Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zlatanka30
25. máj 2010

no ja sa tak mozem snazit 😠

dahra
25. máj 2010

Ahojte,
Nastasia,
tiez drzim palce na statkach. Nech su uspesne. Nakoniec ides uz teraz. Mam taky dojem, ze si najprv rozmyslala ze to posunies az na august ci nie?
Zlatanka,
co nove? Ako ste vlastne teraz na tom?

zlatanka30
25. máj 2010

ahoj dahra.no ani sa nepytaj.este som nedostala mrchu po liecbe uz je tomu 10 tyzdnov.ale 18.6 ideme do heliosu uz po lieky na stimulku.tak sme sa rozhodli,ze uz nebudeme na nic cakat .mam kratky protokol lieky gonal a este nejake neviem ale ake.dufam,ze aj pri kratkom protokole je sanca ostat tehu.ja tomu jednoducho verimmmmmmmmmmmmmm 🙂

dahra
26. máj 2010

Ahojte,
Zlatanka - tiez som mala kratky protokol, takze som dokaz, ze aj vtedy sa da otehotniet. Ja som dostala menzes na 76.den po poslednej injekcii. Neboj, uz coskoro mrcha dojde a mozete zacat stimulku.

janemari
autor
26. máj 2010

nastasia este nemam stimulku,zacinam pripravou 31.5.a potom od mrchy stimulku 🙂

katie233
26. máj 2010

Jani, prišla som ťa aj sem podporiť TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

prahaxx
26. máj 2010

babky, jane TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
zle znasa tieto vykyvy pocasia, fuj... nech je bud zima alebo horko, nie 3x do dna vsetko ☹((

miminap
26. máj 2010

ahojte babule. prisla som vas pozdravit po dlhej dobe.
moja endoska graduje v poslednej dobe neskutocne, chodim ako matoha, co ma to tak vysiluje. och joj..

henika40
26. máj 2010

zlatanka, dlhy protokol zvysuje sance?.. tak preco my mame kratky 😖

dahra
26. máj 2010

Ahojte,
Miminap,
☹, to sa az zle cita. Mari sa mi to alebo som niekde naozaj zazrela, ze sa chystate na 3.IVF? Ak je tak, strasne drzim palce. Nech uz konecne je uspesne, strasne ti to prajem!
Henika,
aj ty ides na IVF? Neboj, na kratky protokol je vzdy dovod. Mozno pozitivne je aj to, ze nerozducha endosku az tak ako sa moze stat pri dlhom.

Vsetkym snazilkam:
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

martinaaaaa
26. máj 2010

ahoj dahra niesom z tejto temy ale mozes mi vysvetlit ako to ten tvoj doktor myslel ze menopur a puregon su tie iste plyny ja teda nechapem preco v GF miesaju stimulku dvoma plynmi puregon a menopur spolu nechapem aky to ma vyznam prosim ak vies daj mi vediet vopred dakujem 🙂

henika40
26. máj 2010

dakujeme! 🙂 virusiky chytame jedna radost a o 106 🙂 kiez by zabrali.. aj ja by som ich roznasala.. 😀
ano, ma to byt nase 1. IVF (bolo by fajn, keby aj posledne..), ziadost schvalena, este predpis liekov a ak vsetko dobre pojde, v juni by sme zacali s programom...
citavam vas a este zopar diskusii, dozviem sa tu kopu novych veci 🙂

lucy778
26. máj 2010

ahojte

jane - tfuj, tfuj, tfuj bodaj by to všetko krásne vyšlo! 😉

babenky, tiež vás trochu zavírim 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵
😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTT

majkal
26. máj 2010

joooj baby, ake ste zlate .... tak aj ja si nieco odchytim, ak mozem 😀

majkal
26. máj 2010

pokial ma moj graf neklame, tak cochvila pride extremne rychla mrska po liecbe .... sama od seba 😉

oknosmas
27. máj 2010

ahojte baby,
ako sa vam dari? mne takto http://www.fertilityfriend.com/home/2b3490 konecne mozme znova zacat so snazenim, tak sa dufam uz daco stane.. 🙂 pre istotu si uchytim este daky ten tehu virusik.. nech to poistime 🙂

majkal
27. máj 2010

@oknosmas ahojky .... tak drzim vsetky prsty nech to tento mesiac vyjde .... ked uz to tu mame takto zavirene 😀

ika33
27. máj 2010

Ahojte kočky snažilky, vidím, že už vás tu je zase viac. Dúfam, že čoskoro budete všetky v druhej témičke a to úspešné tehulky s endo. Tak, aby som Vám niečo dopomohla posielam tehu vírusíky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
autor
27. máj 2010

ahojte babenky ste zlate.Mam pocit ze tento mesiac je ako zakliaty,aj v teme ivf je viac neuspesnych po ivf ako tych co im to vyslo.Ja to budem absolvovat buduci mesiac tak budem hadam viac stastia.
🙂

nastasia
27. máj 2010

Ahojte baby,
dakujem za drzanie palcov 🙂 budem to potrebovat
Dahra, statnice mam 2.6., 8.6. a 10.6. a nemcinu si nechavam na august 😒 to by som uz vazne nezvladla. tu skusku co som prenasala som nastastie spravila, ale kvoli tomu som sa uz akosi nestihla ucit na nemcinu. ale nevadi, snad to v auguste urobim 🙂
lucy, aj ja ti drzim palce, nech vsetko uspesne zvladnes 🙂 ako sa ti uci ked si tehulka? obdivujem ta, lebo mne sa strasne ze uci v tomto pocasi a to ani tehotna nie som. stale sa mi chce spat.
jane, musis mysliet pozitivne, ja verim, ze sa ti to podari na 1. krat. zasluzis si to!!!

oknosmas
27. máj 2010

@majkal dakujem majka, samozrejme aj vam nech to vyjde...uz skoro... najlepsie na dovolenke 😀 😀 😀 😀

janemari
autor
27. máj 2010

nastasia aj ja tomu verim,inu moznost si ani nepripustam.Ale predsa treba ratat aj s neuspechom 😔

lucy778
27. máj 2010

ahojte

nastasia - ďakujem ti, no keď mám pravdu povedať učí sa mi strááááááášne ťažko. nechce sa mi, stále by som len spala....aj mám pocit, že mi to už tak nejde do hlavy ako kedysi a neviem sa sústrediť. ale inak pohoda 😀 , snažím sa nestresovať, aby som to neprenášala na drobca. tak nech to to ide ako po masle 😉

a trošku vás ešte zavírim, lebo človek nikdy nevie, kedy sa nalepí 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵

henika40
27. máj 2010

tehuliek je tu dost 🙂 aspon vieme, ze sa moze zadarit uplne kazdej..
virusov vsak nikdy nie je dost! ...chytame, kolko vladzeme a dakujeme!

miminap
27. máj 2010

ahojte babule endacky. robim taky prieskum. na autralskych a americkych strankach o endometrioze som sa v jednom prispevku docitala, ze babe povedal lekar, ze ma endo, lebo jej mama brala nejaky liek na udrzanie tehotenstva, ked ju cakala, preto pred tym ako cakala ju, mala nejaky spontanny potrat prip. ine komplikacie v tehotenstve. moja mama tiez predo mnou mala MA a preto pri mne brala nejake lieky na udrzanie. prosim vas, poslite mi do IP, ci nahodou aj Vase maminy nieco nebrali, ak si spominaju a ja z toho urobim nejaku statistiku. ak to nepomoze nam, ale hadam niekomu dalsiemu. vdaka moc.
drzim palceky vsetkym.

janemari
autor
28. máj 2010

miminap odpovedala som ti v druhej teme.Inak ty chodis k dr.Tomasovi?A mala si dlhy protokol?

mariynka
29. máj 2010

ahojte kocky, endometriozicky 😅 😒 😉 chcem sa poradit 😒 v novembri mi nasli 2,5cm cystu na lavom vajenciku.. mavam cysty, ale vacsinou zmiznu same.. 😉 no vsak teraz tato nezmizla.. Dr. na sone mi hovoril, ze podla neho je to endometrioza a musim ist na laparoskopiu.. ☹ ☹ ale moj gynekolog mi povedal, ze podla neho je to folikularna cysta, ktora sa vstrebe.. 😒 😉
ked som bola vo februari na kontrolu-cysta mala uz len 2cm, cize o pol centimetra sa zmensila 😵 moj gynekolog povedal, ze endometriozna cysta takto nereaguje, ze by sa mohla zmensit.. cize podla neho som tam mala folikularnu, ktora praskla a teraz narastlka nova.. v stredu 26.5. som mala dostat menstruaciu.. ale nic.. moc sa necudujem,lebo u mna je to uz od puberty normalne.. 🙄 ale picha ma v lavom vajecniku.. chcem ist na sono cez tyzden, nech mi povedia, ci tam este je..
len sa chcem poradit, zmensila sa vam endometriozna cysta sama od seba???
alebo poznate nejake ucinne lieky, bylinky, ktore ju zmensia alebo uplne odstrania???
v septembri sa vydavam a od zimy by sme sa chceli zacat snazit o babo 😵 😵 ale nic nechceme tlacit, len to nechat plynut.. 😉
len teraz neviem, co ma caka.. laparky sa bojim.. mam strach z narkozy.. v okoli s nou nemaju dobre skusenosti.. 😖 🙄 preto by som nechcela ist pod noz 😢

poradite, ci to teda mohla byt endometriozna,ked sa zmensila?
a nejake bylinky, lieky na zmensenie cyst???

mariynka
29. máj 2010

na inom fore som nasla zmes caju, ktorym sa da zmensit - az uplne odstranit ednometriozna cysta:
po 20g z nasledovnych bylín: žihľava, alchemilka, hluchavka biela, nechtík, rozdrvené šípky, list ostružiny černicovej, list slezu lesného, kvet pagaštana konského, po 15g medovky a listu orecha vlašského, po 10g koreňa valeriány, vňate železníka lekárskeho a kôprového semena. Z toho urobiť zmes. 2 čajové lyžičky sa zalejú 1 litrom vriacej vody, 15 minút lúhovať, precediť, dať do termosky a piť počas dňa do 19:00 (aby ste v noci nemuseli cikať). Po 3 týždňoch pitia čaju 1 týždeň prestávka (nepiť). Tento cyklus urobiť spolu 5-krát (5x4 týždne). Po skončení tejto kúry by malo byť po chorobe...

mariynka
29. máj 2010

kocky, docitala som sa aj to, zevraj cysty zmensuje a nici pupalkovy olej, jod a enzymy.. ja skusim.. 😉 🙂 🙂

dahra
29. máj 2010

Ahoj, Mariyanka,
endo sa neda na 100% potvrdit zo sona. Len operacne po histologii. Pravdou je, ze endo-cysty nemiznu tak lahko (ak vobec miznu). Sanca asi vzdy je, ale vacsina bab, co sem chodi a mali cysty, boli im odstranovane operacne. Vacsinou sa caka, kym sa zvacsia, ak ma len 2cm, tak to este nie je na operaciu. Ak ti raz diagnostikuju endo, tak je to diagnoza trvala, lebo endo sa vo vacsine pripadov budi znova niekomu po kratkom, niekomu po dlhom case.
Inak ten caj - to som este nepocula. Pisala to nejaka baba, co ma endometriozu a odskusane??? Alchemike velmi neverim, lebo ta endo neprospieva. Vsetko, co nabudzuje hormonalny cyklus a zvysuje estrogen je pre endo ako benzin na ohen.
Drzim palce, aby sa vam podarilo otehoteniet co najlahsie.