Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
26. sep 2010

@martinkatinka tak ty si na tom dobre ked sa aj najes ja v doobednych hodinach nic nedostanem do seba.Dnes som obedovala pred 15.00 a zatial sa obed drzi vo mne.Inak mozes ist do temy uspesne tehulky s endo budeme tam potom tri:mirip,ty a ja 🙂 A potom sa pridaju ostane...

griska11
27. sep 2010

Ahojte, rada by som Vas poprosila o radu. Dnes som bola vybrat stehy po LPK a vysledky z histologie budem mat v piatok, doktor mi povedal ze na zaklade toho ci to bude Endo alebo nie tak nasadi liecbu. Mohli by ste mi prisim povedat co asi by som mohla ocakavat, myslim tabletky, injekcie alebo nieco ine? A co myslite mohla by som sa s nim dohodnut aby do vianoc s liecbou pockal aby sme sa pokusili o babo? Co myslite?

pici
27. sep 2010

@griska11

moj osobny nazor, ak nasadi liecbu, znamena to, ze loziska su dost velke a je nutne ich vysusit.. a nema zmysel to skusat prirodzene, lebo pokial to neslo doteraz a nevedeli ste pricinu, bol by zazrak ak by to islo s potvrdenou endo..
to , aky druh liecby ti nasadi, zalezi od lozisk, poctu, hlbky rozsahu atd.. s najvacsou pravdepodobnostou dostanes injekcie v rozsahu 2-6, takisto podla stupna endo

griska11
27. sep 2010

Uha tak to si ma veru nepotesila, predpokladam ze je to aj pocet mesiacov a potom sa zas caka na M(tak som to vycitala) a asi nie je ani iste ci sa to nevrati. A asi potom hned niekde do centra, alebo neviem ci sa pokusat bez pomoci. No som na nervy, hlavne musim muzika presvedcit na spermiogram. Nevies treba nato vymenny listok od jeho doktora alebo to moze dat moj Gynekolog popripade bez toho.... Dakujem a ty mas ties Endosku? Aky je tvoj pribeh? Uz sa dlho trapis? My sme sa snazili 9 mesiacov a kedze som mala nejake bolesti v podbrusku isla som na prehliadku a uz to malo rychly spad.... Vysetrenia, LPK...

pici
27. sep 2010

@griska11
moj muz nemal ziadny vymenny listok, isiel k sukromnikovi, tam som si zavolala objednala ho a nic tam nebral ziadny vymenny.. on tam isiel hned po roku ako sa nam nedarilo, aby sme ho vylucili :D potom som isla k dokymu, ten ma poslal na vsetky mozne vysetrenia, najprv hormonalny, potom folikulometria, potom priechodnost, nakoniec laparka, kde mi zistili endo.a zrasty na pravom vajecniku, ktore mi odstranil pocas laparky. nasadil 5mesacnu liecbu dipherellinom, poslednu injekciu som mala na konci jula, MS stale nema a do kontrolnej laparky 3/11 asi ani mat nebudem. v ramci laparky dostanem ako bonus driling vajecnikov, co je ich prepichovanie, kvoli stimulacii a podla vysledku laparky / ak ostali loziska, tak ich vypali, ak budu n ejake nove zrasty tak odstrani/ sa uvidi, ci mame nadej skusat prirodzene, alebo pojdeme do centra... cize je to druhy rok co bojujeme... ale rok sme skusali len tak :D a od noveho roku riesime... tak podla vysledkov sa uvidi, ked tak v novom roku pojdeme do centra :D

cudujem sa. ze ked ta poslal na lps neziadal manzelov spermiogram.. mne hned hovoril, ze ho tam posle. ale ja som bola v predstihu a mala som uz vysledky

griska11
27. sep 2010

Uha tak to mas uz toho za ten rok ale poriadne za sebou, no asi to tak rychlo nebude ako som si myslela. Co uz... Tak ci tak asi aj muza objednam aspon budeme vediet co a ako, ked tak zacne papat nejake vitaminy aby sa to polepsilo a mozno to bude ok. Dakujem za radu, ty sa len drz na ten druhej laparke a ked tak ja dam vediet co a ako, treba dufat ze vsetko nakoniec dobre dopadne....

pici
27. sep 2010

@griska11

ale urcite to dobre dopadne. ten rok co sme to skusali a nic bol ovela horsi ako tento, ked viem, ze mi nieco je a riesi sa to... manzela posli co najskor na ten spg

griska11
27. sep 2010

Ano urcite to tak urobim, a to mas pravdu, ze clovek to berie uz inak pretoze sa netrapi, ze preco to nejde, ked si mysli ze je v poriadku a je zdravi. Tak som hned prestala s depkou pri kazdej zacatej M. 🙂)) pekny den este ti zelam ...

pici
27. sep 2010

@griska11
aj tebe a daj vediet co nove :D

griska11
27. sep 2010

@pici jasne v piatok napisem co a ako:@

pici
27. sep 2010

@griska11

ok tak budem zvedava :D snad bude vsetko v poriadku

nastasia
27. sep 2010

@griska11 pravdepodobne ti da injekcie-hormonalnu liecbu, zvycajne sest mesiacov, potom si v umelom prechode.
my sme sa zacali pokusat dva mesiace po lsk a nepodarilo sa nam a to som mala v tom case 23 rokov....no je tu zase vela pripadov, kt. sa podarilo prirodzene. vraj je liecba uz zastarana a niektore baby tu mali po liecbe dalsi nalez, ale zase niektore praveze hned po liecbe otehotneli...uvidis co ti povie lekar.
Jane, ako sa mas este ti byva tak zle?

janemari
autor
27. sep 2010

@nastasia este byva dnes je to ok ale vcera som skoro umrela vracala som ani nepocitam kolkokrat a jedla som prvy krat az pobede ale aj to tak pomalicky.

yukki
27. sep 2010

Ženy ktorá brala Lucrin? A teda nezlyhalo jej srdce ani pečeň ani nespáchala samovraždu príp.sa náhle prechodné bezvedomie nepredĺžilo na veky? http://www.abbott.sk/App_Publisher/UserFiles/Ar...
Ja som teda pred rokom brala Diphereline, a už z toho mi bolo na ..................... 🙄 , ale teda tieto vedľajšie účinky čo opisuje leták k Lucrinu pôsobia na mňa tak že mi v tejto chvíli naraz zlyháva srdce aj pečeň a mám chuť spáchať samovraždu (keby vedľa nespali deti, že....)

janemari
autor
27. sep 2010

@yukki brala ho filmushka bola uplne v pohode akoby ani liecbu nemala a je tehula par tyzdnov pre porodom. A ak ti mozem radit necitaj tie letaky 😉

yukki
27. sep 2010

vďaka Jane...a ešte kto?

janemari
autor
27. sep 2010

Myslim ze este niekto ale nepamatam si a tabulku mam este u mm,takze ti to nemozem pozriet,A neboj sa zvladnes to.

mirip
27. sep 2010

@griska11 injekcie každý mesiac 1 po celých 6mesiacov,niektorý dávajú do zadku ale vraj účinnejšie je to do brucha pod kožu ja som mala zoladex pol roka a do brucha pod kožu mi ich pichal sám Dr

pici
27. sep 2010

@yukki
ja som brala 5 mesiacov dipherelline... to je asi to iste ako lucrin... ziadne zlyhavanie nicoho sa nekonalo, okrem typickych priznakov menopauzy, ako caste zmeny nalad, navaly, nespavost atd som nic nemala. na zmiernenie tychto priznakov som dostala livial.. velmi pomohol....

pici
27. sep 2010

@yukki
este suchost v posve, nechut na sex.. ale ziadna samovrazda... netreba vsetko citat a podla toho sa riadit. najlepsie je dat si trosku sportu a vybit nervy a nedostatok hormonov, ktore su stopnute, nakolko vajecniky ich podavanim lucrinu neprodukuju

yukki
28. sep 2010

pici Diphereline som brala aj ja, tiež som nespáchala samovraždu...ten Livial...počkám, ako sa to vyvinie tentokrát a ak veľmi zle, tak si to budem pýtať.

pici
28. sep 2010

@yukki
mne ho predpisal hned ako ma videl po tyzdni :D ze som trosku psycho :D

yukki
28. sep 2010

no ja som bola trošku dosť psycho po tom, ale sama so sebou by som to v pohode vydržala, aj s dospelým partnerom, ktorému sa to dá vysvetliť...len deti ľutujem, bo toto si nezaslúžia, potrebujú vyrovnanú mamu a nie hysterickú zúrivú depresívnu trosku-a im sa to vysvetliť nedá.

pici
28. sep 2010

@yukki
daj si predpisat ten livial, je to substitucia hormonov, ktore ti vajecniky prestali produkovat. narovna trochu hormony v tele a budes kludnejsia

yukki
28. sep 2010

To som chcela už minule a mi môj gynekológ povedal, že načo Vám potom picháme injekcie, toto zníži liečebný účinok....ale to som bola u svojho a teraz mi pichajú v nemocnici kde ma operovali tak skúsim poprípade pýtať zas......

majkal
28. sep 2010

@yukki ja som brala Lucrin, lenze ja som asi ina alebo co, lebo pocas liecby som mala iba navaly, aj to len obcas a dokonca na mna Lucrin posobil "blahodarne" - vycistila sa mi plet, bola som totalne pokojna a vyrovnana (o com moj muz povedal, ci nemozem Lucrin brat uz navzdy 😀 ) .... ale toto co sa deje teraz po liecbe .... neviem neviem .... myslim ze vobec nezabral na to, na co mal - vsetky problemy su naspat. O tyzden dalsia LSK - som veeeeeeeeelmi zvedava 😒

pici
28. sep 2010

@yukki

tak to som nejako nepochopila. ved vajecniky stopli kvoli tomu aby zastavili cyklus. s hladinou hormonou to nic nema, snad by mi to nedal, ak by to znizovalo ucinok liecby...

yukki
28. sep 2010

Majka veď ono práve to....že hormóny v takýchto dávkach asi na každú pôsobia veľmi rozdielne......to nie sú kvapky od kašľa....Ale vďaka, potešila si ma...
A Ty teda zas myslíš že máš ložisko? Mne sa to počas 5periód vrátilo..po operácii a tej slávnej liečbe...ja už si pripadám ako nejaký druh sliepky, každú chvíľu mi v bruchu narastie nejaké vajce...

majkal
28. sep 2010

@yukki myslim, ze loziska su tam znova - ale nepredbieham, mozno budem po laparke prijemne prekvapena. Ale podla subjektivnych pocitov, skor asi nie. 4 cykly boli normalne (akurat ze ma nenormalne boleli prsia, co sa predtym nestavalo) a posledny cyklus som myslela ze mi "zhori" brucho. Presne taketo palenie v panve a vystrelovanie bolesti az do stehien som pocitovala pred prvou LSK, nez mi zistili endo. Ja som mala endo na pobrusnici a boli to "len" loziska s ktorymi pri prvej lsk nic neurobili, teda nijako neodstranovali - spoliehali sa ze lucrin zaberie a vysusi. Tak uvidime, ako vysusil 😒

yukki
28. sep 2010

Pici a ja viem? Mne tak povedal, a že Injekciami Vám zastavujeme prir.tvorbu hormónov a v tabletkách by sme Vám ich dali do tela zas....tak čo ja viem, ja som to vzala ako fakt, keď doktor povie....ja som pomerne poslušný pacient, to len tu dudrem....