Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lenocka004
21. jún 2015

@sono2 Moja no nie je to lahke mne Prednison nepomohol, tehu aj tak skoncilo a pri jeho uzivani sa mi vytvorila cysta na vajecniku. Takze tadial cesta nevedie. Poslednu sancu co som tomu dala je umelo vyvolany prechod z ktorého sa mi zatial nepodarilo dostat. Teraz mam vdaka tomu umelému prechodu protilatky potlacene a v norme len mam zas cyklus rozbity a tak nie je zas sanca otehotniet.
Inak vraj proti endom je najlepsie otehotniet a ak sa da co najrychlejsie po laparke. Endosky sa da zbavit uplne az stratou menstruacie.

sono2
21. jún 2015

@lenocka004 jasné. No mne sa to tiež natiahlo, lebo laparka v októbri, mesiac musela byť pauza potom sme si dali 3 mesiace na prirodzene potom ivf nativ nič, potom normálny, úplne zle nič. A až teraz som zmenila dr, že prečo mi robia ivf keď mám polyp musí von, lebo veď mám dojem teraz, že okrem rezov mi na telj laparke nič neurobili. A až teraz idem na imunologiu, lebo veď pred ďalším ivf niečo musím absolvovať a polyp pôjde preč. No zaujmavo, ja mám toto všetko základné imulologicke ok aj ohss som dostala. To že Baby s endometriozou nemali by dostať, tak ja už neviem. Čo povieš na ten prípravok. Čo vyššie niekto odporúča proti endo? A keď je endo diagnostikovana, ako sa vlastne sleduje? Lebo veď ja nemám žiadne pocity a nechcem dospieť do štádia neviem robí sa nejaká kontrolná po nejakých rokoch alebo?

lenocka004
23. jún 2015

@sono2 Vraj su dve moznosti ako s tym bojovat a to tehu alebo umely prechod. Skus sa o tom porozpravat s gyndakom co by ti odporucil.
Nepoznam ten prípravok co to dievca ponuka ale ja by som to nejedla pokym by mi to odbornik (doktor) neodporucil. Je to zbytocny hazard so zdravim, pretoze to moze na roznych ludi rozne pôsobit. Vraj najlepsie na endo je spravne stravovanie a zivotny styl a co najmenej chemikalii ( napr. liekov, umelých vitaminov, alkoholu, cigariet) do tela pchat. 😉
Neviem ako je to s kontrolami pri zisteni endo, vraj sa robi opatovna laparka. Aspon to navrhli mne.

lucinkaboz
23. jún 2015

@lenocka004 ..hm...gynekolog lieči endometriozu? Neliečia, nevedia pričinu...liečia. chirurgicky a nasadia hormony...to je liečba?čo ake dievča odporuča? vieš čo je vobec enzým?enzymova terapia? enzymy odporučaju maloktorí lekári....ti co sa tym nechcu zaoberat nasadia hormony. co citam stale sa tu bavite len o hormonoch, tym ze beriete tie srač..ky ,mozno endo pozastavite, no rozhadzete sa inde, hormonálna liečba je liečbou pri chybajucich hormoch, hormony neliečia...neliečia vas ani lekari, mnohe beriete roky antikoncepiu, ktora robi šarapatu v celom tele...
hazard so zdravim? najprv si naštuduj enzymy....moja

lucinkaboz
26. jún 2015

liečili vas lekari inak ako hormonmi? su hormony liečba? nie su, je to iba potlačanie,s endo vam to pomoze a rozhadze vas to inde...hormony uzivate ako lentilky...nedivte sa

daniela_8
28. jún 2015

@lucinkaboz súhlasím s tebou že hormóny nie sú liečba a že je to len potláčanie endo..a áno je pravda že môj organizmus je úplne rozhádzaný a ešte po každej injekcii je to horšie..myslím že si pridávala na FB do skupiny endometrióza príspevok ohľadom enzýmov..zaujímalo by ma kto ti odporúčil nasadenie wobenzymu..a spomínala si aj enzým SERRAPEPTAZA, ten si tiež priamo ty vyskúšala?

lucinkaboz
28. jún 2015

@daniela_8
nikto, čitala som si študie o enzymoch
niečo take ti nemusi žiadny lekar neordinovať , to su prirodne vyťažky ,nikdy ti neuškodia
po operácii som si nasadila sama wobenzym, 10 tabliet denne,pol roka
serrapeptáza je ešte lepsia
Nie je to všetko lacná zaležitost, wobenzym je drahy, ale pomohol mi
Endometrioza mi vypukla ked som zo zdravotných dovodod (zapal trojklanneho nervu) rapidne schudla, oslabila imunitu a dopovala sa tabletkami proti bolesti,mala som 42 kilov, nikto to neriešil, nikto sa nesnaži prist nato z čoho to všetko može byt...

gynekolog ma ani netlačil do hormonov
8 rokov po operácii nemám endometriozu, nemám cysty, neviem čo je to chripka, nikdy som neuživala Antikoncepciu .A to mám cez 30. Až najeden mesiac, kedy som nedostala z toho menzes.
Toto je moja skusenosť,je mi jedno kto ma nato aky nazor, ja verím enzymom. No možno tažko liečiť aj wobenzymom, ak clovek do seba roky pchá umele hormony....Veľa štastia.

zuzka71291
30. jún 2015

Ahojte.chcem sa opytat.liecim sa na endo liekom visanne.pred niekolkymi dnami som mala ruzovy vytok,vcera mi bolo zle od zaludka a dnes na odpadnutie.mamka mi vravi,ci nemozem byt tehotna.ze mnohym zenam sa podari otehotniet v case,ked vstupuju do prechodu,ktory mam ja vlastne vyvolany liekom visanne.chcela by som sa opytat,ci mate niektora s tymto skusenosti.ze ste otehotneli pocas uzivania tohto lieku....dakujem 😊prajem pekny den...

kniha24
11. júl 2015

@filmushka mne polyp vyberali v marci,endometriozu mam v lahkom stadiu,len mi ju doktorka sleduje. Zacala som uzivat inofolic,tak uvidim,snazime sa 4 mesiace a nic ☹ drzim palce

lilla69
11. júl 2015

Ahojte 🙂 Aj ja sa pridavam,uz 7rokov zijem s endometriozou.Oznamily mi to po porode syna.odvtedy sa mi narodila aj dcerka.Baby hlavu hore 😉 Len treba vydrzat.Mne uz vybrali 7granulom.

pahu
28. júl 2015

Ahojte dievčatá!
Takže v marci mi vybrali endošku na hrubom čreve a ešte jednu (8 cm + 6 cm)... Cítim sa fajn...

Ale dnes mi už 7.deň mešká menštruácia... 😀 Prvý krát v živote...

Podám hlásenie, teda dôvod, ale až keď sa odhodlám testovať alebo navštíviť lekára 😉

nelly3
28. júl 2015

@pahu
drzim moc palce 😉

mimasvihu
28. júl 2015

Ahojte, žienky čo užívate Visanne, aké ste mali vedľajšie účinky, hlavne čo sa týka priberania? A celkovo ako vám tento liek pomohol. Ja som začala pred dvoma dňami a azatiaľ sa mi zdá, že mi len viac búši srdce, ale to si možno len namýšľam 🙂

pahu
29. júl 2015

@nelly3 😀

nelly3
29. júl 2015

@pahu
uzasne, neskutocne, prirodzene? po tej opracii?

janulka_1
30. júl 2015

Jeeeee gratulujem 😍😍😍

pahu
30. júl 2015

@nelly3 Áno... To preto, lebo som si pomýlila ovuláciu a myslela som si, že ju mám o 3 dni neskôr (na Pohode), kde nebola šanca. Takže presne viem, že sa to muselo podariť ešte aj mimo pravidelnej ovulácie 😀

pinguinka
4. aug 2015

Ahojte, takže aj ja sa k vám pridávam. Koncom minulého roka mi na prehliadke zistila lekárka cystu na ľavom vaječníku. Odporučila sledvať...a tak sme ju pravidelne sledovali . Po každej menštruácii som prišla a zisťovala či tam stále je. Nakoniec sa rozhodla, že musí ísť von. Takže 5.5. ma operovali a tam mi zistili, že mám chronickú, hlbokoinfiltrujúcu endmetriózu. Napadnutá celá malá panva. Odstránený jeden vaječník a vajcovod a čať z druhéo vaječníka. Teraz som v umelom prechode už tretí mesiac. prbrala som 7 kg, začínam mať návaly...no sranda preveliká 😒 Čakajú ma ešte 3 injekcie a potom znovu laparka aby sa zistilo či mi ten zvyšný vajcovod funguje. Ak nie, tak na umelé oplodnenie...Takže teraz ostava len dúfať, že všetko dobe dopadne 😵

daniela_8
8. aug 2015

Ahojte🙂..počuli ste niektorá alebo dokonca užívala enzýmový doplnok Profizym? Ak áno bolo by fajn poznať aj názor iných z vlastnej skúsenosti..Je to komplex enzýmov rastlinného pôvodu. Obsahuje aj serrapeptidázu. Na slovenskom trhu je asi rok..

indiga123
10. aug 2015

Dievcata preco je pri endoske caste spinenie a silna menstruacia? 😒

janulka_1
16. aug 2015

Baby nahmatali ste si niekedy v pošve endošku? Ja som si ju po prvý krát nahmatala na stene oproti konečníku a nie, nieje to krčok. Mám ju diagnostikovanú presne v tej oblasti, medzi pošvou a konečníkom. A ako bojujete so zápchou počas mrchy? Resp máte niektorá problém s vyprázdňovaním počas mrchy? Ja to mám kvôli endo.

nelly3
17. aug 2015

@pahu
tak ako? bola si uz u gynekologa?

pahu
17. aug 2015

@janulka_1 Ahoj. Ja som si ju nahmatala (keď som ju ešte mala) cez konečník. Vedela som že tam je práve kvôli problémom s vyprázdňovaním počas mrchy, neskôr aj počas ovulácie. Strašné bolesti, zápchy, mini-stolica, hlieny, niekedy krvavé.... Odporúčam vyoperovať, aj keď je to pre ženu strašná operácia, prežiješ a budeša mať kľud. Od operácie som mala 4 krát mrchu o ktorej som pomaly ani nevedal (po troch rokoch bolestí) a dnes som 7+5 tt 🙂 Prirodzene a po ôsmych rokoch snaženia sa... 😉
Ak teda máš naozaj endometriózu, von s ňou.

pahu
17. aug 2015

@nelly3 Bola 🙂 Aj dnes na krvičke... Dnes som 7+5 tt... Červík je na svojom mieste, srdiečko bije 🙂 7.septembra mám prvú tehotenskú poradňu 😀 Celé je to také zvláštne, po tých rokoch... 😀

Ešte potrebujem doriešiť tú cystu, neviem však odchytiť gyndoša na Klenovej, v stredu idem zase. 😵

janulka_1
17. aug 2015

@pahu áno mám endo, žiaľ dostala som sa do nesprávnych rúk "gynekológa", ktorý mi po 2r naliehaní spravil laparoskopiu. Len ma otvoril a nič neodstranil a ešte k tomu aj zlú diagnózu napísal. Mala som užívať 6m diphereline ale po 2 injekciách (1inj/1m) som sa dostala do rúk úžasnej gyn a ona mi po prvom sedení diagnostikovala endo rektovaginálneho septa. Bola som na konzultácii u doc.Bielika, ktorý to tiež potvrdil. Keďže som mala odstavenú mrchu, museli sme počkať kedy opäť nabehnem na normálny cyklus. To sa podarilo po 71 dňoch od poslednej druhej injekcii. Bolesti neskutočné, zápcha od 2dňa cyklu a bolesti v rížoch neskutočné. Teraz už len čakám na termín laparky a dúfam, že bude čím skôr. Ako si to myslela, že operácia je strašná?

pahu
18. aug 2015

@janulka_1 Aj mňa zle najskôr diagnostikovali - vraj som tam nič nemala 😀
Operácia strašná - takú som mala ja, museli ma rezať odspodu až k pupku, pretože ja som ju mala prerastenú stenou hrubého čreva. Ak ju máš však pekne ohraničenú a vedia sa ti tam dostať laparoskopicky, bude to jednoduchšie. 🙂 Ale ten pocit potom je na nezaplatenie!!! Fakt... Po takmer troch rokoch menzes, ktorý oproti tým predošlým bolestiam ani len necítiš 😀 A bez zácpy 😎
Jaaaj, strašne ti prajem aby si už mala PO TOM a užívala si dokonca aj obdobie menzesu 😉

janulka_1
18. aug 2015

@pahu povedal, že najprv ma pozrie laparkou a podľa toho sa rozhodne či bude treba normálny rez alebo to bude vedieť laparkou, ale už mi to je jedno, hlavne nech to je už vonku lebo tieto bolesti sú neskutočné. Až sa niekedy bojím, že mi praskne črevo. Aj mne prvý "doktor" povedal, že to tam nič nemám, že som mala len nejaké zanedbateľné útvary, ktoré nevedel ani identifikovať. Ale keď som sa dostala do rúk terajšej gyn tak tá bola zhrozená keď to videla na ultrazvuku a tak isto aj v BB. Asi najviac ma trápy tá zápcha, neskutočné bolesti vyrážajúce do krížov, ktoré teraz trvajú aj po mrche ☹

pahu
18. aug 2015

@janulka_1 Janulka, po operácii už nebudú!!!! 😀 A nebolo to až také strašné ako fakt, že som musela dlho spávať na chrbte a ja som zvyknutá na brucho. Hihi... A kedy ti teda vychádza termín operácie?

janulka_1
18. aug 2015

@pahu Najprv sme sa dohodli, že mi spraví HSG a že ak nebudú priechodné tak mi spravý laparku s odstránením endo a hsg. Keďže som žial vybrala 2 injekcie Diphereline, ktoré boli nezmyselné keďže mi ten predošli doktor vôbec nič neurobil pri laparke, mala som odstavený cyklus a museli sme počkať kým mi spontánne príde mrcha. Tá prišla po 71 dňoch, presne pred týždňom. Medzi tým som si ja rozmyslela, že to hsg nechcem (to by bolo bez narkózy a bez akýchkoľvek utlmovákov) lebo som sa zľakla, lebo kamošky hovorili, že to veľmi bolí. Tak som napísala mojej dr, že sa toho bojím a že či by som nemohla isť hneď na laparku. Ona volala s doc. ale vtedy sa ešte nevedeli dohodnúť na temíne lebo ešte som nemala mrchu. Akurát zajtra idem na nejaké odbery k mojej dr a už by som mohla vedieť aj termín, tak dúfam, že to bude čím skôr lebo čím ďalej tým sú horšie tie bolesti

pahu
18. aug 2015

@janulka_1 Držím palce. Keď už budeš vedieť termín, budeš dni s bolesťami odpočítavať 🙂 A svetielko na konci tunela je fakt super! 😵