Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
26. feb 2010

ha ha...dik 😉 ja sa snazim presvedcit, ze to vyjde a ked nie,t ak budeme skusat po starom...stary dobry sex 😀
dnes som 8 den stilky, jeden vajecnik OK, druhy lenivsi, zatial to nie je na odber, mozno mi zvysia davku...pritom mi ju znizili ale neva 😉 ale denis v inej teme mi vravela, ze jej tiez rastli pomalsie ale zato boli kvalitne tak ze sa nemam stresovat, poobede volam teda aky bude dalsi postup a idem este k internistke dnes

nastasia
26. feb 2010

Ika, gratulujem k obom spravickam 🙂 🙂 🙂
my ideme akurat dnes na faru zajednat termin, tak dufam, ze bude volny...ja tiez nie som pokrstena, ale idem poziadat o vynimku 😉

luko
26. feb 2010

nasti...tak drzim palce, ja som v kostole svadbu nechcela ani muz, takze toto sme neriesili, ale viem, ze vynimky sa davaju, moj drahy je dokonca krstny otec a nema krst 😉

dahra
26. feb 2010

Luko,
nepovedali ti teda ani pocet folikov...ja som mala 3 a tiez ho Krajko nazval lenivym, takze v druhom budes mat viac, urcite je to dobre. Caka ta asi este nejakych 5-7 dni do OPU. Kedy ides zasa na kontrolu?
Nastasia,
vy uz vybavujete tiez veci ohladom svadby? Co skola, niekedy v maji mas statky?

luko
26. feb 2010

idem v pondelok 😉 tam sa uz popytam viac... 😉

dahra
26. feb 2010

Aha, buduci tyzden ma BA kraj prazdniny, takze mas dovolenku. Aspon ta pracovny stres nebude rusit a pekne zavrsis stimulku.

nastasia
26. feb 2010

Dahra, ano vybavujeme 😉 termin by mal byt 18.9. alebo 2.10. este nevieme presne. v aprili mam odovzdat diplomovku plus budem mat skusky z tohto semestra a statnice v maji/juni. ale kedze si prenasam jednu skusku z min. roka mozno nakoniec budem mat statnice az v auguste, podla toho ci da skorsi termin v aprili alebo nie...je toho dost...uz teraz mam pocit, ze nestiham...

nastasia
26. feb 2010

luko, aj ja ti drzim palce 🙂 ja som svadbu v kostole tiez nejako extra nechcela, ale priatel je veriaci a pre neho to ma urcity vyznam tak to bude teda v kostole 🙂 keby bolo na mne tak najradsej romanticky niekde vonku 😀

luko
26. feb 2010

neboj nasti, aj ja som pred statnicami mala pocit, ze nic nestiham a to bolo v case, ked sme vyhrali MS v hokeji takze den pred obhajobou sme boli v BB na amfiku kukat hokej aj tie zapasy pred tym sme kukali v krcmach, na druhy den po zisku zlata som mala obhajoby a mala som pocit, ze na kazdo otazku odpoviem iba Slovenskooooooo 😀

nastasia
26. feb 2010

Luko, 😀 😀 😀blbe je, ze mam tri dni skolu a na kazdy predmet sa treba pripravovat, odovzdat seminarky takze niekedy sa k diplomovke dostanem az cez vikend 😒 v poslednom case rozmyslam nad tym ci by som to zvladla keby som teraz otehotnela...som dost v strese...ale tak uvidime nechavam to na osud

luko
26. feb 2010

nasti, zvlandes, neboj...ale chapem tak, ten stres je strasny, to sa musi len prezit, co ine 🙂
volala som do GF a davky ostavaju rovnake, tak je to asi celkom OK 🙂

evina0
26. feb 2010

ika aj mi blahozelame 🙂

oknosmas
26. feb 2010

ahojte..uz dlho som nebola pozriet..v pondelok som bola za primarom bielikom, mam za sebou prvy mesiac hormonalnej liecby a na druhu injekciu som uz nesla..hoci ich malo byt este 5..to uz by bolo strasne asi...po kontorolnom sone mi primar povedal, ze je to ako v prechode..ziadna sliznica..ved to bolo podstatou tej liecby a preto sme sa ju rozhodli aj ukoncit velmi rychlo...uz nebudem asi velmi chodit k svojmu gynekologovi, ale len k primarovi..asi...ten mi dava viac nadeje do zivota 🙂 povedal, ze sa mame tri mesiace snazit normalne, ak nic nebude, tak nam pomoze...zacne so stimulaciou u mna..a v pripade zhorsenenho spg u mm (co trocha aj je, ale nie je to vraj take strasne), pomoze nam dostat tie mrsky male do mna riadne hlboko :D bez cakania v care ci nejakych specialnych vysetreni...za toto som mu naozaj vdacna, bo uz od zaciatku sa snazi urobit vsetko preto, aby sme babatko mali cim skor 🙂

zlatanka30
26. feb 2010

oknomas to mas pravdu s tou sliznicou.som strasne zvedava aka bude ta moja po skonceni liecby,ale urcite nic moc.ten prechod da zabrat celemu telu.si urcite na dobre ceste k vytuzenemu cielu nie ako ja stale len cakat a cakat je to hrozne

oknosmas
26. feb 2010

aj ty si na ceste k cielu zlatanka...neboj...skor ci neskor sme vsetky...no nie 😀

zlatanka30
26. feb 2010

ja viem,ze som ale este ma caka posledna injekcia cakame na schvalenie ziadosti ale potom nemusim cakat na mrchu ideme hned na ivf 😀

lucy778
26. feb 2010

ahojte

ika - včera som už nebola schopná písať, takže som ti nestihla zablahoželať k svadbe a dnes ti blahoželám k babenku! super! ale tiež som rozmýšľala, že keď máte termín svadby v apríli či za tým niečo nebude 😀 Veľmi sa z toho teším, aj pre to, že tu budem mať niekoho kto je v asi takom štádiu ako ja 😉 . my to zatiaľ tiež tajíme, aj keď mojim rodičom a najbližším priateľom sme to už povedali, lenže našich najbližších priateľov máme dosť 😀 , ale pred nimi som to nemohla utajiť, baby ma stále kontrolujú 😀 Po pravde ešte mám strach to hovoriť, aby sa niečo nestalo nebodaj...

luko
26. feb 2010

oknomas...presne aj moj doky mi daval tri mesiace prirodzene sa snazit, ale nakoniec sme stopli liecbu a idem na IVF...clovek sa skratka musi nejako rozhodnut....a ja uz neriesim ci umelo alebo prirodzene, len nech 😵

janemari
autor
26. feb 2010

Ahojte kocky 🙂 Tak ako pozeram tak tento rok je to tu sama svadba same tehu a co chvila bude sama mamina.Ako vidim nasa tema zije naplno.Ja som vcera nestihala pisat hned po nocnej som sla s rodicmi teda viac menej s mamou na tu operaciu/zakrok a robila otcovi spolocnost kym ju urobia.No natiahlo sa to a nearatali sme s tym a spat som isla az vecer o 17.00 a vecer som sla zase do nocnej a dnes rano hned po nocnej sme sli s muzom povybavovat nejake veci.Ale uz o 10.00 som bola v posteli.Tento rok sa nejako prudko rozbehol a nestiham sledovat.Verim ze mi to do marca rychlo ubehne a ja pridem s pozitivnymi spravami z centra.

ika dvojita gratulacia,pomali sme zo starej partie zostali netehule len tri nastasia,ja a filmuska 😔

oknosmas
26. feb 2010

janemari..marec je uz v pondelok!!! a tp uz uleti ako voda... 🙂

ika33
26. feb 2010

Veľmi pekne ďakujeme za gratulácie 😎 Tak potichúčky sa už veľmi teším ale ako napísala Lucy, tiež sa ešte troška bojím, lebo je to ešte v začiatkoch (podľa netu 6 týždeň 1 deň).

Lucy ty si už troška ďalej 😉 ale dobieham ťa 😀 . už ti zvykne byť zle?

Nastasia - Ak ti môžem poradiť vyber si termín 18.09. tento deň je živel zem a to znamená že budete mať stabilné manželstvo, kotré bude pevné. 02.10. je živel voda a tá všetko odplaví, takže radšej 18.09. 😉

Janemari - marec je už fakt tu za dverami, takže zachvíľku začneš a ja ti veľmi veľmi držím palčeky, aby ti to vyšlo. Ako dopadla mamina?

Ja som teraz dosť rozbehaná aj kôli svadbe a ešte môj budúci manžel mal včera narodky (35r.), tak sme už dnes začali s oslavami - jeho rodina, zajtra jeho kamaráti no a o týždeň už mám po narodkách aj ja, takže v sobotu oslavujeme s mojou rodinou, takže rozbehaní ako sa patrí 😎 Dnes som už dosť unavená, takže idem do hajan. Majte sa krásne.

janemari
autor
26. feb 2010

ika no neviem este co ma caka,pojdem tam urobia uzovi spg.prezrie si moju kartu a uvidime.Ci budu robit vysetrenia a ci sa to bude oddialovat alebo hned bude chciet skusit iui alebo ivf neviem.A mama dopadla celkom dobre polyp vybrali a ze ma zhrubnutu stenu maternice co mam aj ja.Inak to by bola ina haluz keby jej teraz zistili ze ma endometriozu.Budeme cakat na vysledky mali by byt o dva tyzdne ked pojdem centra.

miminap
26. feb 2010

ahoj jane. este tu bludis?

miminap
26. feb 2010

asi uz tu nie si.. som ta nestihla.. no nic. prisla som vas babule pozdravit. davno som nebola. ika, citam ze mas same dobre spravy. velmi drzim palce a blahozelam k tomu prekvapeniu. teraz sa setri hlavne.

janemari
autor
26. feb 2010

ano este,ale uz nie dlho.Ako sa mas?

janemari
autor
26. feb 2010

No a teraz uz tu nie si ty

miminap
26. feb 2010

tu som.no mam sa tak.. vyckavajuce. ved to poznas. po druhom neuspesnom ivf sa clovek dava dokopy.. tak hadam prebolelo.

janemari
autor
26. feb 2010

neboj vsetko bude ok,cloveka preboli vsetko ale nezabudne.Ale verim ze budes mat tento rok babo a to ti vsetko vynahradi.Pravdu povediac viem len od vas ako to v centrach chodi,ale ked si to vyskusam na vlastnej kozi bude to ine.Takze cakat a cakat.

lucy778
27. feb 2010

Dobré ránko 🙂

Ika - ja som podľa netu 7.tt + 2 dni, môj doki sa neobťažoval povedať mi v ktorom tt vlastne som 😖 Zle mi nebýva vôbec - zatiaľ. ale hneď na začiatku, keď som zistila, že som tehu som vysadila kávu a dostavila sa migréna a vracala som, brr. takže ráno si tú kávu dám a vysadila som len tú poobedňajšiu 😝 Bývam dosť unavená, ale to nie je také strašné 😉 No a prepla som na šetriaci režim.

janemari - stále to čakanie 😅 , držím prsty mamine, aby mala dobré výsledky a to, že držím palce tebe to už hádam ani netreba opakovať 😉

ogeletka
27. feb 2010

Ahojte.
Tak a som po stimulácií a v pondelok idem na OPU.Vraj bude málo bajíčok len tak 2-3 že ak budú 4 budeme radi. 😨 O kvalite sa dr.zatiaľ vobec nezmienil,ale keďže mám málo zdravého tkaniva som rada,že aspoň nejaké sú a dúfam,že budú dostatočne silné,aby sa uchytili.

Inak to čakanie stále na niečo je najhoršie.