Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

luko
3. júl 2009

jane: 😀 mna tiez doky potesil aspon tym, ze moje vajecniky sa javili, ze ovulacia prebehla 😀 skoda toho zrastene vajickovodu jedneho a manzelovych pohyblivych spermii, ale nas to predsa neodradi!!! 😀

janemari
autor
3. júl 2009

Samozrejme ze nie.Hlavu hore a bojujeme s endo.A teraz sup do postele 😉

luko
4. júl 2009

krasny vikend vsetkym 🙂
ja soms tale PN, tak moc toho nepodniknem, ale uz v utorok si idem dat ukoncit, lebo sa znudim, a z PNky rovno cerpam dovcu 🙂

evina0
4. júl 2009

janemari nikde nie je napisane ze vysoka bazalna teplota je tehotenstvo,vies kolko zien poznam a co mi aj pisali ze mali bazalnu teplotu malu a boli tehotne?? jedno meranie nic neznamena kedze nevies ake poovulacne a predovulacne teploty mavas..u mna by takato mala teplota neznamenala tehu lebo ja mavam bezne tak 36.5 a po ovulaciu 37 az 37.2tazke nezufaj uvidime co bude a hlavne sa nezatazuj ze je to myom..neni a budes tehotna uvidis!!nestracaj nadej a drzim palceky.

dahra ja som sa zamestnala druhou pracou doma popri normealnej.potom aj ten domcek .normalne pracujem do 18.00 k tomu este varit,prat zehlit atd..takze prace pre dve a nudit sa nemam absolutne kedy..uz mi sibkalo riesit stale endom a anie neviem a uz dnes mi pichli 5 injekciu a celkom sa dalo vydrzat sestricka to uz pichala len jej vraj zakazdym ostane s prepacenim na vracanie ked to picha 😅 😅 .ked vidi tu ihlu jak pre kona a nie pre zenu do bruska. ale bolo to ok.nie ako v minulosti 😠 😠

luko snazte sa liecbu predbehnut tehotenstvom.vela zien ju predbehlo a hlavne hned po laparke.mi sme skusali aj som mala kratko po laparke ovulaciu no nezadarilo sa nam a to sme skusali asi 6 dni po operacii aj ked to nebolo nic moc chceli sme sa vyhnut polrocnej liecbe.neboj sa vsetko uleti ako voda ja som sa trapila ked mi pichli prvu injekciua vidis dnes som mala 5 uz len jednu aaa 😵 uvidime cim nas zivot prekvapi ci sklame.presne ako ty pises aj moj lekar je pedant (ten co ma operoval) chce ma viliecit na 100% takze prikazal liecbu aj ked ma odhovarali ludia no ja mu verim a nechcela by som v buducnosti seba vinit ze som ho neposluchla susila som a uvidime co bude.presne aj nam kazal v polovici mojej liecby manzelovi spravit spg ako som v minulych prispevkoch uz pisala.
zienky prajem nam pekny vikend ja koncim v praci a letim domkov koonecne pa pondelok

luko
4. júl 2009

evina: presne, ja mojmu lekarovi doveruje, jeho pristum ma na 100%presvedcil,
no pokusime sa sa do augusta posnazit aspon ten jeden cyklus, mozno motyka vystreli 😀

luko
4. júl 2009

len problem je, ze ja nie som po laparke, ale po normalnej operacii, cize rana este nie je uplne bezbolestiva

nastasia
4. júl 2009

baby, tie co ste mali laparoskopiu ako dlho vam trvalo kym ste sa dostali do "normalu"? mylim, ze kolko asi budem lezat. pamatam si, ze po slepaku som bola dost znicena asi dva tyzdne, po troch som sla do skoly, ale toto by mal byt mensi zasah, ci nie?

luko
4. júl 2009

vedla mna lezala kocka po laparke a ta teda prve dna dni tak polehavala, aj ked na druhy den uz chodila sama v pohode, ja som po operacii musim povedat sa vracala do vzpriamenej chodze tyzden,
ale co som videla aj ostatne zeny po laparke, tak uz na druhy den boli vacsinou v pohode.
nastastia urcite aspon dva tyzdne doma, ono sa to nezda, ale kamoska mi pisala, ze sa po 2 tyzdnoch vybrala na nakup do auaprku a na WC odpadla, lebo zacala krvacat, takze dva tyzdne by som si iste zobrala volno alebo PN.
JA som an PN treti tyzden po klasickej op., a este tyzden budem a potom hned dovca, resp. uz v stredu si chcem zacat cerpat dovolenku.

nastasia
4. júl 2009

ahoj luko,

hm, tak uvidime ako na tom budem, ale chcem si potom poriadne oddychnut, nechcem sa namahat, aby sa daco neskomplikovalo. vlastne mam teraz uz prazdniny v skole, takze sa nemusim nikam ponahlat 🙂 v auguste by som chcela ist k moru nech sa mi to tam pekne dolieci. dnes si idem nasadit wobenzym, aby sa mi to rychlejsie hojilo. inak, dnes som vravela priatelovi, ze po laparke nebudem isto aspon mesiac moct cvicit a on, ze kdeze, ze po dvoch tyzdnoch v pohode. chlapi 😎 vidno, ze este nebol na ziadnej operacii

luko
4. júl 2009

jasne, keby siel on, tak by si ho este mesiac obskakovala...a urcite by bol minimalne na zomretie, ako kazdy chlap, ked je chory 😀 😀 😀

mne doky poradil na urychlenie hojenia homeopatika, tak som brala tie, aj ked som si nie ista, ci homeopatika cu vobec lieky 😀 ale videla som niekde reklamu ze wobenzym sa hodi tiez na urychlenie hojenia
my ideme na dovolenku koncom mesiaca a tiez mi povedal, ze je dobre nacasovana na doliecenie a do Grecka to ani nie je daleko 😉

nastasia
4. júl 2009

luko, presne si to vystihla, uz len ked ho skrabe v hrdle tak je strasne chory 😀

mam aj homeopatika uz nachystane, mam si dat den pred operaciou a tesne po, ked sa preberiem tak dufam, ze zaberu.

to more nam isto pomoze 🙂 ja sice nejdem na dovolenku, ale na kurz do chorvatska, ale je to v zadare, tak dufam, ze poobedia budeme mat volne na vyvalovanie na plazi 🙂 priatel si kupil auto takze nemoze ist na dovolenku 😒

luko
4. júl 2009

ja som brala arnicu a ten druhy liek uz neviem, ale zacinal sa na s 😀

jaaaj, ale vsak hlavne, ze budem v Chorvatsku, urcite aj more sa pritrafi 😉 my sme minuly rok tak neboli, lebo bola svadba, takze uz nevydalo,
auto je dolezite, hlavne v Ba

luko
4. júl 2009

ja som brala arnicu a ten druhy liek uz neviem, ale zacinal sa na s 😀

jaaaj, ale vsak hlavne, ze budes v Chorvatsku, urcite aj more sa pritrafi 😉 my sme minuly rok tak neboli, lebo bola svadba, takze uz nevydalo,
auto je dolezite, hlavne v Ba

janemari
autor
4. júl 2009

Juuj ale ste popisali.Je tu este niekto? 😉 Idem vas docitat.

janemari
autor
4. júl 2009

nastasia po laparke si fit da sa povedat hned.Mna doobeda operovali a pobede ked som sa prebrala,mi bolo treba na wc a do misy mi to neslo tak ma sestricka pomaly posadila,zobrala mi "kondlicku"z vyvodu a isla som sama.Trosku ma pridrziaval ale na vecku som uz sama stala aj sedela.Vecer som uz sla s babou z izby.A na druhy den som uz bola na veceri sama a cez den som chodila.Takze neboj.Aj ked nebudes prve dni podavat atleticke vykony ale hybat sa budes aj chodit. 😉

janemari
autor
4. júl 2009

Inak od streda vam chcem povedat.Pytala som sa dokiny ci nema na endo vplyv pouzivanie tamponov.Povedala,ze pokial nemame endo psvy tak nie,dokonca sa odporuca pouzivat tampony lebo je tam menej infekcii ako na vlozkach.

luko
4. júl 2009

to je super, lebo ja vacsinou pouzivam tampony, vlozky neznasam, ale obcas to prestriedam

janemari
autor
4. júl 2009

No ja ich pouzivam malo,ale ked som mavala tak strasne silne krvacanie musela som si davat aj aj.Ako sa inak dari?

nastasia
4. júl 2009

ja zasa neznasam tampony, som si ix nikdy nevedela dobre zaviest. a pri mojich zapaloch nie su ani vhodne. jedna moja kamoska nosi len tampony, dokonca ani gatky normalne nemA len tanga 😕

janemari
autor
4. júl 2009

nastasia waw.Tak kamoska je cislo. 😕

luko
4. júl 2009

ja ked pouzivam tampony ani neviem, ze mam mrchu 😉 kedze brucho ma nebolieva, ze 😀
dnes ma trocha ale pobolieva, ale doky ma upozornil, ze ma to este obcas bude, ale nic strasneho 😉

katie233
4. júl 2009

ahojte dievcata, ... pozeram, ze ani vam sa nechce spat

luko
4. júl 2009

ahoj, no ja som stale doma na PN, takze moc co na robote nemam ... 😀

katie233
4. júl 2009

nastasia mna prvykrat operovali okolo obeda, do vecera som len tak polihovala, potom na vecer som sa pokusala vstat za asistencie sestricky a v noci som uz chodila sama. prvych 5 az 7 dni bolo pre mna utrpenim, lebo som sa nemohla este nejako extra hybat, ale potom to uz bolo v pohode. po dvoch tyzdnoch som uz ani nevedela, ze som bola na nejakej operacii, aj ked marodovala som ceky mesiac. ale to preto ze som si chcela oddychnut od roboty a od ludi 😒

luko
5. júl 2009

ja este stale nemozem uplne lezat na brucho, lebo je to troska bolestive, ale inak OK 🙂

janemari
autor
5. júl 2009

Ahojte kocky kde ste dneska,nejako to flakate 😉

luko
5. júl 2009

ja som upratovala a instalovala nejake programy do PC 😉

janemari
autor
5. júl 2009

Ahoj luko,no ja som od rana do nedavna robila z ribezlami.Robila som lekvar.mnaaaam

luko
5. júl 2009

jeeej, ribezlovy mam najradsej a este ribezlovy posypkovy kolac, dufam, ze babka spravi ked dojdem🙂

janemari
autor
5. júl 2009

No aj ja ho mam rada,lebo je idealny na kolace taky sladkokysly.A ked mas sladku plnku je to bajecne svieze.