Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
4. dec 2009

nastasia od pobedia som ho ani nehladala,len dufam ze mame rovnaky casopis.Je na prednej dtrane Dara?

janemari
autor
4. dec 2009

Uspesne tehulky a mamicky s endo su velkou nadejou 😉

miminap
4. dec 2009

ahojte babule.
tak tehulky, pozdravujem hlavne vas, drzim palce hlavne tym, co pribudli a pribudnu o par dni, vsak jane? 🤐
ja myslim, ze aj tie chute, co tu miesas uz su tehu priznak 😉
ja som inak rozklepana, rano mam volat o pol osmej do CAR, ze ci ostalo nejake embryjko na vlozenie alebo nie. som na prasky. hotova. fakt. 😔 prisla som aspon pocitat, ako sa maju uspesne tehulky, aby som nabrala nadeje, ale dajako sa nedari.nuz.. zajtra dam vediet, ako sme dopadli. tak spinkajte..

lucy778
4. dec 2009

Ahojte,
uf, ale ste toho popísali 🙂

Prahaxx, Vanesska - vy dve si teraz dávajte na seba pozor a šetrite sa! A Vaneska - tfuj, tfuj, tfuj 😉

Miminap - držím prsty, nádej tam vždy je. sú to nervy, to ti verím 😒 ale dúfam, že jedno pekné ťa už čaká na vloženie

Nastasia - a môžeš mi povedať, kde je ten článok o endoške v tom zdraví? ja som ho tam nenašla. niežeby som to nejako podrobne študovala, ale nenašla som to zatiaľ.

inak ako píšete o úprave stravy a o strese, no viem, že už som to hovorila, že s tým niečo urobím, ale zostalo len pri rečiach. posledné týždne sa zrovna zdravo nestravujem - bagety, hamburgery, zapekanky a podobné blbosti no žiadna sláva a hlavne rýchlo, rýchlo. potom, že mám kŕče v bruchu a mám ho ako keby som spolkla balón 😒

Zvedava - vitaj medzi nami, neboj zvládneš to. dá sa to vydržať. a aspoň mne tu na koníku s každou ďalšou tehulkou rastie nádej, že sa to nakoniec podarí aj mne 😉

lucy778
4. dec 2009

Dahra - ty si ukážková tehula, čo sa týka papania. no čo,keď máš chuť, nedáš si? jasné že si dáš 😉

a Janemari - no tie tvoje kombinácie sú minimálne podozrivé 😉

Prajem všetkým dobrú noc! 🙂

dahra
4. dec 2009

Ahoj, Miminap,
drzim palce, stale na teba myslim, uz by po tych tvojich trapeniach malo prist konecne nieco dobre.
Verim, ze aspon jedno embryjko je bojovnik a nevzdal to.
S rovnakymi pocitmi som volala v sobotu 14. do heliosu. Vedela som, ze len jedno je a ze sanca s manzelovymi spermijkami a mojou endoskou je miziva. Ja som bola pripravena pocut negativnu spravu, tak som na zaciatku mala vypnute nacuvanie. Tak nech je to aj u teba rovnake, strasne ti to prajem.
Tehu virusiky som este nikdy neposielala, ale to je to jedine, co tu mozem pre teba spravit.Tak Mimi, specialne pre teba:
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

dahra
4. dec 2009

Lucy,
aj ty ponocujes? Ja som sa poobede vyspala, tak teraz nie a nie zalahnut. 😠
Zasa mas vela v praci, ze nestihas? S tym stresom je to dnes des, clovek niekedy nema ani cas poriadne sa najest.

Ja sa snazim aspon raz denne jest nejaku zeleninu a ovocie a hlavne teplu varenu stravu. Polievky - to je moje. By som jedla litre, ale mam rada len sladke - zeleninove. Kysle uz pomenej, ani tak casto nerobim.

miminap
4. dec 2009

juj, dahra, dakujem ti pekne. no fakt som roztrasena, manzel ma ukludnuje, ale ved sama si to prezila, tu je kazda rada draha. 😔 ale dakujem za davku tehu virusov. hned som zbastila. 😝

nastasia
5. dec 2009

Baby, asi mate stare cislo ☹ nie je tam Dara. ale nejaka neznama baba v ciapke

mirip
5. dec 2009

ahojte tak ja vám už tehulkovské nemožem dať tak aspon mamičkovské

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM 😵

dahra
5. dec 2009

Ahojte,
ako vikendujete? Prisla som mrknut, co nove.
Miminap,
ako to dopadlo? Dnes som sa zobudila o 7.10 a myslela som na teba, ze o par minut sa dozvies vysledok. Cely den na teba myslim, ako ste dopadli. Dufam, ze sa nasiel aspon jeden bojovnik.

janemari
autor
5. dec 2009

Tak ja mam decembrove cislo Zdravia tak ty mas potom asi novembrove este.A co sa tyka mojich chuti tak aj ked sa to este nestalo myslim ze to bude hormonmy.Mrchu ocakavam zajtra tak uvidime,ale kedze naposledy meskala mozem to cakat aj teraz.

janemari
autor
5. dec 2009

miminap ako si dnes dopadla?

janemari
autor
5. dec 2009

Halooooo kde ste kto?Ja uz citim mrchu za dverami.Varim kuracinku podla noveho receptu mnam ma to zaujimavu chut 😉

jani2
5. dec 2009

ahoj Jane...videla som ťa facebooku ale potom si zdrhla 😉 ...čo za kuracinku, ty nočná kuchárka, robíš?, daj nejaký dobrý nápad...
miminap - kde si?, dúfam, že aspoň jeden bojovníček ostal...a ak nebodaj nie, tak to ber z lepšej stránky, toto IVF sa ti bez transferu nebude počítať a skúsiš zas, len vydržať!!!!!! 😉 😉 😉 ...ale ja verím, že nejaké embryjka ostali 🙂
nastasia - si mladučka, vlastne len dokončuješ vysokú...a popri tom už takéto trápenia s endo!!...ja byť na tvojom mieste, tak by som si ešte na pár mesiacov dala HAK, aby sa tie bolesti zmiernili a aby si v kľude mohla doštudovať, musí to byť trápenie učiť sa a sústrediť na učivo a pritom mať bolesti, preto by som snažilkovanie odložila, ale iba na chvíľu..a hneď po štátniciach by som sa vrhla na snažilkovanie, už je na tebe a tvojom doktorovi, čo bude lepšie, či prirodzene, alebo IVF....len nech sa už zadarí a máš krásne obdobie čakania na bábätko a hlavne obdobie bez ťažkostí. Tak by som sa rozhodla ja...ale ty máš svoje predstavy, tak sa nenechávaj moc ovplyvňovať 😉
Lucy - no teda, to je strava!...musím ťa pokarhať 😉 .. najväčšie odpady!...ale aj ja som bola kedysi taká, rýchlo rýchlo v strese porobiť prácu, potom len tak bleskovo zhltnúť nejaký polotovar..no a možno vtedy som si zamiesila na endošku 😖
..dahra, vaneska, prahax...po Vianociach budem od vás čakať samé tehuvírusiky!!!!..a to povinne rozkazom! 😉 🙂 😉 ..ale teraz prskajte hlavne na miminap a jane! 🙂 ..a samozrejme aj na ostatné dievčatá 😉

janemari
autor
5. dec 2009

jani hej bola som na fb ale nic sa tam nedialo a ned sa mi dostat na hry tak som to vypla.A kuracinka na vine a ide tam aj medik.Je to taka zvlastna vinovo,sladko stiplava chut 😀 ale strasne mi to chuti chodim to stale kostovat. 😅

miminap
5. dec 2009

no. tak som si konecne sadla k pc. prosimpekne, isla som si lahnut po polnoci, zaspala som mozno okolo jednej a od pol stvrtej som bola hore. nervoznejsia a nervoznejsia.. 😠 tolko som sa krutila, ze som este pred siedmou zobudila aj mm. tak ma schulil ku sebe, ale nepomohlo, nevedela som sa upokojit.. 😖 no. od stvrt na osem do pol som s telefonom v ruke sedela na gauci a odhodlavala sa volat. a tak som konecne zavolala. embryjologicka mi neoznamila nic vesle. ze embryjka tie dva su pomale. dnes bol 5. den PK a jedno embryjko, ktore bolo z oplodneneho jednotkoveho vajicka je uplne spomalene, vyzeralo ze sa nebude dalej delit. to druhe, ktore bolo z oplodneneho dvojkoveho je aj nadalej dvojkove, ale vravela, ze este celkom nezastalo, tak mooozno do zajtra 😢 😢 😢 ja uz neviem.. tak sme vstali s mm, dali si ranajky a kavu a ja som od sameho sklamania kompletne cakum-prask vypratala kupelnu, vylestila, vyprala, vyutierala, vyukladala, povyhadzovala stare flasticky, krabiky, vymenila kefky, uteraky, vyprala vsetky latkove veci ci tam mama aj zaves nad vanou, manzel medzitym vymaloval zadnu stenu na wecku. mali sme ju modru uz od doby, kedy sme sa nastahovali a ja som planovala ju vybielit a dat si tam nejaky obrazok alebo nieco.. tak mi to vymaloval. potom som uvarila paradnacky obed - zabiijackovy tanoer s kapustou, klobaskou, jaternickou.. a polievocku zemiackovu, napiekla sacherovu tortu, nabalila krsnatu a synovcom mikulaskov, obliekla a vybarala sa po starsieho synovca a s kamaratmi pozriet, ako v meste mikulas rozsvieti stromcek a vyzdobu. tak sme vymrzli fajnovo, dali sme si u znamych este varene vino, kym sa deti hrali a vybalovali mikulaskov, co som im dala a prisla som pred chvilkou domou. som uz unavena teda v stave, ze nedokazem znervozniet. obavam sa vsak, ze akonahle si pojdem lahnut, trochu sa vyspim, tak sa nervozita prejavi.. 😒 mm mi prave zalieva caj na pokojny spanok, tak som zvedava. takze zajtra rano o 7:30 mam zavolat a uvidi sa, ci to jedno embryjko bude vobec vhodne na vklad..
tak na mna myslite..

janemari
autor
5. dec 2009

miminap silne verim ze z toho jedneho bojovnika bude vitaz.Rada sa vzdam sance na tehotenstvo tento mesiac,len aby si mala embrijko na vlozenie.Takze som s tebou a zajtra ocakavam pozitivnu spravu.Mala si rusny den tak urcite budes dobre spat.A si mylsim na nervozitu a sklamanie je najlepsia praca upratovanie a podobne.Takze zajtra pobede ked dorazim na net cakam spravicku ze idete na vkladanie 😉

janemari
autor
6. dec 2009

Ahojte prijemnu nedelu 🙂
miminap tak ako? 😕

dahra
6. dec 2009

Ahojte,
mali sme navstevu, tak som nestihala pisat. Bola tu sesterka, sme dve tehule, takze kopec klebetenia.

Miminap,
to dako dlho je ta PK. V Heliose som sla bez PK a vo stvrtok OPU, v nedelu vlozene. Baba, co tam so mnou bola, mala PK a jej vkladali v utorok. Ak si spravne pamatam, ty si mala OPU v pondelok Dako dlho ti to natahuju 😕. Vsak uz vcera ti mohli vlozit.
Mas dobre, ze si taka aktivna, aj ked si smutna. Myslim, ze lahsie sa so vsetkym bojuje, ked sa clovek nepodda a neostane nebodaj lezat.
Stale drzim palce!

zajacik...
6. dec 2009

Miminap presne ako Dahra pise, nechapem naco to tak natahuju, pri mojom 1.IVF som mala 3 vajka, tak tam ani necakali na PK a hned 2 dni po OPU bol vklad. Teraz som mala 5 vajok, odber bol vo stvrtok a vklad v pondelok, a to som sa tak bala ci to tolko dni babulky vydrzia. Ja nechapem na co cakaju, ved PK sa robi ked je vela vajok, aby bol lepsi vyber a vlozili tie najkvalitnejsie, ale ty ked vela na vyber nemas, tak by ti ich mali co najskor vlozit... Strasne silno ti drzim palce, dufam ze sa u teba potvrdi pravidlo - zly zaciatokk, dobry koniec... Drz sa!! 😉

dahra
6. dec 2009

Jane,
ozaj, co mrcha? Dorazila? Dnes mas den M?
Zajko,
stale sa citis tak akoby si ani tehu nebola? Lebo u mna citim sem-tam prsia a unavu. To je vsetko. Inak chute a vone ma vsetko okolo mna take iste, ako predtym, takze jem vsetko a s potesenim 😀

janemari
autor
6. dec 2009

dahra zatial nedorazila ale mam mrchovsky pocit takte cakam dalej.

miminap ??? 😅

dahra
6. dec 2009

Minule ti dosla na kolky den? Meskala ti zo dva dni?
Inak tie mrchovske pocity su aj v tehu. Len ja ich teraz pocitujem ako narazove. Pridu a trvaju tak max. pol minuty, casto ovela menej. Ked mala prist mrcha, tak som citila podbrusko viac-menej stale, nechodilo to v takych badatelnych intervaloch.

Ja neviem cim to je, ale dnes som uplne otapena. By som spala a zivam nonstop.
Inak cez obed som zapla telkac, ze si pozriem politiku a v tej sekudne sa modro zablyslo a chvilu nato som citila smrad spalenych kablov. No a teraz mame len radio. Uplne odisiel obraz, hadze to zeleny tien s ciernymi pasikmi 😀
Dnes som sa tesila na superstar. Budem musiet hladiet na booku.

janemari
autor
6. dec 2009

dahra meskala 3dni resp 2 a na treti potom prisla.A telka to mi je luto,tak zajtra budete musiet ist kupit novu,ale budete mat aspom darcek pod stromcek 😉

zajacik...
6. dec 2009

Dahra ano stale sa citim super... teda ja sa citim ako tehulka, ibaze nemam ziadne priznaky 😅

Janemari nech ta mrcha nedorazi 😉

terasa
6. dec 2009

ahojte pozdravujem vsetky.som tu nova mozem sa ku vam pridat.

janemari
autor
6. dec 2009

terasa vitaj medzi nami.
Ja idem na chvilu off ale potom este dobehnem,baby ti urcite na vsetko odpovedia.Zatial pa pa

terasa
6. dec 2009

chcem sa opytat ci niekto s vas mal myom na maternici
ja som podstupila pred 4 rokmi laparoskopiu mala som endometriozu
mam viacej zdravotnych problemov

dahra
6. dec 2009

Ahoj, Terasa,
samozrejme, ze sa mozes pridat. S myomom nemam skusenost. Ja som mala cystu na vajecniku.
Kde ti pred 4 rokmi nasli endo? Podstupila si aj liecbu? Myom ti nasli teraz?