Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
3. júl 2009

luko tak ti gratulujem ze si tak dobre dopadla.Aj ked raz uz endo mas mozes mat loziska malinke ako spendlikova hlavicka a tie nevidno.ale kedze budes mat liecbu tak ju urcite potlacis a tehu ju mozno uplne vylieci.A co sa tyka mna tento rok ma zvrta velmi dobre.Pol roka som riesila pracu a teraz pol roka budem riesit moje tehu. 😝

luko
3. júl 2009

bavili ste sa o dovolenkach, my ideme koncom jula na Rhodos do mestecka Lindos, moc sa tesim, lebo v Grecku some ste nebola a minuly rok nam more nevyslo

luko
3. júl 2009

ano, ja viem, on mi to hovoril, ale vraj to nemam v dut. brusnej ale pre istotu nasadzuje tu liecbu a vraj minimalne rok by to malo vydrzat, tak verim, ze kym sa vrati, tak to stihneme

nastasia
3. júl 2009

luko, to je skvela sprava, si ma potesila 🙂 a snad sa vam zadari na prvy sup a nebudes musiet podstupit liecbu.
ja mam do opracie uz len styri dni 🙂 (klop, klop aby to vyslo)

luko
3. júl 2009

jej...no tak na prvy sup neviem, vzhladom k tomu, ze manzel si ten Profertil na pohyblivost ani nevybral este, ale aspon to skusime 🙂 najradsej by som aj hned, som v polke cyklu,a le to by som asi musela riadne zatat zuby

janemari
autor
3. júl 2009

😉 no je to individualne,niekomu sa to uz nevrati a niekto to dostane spat po dvoch mesiacich.Tazko povedat.Ale ver v to lepsie,ze je to prec a ty budes coskoro tehu.

luko
3. júl 2009

jasne, ved viera je polovica uspechu 😉
jaj, moja ty musis byt ako na ihlach....bolo by super, keby sme odstartovali leto niekoho tehu 🙂

janemari
autor
3. júl 2009

No na ihlach?Ani nie,som unavena,ale pomaly ma to prejde neboj.Za par dni budem v pohode. 😉

luko
3. júl 2009

moja kolegyna inak nemala ziadne tehu priznaky, len ju strasne bolili prsia, si myslela, ze ma rakovinu 😀 vobec jej tehu nenapadlo, lebo mala ist na umele oplodnenie a ked si spravila test po 3 mesiacoch!!! skoro odpala 😀 😀

janemari
autor
3. júl 2009

supeeeeeeer tak to je pekne.Cakas rakovinu a mas dieta beu umeleho oplodnenia.Tomu sa hovori stastie.

luko
3. júl 2009

ju tak strasne boleli prsia... 🙂 a tehu necakala, takze sa bala jak pes...o to vacsia radost 🙂

janemari
autor
3. júl 2009

No mna bolia tiez ale vsetko mam v poriadku ved som bola na kontrole.

luko
3. júl 2009

hej, ved tym sa to ani neprejavuje, moja mama prekonala rak. prsnika a nebolelo ju nic.

janemari
autor
3. júl 2009

Hovori sa rakovina neboli.Len na konci ked uz nieje pomoci. ☹

luko
3. júl 2009

no nastastie tam sme nedospeli.... 😉

janemari
autor
3. júl 2009

No nedospeli,ale na druhej strane sa hovori,ze endo je horsia ako rakovina.

luko
3. júl 2009

ano, a preco?

janemari
autor
3. júl 2009

Lebo rakovinu vedia ako tak liecit a vedia z coho vznika.Ale endo je jedna velka neznama.Nevedia preco ani z coho vznika a ani ju liecit,len potlacit.

luko
3. júl 2009

to chce cas, medicina ide rychlo dopredu 🙂

janemari
autor
3. júl 2009

Aj ja verim v to,ze uz coskoro najdu liek na endosku,alebo aspon zistia preco vznika.

luko
3. júl 2009

ozaj janemari a kolky den cyklu vlasne si? (myslim od poslednej MS)

janemari
autor
3. júl 2009

luko tazko povedat kedze som po polrocnej liecbe a posledna mrcha bola 19.12.2008 😀

luko
3. júl 2009

ahaaa 😀 😀 😀

janemari
autor
3. júl 2009

Ved aj ja som sa pytala doky kedy mi pride mrcha.A ona ze asi v auguste,Potom urobila sono a bolo po termine mrchy 😀

luko
3. júl 2009

pekne, zoberiem si z teba priklad 😀

janemari
autor
3. júl 2009

ako myslis 😕

luko
3. júl 2009

myslim s tym tehu 😉 teda, verime, ze sa potvrdi 🙂

janemari
autor
3. júl 2009

Verime 😉 A ak aj nie tak ideme dalej.Ved uz taky kus cesty mam za sebou,nezostanem stat pred cielom 😎

luko
3. júl 2009

spravny pristup 🙂

janemari
autor
3. júl 2009

A nie?Hodim sa pod vlak?Nie musim zit dalej,riesit kopu inych problemov a uzivat si zivot.Nemam 50 a kym budem mat ovu mam sancu byt tehu.