Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

bobsent
25. okt 2012

@martinka354 mám mrchu prvý deň 😢
zatiaľ sa držím, som na tekutej strave, a začínajú ma bolieť črevá...som si myslela že aspom raz sa tomu vyhnem...zajtra (druhý deň) asi bude masaker.
prišla mama, ale zajtra musí odísť a ja neviem ako malého budem dvíhať.ráno som ešte rýchlo ožehlila pod panadolom, a teraz počítam hodiny-prežiť prvých 48 hodín je najhorších. drž mi palce. a tá hladovka, to je fakt otras počas krámov. zvláštne, že som po rokoch ešte nezabudla ako to bolo keď som bola zdravá 😕pár hodín bolesti, jeden ibalgin a hotovo.
snáď to teba teraz tak nebolí...
a visane som si ešte nenasadila-asi až p mužovej operácii.

martinka354
26. okt 2012

@bobsent Ahoj moja,je mi ľúto že máš také bolesti,snad to časom prejde ☹ ,ja bolesti nemám,dnes som bola konečne u dr,endo mám stupen 3,nasadila mi duphaston a clostilbegyt,uvidíme či nám to pomôže k otehotneniu,ak nie v decembri ma objedná na laparku na január 😢 ,už mi normálne bolo v aute do plaču ked sme odtial išli,partner chodí so mnou,a ty sa drž držím ti moc palce,nech ti to čím skor prejde a mužovi nech všetko dobre dopadne,prajem celej rodinke veľa zdravíčka 😉

supolienka
28. okt 2012

baby, existuju nejake bylinky, myslim caje, ktore su vhodne na tuto diagnozu?

luciaq
28. okt 2012

ja som pila tento caj a myslim,ze mi pomohol. mala som jeden vajecnik tak obrasteny,ze mi povedali,ze je uz nefunkcny, lebo sa bali,ze mi ho nedokazu vycistit. po tom caji a to som nebrala ine ani ziadne lieky sa im na lapare podarilo vycistit vajecnik aj mi ho prefukli.

cajova zmes na endometriozu
20g listov zihlavy dvojdomej
20g vnate alechemilky zltozelenej
20g vnate hluchavky bielej
20g kvetov nechtika lekarskeho
20g plodov ruze sipovej
20g listov ostruziny cernicovej
20g listov slezu lesneho
20g kvetu pagastanu konskeho
15g listov medovky lekarskej
15g listov orecha vlasskeho
10g listov valeriany lekarskej
10g vnate zeleznika lekarskeho

2cajove lyzicky zmesi zaliat 1 litrom vriacej vody, nechat luhovat 15 minut. pit po duskoch do 19-tej hodiny. po troch tyzdnoch spravit tyzdnovu prestavku a kuru takto opakovat 4x.
potom preventivne 3x denne pit po salke caju tyzden pred predpokladanym terminom menstruacie a tyzden po nej.
dufam,ze ti to pomoze, mne pomohol
vela stastia
tak skuste baby podla mna mi pomohol

bobsent
29. okt 2012

@martinka354 ďakujem pekne, asi si mi silno držala palce, lebo po rokoch!!! som mala znesiteľné bolesti, dokonca som sa na druhý deň večer mohla najesť 😕 bože nech je to aspom takto!!!dnes piaty deň normál jem aj fungujem 😉 a za celý čas som si dala len 3 panadoly! ale zato kilo espumisanu-to je moja záchrana.
držím palce aj tebe k bábu, aj keď moja skúsenosť je že prvý aj druhý krát sa podarilo keď sme sa nesnažili 😉
@luciaq aj ja som ho roky rokúce pila. môžem odporučiť.

martinka354
29. okt 2012

@bobsent Ahoj moja,som moc rada že je ti lepšie,to vieš že ti držím moc palce 😉 ,už aby ti bolo len dobre,a užívala si všetky radosti 🙂 ,aj ja ti dakujem,ja len dúfam že sa to podarí,som z toho už nešťastná,ja som začala brať ten duphaston,ale neviem či je to z toho,býva mi dajak zle od brucha,nie moc,ale ma normálne natahuje,nevieš,brala si ho niekedy?minulý týžden som mala ovulku,aj sme snažilkovali,no ale moc nedúfam,držkaj sa moja a píš mi správy a len a len dobré 😉 ,jarushka sa nám niekam stratila,dúfam že je v poriadku,držme aj jej palce,pekný večer babenky 🙂

supolienka
29. okt 2012

@ luciaq :dakujem, vyzera dost komplikovane ten caj 🙂. To si si v lekarni kupila kazdu tuto bylinku, ci sa to da nechat namiesat alebo ako?

leeila
30. okt 2012

Ahojte, vcera som bola u gyn a mala som si vybrat hormonalnu liecbu: Tabletky, alebo injekcie. Nevedela som co vybrat, no vybrala som injekcie. Injekcie su Zoladex. Viete mi povedat nejaky rozdiel medzi tabletkami a injekciami???dakujem

martinkatinka
30. okt 2012

@leeila uf, ja som ich mala dva krát....povedal ti, že aké sú tie injekcie? A aké majú vedľajšie účinky?? A tabletky ti dal aké na výber?
Ja som mala azaliu, ale to mi ani po 9 mesiacoch nezaberalo.
Zoladex sú také veľké injekcie, ja som ich volala konské a to ti pichajú do brucha, musíš potom asi 15 minút ležať, aby ti neprišlo zle... je to nepríjemné ☹

leeila
30. okt 2012

@martinkatinka Nie nepovedal, vies ja som uz bola uplne osprostena, cakala som tam 5hodin a ked som sa dostala dnu, tak som bola cela stastna...a potom akoby mi vypol mozog a zabudla som sa spytat skoro na vsetko na co som chcela a teraz som plna otazok a zufala. Na tabletky mi povedal iba to, ze su aj antikoncepciou...ale ja asi tomu stale nechapem. Teraz ked mi bubu davat injekcie, tak budem akoby v prechode, ano?Tak nemozem otehotniet. Tak je to svojim sposobom tiez antikoncepia, ci?..A tabletky?Ja fakt neviem..Injekcie su Zoladex...nie vedlajsie ucinky mi nespominal. Ja som si viac menej sama odpovedala: Viem, ze kazda zena je individualna a kazda to znasa inak...a a on, povedal ano a bolo....

leeila
30. okt 2012

@martinkatinka Prosim Ta, napis mi o tom nieco viac ak vies...vcera som bola uz naozaj unavena aj z cestovania aj z cakania a potom takto dopadlo...myslis, ze mam skusit este vymenit injekcie Zoladex za tabletky ak sa to da?

martinkatinka
30. okt 2012

@leeila ja som mala tie injekcie, bolo to, akoby som bola v prechode, na mna to veľmi zle vplývalo, mala som návaly tepla, bolo mi zle...ale na druhej strane, zabralo to, ložišká sa mi pekne vysušili.. podstúpila som to potom ešte raz, lebo sme chceli dieťa, tak pol roka zase toto a potom 7 mesiacov ad skončenia liečby som otehotnela prirodzene.
tabletky sú ako antikoncepcia, ale mne nezaberali, mrchu som mala stále aj po 9 mesiacoch, takže pre mňa nevhodné, hoci bez vedľajších účinkov

bobsent
30. okt 2012

@martinka354 ďakujem 😉
dufaston som brala ešte na začiatku endo pred klimaktériom, že vyskúšajú čo to spraví. no nejako som ho neznášala, lebo tiež mi bývalo nevoľno a po cca 3 týždňoch som začala krvácať mimo cyklu a dosť tak mi ho vysadili a išla som na klimaktérium. vraj pomáha iba v ranných štádiách endo. teraz mi lekár ospevujem visane, že je to jediný ako tak účinný liek, že v zahraničí sa už od klim. upúšťa. mám ho doma, ale keďže je na gestagénovom základe podobne ako dufaston tak som si ho netrúfla dať.

cikyta
2. nov 2012

Ahojte..........mali ste tu niekto niečo podobne ? ....
Dr.mi tvrdil z UTZ že mám endometrialne cysty. Potvrdila to aj krv a nasledná laparoskopia,po ktorej mi dr.čo operovala 100% tvrdila , že išlo o endometriozu a dala jej II.stupeň.
Dnešné vysledky hystologie ukázali, že URČITE nejde o endometriozu. Že cysty,zrasty aj stará krv tam bola, tvárilo sa to tak, no endometrium sa tam nenašlo a išlo o veci, ktore sa mi porobili z častých zápalov a slabej imunity... 😅

gombicka
2. nov 2012

babenko, prosim vas potrebujem radu! presne pred 4 tyzdnami som mala laparoskopiu. Po nej menstruacia prisla skoro presne, iba s 1 dnovym oneskorenim - presne 2 tyzdne po laparkel. Teraz by som mala byt v case ovulacie a zacala som krvacat! sice len slabunko, no neviem, co to znamena. neviete niekto poradit? ???

ja si to neviem nijako vysvetlit!

Dkaujem za kazdu radu.

gombicka
2. nov 2012

este dodam, ze neberiem ziadne lieky.

gombicka
2. nov 2012

@cikyta a pri tej laparke ti tu endo ostranili, alebo nie?

cikyta
2. nov 2012

@gombicka No operujúca dr.mi povedala, že áno. Že odstránili všetko, čo sa dalo, no kedže ide o endo cysty, tak sa mi budú celý život bohužial vracať...............že mám z nich požužvané vaječníky,ktore mi ale zachovali.
No hystologia ukázala , že to endometrioza nieje....

leya
2. nov 2012

@gombicka ahoj! ja som to mala tiez, take spinenie v case ovulacie. ale ja som to mavala obcas aj pred laparkou.

leeila
3. nov 2012

@gombicka Ahoj, ja som bola vcera na prvej injekcii, po laparke som skoro 3 tyzdne. Mne nic o krvacani mimo mens. nespominali. Iba to, ze budem este mozno prve dva mesiace po injekcii trochu krvacat,ale nie cez ovulaciu. Neviem,ake tu maju baby skusenosti, ale radsej informuj o tom lekara, mozno to nic vazne nie je. Neponatahovala si sa nejak?

leeila
3. nov 2012

Mate niekto spisane co by sme mali jest a comu by sme sa mali vyhybat, pripadne nekonzumovat? Varim a pripravujem striedme jedla, len rozmyslam ci aj to netreba nejak este preriedit...vysadit cukor, znamena obycajny, alebo aj fruktozu?

chorucka
3. nov 2012

@leeila Ahoj no ja sa hlavne snazim nejest to co obsahuje estrogen lebo ten podporuje rast sliznice cize aj endo a nemal by sa pit ani alchemil. caj Inak ja mam zv prolaktin a lekar povedal ze je to dobre lebo to lieci endometriozu ale zadalsie je to zle lebo ja sa snazim otehotniet a prolaktin tomu zas brani Inak prolaktin sa zv.castim drazdenim bradaviek stresom a cystami na vajecnikoch povedal dr

leeila
3. nov 2012

@chorucka Coze???ja ho pijem na litre!Pred vcerom som mala take bolesti, myslela som, ze "skapem"sorry za vyraz...prva menstruaica po laparke, ale aspon zinmnica nebola, ani vracacky a hnacky...no za to slaba ako mucha... Co vsetko obsahuje progesteron???Idem pohladat...Drzim palceky aby sa Ti to podarilo 😉 , ja sa budem snazit za pol roka..teda po dalsej laparke..

martinka354
6. nov 2012

@bobsent Ahoj moja,ako sa máš?je ti lepšie,nemáš už veľké bolesti ? 😒 ja dnes čakám mrchu,už ma všetko pobolieva,prvú dávku duphastonu som v nedelu dobrala,potom začnem s clostilom,dúfam že nám to pomože,už prestávam dúfať,držkaj sa 😉

bobsent
8. nov 2012

@martinka354 som v strede cyklu takže sa mám fajn 😉 počas ovulácie sa cítim dobre, hormóny mám v pohode, horšie keď sa blíži mrcha.
už si niekedy duphaston brala? znášaš ho dobre? ako som už písala, zle mi po ňom nebolo ale som krvácala mimo cyklu.
držím palce nech ťa nič nebolí...
neviem koľko máš rokov, akosi mi to uniklo, ale tipujem že menej než ja, takže máš aj čas na snaženie.
neboj, každej s endo čo poznám sa bábo podarilo-len to trošku trvalo 😔

martinka354
8. nov 2012

@bobsent Ahoj moja,to som veľmi rada že je ti lepšie 😉 ,mne tiež ked sa blíži mrcha,to cítim a dosť,duphaston beriem prvý krát,celkom v pohode,len ma sem tam naťahovalo od žalúdka,ale inak ok,zas mi mrcha mešká,mala som dostať v utorok a nič,všetko ma bolí a nie a nie sa spustiť,tak ja som z toho už jelen,inak mám 33 rokov,čas uchodí,už nie je na čo čakať,len ked sa stále nedarí ☹ ,ked dorazí mrcha na piati den začínam s clostilom,tak uvidím čo ten narobí,dúfam že ho budem znášať dobre,drž sa a aj tvoja rodinka,ozaj manžel má už za sebou operáciu?dúfam že všetko dobre dopadlo 😉 ,držím palce 😉

leeila
9. nov 2012

@martinkatinka ahoj, nevim ci som nieco prepocula ked mi davali injekciu. Minuly tyzden som dostala menstruaciu v s stredu, v piatok injekciu, a vcera mi navrelo brusko do takych zas rozmerov,krvacam, dnes silno....je normalne?ak ano, staci ked napises ano,dakujem a pekny den zelam

martinkatinka
9. nov 2012

@leeila Ak to bola prvá injekcia, tak sa to može stat... každá sme iná, každej to účinkuje trošku ináč... ale ak by ti bolo moc zle, tak zájdi za doktorom alebo mu aspoň zavolaj...

bobsent
9. nov 2012

@martinka354 ja som otehotnela v 33ke..takže máš ten najsprávnejší vek 😉
nech ti mrcha rýchlo a bezbolestne prejde. ozaj ten clostil sa načo používa? na klimaktérium? ja som to nebrala, tak neviem.

leya
9. nov 2012

@leeila ahoj! snad ti to trochu pomoze:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/leya/clanok/...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/leya/clanok/...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/leya/clanok/...
okrem toho, ak ti nevadi anglictina, tak kniha Endometriosis diet od Carolyn Levett (poradila mi ju gombicka, za co jej dakujem 😉 )