Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

martinkatinka
20. dec 2012

@yukki ja som si vždy myslela, že ty si taká silná osobnosť... takže sa tvojmu postoju k tomu ani nečudujem.. amla by som si brať príklad... mňa trápia depresie, aj si to priznávam, ale akosi tomu neviem zabrániť... a to som iba v situácii, keby to s bolesťami prestávam zvládať.... neviem si predstaviť, keby mi bolo niečo horšie, som jednoducho slaboch... aj synovu operáciu som ťažko zvládala

erulka77
20. dec 2012

caute no neviem c iuž to tu niekto pozná ale našla som niečo čo by bolo hádam pre nás prospešné
PESTREC MARIANSKÝ môže byť prospešný pri prevencii a liečbe endometriózy, pretože pomáha pečeni spracovávať estrogény, ktorých vysoká hladina zhoršuje bolesti a iné príznaky tohto ochorenia. Pestrec sa najčastejšie užíva sa formou čaju z čerstvo rozdrvených semien. V závažnejších prípadoch a pri potrebe detoxikovať pečeň je vhodné nasadiť intenzívnejšiu kúru, pri ktorej je potrebné požuť 3pl rozdrvených pestrecových semien cca. každý tretí deň, ideálne večer pred spaním.
tak ja ho určite skúsim a som rada že sa môžem s vami podeliť da sa zohnať pozerala som aj na nete 🙂 😉 😉 🙂 😉

yukki
20. dec 2012

@erulka77 no ja ho užívam, na pečeň, buď ako čaj, alebo špeciálne dovezený z Kanady som mala v tabletách, alebo sa dá objednať v prípravku na pečeň Gan bao v Greenworld. Ale teda čaj mi vyhovoval

lubiduch
20. dec 2012

Ahojte, ja som mala endometriozu, čo bola jedna z príčin prečo sa nedalo otehotnieť. O jeden vajecnik som prisla este predtým no a potom na druhom sa zjavila veľká endometricka cysta. Šikovný pán doktor na onkológii mi druhy vajecnik zachránil a ja mám dnes už skoro polročného syna 🙂 bez dalsej liečby, s jedným polochromym vajecnikom 🙂
A endometrioza sa už nastastie neozyva po operácii! Klop klop

javorinka2
20. dec 2012

@lubiduch ahoj, ja mam endosšku - 2male čiastočky na pravom vaječníku, snažlkujeme už rok, teraz mi dal pichať decapeptyl depot, tak čakám na mrchu a začínam liečbu na pol roka... 😒 nemaš s tým skusenosť??? Snad sa aj nam podarí mať babänko, veľa radost ti prjem zo synčeka 🙂

mirip
20. dec 2012

@erulka77 otehotnieť môžeš aj počas liečby, so mnou bola v nemocnici baba kotrá počas polročnej liečbe otehotnela a má dokonca dvojičky..takže aj počas liečby môžeš otehotnieť a tiež ako mne Dr povedal každý organizmus je iný a každá reagujeme aj na liečbu inak, je známe že každá žena počas pol roka čo preliečuje endometriozu je v tzv umelej menopauze a nemala by mať menzes,ja sommala a dokonca na chlp presný presne 28dní a menzes ako ušitý, presný ako hodinky čo som nikdy predtým nemala.......takže ja som reagovala presne opačne na liečbu

erulka77
21. dec 2012

@yukki a moja pomaha?

erulka77
21. dec 2012

@mirip takze ty si mla pocas liecby menzes ? to ja nemam mam klimakterium kteore sa prejavuje dokonca dost takze aj na to mam tabletky

yukki
21. dec 2012

@erulka77 ta čo ja viem...vyššie som písala, že som úplne zmenila štýl aj stravovanie a toto je len jedna zo súčastí....

erulka77
21. dec 2012

@yukki no ved hej citala som o tom uplne si vyradila sladke a čo si jedla asi zeleninu a ovocie hej? 🙂

yukki
21. dec 2012

@erulka77 nie, všetko som jedla, mlieko, mäso, polievky, zemiaky chlieb...len sladké nie, a snažila som sa delenú stravu.

lubiduch
21. dec 2012

@javorinka2 vies co ja som takuto nejaku liecbu vobec neabsolvovala. Na operaciu som sla kvoli tej cyste, nebolo 100% iste ci to je endometrioza alebo nie, to sa potvrdilo potom operaciou. a kedze to vsetko odstranili, tak dalsiu liecbu nebolo treba. potom mi vraveli ze je najvacsia sanca otehotniet hned po operacii kym sa endo vrati, ale to sa nam nepodarilo. mala som totiz stale velmi vysoky prolaktin a anovulacne cyklly. tak som brala nejake lieky, pamatam si len parlodel, z ktoreho mi bolo desne zle...stale nic, tak nas poslali do centra sistovanej reprodukcie. povedali ze je len minimalne sanca ak vobec nejaka je, ze otehotniem prirodzene a ze posledna sanca je umele oplodnenie.
to som ale nechcela, tak sme si zobrali cas na rozmyslenia a nakoniec som otehotnela spontanne, v tej dobe bez akejkolvek liecby. drzim vsetkym palce nech sa vamt o podari 🙂

janka300
21. dec 2012

Skúšal niekto aj očistu pri endo? Zeleninové štavy, alebo nie? Už som raz sem ohladne tejto témy pisala, ale nikto sa mi neozval. Chcela by som si nejako prečistiť organizmus. Momentálne uzivam aloe vera, pocas menzesu pijem alchemilku a uzivam este pupalku dvojročnu vo forme tabletiek. Počula som, ze je vhodné telu dopriat pri tejto diagnoze omega- 3 mastné kyseliny. Je este bylina, vola sa vitax jahnací, len neviem, ako sa k nemu dostat.

martinkatinka
21. dec 2012

@janka300 ja som pila alchemilku a pupalkový olej... a celkom dobre mi vtedy bolo, ale očistu organizmu som nerobila

avlv
21. dec 2012

Dievčatá liečite sa niektorá na endometriózu v Staroľubovnianskej nemocnici?

erulka77
21. dec 2012

@avlv ni e zacala som chodit do ruzinova ale tam mi doporučili dr. Slezáka tak po novom roku tam budem volať 🙂 sama som zvedavá

avlv
21. dec 2012

keď čítam tie príspevky každý lekár odporúča niečo iné ja už som úplne zmagorená čo by fakt pomohlo. Keď som svojej obvodnej doktorke ktorá sama má endometriózu hovorila že si pomáham bylinkami tak sa zomňa smiala.
Môj predošlý gynekológ nesúhlasil z liečbou, tak som ho zmenila a liečbu som začala u iného. Či som spravila dobre neviem ešte som len 3 týždeň po poslednej injekcii čakám na MC. Je to na nervy fakt...

mirip
21. dec 2012

@erulka77 áno mala a presný ako hodinky ak som dostala jeden mesiac napr. v určitý deň na obed tak presne o 28dní na obed bol dalšímenzes ako na koni zase,a to som nikdy pravidelný vobec nemávala

daisydee
25. dec 2012

Baby,zaujima ma,ze ci musia byt vzdy cysty pritomne pri endometrioze?vdaka

kveta
25. dec 2012

@daisydee Nemusia.

martinkatinka
26. dec 2012

@daisydee možeš mať len mikroložišká, ktoré nie sú ultrazvukom viditeľné, vtedy sa to vlastne dá zistit až pri laparoskopii

janka300
26. dec 2012

Chcela by som sa spýtať, či niektorá užívate antikoncepciu jeanine kvôli endometrioze. Ja ju uzívam, lekar mi ju odporučil, lenze ja začínam pocitovat, ze ma čoraz častejsie pobolieva hlava, uz by som to skôr nazvala migrenou, lebo to trvá niekolko dní a tie bolesti su také silné, ze z toho aj vraciam. Predtým som uzivala visanne, pri týchto liekoch som mala uplne odstavený menzes. Lekár mi tvrdil, ze liek visanne sa nesmie uzivat dlhsie ako sedem mesiacov. Viete mi napísat, akými liekmi sa liečite? Ja mam za sebou aj operaciu, prisla som o vaječník, ale musím mat lieky, lebo po vysadení mi cysta vzdy narastie.

timona
1. jan 2013

vedel by mi niekto poradit? Som po prvej inekcii decapeptylu, MS som po nej dostala skor a je dost silna uz piaty deň (normalne mi trva 5 dní) zajtra by som mala mat druhu inekciu, neviem, ci sa moze teda picnut a ci ta silna MS je OK.

kveta
1. jan 2013

@timona Volaj svoj CAR.

gotana
1. jan 2013

@timona ja som tiez po prvej este dostala, tiez bola dlhsia, potom dalsiu uz nie.

avlv
2. jan 2013

no aj ja som mala po prvej injekcii silný menzes ako ešte nikdy, takú červenú krv som nikdy nemala. Zľakla som sa ale lekár ma ubezpečil že po prvej dávke je to normálne.

timona
2. jan 2013

@gotana
@avlv a pamatate si ako dlho vam trvala?

gotana
2. jan 2013

@timona no dlhsia asi o 2 dni ako normalne

avlv
2. jan 2013

6-7 dní

monulienka3
3. jan 2013

Ahojte dievcata,
ja sice endometriozu nemam, ale lekar mi nasadil na 2 mesiace Visanne, predpokladam asi, ze namiesto antikoncepcie. Mam totiz zly hormonalny profil v druhej faze cyklu, tak ze vyskusame tento liek.

MS som pocas brania vobec nemala, akurat, ze mam vsetky tie hnusne vedlajsie ucinky. 7.1 beriem poslednu tabletku. Viete mi prosim povedat, kedy by asi tak mohla prist MS po dobrati? Dakujem