Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
14. sep 2009

teda, da sa polemizovat, ci to sposobil ten olej, ci kvapky, no najpravdepodobnejsie je to. tak sa tesi, ze sa ide snazilkovat a pohne sa to dopredu.
Myslim, ze aspon raz denne by sa mohla objavit dobra spravicka v tejto temicke, a pomaly nas odbudat 😉

luko
14. sep 2009

no super a to co je zas ten olej...ha? 😎

filmushka
14. sep 2009

pupalkovy olej - dostat ho v lekarni +vitaminom E, je to:
na prevenciu cievnych chorôb (pravidelné užívanie znižuje nebezpečenstvo infarktu a mozgovej mŕtvice)
- znižuje hladinu cholesterolu
- zmierňuje predmenštruačné ťažkosti a problémy v období prechodu
- pôsobí protizápalovo, najmä pri príznakoch reumatických zápalov a kožných zmien spôsobených zápalom (akné, ekzémy)
- zrýchľuje metabolizmus tukov
- spomaľuje proces starnutia
- nepriamo reguluje krvný tlak
- posilňuje odolnosť organizmu

co myslis Luko, mohli by sme to i my brat? asi by to neuskodilo...
diky Vanesa, si nas asi inspirovala 🙂

luko
14. sep 2009

ja ti neviiim....idem troska googlit, ale vyzera to zaujimavo 🙂

luko
14. sep 2009

inak na tu nepriechodnost vajickovodov by mozno bodla aj Mojzisovej metoda cvicenia...ale uz sa vidim,a ko kazdy den cvicim 😒

jani2
14. sep 2009

Miška, Evina - u mňa to bolo tak isté, v polovici cyklu bolesť vaječníka aj krížov, a aj mi bolo zle. Tiež som si myslela že to mohla byť ovulka, ale už tomu (v mojom prípade) neverím. Skôr si myslím že sa mi zas tvoria nejaké hnusné cysty 😝 Tisíckrát, keď mi bývalo zle od žalúdka, som si myslela, že som tehu a nikdy to tak bohužiaľ nebolo ☹ Myslím si, že je to ťažoba skôr od tej hnusnej endošky. Ale to, ako píšem, je môj prípad, u vás to môže byť niečo iné 🙂 Priala by som vám aby to tak bolo. Evina a to špinenie 6. deň od ovu, môže byť aj od zahniezďovania embryjka - to by bolo super, že? 🙂
Ika - aj ja som tak raz po laparotomii silno krvácala, keď už to bolo 2 týždne,tak som volala na gyndu a pýtala sa´, či je to normárne, nuž nebolo, tak som došla k dokimu a dal mi nejaké horm. lieky na upravu, už si ale nepamatám, čo to bolo. Nuž a potom sa všetko pekne upravilo 🙂 Takže neboj! Ja som sa vtedy bála, že zas budem musieť do nemocnice na kyretáž alebo niečo podobné.
Dahra - na šlak trafenie s tým osudom, človek si niečo naplá nuje a aj tak to nevýjde. Takže rozmýšľate na darcovskými spermijami. A aká je vtedy potrebná príprava, čo sa týka liekov? Nebojíš sa zhoršenia endošky? Ja by som sa asi šetrila na IVF...., do frasa, fakt by bolo najlepšie keby ste išli na to IVF teraz! ☹ Nuž ale čo keĎ sa nedá. ☹
...ach prišiel manža, tak ideme ťahať kľúče z kanála, malá mi ich tam doobeda hodila 🙂

jani2
14. sep 2009

Jane - no konečne, konečne sa všetko môže pohnúť Ďalej.....inak ja som ten olej dala dnes kúpiť manžovi, uvidíme, či robí také zázaraky 🙂

luko
14. sep 2009

dahra: moja...to je fakt pech....ale ono sa to raz obrati...musi...k lepsiemu,
ja mam stale navaly...nijak moc caste, ale pri fyzickej praci a v noci.

katie233
14. sep 2009

Ahojte 🙂. Čo sa mňa týka, nemám nič nové. Mrcha ešte nedošla, dnes som 87 deň od poslednej injekcie, bolesti pretrvávajú. A v poslednej dobe sa už aj budím na bolesť v pravom vaječníku 😖. Takže ak aj krámy dostanem, určite nebudú bez bolestné ako mi sľuboval doktor po operácii 😒.

Dahra, to je fajn, že už manžela pustia. Nech sa to konečne na dobré obráti.

Janemari, to je super 😵 😵 😵. Ak to bude aj u mňa tak dlho trvať, tak to sa ešte načakám 😖.

Inak ten pupalkový olej s vit. E som voľakedy brala aj ja. Už si to presne nepamätám, ale myslím, že som mala miernejšie bolesti pri MS. A tuším mi pomáhal aj na pleť. Ale vit. E beriem aj teraz, tak si nabudúce kúpim túto kombináciu 😉.

vanesska
14. sep 2009

caute baby,
tak ja mam za sebou prvu akupunkturu s temou ako sa zbavit endo 🙂
kedze je to dlhodoba zalezitost zatial sa neda nic povedat ale doktorka bola v pohode ze ma niekolko pacientok s touto dg a ktore su uz teraz tehule... takze to sa vzdy dobre pocuva... 😵
budem chodit 2x do tyzdna tak uvidime... a este dostanem nabuduce aj zmes byliniek specialne na tuto oblast ktore by ma mali harmonizovat...

no k tej pupalke kazdy si to musi odskusat na sebe ja si ju neviem vynachvalit!
tento mesiac som prvykrat mala ms bez liekov co som nemala uz niekolko rokov... takze uzasne ze ziadny ibac... akurat jeden som si dala vecer aby som sa nezobudila na hnusnu bolest v noci
bolesti som cez den mala asi 2-3 hodky ale dali sa vydrzat...
no a ziadny PMS ziadne bolesti prs pred M no a pocas cyklu naozaj ani neviem ze mam endo! akurat citim trochu pocas ovu a M ale to mi hovoril aj doki ze to citit budem...
ja ho uzivam v takych zelatinovych tobolkach no a k tomu mam este vitamin E 200mg takze uzivam rano aj vecer pupalku aj E.

baby tiez by som vam odporucala lanovy olej a olej z vlasskych orechov...
nasla som jeden z mnohych clankov o lane...
http://www.zzz.sk/print.php?page_to_print=clano...
lan a vlasske orechy boli odporucane aj na tej anglickej stranke endo-resolved.com... vlastne preto som po tom zacala patrat... ten lanovy olej okrem ineho posobi aj na estrogeny a ich nadmernu funkciu co vlastne sa deje aj u nas... 😒 pise sa ze... lignany (zlozka lanoveho oleja) ucinkuju v tele ako slabe estrogeny a posobia proti silnejsiemu ludskemu estrogenu. navazuju na hormonalne receptory v prsnych alebo vajecnikovych ci maternicovych bunkach a tak znizuju nadmerny ucinok ludskeho estrogenu...
len si treba precitat ako sa ma spravne uzivat aby nebol skodlivy... a pit vela vela vody a vylucit cukry, bielu muku a zivocisne tuky teda vsetko co by mohlo podporovat zapalove procesy v tele...
baby podla mna to musi fungovat ked ten lan ma take prevratne ucinky v liecbe nadorov... vsak endo je vlastne nieco ako nador hoci nezhubny ale rastie tam kde nema a vylucuje toxiny presne ako nadorove bunky...
ja to kazdopadne vyskusam... a uvidim... budem vas informovat 😉
dufam ze vam nevadi ze sa furt tak rozpisujem 😅 ale podla mna kazda skusenost a rada je dobra... treba skusat... musime s tou hnusobou nejako vybabrat... 😠

luko
14. sep 2009

waw...no tos u mi infosky....

a ten vit. E preco beriete? to by ma tiez zaujimalo 🙂

ja ziadne bolesti pri MS nemavam inak, takze ja by som len ak nieco na tu hnusnu endosku, ale ked teraz chodim na injekcie,t ak neviem, ci ma vyznam este neico brat?

katie233
14. sep 2009

luko, ja keď som brala injekcie, tak som sa dokyho pýtala, či môžem užívať niečo na zmiernenie nežiadúcich účinkov a ako prevenciu. ale nič mi počas liečby neodporúčal 😖

luko
14. sep 2009

no na zmiernenie navalov asi ani nic nie je 😖
ale dik, tiez myslim, ze ak tak nieco az po liecbe...zrejme,
ale zas vitaminy neuskodia, nie?

vanesska
14. sep 2009

no babky pokym este podstupujete liecbu tak si myslim ze to nema vyznam brat lebo jednak loziska mate vyoperovane takze nie je co rozbijat a jednak ste vlastne v prechode teda ziadne estrogeny, ziadna ovulka proste vsetko spi...
ja som to skor myslela pre baby co endo maju a maju teda aj vsetky tie slasti co k tomu patria ako bolesti, cysty a pod... 🙄
a hlavne to pisem preto ze endo mame na cely zivot 😠 😠 a ladovat sa cely zivot hormonami to nie je vyhra pre nikoho z nas... ked si citam nejake slovenske stranky tak vlastne sa vzdy konstatuje ze endo pricina neznama a liecba jedine hormony alebo vyoperovat vajecniky... a to ma vytaca... 😠 preto hladam aj ine moznosti... 😉

luko
14. sep 2009

aha....tak si to zapamatam na neskor 🙂 teda dufam, ze hoooodne na neskor, lebo budem po liecbe tehu 😀 teda cim skor

luko
14. sep 2009

ja mam kopec znamych co maju endo, otehotneli prirodzene aj bez liecby a vajecniky maju stale...jedna znama ma uz 37 rokov,
ako uz by sa mohli v tom vyskume troska posnazit!

vanesska
14. sep 2009

luko... k tomu vitaminu E... Vitamín E pomáhá odbourávat nadbytečný estrogen a tím působí proti srůstům. Dávkování je však vhodné konzultovat s odborníkem, protože patří do skupiny vitamínů nerozpustných ve vodě a lehce může dojít k předávkování.
Vhodné je se vyvarovat potravinám, které zvyšují tvorbu estrogenu jako je sója, pšenice nebo citrusové plody. Soja okrem toho vraj obsahuje toxin podobny tomu co vylucuje endometrioza takze to stav este zhorsi...
Odporuca sa lahke cvicenie... chodza, beh, joga... zabranuje zrastom a podla niektorych studii aj samotnemu vzniku endosky... tiez zaujimave

ja uzivam 2x 200mg vit. E to je davka skor preventivna...
ale pocas liecby ti nehrozia ziadne zrasty a pod.. takze mozes uzivat a nemusis...

ika33
14. sep 2009

Evina,
no ja som mala 2 laparku 27.07. na štvrtý deň som dostala normálne mrchu, ďalšia prišla na 29 deň (28.8.) a 6 dní pred ňou som špinila, teraz by som mala mať ďalšiu mrchu 24.9. a krvácať som začala na 14 deň od predošlej mrchy, takže už krvácam 5 deň. Niekedy je toho viac inokedy menej, raz je to ako keď špiníš a raz je to číra krv.
Mne lekárka hneď po laparke predpísala Lutenyl, aby som ho začala brať na 10 deň od prvého dňa mrchy ale keďže som 6 dní pred druhou mrchou začala špiniť, tak mi ich vymenila za Duphaston, ktorý som mala začať brať tiež na 10 deň od prvého dňa mrchy. No a krvácať som začala počas brania týchto liekov.
Hovorili mi iné baby, že to je normálne keď teraz krvácam, lebo to môže byť aj z tej laparky a že sú ženy, ktoré krvácajú keď majú ovulku, tak ja neviem. Rozhodla som sa, že počkám do mrchy (veď tá má prísť budúci týždeň) a potom zavolám lekárke, že čo a keď povie, že mám prísť tak pôjdem.
Bojím sa len toho, že to tam zase rastie a laparky a liečba čo som podstúpila boli zbytočné. Snažím sa na to nemyslieť pesimisticky, ale neako sa mi nedarí.

luko
14. sep 2009

dakujem 🙂

ja mam uz jasne zrasty na jednom vajickovode....nad jogou som inak rozmyslala, mozno aj zacnem, zatial sa budem mucit kalanetikou...podla mna by mohli pomoct aj Mojzisovej metoda...ale uz sa vidim kazdy den cvicit 😕

soju moc nepapam...obcas tofu, ale nijak pravidelne, citrusove plody len v zime....hm..zaujimave info...skoda, ze vsetko musime zhanat same....doky nic take nevravel...este ze mame internet....

ika33
14. sep 2009

Janemari,
tak ti gratulujem k výdrži (čakanie na mrchu), tak si je teraz uži a prajem ti, aby už ďalšia neprišla - dôvod: tehotenstvo 😀 😉

čítala som tu o rôznych olejoch. Ja som ale alergik a veľa vecí nemôžem a jedno zo zakázaných je púpava. 😖

Vanneska,
nebojíš sa tej akupunktúry. Ja pred tým mám akosi rešpekt. A asi som strachoput. 😅

luko
14. sep 2009

to ja zas by som sa na akupunkturu tiez mozno dala...ja mam respekt pred mudrostou vychodu

evina0
14. sep 2009

luko pokial beris liecbu nic ine neostava len znasat jej vedl.ucinky ktore ti nezavidim 😒 tie navaly a kopec ineho je to des ale presli sme si tym vieme ake to je tak drzime len palceky az to dotiahnes do konca 😉

Ika no OK pockaj teda do mrchy a co bude casom mozno telo len zblblo s toho vsetkeho..ja ked som brala duphaston brala som ho na 15 dDc asi 10 dni a ani raz soim nespinila len som mala zavraty.alebo som male chute jak tehotna a pribrala som lebo som bola stale hladna 😀 😀 ale ak by si dlhsi cas krvacala isto zavolaj lekarke nech sa vyjadri.

Jane blahozelam ku kroku dalej zacina sa nova etapa pre teba 😉 drzim palce

Ja uz nespinim tak som zvedava co bude zajtra rano si zase dake male spinenie a ci nie 😉

Jani keby to bolo uhniezdenie to by som bola asi najstasnejsi clovek na svete a prvy krok k behu na dlhu trat lebo ako vieme ostat tehu je jeden krok a porpodit a dotiahnut do spravneho konca druhy krok ale nenamyslam si neviem co to bolo a sok tento mesiac ulpne vyrovnana ze ak dojde mrcha tak asi ma dovod preco sa nezadarilo 😕 🙄

luko
14. sep 2009

evi: jasne, vdaka 😉 dufam, ze nic horsie ako navaly uz nebude, ale som pripravena na vsetko 😎

jani2
14. sep 2009

ika - u mňa to bolo tiež také čudné krvácanie, cez deň som cítila ako to po troche tečie, ale v noci nič, ráno som sa zobudila s čistou vložkou...a tak to šlo dokola, doky mi tiež vravel, že sa to po operáciach stáva. Tak sa toho neboj, dá sa to jednoducho poriešiť, žiadna lapárka už nebude!
..tak manžel mi doniesol ten olej, nie sú to tobolky, ale olej vo fľaštičke, neviete ako sa to užíva? Ešte si teda musím zohnať ten vitamín E. No, a som zvedavá, či to zaberie, užívam totižto aj homeopatika, papám aj kys. listovú, bývame v dome v okolí je pekná prírod, tak som začala zbierať bylinky a robiť bylinkové čaje (z prasličky je vraj dobrý na vaječníky), tiež sa snažím zdravo jesť, už ani nekupujem biely cukor, len hnedý, aj pečiem väčšinou z čiernej múky......jem veľa zeleniny.....no fakt, keby pomohlo chodiť po ušiach asi by som aj to robila, len nech nemám tú hnusobu!

ika33
14. sep 2009

luko,
ja som mala iba návaly a celkom sa dali prežiť, Je pravda,že na mňa niekedy ludia pozerali ak na zjavenie, keď som bola schopná sa vyzliecť do toho najmenšieho oblečenia čo som mala na sebe a ostatný mrzli. AKo dlho máš brať inekcie? Ja osm ich mala iba 3 a lekárka povedala, že stačili.

evina0
14. sep 2009

luko 😅 nejdem ta strasit a prajem aby si mala co najmenej ved.ucinkov.ja som ich sice mala dost a hlavne ta nespavost a teraz zaspim ako batola a vcera som po dlllhej dobre zaspala aj cez den 😉

luko
14. sep 2009

u mna nespavost uprostred tyzdna nehrozi...naopak, vecer liham mrtva...mam toho dost, okrem prace este jazykovka, cvicenie...ale zatial kazdu nedelu som mala problem zaspat a budila som sa mokra...lebo nedela je vacsinou taka kludna, ani nikam nejdeme...asi budem musite vymyslat plany aj na nedelu 😀

ika: v piatok budem vediet, tiez mi povedal doky, ze mozno len tri budu...uvidime 😉

luko
14. sep 2009

evi: ja si zvyknem tiez poobede na hodku pospat, ale ked mi zacnu poobedne aktivity tak uz nebude kedy

janemari
autor
14. sep 2009

Tak konecne som docitla,pekne ste sa rozpisali 😉 Ako uz viete mrcha dosla na 131 den.A to som cele doobeda vyvolavala dokine som sa chcela objednat.A nepodarilo sa mi dovolat a nakoniec mi kolegyna povedala ze ma dovolenku.Tak ja ze skusim v stredu.A idem na wc a kukam mrcha.Tak som zvyskla od radosti,ze ked som si uvedomila ze ma mohol niekto pocut/lebo to bolo v robote/som sa trosku zahambila,ale utekala som za kolegynami cela stastna ze babiiiiiiiiiiiii je to tuuuuuuuuuu,je to tuuuuuuuuuu 😀 A oni nechapavo co sa deje.A ja ze mrcha dosla.Nikdy som nebola taka stastna ze mam mrchu ako dnes.Inak dosla presne 14 dni od toho pozitivneho ovu testiku.Takze to vyzera ze cyklus by mal byt v poriadku.Hned v stredu volam dokimu co ma operoval a ak sa podari o dva tyzdne by som mohla ist k nemu a budem vediet na com som.Zatial budem brat ten pupalkovy olej.Inak ja mam pupalkovy olej s betakarotenom a vitaminom E.Tak zatial sa lucim a zajtra sa urcite ozvem.Teraz zacne lov na ovulku 😉

luko
15. sep 2009

uzasneeeeeee 🙂 🙂 🙂