Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

tulipanike
4. dec 2009

dahra, mame zatial vybrate pre dievcatko Lucka/Monika, ale pacili sa nam aj Katka, Lenka, len ich uz mame v rodine
a ak to bude nakoniec chlapcek, tak s najvacsou pravdepodobnostou to bude Adko (Andrej) - na ine pekne sme naprisli, co by sa aj hodilo k priezvisku

pre vsetky snazilecky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

😵 😵 😵

janemari
autor
4. dec 2009

Ahojte som sa zapotila kym som vas docitala a nejako mi taha oci.Dosla som vas kuk ako sa mate a sa mi paci ako sa tu tehulkuje o 106.Kupila som si nove Zdavie ale este som nenasla ten clanok o endoske.Tesim sa na vikend a dufam ze si aj oddychnem.A co sa tyka tehulkovania a snazenia sa beriem to tak ze vo februari sa budem nahlasovat do centra a oni urobia vsetko pre to aby som bola buduci rok tehulka.

dahra
4. dec 2009

Ahojte,
zasa sa napchavam, asi sa budem musiet dat liecit, lebo mam zravu nemoc. Chuti mi vsetko a hlavne stale. Prave som zjedla obrovsky cesnakovy posuch, taku chut som nam mala a uz rozmyslam, co este si dam. Uz mam za posledny mesiac takmer 3 kg hore.
Ked som bola dieta, nechcela som jest. Vsetci ma volali vrabec, ako piatacka som vazila 24 kg. V kupeloch ma sestricky nechavali sediet v pritmi nad tanierom a aj tak som nic nezjedla. V jedalnach som nemohla jest, lebo sa mi dvihal zaludok pri kazdom suste a viac ako par lyzic som do seba nedala. No co stvaram posledne mesiace, to nie som ani ja 😀. Myslim, ze v tej mikro kupelni na byte ma coskoro budem manzel vysekavat majzlikom.

Vanesska,
mas nejake tehu priznaky, okrem pobolievania hlavy? Budu ti v pondelok robit aj ultrazvuk? Ja ho mam mat v pondelok.

Prahaxx,
to je dobre, ze oddychujes. Teraz sa urcite citis aj dost unavena.
Tie tyzdne ratas od oplodnenia ci od datumu poslednej menstruacie?
Napriklad mne vkladali dvojdnove embryo na 18.den cyklu. Normalne take by bolo este vo vajcovode, cesta dole mu trva cc 5-6 dni.

Tulipanike,
vybrali ste ozaj pekne mena. Pre chlapca je Andrej tiez jeden z mojich favoritov. Pre dievca by sme chceli Juliu alebo Julianu. Mne sa paci, ked inicialy priezviska su rovnake s menom, alebo ked sa meno zvukovo rymuje. Napr. Marcela Mackova 🙂 alebo Richard Ridzon a tak, uz si vymyslam 🙂

janemari
autor
4. dec 2009

Pekne mena ste povyberali a priznam sa nad Andrejom som rozmyslala aj ja kedysi.Ale na mena mam este casu a casu.Najprv potrebujem dialnicu // na tehu testiku.

dahra
4. dec 2009

Ahoj Jane,
tu dialnicu ti fakt velmi prajem. Ides do nocnej ci dospavas po tych predchadzajucich?

janemari
autor
4. dec 2009

Uz mam vikend.Rano sme boli na nakup a mala som v umysle piect lebo muz mal okrehle narodky tak som cakala ze mu pride jeho rodina zagratulovat,ale akosy nemaju cas setko je prednejsie ako mu ruku podat.Tak budem oddychovat.Poupratujem a nahovaram ho aby sme si isli teda pobede niekde sadnut.Este 2 dni a mrcha by mala dorazit,ale zatial nemam pocit zeby mala dojst.Mozno bude bezbolestna. 😉

dahra
4. dec 2009

Ste pohadani? Svokrovci prestali k vam chodit? To je fakt s nimi divne 😕. Tak si aspon oddychni. Najlepsie by bolo, keby nedorazila. Ak vsak vyzera byt bezbolestna - to to je ta dobra sprava o mrche.

Akurat som po tom posuchu zjedla za 2dc pohar oliv, syr a sunku s 3 rozkami. Ok, snad nadnes stacilo 😀

vanesska
4. dec 2009

dahra... no ty mas teda apetit... 😀 ale spravne drobec potrebuje vela papat...
ja som dost unavena stale by som len spala... a dost som hladna... ked sa najem citim trochu zahu ale len tak jemno... inak nic ale asi je este skoro...
posledne tyzdne nejako blbo spim... tak na etapy zobudzam sa spravidla okolo 4 pol 5 rano a neviem zaspat... a potom samoska zaspim ked mm ide do prace a spim do 11 😅 ach jaj ako budem fungovat v robote to fakt neviem... 😒
v pondelok idem len na krv a asi az o tyzden na utz neviem to sa musim kuknut do tych papierov ako to funguje...
inak uz zasa ma zacina pobolievat hlava... to je tiez tehu priznak?? 😕

jane a co tvoj muz uz sa trochu polepsil??

dahra
4. dec 2009

Mna zmohli tie olivy 😀, akurat som sa zobudila prekvapena, ze spim 😀 😀. Ani neviem, kedy som do tej fazy presla - asi plynule od jedenia a konikovania som odkvacla na posteli vedla booku 😅.

Vanesska,
hej kedsi som citala, ze hlava je tehu priznak. Evina ma s tym hodne skusenosti. 😒

filmushka
4. dec 2009

ahojte, nejako nestiham sem chodit, ale az mi oci z jamok skoro vybehli, co sa to tu dozvedam !! 😵 😵

gratulujem vsetkym tehulkam a drzim palce buducim tehulam, aby nam to vyslo 😵 😵

ja idem bud. tyzden na poslednu 6. inj 😎
prajem vsetkym krasny vikend so svojimi najblizsimi 😉

janemari
autor
4. dec 2009

dahra uplne ta chapem s tym jedenim ja ani niesom tehula a som ako bezodna len jem a jem a jem a stale som hladna.Minule som jedla gulasovu polievku za tym 3 buchty na pare po nich knedla kapusta a pecene masko,uvarila si kavu polovicu vypila dala som si kysle uhorky a potom dopila kavu 😀 a vobec mi nebolo zle.
Nie sme pohadany ale oni su taky cudny alebo skor povedane problem bude v tom ze som ja doma.A ci poslucha?Ako sa to vezme. 😎

filmushka
4. dec 2009

janemari, nejake mas chutky 😀

dahra
4. dec 2009

Filmushka,
super, posledna injekcia a uz len cakanie na mrchu a snazilkovanie niekedy na jar. Drzim palce, aby ste otehulkovali aspon tak rychlo ako Evina.

Jane,
fiha, riadne kombinacie davas 😀. Ani mne nie je zle, ked pokombinujem a pomedzi kavu kysle uhorky a kapustu by som asi musela fakt behat 😝.

janemari
autor
4. dec 2009

dahra aj mne by normalne bolo zle ale tentokrat nie 😀

zvedava17p
4. dec 2009

ahoj...dnes som sa vratila z nemocky po laparke s diagnozou endometrioza...doki povedal,ze ma caka konzervativna liecba...viete mi povedat co ma caka?

filmushka
4. dec 2009

zvedavka na www.endometrioza.cz mas vsetko, co by ta zaujimalo, teda myslim 🙂

ja koncim 1/2 rocnu liecbu o tyzden, ubehne to ako voda...
neboj, vsetko sa da zvladnut v poho 😉

janemari
autor
4. dec 2009

Ahoj zvedava,zaujimavy nazov liecby.No ale malo by ist o liecbu injekciami vacsinou 6 mesiacov,kazdy mesiac jedna injekcia.Vyblokuju ti cyklus nebudes mat menzes.Cize budes ako v umelom prechode-menopauze.Inak vitaj v nasej teme.

dahra
4. dec 2009

Ahoj, Zvedava,
dobre ti vysvetlili. Hormonalna liecba.
Kde si mala endomentriozne loziska? Mala si cystu?

zvedava17p
4. dec 2009

ahojte...dakujem za povzbudenie... trosku je mi to luto...je to este cerstve a doki mi plus povedal, ze pravy vajecnik mam nepriechodny

dahra
4. dec 2009

Zvedava,
neboj, mne kvoli endocyste vzali jeden cely vajecnik aj s vajcovodom, manzel mal tiez zavazne problemy a po 10 mesiacoch od operacie, po 5 mesiacoch liecby a po 1. IVF som tehotna.

zvedava17p
4. dec 2009

pochopila som, ze brucho mam ciste ale mam viacere loziska v maternici a na vajecnikoch...
da sa to zvladnut?...lebo stavy v prechode nie su nic moc

dahra
4. dec 2009

Snazilkovali ste dlho? Vajcovod mas neprechodny, ale vajecnik funguje a mas dva to je dobre.

zvedava17p
4. dec 2009

dahra dik...o babatko sa snazime 2,5 roka a dalsi pol rok sa mi zda nekonecno

dahra
4. dec 2009

My sme sa snazili od juna 2007. Su tu babenky, co aj dlhsie, ale aj kratsie. Je to indi-vindi. Manzel je ok?

zvedava17p
4. dec 2009

manzel je ok....spermiogram mal v A -ckovych hladinach
plus mam este problemy so stitnou zlazou,ale tu uz mam stabilizovanu

janemari
autor
4. dec 2009

zvedava neboj sa ubehne ti to rychlo,ja som bola na laparke pred rokom a vtedy som zacala aj polrocnu liecbu a vidis uz mam po nej.Ubehne ti to rychlo a ked budes mat depku pridi medzi nas mi ti ju zazenieme 😉

zvedava17p
4. dec 2009

dik...na druhej strane aspon viem, ze mi nieco je a da sa to riesit

janemari
autor
4. dec 2009

zvedava vsetky sme sa tak zacinali,nedarilo a otehotniet,alebo sme mali problemy pri mrche-menzese a nevedeli sme co sa deje.Potom ked zistili diagnozu padol kamen zo srdca a zacal sa boj.Trvalo nam dlho kym sa to tu pohlo,ale zaver tohto roka je mimoriadne plodny a v novembri pribudli 3 tehulky.

nastasia
4. dec 2009

ahojte,
zvedava vitaj 🙂
Jane, uz si nasla ten clanok o endo v zdravi 🙂 ?
Dahra, len pekne papaj aj dalej 🙂 babetku to len prospeje 🙂

zvedava17p
4. dec 2009

to je dobre, ze su tehulky...dava to nadej aj ostatnym 🙂