Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

liviaf14
5. sep 2009

katie, začítala som sa v téme o šetrení v domácnosti - voľná diskusia
a tehu? zle od žalúdka mi bývalo od 7 tt do konca 16tt, bolela ma hlava, bolo mi na tyčku, ale nevracala som. ráno som bola v pohode a večer totál hotová,unavená, spávať som chodila už o 20.00h. ale v 17tt sa to napravilo, bábänko sa začalo hýbať, tak už je to v pohode.

liviaf14
5. sep 2009

katie už si sama? čo máš v pláne? ja to tu čítam rad radom niekedy, čas mi pri tom beží...

janemari
autor
5. sep 2009

caute uz som len vasaaaaaaaaaaaaaa 🙂

janemari
autor
5. sep 2009

katie aj ja som sama muz je v praci.Inak som kukla na tu stranku endometrioza.cz a musim povedat ze tam som nasla viac informacii ako u nas. 😎

katie233
5. sep 2009

hej už som sama. aj ja väčšinou keď som sama, tak surfujem po nete ... v byte sa toho veľmi veľa nedá robiť. budem si musieť niečo vymyslieť, asi vymaľujem spálňu 😉. ale to tak, aby to nevedel manžel. lebo ten povedal, že spálňa sa bude maľovať až pred narodením bábätka. to sa asi ešte načakám 😖

katie233
5. sep 2009

a kde si našla tú tému "ako ušetriť v domácnosti?" tiež by ma zaujímalo

liviaf14
5. sep 2009

katie, najskôr som ti napísala, že vo voľnej diskusii, alebo bolo v odd. "paragrafy", je tam asi 6 strán čo si baby písali, teda všeličo zaujímavé, niektoré až preháňajú myslím, veď kukni.... 😉

liviaf14
5. sep 2009

katie prepáč, vo voľnej diskusii "na čom všetkom sa dá ušetriť", behám hore-dolu a potom ti tu trepem 😀

katie233
5. sep 2009

janemari: aôe mám pocit, že tú stránku neobnovujú, je tam to isté, čo som čítala pred pol rokom

katie233
5. sep 2009

lebo tej odktorke som písala aj otázku, a ešte nie je uverejnená, a to už ubehol asi mesiac ☹

ika33
5. sep 2009

ahojte.
tak ja som sídce doma aj s priateľom, ale ten pozerá futbal, takže ako keby ani doma nebol. 😒 Tak pozerám čo to na nete. A skúsila som či ste tu náhodou neni niektorá.
Ja mám dnes tiež takú oničom náladu. Aj by som si poplakala aj nie. Neznášam keď sama neviem čo chcem a čo by bolo lepšie.
vy sa máte ako?

katie233
5. sep 2009

ika presne ako ty 😉. asi bude niečo vo vzduchu 🙂

janemari
autor
5. sep 2009

Blbe mi zase net 😠

ika33
5. sep 2009

tak už by to mohlo odletieť inde. 😨 inak ako sa máš katie

katie233
5. sep 2009

ale v pohode. len ma už druhý deň pobolieva v podbrušku, chodím často na wc a celkovo mám také príznaky ako pred mrchou. ešte aj tá blbá nálada. a mrcha stále nikde ☹

janemari
autor
5. sep 2009

katie a ani ti dokina neodpovedala?

ika33
5. sep 2009

ja mám už po druhej od operácie. Vo štvrtok som bola na kontrole, Ozaj aj tebe predpísali neaké lieky po laparke? Mne vtedy lekárka dala lutenyl, že keď budem mať po menšt., tak ich mám začať brať a potom mám prísť na kontrolu. Tak som teraz bola a kedže som zase pár dní pred ďalšou mrchou špinila, tak mi predpísala duphaston 2x denne, zajtra s ním začínam. Ja by som už najradšej bola v tom, aby som sa už nemusela napchávať žiadnymi liekmi.

ika33
5. sep 2009

katie, inak ja som tiež mala takéto príznaky ale to bolo ešte pred laparkou po laparke som dostala na 4 deň ani som nevedela, že ju mám bola uplne v poho. Pri druhej ma už trocha pobolievalo brucho ale bolo to v pohode.

katie233
5. sep 2009

ika, ja som ešte nedostala ani prvú od poslednej injekcie. a lieky mi nedal žiadne. len pozrel prepúšťaciu správu, zhodnotil, že je to v poriadku a povedal, že sa máme snažiť. a v októbri ma čaká na prevenívnej prehliadke. ja som si však naivne myslela, že ho navštívim skôr, ako tehotná. ale asi to nebude také, ako som si myslela 😉

katie233
5. sep 2009

jane: nie, a keď som prechádzala tie otázky, tak sú tam stále tie isté

janemari
autor
5. sep 2009

myslela som ze ked si jej pisala ci ti napisala odpoved

ika33
5. sep 2009

katie, tak to sme na tom každá trocha inak. Mne mrchu po poslednej inekcii vyvolali (2xvyvolávačka) a potom prišla a až potom som mohla ísť na laparku no a potom ... to som už písala nebudem sa opakovať.
Keď som odchádzala z nemocnice po laparke, mi lekárka povedala, že teda mám potom brať tie lieky a keď budú v pohode, tak mi ich potom predpíše znova, že mám prísť, tak ja som jej v tedy tiež povedala, že ja sídce prídem ale už tehotná, aby mi už nemusela predpisovať nič. Max. potom tehotenskú knižku, tak mi povedala, že bodaj by to tak bolo. No a nebolo. ☹ ALe bude, ja dúfam, že ešte tento rok. A tento rok by sme mohli všetky postupne písať na toto fórum, že už sme v tom, nie? Bolo by to super, lebo to by sme mohli pokračovať všetky spolu v novej téme. VEď už sa pomaly spoznávame 🙂

jane, anoj, a ty sa máš ako? Kečup zavarený?

katie233
5. sep 2009

jane: nie

katie233
5. sep 2009

no to by bolo super 🙂. vidíš, mňa poslal hneď na LSK. nečakala som na mrchu. a ja som si fakt myslela, že dostanem hneď po operácii, predsa len to bol nejaký zásah do organizmu 😒

ika33
5. sep 2009

ja som práveže čakala, že to tak skoro nepríde, veď bol zásah do organizmu. Je to strašne nevyspitatelné. A hľavne každá sme iná , takže tak asi.

janemari
autor
5. sep 2009

No ja som myslela ze pojdem na laparku az o nejake dva mesiace po konzultacii a ja som sla do mesiaca.Bola som na konzultacii o 2-3 dni som dostala mrchu a pred dalsou som sla na laparku den pred mrchou.Odoperovali ma a na druhy den dosla mrcha a o mesiac dalsia a potom uz nic.Bola liecba.

A mam sa fajn kecup hotovy.Muz je v nocnej tak vegetim tu pri vas.

dahra
5. sep 2009

Ahojte,
vidim, ze viac-menej sa tu veci nemenia, rovnako je to aj u mna. Vajecnik stale necitim, navaly mam tiez este. Rozmyslam, ze napisem list do spolocnej zdravotnej - ohladom IVF, cakania, nevyuzitia situacie ked som naladovana hormonmi a dvojnasobneho minania penazi (lebo v januari si budem znova musiet pichat decapeptyl...nemyslim, ze sa tym nieco zmeni, ale aspon nech vidia 😠. V pondelok idem este na dalsie vysetrenia krvi, a dalsi pondelok nas caka genetika. Som zvedava, ako sa ta manzel doteperi. Pozajtra by mu mali vyberat stehy, hoji sa mu to, ale stale ma teplotu takmer 38. Nevieme z coho. Snad to rychlo prejde.
Prajem pekny vecer a prijemny zvysok vikendu. Zajtra cestujeme.

ika33
5. sep 2009

No ja už asi dlho nebudem,lebo zajtra idem na volejbalový turnaj do BA. Tak si už asi pôjdem ľahnúť. Nech sa trocha aj vyspím. Som rada, že som vás aspoň na chvíľku čítala. 😀 Zajtra neviem kedy prídeme ale možno sa tu zastavím ak nebudem uplne K.O. Tak si ešte užite víkendu. ahojte.

katie233
5. sep 2009

ahoj dahra, a inak sa manžel ako cíti? inak to by bolo fajn využiť toto obdobie, keď máš v sebe ešte hormóny. na čo o tri mesiace zase podstupovať tú istú tortúru?