Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

santamonica
5. sep 2013

@carmenuska ahoj, ja som bola minuly tyzden tiez a zistili mi, ze lavy vajecnik je zrastenzy s maternicou, neda sa s tym nic vraj robit, takze mam funkcny iba pravy........mala som aj nejaky zrast, co mi odstranili, ale o endiometrioze nevravel dr. nic, teraz mam prist 12. den mestruacie a potom sa uvidi co dalej 😖 , neviem, ci mam este nejaku nadej, dr. len kruti hlavou, ked si pozera moje vysledky.......mam aj nieco s inzulinom, ale nie cukrovku, len vysoku hodnoru ci co....vraj mam protichodne vysledky.....tak to sa tesim 🙄

jj_anka
5. sep 2013

@hallie Ahoj, Estrozin si odkiaľ objednávala, či kupovala? Môžeš nám napísať, ako si sa stravovala? Ďakujem

hallie
5. sep 2013

@jj_anka Písala som vyššie v podstate základné princípy 🙂 Ale opakujem, mne to tá kočka urobila na mieru, možno inému to nezaberie tak super 🙂 Estrozin som kúpila v BA na Obchodnej ulici.

jj_anka
5. sep 2013

@hallie Všimla som si to tam, len tam uvádzaš, že si si robila kompoty o tom som chcela viac. Estrozin som pozerala len je toho veľmi vela v ponuke, neviem, ktorá značka je tá najlepšia. Ďakujem

hallie
5. sep 2013

@jj_anka ahaaa, no, kompót som robila tak, že som si ovocie povarila s trochou kokosového cukru a s kuzu. oboje sa dá zohnať cez kadejaké bio webshopy 🙂
ja mám pocit, že estrozin bol lepší ako gynex alebo femigard, brala som všetky tri, ako som písala. myslím, že aj cenovo vychádza lepšie ako ten gynex. takže za seba najviac odporúčam estrozin 🙂

gombicka
5. sep 2013

@hallie ahoj, spominas tu estrozin. pozerala som, co to je,a mam v tom chaos. Ved endo vznika pri estrogenovej dominancii, no a estrozin obashuje "ktívne fytoestrogény sú pre ženy afrodiziakom, celkovo omladzujú, zmierňujú návaly počas kliaktéria, pomáhajú produkovať estrogény". Ved praveze by sme sa mali takej veci vyhybat, ci nie?

hallie
6. sep 2013

@gombicka toto som nasla:
Proč právě Estrozin?
Udržování správné hladiny hormonů je důležité k zajištění dlouhého a zdravého života. Estrozin je pravým elixírem každé ženy, která chce stárnout pomaleji. Obsahuje přírodní progesterony látky z rostlin které jsou svoji strukturou podobné zejména ženským hormonům estrogenům. Tělo umí tyto rostlinné životabudiče využívat na obě strany. Když má žena svoji přirozenou hladinu hormonů na nízké úrovni, dokáže použít ,,rostlinné hormony" Jako náhražku pro vytvoření svých vlastních. Naopak když tělo vytváří z nějakých příčin nadbytek svých vlastních hormonů, dokáže si samo pomoci ,,rostlinných hormonů" snížit svoji nadprodukci bez zásahu chemickými preparáty. Jestliže není jiné cesty a žena musí sáhnout po hormonální terapii, je dobré současně používat pro harmonizaci rostlinný extrakt z rostlin s "fytohormony."
Plus v diskusii na webe vyrobcu sa odporuca Estrozin aj na endo, tusim s nejakym cajom. Ja netvrdim, ze ma vyliecil z endo, ale ze mi pomohol pri endo otehotniet 🙂

zuzka2802
16. sep 2013

ahojte,chcem len poradit zenam ktore zhanaju estrozin kvapky ja som z KE a zohnala som ich na stranke www.jasomzdravie.sk velmi mila pani mi ich doniesla az domov taktiez mi poradiala ake davkovanie je pre mna vhodne.tak a teraz uz len dufat ze zaberu 😉 ale recenzie na ne su dobre takze verim...

indiga123
19. sep 2013

Dievčatá stalo sa niektorej z Vás že po operácii endometrióznych cýst na vaječníkoch ste nedostali skoro 2 mesiace menštruáciu?Dostala som už aj vyvolávačku a nič. Mám návaly tepla, bolieva ma hlava, som podráždená, trpnne mi napr. líce,..Mám pocit že sú to také menopauzálne príznaky.Žiadne hormóny ani horm. injekcie neberiem.Ďakujem za každú skúsenosť.

bucka10
19. sep 2013

Ahojte, ja som po ročnej liečbe endometriozy.Počas celého roka som nemala menštruáciu. Prvá mi prišla pred pár dňami. Je možné, že som mala kvôli tomu neznesiteľné bolesti v oblasti krížov? Bolesť bola neznesiteľná, tahala sa mi do panvy, bedrových kĺbov a stehien. Myslela som si, že budem volať záchranku v noci. A dnes mi lekár povedal, že je to takto normálne. No napriek tomu sa bojím, či to nie sú obličky,al. niečo iné. Ďakujem.

jaja9891
22. sep 2013

Zienky,ktore ste mali hormonalnu liecbu injekciami Diphereline a podobne po operacii cyst,kedy Vam dosla mrska??? mne vravel,ze ucinok injekcie je 3 mesiace,tak kedy nabehne cyklus? hned po 3 mesiacoch?ake mate skusenosti??? a este otazocka,boli ste niektore aj v kupeloch???nestalo sa Vam,ze ste objavili krv na toaletnom papieri?alebo nemalio ste po operacii a zavedenom katetri problem s udrzanim mocu? dakujem za akekolvek skusenosti 🙂

yukki
22. sep 2013

@jaja9891 100 dní po tretej injekcii

jaja9891
22. sep 2013

@yukki dakujem 🙂

jaja9891
22. sep 2013

@yukki a nevies ci ten prvy cyklus bude ovulacny,ci anovulacny???aky by mohol byt... 🙂

yukki
22. sep 2013

ta to ti fakt netuším, ani ma to nezaujímalo
@jaja9891

jaja9891
22. sep 2013

@yukki dakujem za odpoved... no mna to zaujima,lebo chcem vediet co mam robit dalej,co by bolo najlepsie pre mna...

indiga123
23. sep 2013

@bucka10 Ahoj Bucka a ako ťa rok liečili,keď píšeš že si po ročnej liečbe. Ja som necelé dva mesiace po operácii endom. cýst, nedali mi žiadne injekcie a napriek tomu mi zatiaľ neprišla menštruácia.

indiga123
23. sep 2013

@yukki Ahoj a povedali ti že ti príde menštruácia až tak neskoro(100dní)po poslednej injekcii?

yukki
23. sep 2013

@indiga123 tu som sa dočítala, zo skúsenosti báb z fóra. Nepovedali.

indiga123
23. sep 2013

@yukki Asi máš toto fórum dosť prečítané yukki. Ja sa snažím postupne ale toľko strán...Nepamätáš si, že by si čítala od dievčat o tom, že nedostali po operácii endošky menštruáciu? Mne nedávali ani injekcie,ani žiadne tabletky, proste len mi nedošla menštruácia a teraz je to od poslednej menzes 2 mesiace. Naposledy som mala menš. ešte pred operáciou.Ďakujem

yukki
23. sep 2013

@indiga123 nepamätám, ale mne keď robili pri operácii kyretáž, tak tiež mi neprišla načas, ale nepamätám kedy potom...

ivec16
24. sep 2013

@indiga123 mne operovali endometricku cystu a menstruacia prisla na cas (tiez som nemala ziadnu liecbu po operaciach), ked mi robili kyretaz menstruacia prisla po 7 tyzdnoch... Ak ti nerobili kyretaz, mala by ti menstruacia prist normalne... Ale kazda sme ina a predsa len je to zasah do organizmu a vajecnikov, niekomu len chripka posunie ms alebo stresy... Porad sa s lekarom, drzim palce.

anka552
25. sep 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, 6 mesiacov mi pichali Lucrin Depot. každý mesiac 1 dnu, Kedy sa mi má vrátit menštruácia? nikde to tu neviem nájsť 🙂 Ďakujem 🙂

nelly3
26. sep 2013

@anka552
ahoj, mne prisla po 3 mesiacoch od poslednej injekcie.

rks
2. okt 2013

Tak baby, 6 a pol mesiaca som na Visanne a cysta si veselo existuje dalej,dokonca aj podrastla.cakam teda termin laparky a uz mam naozaj taky pocit, ze zlyhava vsetko,co preslo rukami lekarov.

kveta
2. okt 2013

@anka552 Mne sa vratila po troch mesiacoch.

matya.b
6. okt 2013

Baby poradte mi. ENdometriozu mam diagnostikovanu uz niekolko rokov, vseljako ma uz liecili, ale mam dve deti, tak okrem bolesti pri menstruacii, to neriesim . Dok mi ale nasiel cystu a hoci sa zmensuje hodnota krvneho markera sa zvysila. PReto ma posiela na operacny zakrok kde by mali cystu vybrat. JA mam vsak za sebou dve sekcie, laparku aj cistenie a nemam chut sa davat zas rezat. CO mi poradite? A nepamatate si hodnoty svojich krvnych markerov? Ja mam teraz 90.

gombicka
6. okt 2013

@rks liecis sa v UK, ci si na Slovensku?

gombicka
6. okt 2013

zienky, posledne 2-3 mesiace mam okolo ovulacie neuveritelne bolesti, nikdy som take nemala. Mam par mesiacov do posledneho IVF. Co mam robit? Moze mi to vysledok IVF nejako ovplyvnit?

gombicka
6. okt 2013

@zuzka2802 potom daj vediet, ci to zabralo.