Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

babulina
15. dec 2009

ja som mala tie injekcie do brucha, a bolo to v pohode, ja skorej mam problem s tymi do zadku, po porode mi par takych pichli a nemala som z toho dobry pocit
ta do brucha to je ako ked si diabetici pichaju, cim vacsia tukova zasoba tym lepsie, mozno preto ma to nebolelo 😀

evina0
15. dec 2009

babulina ja som brala tie injekcie Zoladex 😝 😝 ked som prvy krat videla tu velku ihlu tak mi zle prislo ale akosi som sa s tym stotoznila a bolo 😉
a teraz je vysledok uzasny 😵 😵

mirip
15. dec 2009

ja som pichala celé tehotenstvo a aj šestonedelie injekcie do brucha a som tu 😵

evina0
15. dec 2009

mirip ty si asi myslela ine injekcie do brucha ked si si ich pichala cele tehu nie injekcie zoladex.ja som bola teda bojko aj s obycajnej ihly,ale casom som si zvykla .a zvykla som si aj na ihlu s tym implantatom zoladex.bolelo to len ked ju pichali do mna a vytlacali ten implantant ale potom bola pohoda.skor sestricky ked ju videli tak im ostavalo zle.dokonca sa mi stalo ze sestricka ju odmietla pichnut ze sa jej nude koncit smena a neha to na kolegynu 😠 .to bol len jeden pripar,ale kazdy mesiac som mala zly zazitok..raz sa mi stalo ze mi to chceli pichnut do pleca az ked som ich upozornila tak si kukli navod,a raz som mala otrasny zazitok ked mi to sestricka pichla a nevedela co dalej..zabudla odistit tu poistku a polhodiny som mala ihlu v bruchu az som uz cela zelena povedala sak si docerta precitajte navod ke dto nedje!!( oni tu polhodiny behali po nemocnici a zhanali niekoho kto vie ze co dalej) a to som chodila do martina ale vzdy v sobotu a vraj vtedy tam neni nikto zaskoleni na pichanie zoladexu 😒 😒
ale prezila som to a kedy sa mal cas vratit malo by mi to opet pomost tak to spravim 🙂

mirip
15. dec 2009

ja som tiež mala zoladex a tiež mi ich Dr. pichal do brucha a ked so mala 5tu to bolo pred vianocami tak trafil nejakú žilku a som mala od pupka dulu všetko modré takú obrovskú modrinu

kajamatus
15. dec 2009

Ahojky mne Zoladex pichali pred 14 rokmi, a mala pikoska vtedy bol velky problem v lekarni zohnat tuto injekciu , tak som si ju musela 3 tyz. pred pichanim objednat a dokonca ak by som nemala spolocnu ZP tak si ju cvakam cena vtedy bola 6000Sk 😕. ako je to v sucastnosti ???

janemari
autor
15. dec 2009

Ahojte,
dahra mam ranne tento tyzden a vcera som bola hned s prace po obchodoch,vybavovackach a na chvilu kuk rodicov.Dnes som totalne grogy v robote mame zimu a za posledne 3 dni som spala cca 8hodin.Ale musim to do vianoc zvladnut.A co sa volna tyka je mozne ze pojdeme do roboty aj medzi sviatkami lebo akosy sa nestiha robit.Inak koncim 23.12 rano nocnou a zacinam 5.1.ranou

jani malej vsetko naj k narodkam,nech je zdravucka a robi vam ken radost

zvedava17p
15. dec 2009

ahojte,

konecne doma 🙂

jani ...aj ja sa pridavam ku gratulacii...nech vam drobcek robi radost 😵
kajamatus...ja sice nemam zodalex, ale za ijekcie som nic neplatila....

miminap
15. dec 2009

baby..koniec. Zelam vam vsetkym pekne sviatky a nech sa vam vsetkym splni nyjvacsi sen..

janemari
autor
15. dec 2009

miminap to snad nie ☹ Dnes je asi den zlych sprav ☹

ogeletka
15. dec 2009

Ahojte.
Ja akosi prestávam tým injekciám veriť.Zajtra si pichám 3 injekciu a ja stále špiním. V čase keď by som mala mať mrchu som špinila. 😒 Dr. mi povedala,že mám veľa estrogénov.To nie je normálne.Ani žiadne vedľajšie účinky nemám ako to vy tu píšete.Ja som asi nejaká divná a iná či čo.Nerozumiem tomu. 😒 😒
A stále nemám vyriešenú otázku koľko pichnúť injekcií či 4 alebo 6. Predstavovala som si to ľahšie.Je to nejaké ťažké a zložité. ☹

babulina
15. dec 2009

ogeletka, z nasej starej skupiny endo tiez boli baby ktore boli podobne na tom, ze ziadne priznaky aj menzes mali, teraz nedavno aj mirip pisala ze mala cely cas pocas injekcii menzes
drzim palce nech to zabere ci s priznakmi alebo bez nich 😉

ogeletka
15. dec 2009

Ako mám potom vedieť,že injekcie zaberajú.A koľko injekcií je v taký čas lepšie vybrať 4 či 6? V centre mi odporúčajú 4 ale v antisterilnej poradni zase 6.Ja už som z toho mešuge 🙄

babulina
15. dec 2009

mne urobila lekarka ultrazvuk, ale to nie je stopercentne, jedina isto je second look - teda dalsia laparka, aspon tak toto riesila moja lekarka pred skoro tromi rokmi, tu sme odmietli a po prvom menzese sme isli radsej cestou riadeneho styku a u nas to teda vyslo
u mna sa tiez hovorilo ze bud 3 alebo 6 injekcii, nakoniec ich boli iba 3, je to asi iba o dovere k lekarovi 😅

majkal
15. dec 2009

minimap ☹ .... aj Tebe pekné sviatky ... ale dúfam, že dovtedy sa tu ešte ukážeš ... drž sa!

janemari
autor
15. dec 2009

Tak sa to tu pekne rozbehlo s tehulkovanim a teraz taka zrada.Miminap budeme na teba mysliet a ked to preboli pridi medzi nas.

jani2
15. dec 2009

miminap - to je mi moc ľúto 😢 ...ale ak je len testík negatívny, tak tomu by som ešte neverila....a ak je pre toto
IVF fakt koniec s nádejou, tak hlavne sa nevzdávaj, ja som mala tiež ťažkú endošku, treba len vydržať...naber síl teraz cez sviatky 😉
ogeletka - injekcie podľa mňa zaberajú, už len tým že nekrvácaš, nekrvácajú ani endo ložiská v podbrušku..no a čo takto si dať pichnúť 5 injekcií? 😉 🙂
kajamatus - aj pred 5 rokmi bol ešte problém zohnať ich, musela som najskôr do Čadce pre recept, potom do jednej lekárne objednať ich, o týždeň po injekciu a zas k doktorke....bolo to dosť časovo náročné, v práci som mala vtedy veľa roboty, takže som sa každý mesiac naháňala a stresovala...ale platila som len nejakú stovku ako doplatok, alebo možno ani nič, už si nepamätám.
jane - tak to nie je bohviečo pracovať v studenom prostredí a teraz ma ešte viac prituhnúť, tak radšej hrubé ponožky a hrubý sveter, až na vianoce nie si chorá...inak nedávno si písala že firmu budú možno rušiť a teraz zas kopec práce...to je síce fajn, ale aj to voľno cez sviatky by bodlo, však!? 😉 🙂
zvedava, jane, majkal....ďakujem za blahoželanie malej Janke 🙂

majkal
16. dec 2009

dobre rano,
ako sa dnes mate? dufam, ze dnes pribudnu pozitivnejsie spravy ... aj ked ja zacnem nie prave pozitivnou 😀 ... dnes so mnou ta moja endo "radi" ako diva .... take palenie v bruchu som uz davno nepocitovala .... 😒
a zasa hlava .... klasika ... no nic ....
dnes ma moj synator vystupenie v skole ... ze "tajomstvo vianoc" 🙂 ... tak sa tesim ... bude hrat na papierovej base 😀

tak pekny den babulky 😉

katie233
16. dec 2009

Ahojte tehuľky a snažilky 🙂. Majkal, tak nech synovi to vystúpenie dobre dopadne. Ďakujem, ja sa mám ešte dobre. Mrcha sa nie a nie spustiť, ale našťastie aj bolesť v podbrušku je znesiteľná.

Ja sa teraz chystám na obed 🙂. Teším, teším ...

tulipanike
16. dec 2009

ahojte, tak zbezne som pozerala, ze kolko tt tu uz mame, a pozeram, a idem si oci vyocit, ze evina uz 17tt, to ako rychlo leti 🙂
a dahra uz 8tt, wau

vsetkym, ktore stale snazilkuju, nestracajte nadej, urcite sa to podari
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

majkal
16. dec 2009

katie: tak dobru chut ... ja som uz po obede 🙂

tulipanike: dakujeme za virusiky ... ale tak ja si este pockam ....

tulipanike
16. dec 2009

to nevadi, majkal, kazda si ten svoj virusik uchyti v ten spravny cas 🙂
verim, ze kazda z vas bude mat babo 🙂

evina0
16. dec 2009

tulip mas pravdu akosi to leti .ved ty uz mas 30 tt, ani sa nenazdas a budes mat pokladik v narucii 😵 😵
kukam ako sa to tu s tehulkovanim rozbehlo 🙂
dahra ako sa citis??
tehulky zvazujete ockovanie proti prasacej chripke??? ja zatial v ziadnom pripade.akosi tej vakcine neverim kedze neni na tehu odskusana 😒 😒

tulipanike
16. dec 2009

evi, ja sa nejdem dat zaockovat, ani na beznu chripku som sa nikdy nedavala - moj nazor je taky, ze zomiera sa aj na obycajnu chripku ( a zvacsa si to clovek sposobi sam - nikdy ju neprelieci, ale prechodi, az ho to raz dostane)
radsje ostat doma, poriadne sa vyliecit, a je pokoij

no veru, v piatok zacioname 31tt, bambulka bude uz coskoro doma v nasom naruci 🙂

dahra
16. dec 2009

Ahojte,
k tomu ockovaniu, tiez by som sa nesla dat. Dakde tu na koniku som tusim citala, ze niektore tehotne prisli o dieta, ked sa dali zaockovat. 😕 Takze neviem...
Evina,
sem-tam ma pobolieva hlava a stale mam pocit, ze mam zatazeny zaludok. Cely den. Nechuti mi jest, pretoze uz predstava jedla mi nerobi dobre, ale ked zacnem jest, po prvej lyzicke je to uplne ok. Zatial vsetko ostava vo vnutri 😀, len ten pocit, ze je mi zle je taky divny. A potom su zasa opacne extremy, ked mi zrazu pride hrozny hlad a musim do seba rychlo daco dat. Stale nosim susienky so sebou a jem aj na hodine 🙂 Esteze tento tyzden to je minimum a od buduceho mam do 7.1. volno.
Zajtra idem na utz do Heliosu, dufam, ze vsetko bude ok.

majkal
16. dec 2009

no, ja by som sa tiež nedala očkovať - keby som bola tehu .... je to len biznis farmaceutických spoločností (mužík robí v tomto odbore 😝 ) takže určite nie ... chrípka je normálna choroba, ako príde, tak odíde ... a tí čo na ňu zomierajú, tak umierajú spravidla na inú príčinu ... to je ako s leukémiou, človek neumrie na leukémiu ale na zápal pľúc ... ale keďže my v tejto téme sme si už prešli všeličím (teda ja ešte nie - ale vy áno 🙂 ), tak nás predsa nemôže položiť nejaká chrípka ... len sa jej netreba báť, umývať ruky a dodržiavať hygienu, čo si myslím robí každá z nás aj bez toho ... 😉

evina0
16. dec 2009

dahra .presne viem ako sa citis.ten divny pocit.ja som mala 3 mesiace taku nechut a po kazdom jedle tazobu akokeby na zaludku. padlo vecer 18.00 a ja som bola zrela na postel co mi bolo tazko.ale nevracala som.vraj to je koli spomalenemu traveniu.
ja susienky nemozem stale vidiet.moc mi sladke nechuti,ale ked dostanem chut tak jedine plnenu Milku cokoladku trochu. inak ja som tak akokeby kaslala 3,5 mesiaca a ked som neprestala zaslo to do vracania.nastastie to bolo par krat.
prestane ta to po prvom trimestri.mne to preslo v polovici 4 meisaca.
a co unava? ta mna drzala tak 2 mesiace co by som len spala.ale je pravda ze aj teraz dlhsie spime.sice na etapy ale posime si aj do 9:30 😀
zacina sa male prejavovat,asi 2 dni su tam chvilkami riadne bublinky,sem tam slbucky stucancek a casto ma vo vnutri stegli.tak oklo pupka 😉

tulip uz sa tesim na prvu fotecku..inak chces manzela pri porode? moj chce ist.jeho ujo mu zakazdym vravi ze dufa ze pojde.ja sa trosku len obavam co bude maj ci jun..manzel ma projekt v bielorusku a nevie kedy tam pojde mozno prave tieto mesiace a to ja bude asi casto chodit do Martina..ako tam budem chodit ked ja v takom pokrocilom tehu nechcem uz tak daleko soferovat 😒 😒 ( ved tam ani teraz nesoferujem) a mam vtedy aj termin.verim ze sa to dajako vykriztalizuje ale musim sa psychicky pripravit nato ked pojde prec mozno viac ako na mesiac.ci kratko perd porodom ci hned po porode kedy by som ho najviac potrebovala.ved uvidime stresi si teraz nejdem robit.dajak to dopadne.

tulipanike
16. dec 2009

evi, ja by som aj chcela, ale on robi na smeny, teraz je tazko u nich v praci, takze neviem, neviem, ci by sa to dalo naplanovat
a poviem pravdu, on velmi asi nechce

majkal
16. dec 2009

evina neboj, dopadne to dobre ... teraz si vychutnávajte čo máte, lebo to ubehne rýchlo ako voda 😉
a mužíka pri pôrode vrelo odporúčam, nielen ako psychickú oporu ... ale hlavne ako "svedka" ... lekári potom majú väčší rešpekt (a voči môjmu "rambovi" teda mali 😀) ... a mužík je vlastne aj také "pamäťové médium" (teda pokiaľ sa nezloží 😀) ... mnoho momentov z pôrodu si nepamätám, tak mi ich doteraz pripomína aké to bolo 😉 ... keby sa nám podarilo druhé, tak ho chcem pri pôrode opäť ... a tentoraz chce už ísť dobrovoľne aj on sám 😀

evina0
16. dec 2009

tulip je to na kazdom cloveku.aj on vahal ale ked sa rozpraval s tym ujom( jeho mala ma teraz 2 roky) aky uzasny je to zazitok tak vraj ak sa bude dat tak pojde.
ved uvidme 😉 ja sa tesim na ten okamih ked mi malicke ukazu.kaslem na to vsetko okolo 😉