú dávku Zoladexu - tak sa to asi všetko tak utriasalo

omnia23
29. apr 2012

@prahaxx
@bobsent
@riana12 ahoj baby,nepisala som,bola som sa kurirovat v Piestanoch na 3 dni 😉 Ze endo potvrdi len laparka to ja viem...Sono robil,vsetko je ciste,ziadna cysta...O tyzden idem na konzultaciu 😒

riana12
29. apr 2012

@omnia23 a co od tej konzultacie ocakavas s gynelogom? pohovorite si trebars o tej laparke a pod.?

omnia23
29. apr 2012

@riana12 ano samozrejme vsetko mi vysvetli preberieme co a ako...Je mi jasne ze laparka bude nevyhnutna.... ☹

riana12
29. apr 2012

@omnia23 u mna sa tiez gynekolog vyjadril s pomerne vysokou sancou mat endo, ale na potvrdenie treba laparku... zatial sa tomu obaja vyhybame, ze nechce u mna riskovat zrasty, kym je snazenie v nedohladne... 🤐

omnia23
29. apr 2012

@riana12 mozno aj my sa takto dohodneme...ja som sama,deti neplanujem(a ani nie je trvaly partner),zatial su u mna praca a skola dolezitejsie 😉 Ja neviem co mam cakat,som teraz taka prelaknuta

riana12
29. apr 2012

@omnia23 mne moj GYN vravel, ze kym sa este nesnazime, tak je dobrou volbou HAK... ale ja ju dlhodobo nechcem uzivat...

omnia23
29. apr 2012

@riana12 ja HAK urcite uzivat nebudem.Nauzivala som sa jej dost a bohate mi stacilo.Ten hnus uz do mna neda nik...

riana12
29. apr 2012

@omnia23 tak potom nejaku alternativnu "liecbu" v podobe vitaminov, strava, nieco tu uz bolo spomenute... ja tiez nechcem HAK kvoli tomu uzivat... skusila som si pred nedavnom 6 cyklov, z liecebneho, nie antikoncepcneho hladiska, ale uz som viac nechcela a nastastie ani GYN ma uz do dalsieho netlaci...

omnia23
29. apr 2012

@riana12 ja som kedysi bola velkym zastancom HAK pokial som sa tomu nezacala venovat aj na skole a odvtedy odmietam HAK a moj lekar to velmi dobre vie takze sa necham prekvapit co vyhuta 😉

orchidea0
29. apr 2012

Kocky, som 9dni po laparpskopii, stale som s malym u rodicou, mozem podla vas uz ist dom a zacat normalne fungovat? zdvihat 13kg dieta, bicykel...?

riana12
29. apr 2012

@omnia23 som zvedava, ako to vyriesi/-te, daj potom vediet 😉

martinkatinka
29. apr 2012

@orchidea0 stehy máš vybraté? Alebo máš samovypadávacie? No ja som už dva týždne po operácii chodila do roboty, vtedy som robila redaktorku, takže hcodila kade-tade a akurát som stahovala kanceláriu... dalo sa celkom v pohode zvládať.

omnia23
29. apr 2012

@riana12 ty sa liecis uz kolko?Resp.kolko s tym zijes?

riana12
29. apr 2012

@omnia23 no ja ju nemam potvrdenu, len podozrenie gynekologa - bolestiva MS, bolesti v priebehu cyklu... ale ziadna cielena liecba na endo... a rada by som, ak by sa ani v buducnosti nepotvrdila... moze byt, ze mam problem aj inde, nemusi to byt iba endo...

omnia23
29. apr 2012

@riana12 a nic s tym nechces robit?

riana12
30. apr 2012

@omnia23 no čo konkrétne myslíš? chystám sa čoskoro urologovi, ci tam dačo nesarapati, i ked som uz viacero podobne zameraných vyšetrení mala, ale bolo to len u gynekologa... ale pre istotu pôjdem... ale nič ďalšie, specialnejsie sa už velmi nedá...

omnia23
30. apr 2012

@riana12 myslim liecbu

riana12
30. apr 2012

@omnia23 bez laparky a potvrdenia endo liecba ziadna a HAK nie... takze v podstate bez liecby... ci vies o niecom inom? 😒

omnia23
30. apr 2012

@riana12 ja som myslela ze ty si na laparke bola

riana12
30. apr 2012

@omnia23 ved som ti vcera pisala, ze ma gyn neodporuci na laparku, kym sa nezacneme snazit, dovtedy to riskovat nechce...

omnia23
30. apr 2012

@riana12 zaujimave vidis lebo mne laparku naznacil...ach jaj no uvidim co mi povie v piatok zas nebudem zbytocne zmatkovat

ria191
30. apr 2012

@lucecita ahoj no super len škoda, že z toho nakoniec nič nebolo, ale po tej antike uvidíš budeš čoskoro tehotná 🙂 . Tvoj prístup je perfektný páči sa mi takto to dotiahneš do krásne konca. Potom napíš či sa ta potvorka (cysta) stratila 😉

riana12
30. apr 2012

@omnia23 mna tam zase nechce kvoli moznym zrastom posielat teraz... jedine, ak by sme uz chceli teraz babo, len to este nemozme 🤐

omnia23
30. apr 2012

@riana12 zrastov sa bojim aj ja...ach jaj vyplasena som vobec neviem co ma caka...

leya
30. apr 2012

@bobsent tak to ti teda nezavidim, ze ti to vychadza v take dolezite dni 😒 , budem drzat palce, aby sa to trosku posunulo, nech v pokoji odstatnicujes 😔

bobsent
2. máj 2012

@leya ďakujem, vychádza to tak že na štátnice 27 alebo 28 deň....jeden deň by stačilo posunúť 😒 ja som vtedy fakt troska, každý mi povie že daj si tabletku ale to je mne na nič...na promócie ešte neviem presný dátum, dúfam že to padne aspom na 4-5 deň mrchy. drž mi palce 😢
@omnia23 možno sem vôbec nakoniec nepatríš 😉 bodaj by sa ti to nepotrvrdilo! bez liečby ale endo nejde(aj keď priamo na ňu liek nie je) ale klimaktérium neminie žiadnu babu po laparke keď sa potvrdí. tiež riešim ako ďalej keď neplánujem tehu, klimaktérium nepomohlo(ani tehu) .východisko som videl a v mirene aby som nemala menzes ale teraz sa jej bojím, predsa je to gestagénový liek...nuž neviem čo robiť. a alternatívnej medicíny som vyskúšala 😔