Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

oknosmas
10. feb 2010

fakt to dodava nadej, ze aj nam sa to podari...raz...uzasna novina...

ika33
10. feb 2010

Lucy, super 😵 😵 😵 😵 😵

katie233
10. feb 2010

Lucy, paráda 😵. Drž sa 🙂.

A aj pre ostatné posielam T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂
T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂 T 🙂

dahra
10. feb 2010

Dobre rano,
Lucy,
tak toto je teda spravicka na rano 😀 😀 😀. Teraz ste boli aj bez pregnylu a vsetkych tych stresujucich planovani - mozno si bola stale nastimulovana a telo bolo pripravene. Ale takto na prvy sup, jejej. Verim, ze zacina dalsia vlna tehu a strhne so sebou par z vas, ako nas s Prahaxx a Vanesskou v novembri 😉
Kedy ides k dokimu?

jani2
10. feb 2010

lucy - véééľmi blahoželám, je to krásny pocit vidieť na testíku //.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nastasia
10. feb 2010

Lucyyyyyyyyyyyyyyy, to je uzasneeeeeeeee!!! velmi sa tesim 🙂 🙂 🙂
to caste cikanie bolo teda z tehu 😉 Jane, mala pravdu s tou infekciou 😀
dufam, ze sa k tebe coskoro pridame viacere 🙂

oknosmas
10. feb 2010

infekcia bude mat meno 😀 😀 😀

dahra
10. feb 2010

Som sa zasmiala, fakt Janemari pisala, ze infekcia bude mat nakoniec meno. 😀 😀 😀
Inak pri tehu fakt mrchovsky boli brucho, ale trosku inak, nie je to take trvale, ale sem-tam ten pocit prichadza. Podla vsetkeho to suvisi aj s uhniezdovanim.
Tak Tittika uz nebude najmladsia tehulka 🙂

henika30
10. feb 2010

Ahojte!Móžem sa k vám pridat?Ja som v tejto témičke tu u vás doma,ale som vás čítala.
Aj som mala endometriózu a aj ma operovali v roku 2007 aj v roku 2008 a aj teraz namna čaká,lebo že vraj sa my tá endometrióza vrátila.Brala som v roku 2007 pol roka ten dipherelin aj my to pomohlo,ostala som aj tehotná s IVFkom ale potratila som bohužial. ☹ ☹ ☹ ☹

Blahoželám tu našim tehulkám 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Dávajte si na seba pozor 😉 😉 😉 😉

janemari
autor
10. feb 2010

henika vitaj medzi nam a neboj baby ta coskoro nakazia ehu virusikmi a budes tehulka

natalca aj teba vitam medzi nami aj ked aku tu uz bolo pisane neradi vidime ze pribudaju nove endacky.Ale kedze je to uz civiizacna choroba tak nas tu bude nadalej pribudat.

lucy drzim palceky nech sa infekcia drzi a o par dni ti ukaze poriadnu dialnicu//

ja by som mala mat teraz plodne dni ale su nejake cudne,beriem aj femi kvapky aj macu,ale mam skor pocit ze toto bude anovulak ako vysity.Takze zazraky sa nebudu diat a o par dni uz budem sediet u dokiny a vybavovat centrum.Inak som tak strasne precitlivena asi mi tie kvapky nerobia dobre ☹

dahra
10. feb 2010

Ahoj, Jane,
mozno ti tie kvapky zvysuju estrogen, zato si precitlivena - my endacky ho mame dost, moja sestra si chvalila liecbu, lebo konecne jej nalady boli v norme. Ona je tiez precitlivena a estrogen nou "plieska."
Neboj Jane, aj na teba pride rad. Skoda, ze niekto si musi pockat roky ☹ a niekomu sa zadari a ani nevie ako.

Henika,
absolvovala si IVF? Kde, ak sa smiem spytat. Manzel mal tiez nejake problemy? Ja som tiez po IVF...
Mas to huste s tymi operaciami - dokelu - to sa ti tak rychlo vracia ako cysty ci loziska?

janemari
autor
10. feb 2010

dahra no ani centrum nedava 10% istotu ze to vyjde

Inak pozdravuje vas filmuska a nema zatial nic nove mrcha este nedorazila,tak caka dalej.

dahra
10. feb 2010

Jane,
nie 100% nie, ale helios mal tento rok dost vysoku uspesnost - takmer 50%, takze kazda druha je tehu. Vlani ked som tam sla, tak statistika vravela o niecom okolo 40%. Vzdy lepsia sanca takato, ako ziadna, no nie 😉 Teda pre mna to tak bolo.

Dakujeme za pozdravy - mozno jej mrcha ani nedojde a bude tehu 😉 Uz by sme tu chceli aj takyto pripad - predbehnut Evinu - jej mrcha dosla raz. Ok, ok, toto nie je sutaz...

henika30
10. feb 2010

Dahra ano absolvovala som už dvakrát IVF,ale bohužial neúspešne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
My chodíme do Gyn-fiv,sú tam podla mna velmi dobrý lekári.Ja som snimi velmi spokojná.
Vidíte tá endometrióza je taká.Teraz namna čaká dalšia operácia. 😠 😠 😠 😠 😠
Ja už mám z toho všetkéhi plné zuby,neviem ako vy ale ja už rozmýšlam nad tým,že tehotná asi nebudem nikdy v živote

oknosmas
10. feb 2010

henika, tak nemysli, urcite raz budes...mozno po operacii bude tvoje telo pripravene uplne..ved vravia, ze po laparkach to je vzdy precistene a pripravene na novy zivot..zena ma vraj silnejsiu ovulaciu...i ked tebe o tom hovorit asi nemusim, kedze to uz mas za sebou, tieto veci...ale aj tak...skus si udrzat pozitivne myslenie...to pomaha..

nastasia
10. feb 2010

henika, vitaj 🙂
ja som tiez extremne precitlivela tento mesiac- u mna je to tak, ze bud mam silne bolesti a ine neziaduce ucinky uz tyzden pred mrchou a psychicky som ok alebo mam len mierne bolesti prip. ziadne no za to som ako casovana bomba. aj vcera som revala. no neviem co je lepsie 😀

a tittika, otehotnela prirodzene ci bola na IVF?

dahra
10. feb 2010

Henika,
ako tvoje telo reaguje na stimulku? Mala si dost folikov, ake mas vajicka a co oplodnenie? Mali ste ICSI? Embryjka na zamrazenie? Manzel je ok? Lebo to nemusi byt len kvoli endo...
Vsetko si mala len laparky ci aj laparotomie?

Ja som stimulovaa hned po liecbe, mam len jeden vajecnik a manzel 100% patologickych spermii - my sme mali len jedno embryjko, ale myslim si, ze to tiez je zazrakom, lebo doktor sa sam cudoval uz pri vklade, ze vobec k nemu pristupujeme. Zvycajne su straty velke pri patologickom spg ☹

majkal
10. feb 2010

henika ... aj ja Ta vitam a prajem Ti vela sil a trpezlivosti - aj ked to uz obcas fakt lezie na mozog ... ale musime to vydrzat

inak .... pekne sa to tu dnes rozbehlo 🙂 ... stacila jedna pozitivna sprava a hned obzila aj tato diskusia 😵

vanesska
10. feb 2010

ahojte kocky,

dosla som mrknut co mate nove a vidim hned jedna uplne uzasna sprava... 😵
lucy gratulujem to je fakt perfektne uzasne najsamlepsie!!! 😵 😵 😵
hrozne sa tesim tak vidis predsa to vyslo...
dahra ma pravdu pri tehu boli brucho ako na mrchu ale tak inak fakt aj mne to raz prislo raz odislo take to bolo mrchovske ale predsa trochu ine 😅
tak nech ti ciarky silneju kazdym dnom!
myslim ze si dalsim povzbudenim aj pre ostatne baby!

jani... no a tebe tiez velmi drzim palce... hlavne je ze spinenie preslo podla mna to bolo uhniezdovanie inak by sa ti to riadne spustilo... kolky den si po Et? a kedy ides na testik?
budem ti veeeelmi drzat palce... urcite to vyjde... a budete hned vo februari 2 tehulky a pekne rozbehnete tehu vlacik do ktoreho naskocia v priebehu roka aj dalsie babule... 😉

henika30
10. feb 2010

dahra moje telo reaguje dobre,nemám žiadne vedlajšie účinky,ale máme stále strašne málo vajíčok.Bola som raz rezaná normálne,čiže operácia a potom laparoskopia.Mój muž má dobrý spermiogram.Mala som iba 4 vajíčok a stoho sa oplodnili všetky štyri,dve my vložili a zamrazit sa nám nedalo tie dalšie embryjká.A druhý krát ked som bola na IVF,tak som mala iba len 2 vajíčka a stoho sa oplodnilo iba 1 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Takže my sme na tom asi takto nic mocže?



majkal dakujem ti za privítanie a držím vám všetkým palce 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Dúfam že čoskoro už budeme aj my tehu

lucy778
10. feb 2010

ahojte,
dakujem vám 🙂
no nakoniec som skočila ráno za dokym - mám to len cez dvor a netreba sa mi tam objednávať. zobral mi krv a zajtra budem mať výsledky. lenže poobede mi zazvonil mobil a môj doky mi oznámil, že som tehu. v tej chvíli sa so mnou točil celý svet, už ani neviem čo všetko mi hovoril. hcg oklo 400, fakt nepamätám 😅 . ale povedal mi, že je to ešte veľmi skoro na nejaké závery, takže mám prísť 24.2. na ďalšie odbery a ultrazvuk - hádam už bude niečo vidieť. takže aj keď sa tešíte spolu so mnou, tak sa zatiaľ tešme len tak potichučky, aby sa to nezakríklo.

dahra - práveže aj teraz bol clostil + pregnyl a stresyyyy. no ale nejako sa asi pošťastilo, stále tomu nemôžem uveriť a ešte stále sa celá trasiem. keď som dovolala s dokym normálne mi začali tiecť slzy, mieša sa vo mne radosť so strachom. ešte som to nikomu nepovedala - vy ste úplne prvé, aj keď kamošky už majú podozrenie 😉

luko
10. feb 2010

lucy....ved mi sme to vedeli uz odkedy si zahlasila, ze ti MS meska 😀 😉 a muzikovi si to uz povedala?

lucy778
10. feb 2010

luko - mužikovi som nič nepovedala, lebo dnes sa zase niekde tára a ktovie kedy príde, takže to zatiaľ nemám komu povedať. asi to nechám na zajtra.

luko
10. feb 2010

jeeej, tak si uzivaj ten pocit lucy 😉 🙂 🙂

lucy778
10. feb 2010

luko - musím to celé poriadne predýchať 😝 , len mám aj trochu obavy, lebo pred dvoma týždňami ma chytila nejaká pliaga a brala som polygynax, lenže ten nezaberal, tak mi to vymenil za macmiror + flukonazol - no tak hádam to nebude mať na to vplyv. ale nedobrala som tie lieky 🤐

luko
10. feb 2010

neboj...ved si len v zaciatku tehu... 😉 lekara si sa nepytala? ci v tom soku ta ani nenapadlo 😀

lucy778
10. feb 2010

nie v tom šoku som na to ani nepomyslela, to teraz mi všetko tak postupne dochádza 😉

luko
10. feb 2010

ved si uplne na zaciatku nie?...kolky tyzden tt by to mal byt? podla mna to este nemoze mat taky vplyv 😉

luko
10. feb 2010

a ked to uz mas aj z krvicky tak pomaly mozes zmenit stav v pase 😀

lucy778
10. feb 2010

no teraz som si to pozrela na babywebe, podľa nich je to 4. týždeň - normálne baby vtedy ani netušia, že by mohli byť tehu, to len my čo sa stále sledujeme 😀
a s tým pasom by som ešte chvíľku počkala....radšej