Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
11. jan 2010

nastasia: alchemilku som mala aj aj a pila som len rano salku a vecer, normalne teplu aj som si osladila obcas medom 😉
vanesska: alechemilku som nemyslela pocas stimulky 😉

janemari
autor
11. jan 2010

Alchemilku som zvykla aj ja pit.Ale ako pise nastasia aj ja niesom v piti cajov dosledna.Skor zoberiem tu tabletku alebo kvapky pravidelne ako pit caj. 😅

nastasia
11. jan 2010

jane, beriem 🙂 😉 len neviem ci zo snz nieco bude dnes lebo drahy mi volal pred chvilou, ze ho boli hrdlo a ze je daky malatny 🙄 takze ho asi skor budem musiet cely vecer ofukovat 😅 😀

janemari
autor
11. jan 2010

No to zboznujem tie chvile ked cakas na ovulku a ked ptride nieco sa stane a je po snazilkovani. ☹

nastasia
11. jan 2010

no presne 😠 snazilkovali sme aj cez vikend som myslela, ze je ovu, lebo som citila vajecniky, ale teraz ma bolia s o dost vacsou intenzitou takze bude zrejme v tychto dnoch.
vo stvrtok sa chystam k dokimu tak uvidime. ach tak sa mi k nemu nechce ist, ale musim mu vratit knihu a uz som tam dlho nebola

dahra
11. jan 2010

Ahojte,
baby s tou alchemikou ma Vanesska pravdu - NIE JE pre endacky. Zvysuje estrogen. Moja sestra je dokaz - este ani nevedela, ze ma endo, ale mavala bolesti. Zacala si varit alchemiku, ale tie krce, co jej to sposobilo. Vypila to len prakrat a vedela, ze tie hrozne bolesti sa jej potom zvysili. Bolelo ju cele brucho, creva, pretoze mala loziska aj tam.
Luko,
ja som nebrala nic - ziadne caviky ako pisu baby, co jedia chilli, a kadeco podobne. Ani kyselinu listovu som nebrala, tu som do septembra cca pol roka. Na hematoogii mi zistili, ze som predavkovana, mala som vyse 5O hodnoty (vraveli, ze 5x prekrocena hranica). Tak som prestala. Kyselinou listovou som dopovala manzela, posobi to dobre na spermiogenezu.

jani2
11. jan 2010

nastasia, jane - tak trošku ešte pootravujte manželíkov 😅 ..nech sa to tu konečne v tomto roku rozbehne s tehulkami 😉 držím držím palce 🙂 🙂 🙂
..na mňa ešte v kúpeľke z regálu kukajú dve antiko-tabletky a potom budem čakať na mrchu...juj, už aby tu bola...ale objednávam si takú bezbolestnú 😅

dahra
11. jan 2010

Jani,
veru, uz sa ti to krati 🙂. Tak nech to obdobie cakania zbehne co najrychlejsie a pride bezbolestna mrcha.

luko
11. jan 2010

V čase ked som pila alchemilku som nevedela ze mam endo takze som to neriešila.Ale skoda lebo mi vzdy pekne upravila cyklus aj ovulku.

miminap
11. jan 2010

ahojte. pozdravujem Vas v novom roku a prajem vela uspechov, stastnych okamihov a splnenie vsetkych priani. drzim vsetkym palce.

janemari
autor
11. jan 2010

Tak babenka ja sa poberiem do nocnej.Posnazilkovali sme sa,dalsie kolo o par dni 😉 A uvidime ci uz budu konecne tento rok motyky strielat 😀

lucy778
11. jan 2010

ahojte,

baby, takže čo zahájujeme ďalšie kolo snaženia? aj my sme včera začali, ale tentokrát si to trošku zorganizujem, lebo si myslím, že naposledy sme to s tým snažilkovaním trochu prehnali. aj v tomto prípade by mohlo platiť, že menej je viac 😀
ale postupne dávkujem mm aj informácie ohľadne ivf, aby to mohol pomaly prežúvať 😀

nastasia - veď tie kvapky kľudne vyskúšaj, už len pre tie pozitívne ohlasy. myslím, že uškodiť by nemali, aspoň som sa s ničím takým nestretla.

dnešnú skúšku už mám z krku a tým aj zimný semester 😝 ale najviac si asi vydýchnem až po štátniciach 😝 😝

dahra
11. jan 2010

Luko,
ty si tiez taky pripad ako ja - bezbolestny. Mne tiez alchemika nesposobila navonok nic, ale myslim, ze v bruchu to bolo inak.
Miminap,
ahojky, ako sa ma zajko-bojko?
Jane,
drzim palce, inak sexik pred nocnou sichtou aspon pozitivne naladi 😉
Lucy,
gratulacia ku skuske a ukoncenemu zimnemu semestru. To davkovanie sa mi paci - fakt to na muzov plati, aj mojmu musim postupne omielat kadeco, kym to vstrebe. On je taky naturalista, skor by bol pristal, ze nebude dieta ako dieta cez umele. Vraj naco silit.

lucy778
11. jan 2010

dahra ďakujem, ano na chlapov treba pomaly a uplne najlepšie je keď tým nekonečným omieľaním docieliš to, že nakoniec ti sám navrhne to, čo od neho chceš 😀

majkal
12. jan 2010

ahojte,

tak ja hlasim druhu vcielku Lucrinku .... dnes ale stipala trosku viac nez minule :-P

tolko ste toho popisali, ze uz ani neviem, ktora co ma nove 😀 ... tak to zhrniem -
tehuľky: držte sa, nech Vám to pekne a v pohode ubieha, aby ste si tehu len a len užívali 😉;
snažilky: snažilkujte o stošesť a nech sa to tam zavrrrrta poriadne - to embryjko ...
a ostatnym cakatelkam, nech nam to rychlo ubehne 🙂

lucy: vobec ti teda nezavidim co mas pred sebou .... ja uz to mam nastastie za sebou, ale tie nervy - cely rok bol v kely, ani som nevedela, ze su vianoce, lebo som este aj na stedry den pisala diplomovku, a tesne pred statnicami sa mi narodilo krstniatko, takze tyzden pred nimi sme mali krstiny 😀 ... to bolo o zivot - vobec som si ich neuzila. Ale inak, bolo by super, keby sa vam teraz zadarilo, aspon by si to mala na statniciach s vykukajucim bruskom o trochu jednoduchsie 😉

tak vsetkym pekny den prajem 😉

nastasia
12. jan 2010

ahojte,
lucy, aj ja som v 5. rocniku. tiez uz mam zimny semester ukonceny a teraz ta diplomovka. 🙄 musim sa teraz prinutit urobit vacsinu kym je cas, lebo v letnom este chodime do skoly takze to vela casu nebude.
inak vcera v noci som normalne citila ako mi praskol folikul 😲 a odvtedy ma nic neboli

dahra
12. jan 2010

Ahojte,
Nastasia,
to si fakt citila, no ja zasnem. To by mala byt nejaka chvilkova bodava bolest. Aspon tak som pocula.

Inak idem sa odtrepat ku gynoske, mam od vcera ludovo povedane daku "svrblavku" dole, tak nech viem, co sa deje.

nastasia
12. jan 2010

dahra, no bola to taka riadne silna tlakova bolest. som myslela, ze mi bok roztrhne, ked som sa prevalovala z jedneho boku na druhy. asi sme ho vydurili po vcerajsom snazilkovani 😀
a svrblavku mam aj ja 😠

luko
12. jan 2010

nastasia: mne sa tiez obcas stane ze pri ovulke citim vajecniky...
Ja dnes koncim HAK...huraaa 🙂

jani2
12. jan 2010

Luko - aj ty končíš s HAK?..aj ja zajtra...no možno pôjdeme to toho spolu 🙂
Dahra - a kdeže si to pochytala 😉 ...asi si pojedla veľa sladkého 🙂 ...aj vtedy vraj zvykne prísť svrbľavka 😅
nastasia - už som počula, že ovulka bolí...ale až tak!...no ale hlavné je že ovulka bola...a keď si teraz predstavíš, že už sa možno spermošík stretol s vajíčkom a embryjko už pomaličky putuje....verme, že je to tak!!!! 🙂
Nastasia, Lucy - tie skúšky a diplomku vám nezávidím...ja som bola tehotná, keď som diaľkovo končila výšku a nebolo to bohviečo...hlavne tie nervy....tak držím palce až to čo najkôr a čo najlepšie zvládnete 😉
Jane - aká bola nočná? dala sa vydržať?
Majkal - ta k už druhá injekcia, uteká to...a nežiadúce účinky už máš nejaké?

luko
12. jan 2010

jani: tiiez sa chystas na IVF?

jani2
12. jan 2010

..nie, ja idem na KET....čakám na mršku a potom začínam od 1DC brať estrogénové tabletky.

jani2
12. jan 2010

dievčatá, aj vám ide tak pomaly koník....alebo len môj PC je taký zaspatý 😵

majkal
12. jan 2010

jani: neziaduce ucinky sa uz objavili, ale da sa to. Cakala som horsie 🙂 Navaly cez den skoro vobec necitim, len obcas, aj to len chvilocku .... ale v noci to mam vynahradene 😀 Trochu ma pobolievala hlava a tocilo sa so mnou ... no a asi tyzden som spinila, ale uz to ustupilo. Takze ked to zhrniem, tak ma ta liecba "trapi" iba v noci, aj to nie vzdy, teraz som sa napr. dve noci super vyspala 😵
Ale co ma prekvapuje, tak nalady (coho som sa najviac bala) su zatial uplne v pohode. Aj kolegyne v robote mi vraveli, ze odkedy som na injekciach tak som kludna az az .... dufam, ze mi to takto vydrzi dlho predlho 😅

majkal
12. jan 2010

aj mne ide pomaly 😒

luko
12. jan 2010

jani: a aky je rozdiel medzi IVF a KET...uz sa v tom stracam? 😀

jani2
12. jan 2010

..jaj, vidno že si začiatočníčka 😉 ...IVF pozostáva zo stimulácie a vloženia čerstvých embryjok ET (embryotransfer)...a ak je embryjok veľa, ostatné sa zamrazia a v prípade neúspechu alebo pri želaní ďalšieho dieťatka sa embryjko rozmrazí a vkladá znovu do maternice čiže KET (kryoembryotransfer)...pri KET sa už nestimulujú vaječníky, len sa dávajú estrogénové tabletky, či náplaste na rast sliznice v maternici. KET má však nižšie percento úspešnosti, tak okolo 30%, kým ET až ca 40%...nie každé embryjko rozmrazenie prežije....ale ja verím, že sa zadarí 🙂 😉 🙂

jani2
12. jan 2010

majkal - tak to máš ešte celkom dobré, ostatné dievčatá sa sťažovali viac 😉 ...len nech ťa už nič nové neprekvapí...inak ja mávam zmeny nálad práve z HAK a kedže HAK kvôli endoške potrebujem často, tak to nie je bohviečo...samú ma to strašne štve 😒

katie233
12. jan 2010

Zdravím vás 🙂. Mne už pomaly končí pracovná doba, tak sa teším. Dnes som nesmierne unavená 😠. Som zaspávala za stolom 😀.

Všetkým držím palce 😵 a TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dahra
12. jan 2010

Caute,
dokina ma dovolenku, takze som to vyriesila canestenom. Ten jediny viem, ze mozem, som sa este predtym pytala v heliose, ked som mala alergiu na zaciatku na utrogestan. Asi mam citlivu pokozku. Uz si zvykla. Ale so svrbenim prislo aj cosi neprijemne v okoli mocovej rurky, tak som si uvarila urologicky caj a teraz mi je lepsie. Dufam, ze pomohlo, ak nie, tak budem riesit dalej.
Jani,
praveze sladke mi teraz velmi nechuti, jedine co som jedla boli rezance s grizom a hruskovym kompotom. Inak jem iba normalne jedla. Ani od mm som urcite nic nechytila, kedze ani nepamatam, kedy sme boli naposledy spolu. Tak fakt neviem, mozno som prechladla.
Nastasia,
tie svrblavky som mavala aj predtym, vzdy mi daco predpisali.
Majka,
to akoby som pocula svoju sestru. Povedala, ze lepsie obdobie pre psychiku a aj pre telo ako 6 mesiacov na injekciach nemala. Ona mava ten klasicky PMS, to je nervozna ako pes, s nou sa neda nic rozumne cca tyzden pred mrchou riesit. Vacsinou vzdy dosla domov v depke a spat chodila pre istotu hned po TV novinach 😀, lebo vecerom sa nalada stupnovala. Niekedy zalahla uz pred piatou a nevstala skor ako na druhy den do prace. Takze estrogenu ma az-az a obdobie bez bolo pre nu prinosom.