Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
15. feb 2010

Ahojte dnes som mala dlhy den tak som vas prisla pozdravit a asi zazelat aj dobru noc 😅 😀

lucy778
16. feb 2010

ahojte 🙂

som doma, takže nás posúvam dopredu, lebo sme až na 3.strane 😝

a prajem všetkým pekný deň! 😉

dahra
16. feb 2010

Ahojte,
Tulipanike 🙂
tebe sa to krati. Dufam, ze sa mate dobre.
Jani,
myslela som na teba posledne dni, som dosla k netu netrpezlivo, co s tebou. Kiez je krvicka pozitivna vo stvrtok.
T 😵 T 😵T 😵 T 😵T 😵 T 😵T 😵 T 😵T 😵 T 😵T 😵 T 😵
T 😵 T 😵T 😵 T 😵T 😵 T 😵T 😵 T 😵T 😵 T 😵T 😵 T 😵
Jane,
my sme s muzom boli tiez mesiac pred IVF rozhadani - povedal, ze IVF skusime raz, a ked sa nepodari, tak uz o ziadnom dietati nechce nikdy pocut. Je to zaberak na psychiku - ja som bezec na dlhe trate, ale on mal pocit, ze potrebuje uzavriet tu kapitolu, aby sa tolko netrapil. Pritom on vzdy po dietati tuzil ovela viac ako ja.
Mozno to nerozpitvavajte, nechajte odpadnut emocie, ja vzdy viem, ze ked nieco chcem, tak ho nesmiem tlacit, len postupne, ked je chvilka dam kvapku a inokedy dalsiu, az nakoniec reaguje uplne inak. No niekedy je situacia a inak ako priamo to nejde. Zial 😠
Moja sestra este v decembri smutna a nahnevana prehlasovala, ze dieta nechce, dokonca pocas liecby mi hovorila, ze ona by sa na IVF nikdy nedala, aj za cenu, ze sa endo hned vrati a uplne jej znemozni mat dieta. Minuly tyzden mi volala, ze sa objednala do centra. Veci potrebuju cas...
Luko,
uz dosla mrcha? Bola si na UTZ?
Zlatanka,
jeeeej, tak nech vam to IVF kratkym protokolom vyjde tak, ako nam. Zacinas od najblizsej menstruacie?

Ojoj, sa nam to u centrami a IVF len tak hemzi...

Inak, ja som si valentina uzila pocas stvordnoveho relaxacne pobytu v zilinskej nemocnici...Brusko rapidne rastie, tak mi tlaci na operovane miesta a v piatok rano som mala poriadne pichlave bolesti v mieste, kde mi vybrali lavy vajecnik. Maternica rastie cez vsetky zrasty...ale babatko sa ma ok.

luko
16. feb 2010

dahra...dnes dosla, v piatok idem na UZV, 4. DC

dahra
16. feb 2010

Luko,
tak teraz prichadza ozajstne obdobie stimulacie. Nech je uspesne.
Posielam virusiky spec. pre teba 😉
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

luko
16. feb 2010

dakujem...zbieram....uzasny den v piatok, najskor do centr a potom za mamou na onkologiu/caka ju jedno vysetrenie/...ale som sa rozhodla, ze budem tehu a ona sa vylieci...takze tak 😉

vanesska
16. feb 2010

caute kocky....

luko... vy ste s maminou bojovnicky! no inak to ani nemoze dopadnut len ze ty budes tehu a maminka sa vylieci...! krasne 😵

dahra... a ty v nemocnici?? 😕 fuha... a uz nemas bolesti?? a davali ti na to nieco? ja som zatial ok bolesti ziadne... a brusko sa trosku zaokruhluje ale zatial stale obleciem netehu nohavice... 🙂)

jani.... tak si stale v hre! juuuuj moc ti prajem aby bol testik pozitivny to by bolo fakt krasne!!! 😵
a ides tento stvrtok?? ja idem tiez vo stvrtok do poradne a na krvicku.... tak budem na teba mysliet...!!!
este aj odo mna jedna davka specialne pre teba: TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵
tak chytaj co unesies 😉

lucy... ja som sa tiez riadne vytrapila s blbou nadchou... nastastie som nemala teplotu... ale aj tak to dalo riadne zabrat! ale mne tiez velmi pomohlo lezat a spat... a cajiky s citronom a medom... ale naparovanie moze byt tiez celkom ucinne to ma napadlo az ku koncu tak uz som to neriesila... tak sa rychlo vyzdrav!

ostatne kocky drzte sa!

luko
16. feb 2010

dahra zlatko..opatruj sa...dufam, ze do nemocky najblizsie az k porodu 🙂

katie233
16. feb 2010

Ahojte 🙂.

luko, držte sa aj s maminou 🙂. nech všetko dobre dopadne.

aj ja sa pridám a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dahra
16. feb 2010

Vanesska,
ja neobleciem normalne gate uz vyse mesiaca ☹. Dnes som 15 tt +5, ale v nemocke mi uz ratali aj o tyzden viac. Mne brucho viditelne vykuka, aj ked lezim 🙂
Tie bolesti som citila dole nad slabinami, najprv len pocit, ako po dlhom behu, ked ta picha v boku, potom to uz bola dlhodoba bolest. Niektore zeny to boli - aj sesterka behala po doktoroch, ze slepe crevo 🙂 a to mala to iste. Doktorka ma poslala do nemocnice, ze som po IVF a laparotomii, vraj normalne by mi kazala lezat doma. Ale uz to je ovela lepsie.

vanesska
16. feb 2010

dahra... tak ja ked lezim nemam brucho uz preliacene dnu ale uz ho mam aspon tak zarovno 🙂
no ked to opisujes take cudne bolesti uplne dole to mam aj ja... ale len ked sa nejako rychlejsie postavim alebo ked idem na wecko ma to zaboli ale potom to vzdy prejde... takze to zatial neriesim... dufam ze to je ok...
a v nemocke si bola len na pozorovani? a co ti povedali ze to casom ustupi alebo to bude trvat cele tehu?
no tak vela vela odpocivaj... asi sa to ani inak vyyriesit neda... 😒

jani2
16. feb 2010

vanesska - chytám tehuvírusiky čo sa len dá...moc si prajem aby krv vo štvrtok bola pozitívna, ale bojím sa, že len budem moc sklamaná....však uvidím.
luko - ten 4.dc ti už aj povedia koľko folíkov začína vykukať, takže pekne sa uvoľni, žiadne stresy, papaj vitamínky, nech je vajíčok tak akurát na dve-tri detičky...🙂
dahra - ja som pri prvom tehu mala tiež každú chvíľu kadejaké ťahanie, či popichávanie v podbrušku...raz sú tam zrasty a tie trochu maternici robia pri raste problémy...ale to všetko sa zvládnuť dá, no nie!?
lucy - ako ti už dievčatá radili, treba pekne oddychovať a liečiť sa a hlavne si nerobiť stresy...moja známa mala v 1.trimestri dokonca angínu s vysokými horúčkami a bábo bolo OK....takže nejaká zvýšená teplota je úplne v pohode...ono je tých viróz v tomto období veľa, aj mi sme teraz celá rodina akási sopľavá..🙂

dahra
16. feb 2010

Vanesska,
hej take potahovanie a popichavanie je ok, ale mna to bolelo par hodin non-stop.
Maternica sa roztahuje, takze to je prirodzene - cele tehu by to malo byt a kedze brucho rastie pomaly, tak by to take strasne nemalo byt.
Hej, len ma pozorovali. Kazdu chvilu sa chodili pytat ci krvacam. Nakoniec mi to paradne liezlo na nervy - zneo to, akoby to ocakavali a dobreze sa nepytali stylom - "este nekrvacate? coze, fakt este nekrvacate?"

Ja osobne si myslim, ze to mal za nasledok minuly tyzdnen - som bola 4 dni non-stop na nohach. O pracu ani nejde, ale my sme behali po obchodoch, hladali nabytok, takze som si urcite pretazila brucho. V nemocke mi sice povedali, ze to s tym nesuvisi, ale ja si myslim, ze ano.

Manzel v piatok kupil auto, lebo videl, ze ho uz nutne potrebujeme 🙂

tulipanike
16. feb 2010

ahojte 🙂

dahra, no ano, sa mi to krati, som zvedava, kedy to na mna pride 🙂
urcite dam vediet

suce sem zavitam len sem-tam, ale uz davnejsie som tu nevidela filmushku, co je s nou?

prahaxx
16. feb 2010

no Danka, Vy mate vela noveho, len sa prosim Ta setri, ja stale nemam ani vychadzky, stale mi prizvukuje, ze "my operovane" sa nemozeme porovnavat so zenami, ktore maju "normalne" zenske organy ☹
dnes som zas bola na kontrole, chodim kazdy tyzden, ale utesuje ma, ze hadam uz o tie 3 tyzdne by mi malo byt uz OK
za posledny tyzden mi tiez brusko vykuklo, pichavosti mam aj ja, len ja zas stresujem, ze ci to nie je mocak, podla horsich vysledkov krvi.. tak sa sledujeme 🙂
Drzte sa baby TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

luko
16. feb 2010

jani...ja si naopak myslim, ze krv by mohla byt dvojciarkova 🙂)

jani2
16. feb 2010

tulipanike - filmushka práve čaká na mrchu po liečbe, skôr či neskôr sa tu teraz iste objaví 🙂
prahaxx - tá tvoja doktorka je teda riadna prísnačka..🙂

prahaxx
16. feb 2010

no jani, je to doktor, od 17-tich som mala problemy, a len minuly rok, ked som mala 29 konecne zistil, ze z coho, mam odrezane z oboch vajecnikov, pravy vobec nefunguje, tak nechce nechat nic na nahodu, lebo ze mal v poslednom case strasne vela potratov ☹ ked pozeram na brusko, stale nemozem uverit v ten velky zazrak v tak kratkom case a prirodzene 🙂

dahra
17. feb 2010

Caute,
dnes sa to tu nehybe...
Ja kvasim doma, bola som u gynosky odniest papiere z nemocky, no bol tam miesto nej daky gynekolog pred smrtou, ktory ju zastupoval. Som sa nanho bala aj rozpravat, triasli sa mu ruky a s papiermi ako cital, nevedel nic najst, som mu musela povedat, co ma robit 🙂 V stredu idem k nemu zas....

Prahaxx,
vravi sa, ze tehotenstvo nie je choroba, ale mam dojem, ze coskoro ju pod nejakym cislom zapisu ako diagnozu.
Ja som zavislak na robote, neviem, co by som robila, keby ma nutili byt doma. Sice zaviselo by to od typu roboty. Ak by som ucila na ZS, tak na kolenach prosim uz od prveho dna, aby ma len vypisali, ale pri tejto robote by som to robila presne opacne. Mozno sa buduci tyzdenv ambulancii na koze rozplacem, aby ma konecne pustili do roboty 😀 Dobre dost zartov na tuto temu...

Vanesska,
to "preliacene" brucho pri lezani som si az teraz vsimla. Som sa dobre zasmiala. Preliacene a vypukle... Matematici by sa mozno vyjadrovali o konkavnom a konvexnom bruchu. 😀

lucy778
17. feb 2010

Ahojte 🙂

ešte raz vám všetkým ďakujem za rady, čo ste mi dali. veľmi mi to pomohlo, som strašne rada, že vás mám 😉
je mi už trochu lepšie,zmiernilo sa hrdlo a hádam do konca týždňa už prestanem aj kýchať a sopliť 😝
nalievam sa čajom - v živote by som nepovedala,že sa dá denne vypiť toľko tekutín 😀
včera som už bola schopná sedieť za pc a písať tú nešťastnú bakalárku, no poviem vám potila som pri tom krv zo začiatku, čo mi to nešlo, ale potom som sa nejako nakopla. dnes tam ešte niečo dopíšem a kašlem na to, konzultantovi mám čo odovzdať a ak sa mu to nebude pozdávať, aspoň nebudem musieť prerábať celú prácu 😀
momentálne mám iné priority 😉
ráno som si zase spravila testík, aby som sa uistila, že sa mi to nesníva a čiarky už boli parádne, je to úžasný pohľad. z celého srdca to želám každej, ktorá tu je. tie testy si robím ako šibnutá stále, ale ja tomu stále akosi nenôžem uveriť, okrem toho nevoľnosti ma netrápia našťastie, takže ja ani neviem, že som tehu 😉

dahra - tak pekne oddychuj, niekedy to nezaškodí len tak nič nerobiť

jani - tak zajtra je konečne štvrtok, budem na teba myslieť a držať ti prsty!

dahra
17. feb 2010

Ahoj, Lucy,
nevolnosti zvyknu prist trosku neskor - tak od druheho mesiaca, daj tomu dva tyzdne 😝 ...Urcite ti vsak prajem, aby ta obisli. Ja som citila len tazobu k veceru, ale zatial som ani raz nezvracala a posledne tyzdne ani nic necitim.
Vidim, ze si si dala tehu do pasu. 6tt pekne - takze uz su terminy na oktober, uf...to leti.
Kedy ides najblizsie k lekarovi? Naplanovali ti uz aj poradnu?

zlatanka30
17. feb 2010

ahojte prajem vam pekny dnicek.my sme uz podpisali ziadost teraz uz len cakat.v pondelok bola druha decapeptylka este jedna a koniec.uz aby to bolo lebo ma ma uz roztrhne taka som nervozna.este nieco vsetci chodia v svetroch a a ja v tricku tak sa na mna pozeraju ci mi nahodou nesibe.ale ja nemam chut nikomu vysvetlovat preco.

dahra
17. feb 2010

Zlatanka,
do mesiaca to mate schvalene 🙂 Zbehne to ako voda, uvidis. Inak s tym teplom - pred liecbou som bola vzdy zimomrava, ale odvtedy mi je stale teplo. Non-stop by som vetrala, chodim v tricku, v praci tvaram okna dokoran a ludia sa trasu zimou. Neviem ci je to tym tehotenstvom, ale teplo mi je stale, len tie navaly po liecbe prestali.
Predpokladam, ze u teba su teraz v plnom prude. ☹

lucy778
17. feb 2010

Dahra - po dnešnom testíku mi to už nedalo a pas som si zmenila. k dokymu idem 24.2. na odbery a ultrazvuk a keď budem mať výsledky, tak sa pôjdem ukázať aj dokymu čo ma operoval.

Zlatanka - to čakanie je strašné však? ale našťastie to rýchlo ubieha. Aj ja som brala decapeptyl - mala som ich 5, takto pred rokom. a tiež som mala tie stavy, že všetci boli naobliekaní od hlavy po päty a ja som si vyzliekla bundu a pod ňou svetrík s krátkym rukávom 😝 . ale po liečbe to prestalo a už sa to vrátilo do normálu.

evina0
17. feb 2010

tulip tebe sa to kraty 😵 dalsi drobce bude coskoro na svete.

Lucy blahozelaaam krasne ciarocky 😵 😵

nastasia
17. feb 2010

Ahojte,
jeej lucy, vidis, ze sa ti to nesnivalo 😀 ja som dnes roymzslala ci si kupim test alebo nie, bola som v DMke, ale nakoniec som to zavrhla a povedala som si, ze az kez bude mrcha meskat. tak uvidime ci dojde zajtra. mam take divne pocity, niekolko dni ma picha v bodbrusku ako keby vo vajecnikoch a boli ma aj brucho, ale nie klasicky, ale tak, ze 10 min a prejde to. mozu to byt tehu priznaky?

vanesska
17. feb 2010

lucy... tak ja som si robila testik taky kontrolny tiez asi 3 tyzdne po Et aby som sa uistila ze sa mi to nesniva... 😀 lebo okrem bolenia brucha som nemala ziadne ine priznaky... tak pre istotu... a ciarky vyleteli hned ani som testik nestihla namocit... 😅

nastasia... no to co popisujes boli moje tehu priznaky na zaciatku... teda resp. priznaky uhniezdenia embryjka...
presne to pichanie v podbrusku mi zacalo asi 3 dni po ET trvalo asi 2 dni tak celkom intenzivne az som niekedy nadskocila ako ma to pichlo... a pisali to viacmenej vsetky baby co sme isli spolu na stimulku ze ich tiez takto pichalo... vraj sa to babo uhniezduje... a potom prisli take cudne ms bolesti... prisli a odisli... tak ako pises... 😉
tie bolesti som mala tak 2 tyzdne tiez celkom intenzivne...
a kolky DPO si? juj ani nevies ako by som ti priala aby to boli tehu priznaky!

nastasia
17. feb 2010

Ahoj vanneska, dakujem 🙂 juuj keby to tak bolo...uvidime.
co znamena DPO? 😅
vlastne ked si dobre spominam to pichanie sa zacalo uz cez vikend, som sa na to zobudila rano bolo to dost intenzivne. trvalo to asi styri dni dnes to uz necitim...a brucho ma boli mrchovsky, ale nie ako obycajne, ze cely den, ale rychlo to odide. ale mozno si to len nahovaram...hrozne toto cakanie ci pride mrcha

lucy778
17. feb 2010

nastasia - DPO - deň po ovulácii - aka sa nemýlim
bolo by to super, keby mrcha nedorazila, tie príznaky sú nádejné. ja som mala tiež také mrchovské nemrchovské bolesti, teraz už ani nie, len ma sem-tam niekde pichne. a okrem toho som mala citlivé prsia, to mám aj teraz najmä bradavky, ale dá sa to vydržať

vaneska - som rada, že nie som sama, čo si potrebujem tehu potvrdzovať stále ďalším testom 😉

vanesska
17. feb 2010

nastasia... veru DPO znamena den po ovulacii... 😉
a myslim si ze to pichanie si nemozes nahovorit... hlavne ak si nevedela ze by to mohol byt priznak uhniezdovania miminka... aspon ja som o ziadnom pichani v brusku nikdy predtym nepocula preto som vobec nechapala co to je... a hlavne ci to je dobry alebo zly priznak niecoho 😅 az potom mi to kocky objasnili... 🙂
tak neviem ak si uz taky 10 den po ovulke (DPO 😉 ) mozno by si si mohla spravit testik... uz by ti nieco mohol ukazat aspon slabe ciarocky... juj normalne som za teba nervozna... 😅 a strasne ti to prajem... je to neuveritelny pocit zbadat tam tu druhu ciarku... fakt sa to neda ani opisat... len sa budes tak hlupo usmievat jak take jojo... a nezmozes sa na slovo... 😀 😉

lucy... 😀 neboj urcite nie si sama... 😉