Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zlatanka30
17. jún 2010

natalia nepotrebujes odporucanie ani kartu vobec nic.staci zavolat do helika a oni ta objednaju.manzel platil len za spg nejakych 15eur.my ideme zajtra pre lieky tak este neviem kolko to bude stat

janemari
autor
17. jún 2010

A kam do Heliosu chodis?Do BA alebo v MT?

zlatanka30
17. jún 2010

janemari ja budem mat dve naraz. 😉

natalia80
17. jún 2010

@25crystal v novembri som bola na preventivke a vtedy mi doktor hovoril ze by bolo dobre ist na operaciu.ale odmietla som.a teraz som bola asi pred 2tyzdnami zase na kontrole a uz o operacii nic nehovoril len mi dal letak o centre na umele oplodnenie.uplne bez zaujmu....

natalia80
17. jún 2010

@zlatanka30 Tak to som zvedava ako zajtra dopadnes 🙂 Potom napis 🙂

janemari
autor
17. jún 2010

@zlatanka to by bolo najlepsie

@natalia no pokial si odmietla operaciu on uz nema co pre teba urobit.Uz to len zverit do ruk centru.A koniec koncov aj oni ta mozu poslat najprv na operciu kym nieco podniknu.

25crystal
17. jún 2010

@janemari Čo je to HAK???Vieš ešte nie som celkom zbehla v týchto vyrazoch.... 😕

janemari
autor
17. jún 2010

25crystal to je hormonalna antikoncepcia

natalia80
17. jún 2010

@janemari Vies mna odradilo to ze po prvej operacii a aj hormonalnej liecbe injekciami som to mala do 2-3mesiacov znovu.

janemari
autor
17. jún 2010

@natalia ja som na tom rovnako teraz uz viem ze to bolo zbytocne.Teda aspon ta liecba.Radsej by som bola keby po laparke bolo hned centrum. A teraz uz viem zeby som do toho znova nesla a uz ani do ivf 😖

natalia80
17. jún 2010

@janemari preco by si nesla uz ani do ivf???

25crystal
17. jún 2010

@natalia80
tak ťe teraz sa pokusate o babatko? No ja som mala synčeka ktorž pred 9rokmi odysiel mal pol roka krvacanie do mozgu od vtedy sme dietatko nemali ale velmi po nom tužime.

zlatanka30
17. jún 2010

ano to by bolo najlepsie mat dve naraz.natalia tak sa skus objednat do helika.mna naposledy operoval hudec v januari potom tri mesiace injekcie medzi tym sme si podali ziadost na ivf schvalili za 14 dni .a uz konecne ideme pre liecky medzi tym sme sa este stahovali,prisla som o robotu a tak ...........

natalia80
17. jún 2010

@25crystal boooze to ma strasne mrziii ☹ Viem si predstavit ako velmi musis tuzit po dietatku

janemari
autor
17. jún 2010

@natalia teraz mam stimulku a nejako zle to znasam,mam bolesti.Ale zajtra idem do centra tak som zvedava co mi povedia.

@25crystal tak to mi je luto ☹ muselo to byt strasne.

25crystal
17. jún 2010

@25crystal sa ospravedlnujem za ten pravopis ale dako nestiham pisat lebo segra mi pise na skype okrem ineho 🙂

natalia80
17. jún 2010

@zlatanka30 Tak to mas "vesele". Nevedela som ze hudec aj operuje.ja som bola v BB u primara bielika

natalia80
17. jún 2010

@janemari Dufam ze sa dozvies same pozitivne informacie 🙂

janemari
autor
17. jún 2010

no neviem ake budu,ale uz nechcem tieto bolesti ☹

miminap
17. jún 2010

janemari, nepotesim ta, mala som rovnake bolesti. vajecnik, krize a cela noha a to POZOR !!! aj na lavo, kde uz nemam vajecnik. toto ta neprejde, tak to reagujes na liecbu, mala som to tiez tak. prejde ta to az .. ojojjooj. az po 9 mesiacoch 🙂 lebo mne bolesti presli az po mrche, ked sa embryjko neujalo. ☹

25crystal
17. jún 2010

Ano bolo to velmi velmi tažke ale dalo sa to zvaldnut no fakt je že od v tedy mam strach z tehotenstva a pritom je to taký nadherný pocit nič krajšie som nikdy nezažila ked to male krasne stvorenie vam rastie v brušku 🙂

..... ozaj a je tu niekto z Martina????

janemari
autor
17. jún 2010

@miminap tak to si ma teda nepotesila naozaj ☹ a brala si nieco od bolesti?

janemari
autor
17. jún 2010

Dobre babenky idem ja do postee,rano zavcasu vstavam a ked budem spat hadam nebudem citit tu bolest.

miminap
17. jún 2010

jane, snazila som sa vyrzat, ale v noci som si davala panadol rapid sumivy ten som mala na stoliku nocnom vzdy. 🙂ja som to skor riesila termoforom alebo elektrickym vankusóm. teplo mi pomohlo zaspat vzdy. a potom po OPU vzdy som mala bolesti, vtedy si mozes dat kludne aj ibalgin. po vklade som nic nebrala uz.

natalia80
17. jún 2010

@janemari Dobru nocku a drzim malicky 🙂

jani2
17. jún 2010

@25crystal - ohľadne tej liečby injekciami ťa chcem aj ja utešiť...mne liečba doslova vyhovovala, nemala som žiadne bolesti, jedine sem-tam návaly tepla, ale to mi vyhovovalo, lebo som dosť zimomrivá a liečbu som brala v zime 😉 No ale potom sa endoška aj bolesti vrátili, hneď druhá mrcha bola bolestivá ako pred liečbou...takže u mňa to nezabralo! 😒 A ohľadom toho bábätka to je mi veľmi ľúto, ja bohužiaľ tiež viem, čo je prísť o dieťatko 😔 .

@janemari - to je mi veľmi ľúto, že máš také bolesti 😒 ...ale teraz to už musíš vydržať a veriť, že to dobre dopadne!

..a u mňa nič nové, ako som písala v nedeľu idem na UTZ pred KETom. Len u mňa je zas divné, že nemám vôbec žiadne bolesti a to beriem estrogény....necítim vôbec nič, ako keby to podbruško a vaječníky už neexistovali 😨 Je to síce super, ale nie je v tom nejaká zrada!?

janemari
autor
18. jún 2010

Tak babenky uz som doma.Vsetko je v poriadku tak ako ma byt a tie bolesti su pravdepodobne dielom endosky.Mozem si davat tabletky od bolesti co ma nesmierne potesilo.Dala so msi teraz ibalgac ale kupila som si aj panadol nejaky dost silny tak uvidim.A teraz ako som dopadla.Podla mna je to slaba uroda,ale asi lepsie ako nic.Lavy vajecnik 4/alebo 5 to som zabudla 😅 / a pravy 2.Takze 6 alebo 7 bojovnikov.Podla tohot asi ozaj ohss nehrozi.Vsetky su 6mm takze jedna velkost.Pobede este volam vysledky s krvi a v pondelok dalsia kontrola.Odber mam naplanovany na 28.6.

majkal
18. jún 2010

@janemari super spravy .... vzdy lepsie 6-7, ako nic 😉 tesim sa s Tebou a toho 28.6. budem na teba mysliet (na plazi 😀 ) som zvedava, ked sa vratim z dovolenky, ake tu budu infosky od teba .... velmi ti drzim palce 😵

janemari
autor
18. jún 2010

@majkal no to su zatial foliky ale ci bude vo vsetkych vajicko a ci budu aj schopne tak sa este uvidi 😅 Ale jedina vec co vlastne potesi je ze vajecniky reaguju.

janemari
autor
18. jún 2010

Tak volala som do centra a ☹ zevraj mi klesol nejaky LH tak ked pridem v pondelok na kontrolu dostanem este jedny injekcie 😖 Takze tri injekcie denne,uz budem rozpichana cela 😅