Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
19. okt 2009

sa snazia,ne ? 😅
😀

janemari
autor
19. okt 2009

jaaj som zabudla 😀 Ale uz sa idem pridat k nim aj ja aby sme to stihli kym pojdem do nocnej 😉

ika33
19. okt 2009

Ahojte.
JA som bola na masáži. Snažilkovať budeme až o týždeň, lebo je tu teraz mrcha mrachvá.

dahra
19. okt 2009

Caute zienky,
vidim, ze tu viacere "mrchujete", dako nam to spolocne vychadza.
Ja som zasa makala ako fretka v praci od 7.45 do 20.00 non-stop. Uvedomujem si, ze dnes som 20DC a to znamena ze mam cca tyzden do stimulky. Vacsinou chodi mrcha na 26 DC, takze sa to pekne krati. Brucho ma poriadne bolelo v piatok a v sobotu, ale uz to preslo.

tulipanike
20. okt 2009

ahojte, posuvam na prvu stranku, volako daleko sme boli 😉

ogeletka
20. okt 2009

Ahojte.Baby mňa asi šľahne z tej endometriozy.Brucho ma bolí,kríže ma bolia,všetko ma bolí.Fungujem iba na ibalginoch.V noci zle spím.Už nech mi príde mrcha nech môžem začať s liečbou ☹ ☹

dahra
20. okt 2009

Ahojte,
Ogeletka,
to s tesne po laparke a je to take hrozne? 😕 Ozaj, co si vybavila ohladom decapeptylu? Vozia? Kedy ides na prvu? Liecba je fajn, nebyt tych navalov a nechuti na sex, brala by som to ju na par rokov 🙂 Mrcha mi vobec, ale vobec nechybala.

evina0
20. okt 2009

ahojte.dosla som vas kuknut 😉
ogeletka .liecba zbehne ani sa nenazdas a ide zima navaly budu OK .ked sme to mi zvladli v lete cez hotucavy ty musis tiez 😉

ja dlavim topinky s cesnakom lebo sa bojim chripky.zuri v ovdusi a ja si ju nemozem dovolit 😅 .a v pripade ze mm cosi domov donesie musi spat vedla ☹ aj lekar tak kazal,terz by bolo pre mna velke riziko ostat chora.ale ja sa nedam budem sa branit 😉

dahra
20. okt 2009

Ahoj, Evina,
cesnakova kralovna 🙂, no mas pravdu, prevencia je potrebna. Uz ti to pribuda, dnes 9tt - 2 mesiace zbehli ani neviem ako. Ved to bolo ako predvcerom, co si nam oznamila tu super spravicku. Vela zdravicka!

Ja sa tiez snazim chranit, dnes som sa bola objednat na krv, buduci tyzden zacinam s opat predoperacnymi, ktore su potrebne k narkoze pri IVF.

vanesska
20. okt 2009

ahojte babiny...

tak ja hlasim ze som si akurat bola pre lieky a mam ich za plnu igelitku... 😝
a veru aj ja musim vybavit predop.vysetrenie podobne ako dahra...
je sranda ze som si to zacala vybavovat na operaciu no a nakoniec to pouzijem na IVF...
dahra ty zacinas tusim 27.10.? vsak...? juuj podavaj spravicky potom ako pokracujes...

evina... mnaaam cesnak zboznujem... 😀
a inak fakt to beziiii... len prednedavnom si tam mala 5tt a uz 9... jeeeej...
tak sa pekne chran pred virusikmi aj ja budem... samozrejme ale nie pred tehu virusikmi... tie naopak ocakavam kedy ma zdrapnu... 😀 😀

ogeletka... to ma mrzi s tymi bolestami... 😒 mne velmi dobre proti vsetkym bolestiam co opisujes zabral pupalkovy olej v tobolkach... uz som ho tu babam tiez odporucala... ja si ho neviem vynachvalit... ale tebe sa asi neoplati ked uz zachvilu zacinas liecbu... drzim ti velmi palce!

katie233
20. okt 2009

Ahojte baby 🙂. To tu pekne zanedbávame 😀, som nás musela hľadať až na tretej strane 😝.

A ako sa inak máme? Vanesska nám priniesla ďalšie dobré správičky 😉, ktorá bude ďalšia? Baby, mňa už z toho porazí. Včera som mala zase nenormálne kŕče z mrchy. Manžel už chudák plakal so mnou 😅. A ja som sa tak tešila, že už ich nikdy v takej intenzite nezažijem 😖. No čo už. Hlavné je, že dnes mi je už lepšie 😀. Sa ani nečudujem po toľkých ružových bábikách 😅.

jani2
20. okt 2009

Ahojte,
tak vidím, že tu fakt skoro všetky mrchujete 😝 Mňa to čaká čo nevidieť, počítam pozajtra....vaječníky už cítim, uvidím čo si tá mrcha tentokrát pre mňa nachystá.
Katie - to je hnus tie krče, ja som ich pred tehu mávala tiež, len som vtedy sedela schúlená a kropaje potu mi od bolesti vychádzali na čelo 😝 , aspoň že tie ružové bábiky pomáhali.
Vaneska - tak už ideš stimulkovať, to je fajn, bábo je už teda na dohľad....a chcela som sa ťa opýtať, ty máš (ak si dobre pamätám) cystu, akú veľkú ju máš?.....vieš ja sa chystám na KET v 01/10 a tiež mám cystu (4cm -zatiaľ 😒 ) a neviem aká veľká môže byť, aby ma na KET doktori pustili.
Dahra - až krvička dobre dopadne!
Ogeletka - ja viem, tá endometrióza bolí, je to jednoducho sviňa jedna (prepáčte, že sa tak vyjadrujem, iné pomenovanie pre ňu nemám). Nech je ti aspoň útechou, že sme tu všetky na jednej lodi.
...tak idem robiť bábovku, ešte sa ukážem! Pá!

janemari
autor
20. okt 2009

Ahojte,tak ja som vas prisla len pozdravit a troska nech sa aj zasmejete.Akoby som nemala malo problemov,tak vcera ked som vosla do firmi hned som sa podkla a ak som bola dlha tak som sa vytiahla a kolena mam dobite a bolave.Nastastie zapestia na rukach to vydrzali a ziadna zlomena ruka.Inak merala som si teplotu a uz klesa ako minuly mesiac,taze zase ovulka nebude 😖

ika33
20. okt 2009

Ahojte 🙂

Posúvam nás na prvú stranu, aby sa na nás nezabudlo. 🙂

janemari
autor
20. okt 2009

Babi kde steeeeeeeeeeeee? 😎

liviaf14
20. okt 2009

ahojte 🙂
pre všetky snažilky :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

evina, super, že 9tt, nádhera 🙂

jani2
20. okt 2009

Jane - ja som tu, ostatné to akosi flákajú....a jak to že ovulka, zas nie je? To by jedného šľak trafil! Jak sa má do tých 3 mesiacov zadariť, keď takto ovulka štrajkuje?

janemari
autor
20. okt 2009

No mam pocit,ze nebude.Aj minuly mesiac tak istoto zacala stupat teplotka a potom na treti den klesla.A doki potvrdil anovulacny cyklus.Ale este moze byt ze sa to zastavilo kvoli tomu padu,ze som sa zlakla.

janemari
autor
20. okt 2009

Oki baby ved aj tak tu nieste,ale aj tak sa s vami rozlucit.Letim,alebo radsej pojdem pomaly do roboty,aby som sa zase nestrepala 😀 A vym zelam dobru nocku.

dahra
20. okt 2009

Vanesska,
co vsetko ti nabalili? mas uz aj zelene a zlte ihly 🙂))))) 27.10. by som mala mat menzes, ale ratajuc s 26dnovym cyklom, tak to skor vychadza na 25. Aj brucho uz citim, mrcha sa pomaly chysta.
Jani,
ty mas cystu zasa? 😕 Ja som urcite pozabudla, ak si pisala, to sa ti spravila od porodu?
Jane,
ty si riadna artistka 😉, taketo cisla predvadzat...Mala si aj divakov?
Co sa tyka anovulacnych cyklov, dakde som pocula, ze v priebehu roka su 2-3, ale nemyslim, ze by sli za sebou. To je divne, ak ti idu take za sebou.
Katie,
to si bola v takom stave aj v robote? Neviem si predstavit, ako by som fungovala v takych bolestiach.

susse
20. okt 2009

Ahojte,
ďakujem Vám za podporu. Takže je týždeň po injekcii. Skôr sa nestíham ozvať a vy tak rýchlo píšete, že potom mám naraz veľa čítať. Ešteže popri štúdiu na výške som sa naučila rýchlo čítať a vynechávať to čo ma veľmi nezaujíma.
Takže v minulý utorok som dostala Lucrin depot prvú injekciu. Je pravda, že budem mať len dve. Takže druhú dostanem v januári zas na 3 mesiace a v máji by som mala dostať prvý menzes po 6 mesiacoch. Už som nahovorila kamošku a ide s chlapmi v júni na predĺžený víkend do chorvátska. Na toto sa teším a idem šporiť a vyhodím si z kopýtka.
Zatiaľ to zvládam v poho. Vo štvrtok ráno som sa zobudila s neskutočnou bolesťou hlavy. Za dve hodiny som bola mimo, potom som vracala, uľavilo sa mi do obeda som bola mimo ale pracovala som o dušu. Rozpočet na mzdy na nový rok som musela odovzdať poobede. Potom po obede som bola už v pohode, dokonca som bola do noci na firmnej akcii a tancovala som 5 hodín v kuse.
Jednoducho toto som nechápala ráno som nevedela kde je sever, nemala som vôbec kontrolu nad vlastným telom a večer som bola za hviezdu. Toto sa mi bude robiť vždy alebo čo? Kto má s týmto skúsenosti, sem s nimi.

Pekný večer.

dahra
20. okt 2009

Ahoj, Susse,
tak ty si priekopnicka v trojmesacnej liecbe. Blahozelam k prvej injekcii 😉 To je lucrin 3.75mg? Aku davku ti dali? Sice podla tej tvojej vydrze asi dost silnu 🙂))). Urcite som nemala pocit, ze je to injekcia zivotabudic, skor som bola viac unavena, v noci som nespala, navaly tepla mi zvysovali tep....
Nech ti to chorvatsko vyjde, zasluzena odmena za vydrz po injekciach 😝

Inak, ja citam MK ako prvy hned, ked som na nete. Urcite by som nechcela dobiehat po par dnoch, niekedy nestiham ani cely den citat.

jani2
20. okt 2009

Dahra - aj ja mám MK ako prvý keď som na nete, potom idem na FB....inak cysta sa mi vytvorila asi v auguste, keď som nebrala HAK a prestala som aj kojiť, v Heliose mi Krajko vravel, že má 4cm a pri KET nevadí, len sa bojím, či sa nezväčšila.... ☹ teraz som pre istotu nahodila zas Cerazzete....na budúci týždeň idem k doktorke pre odporúčanie na hematologiu, tak jej poviem, nech ma pozrie sonom...ale bojím, bojím, čo tam zas uvidí....dúfala som, že si tá endoška dá po pôrode väčšiu pauzu 😒 Zatiaľ sa necitievam nejak hnusne ani bolesti nemávam, len tie vaječníky ma zvyknu pobolievať.
JAne - tak už si asi na nočnej, nech ti rýchlo ubehne 😉

katie233
21. okt 2009

Ahojte 🙂. Včera večer som už nestíhala prísť, boli sme pozerať nové bývanie pre nás a večer som padla unavená do postele 🙂.

Dahra, bolesti mi síce začali už v robote, ale po dvoch ibáčoch sa to ako tak dalo, aj keď som istý čas rozmýšľala nad tým, že beriem dovolenku. ale potom sa brucho akosi umúdrilo a bolo to celkom v poho. Tie strašné bolesti prišli až večer doma 😖. Ale prežila som 😉, a dnes už je super. Už len čakám na to, kedy mrcha skončí a začína nový boj o bábo 😀! Teším sa, už aby to bolo 😵.

Janemari, mne sa niečo podobné stalo v deň štátnic 😀. Po odpovedi som si išla do bufetu niečo kúpiť, a v tom sladkom opojení, že už to mám za sebou, sa mi na poslednom schodíku zachytil podpätok do nohavice a tak som sa natiahla na chodbe 😀 😀 😀. Ale už mi to bolo jedno, odvtedy ma v škole nevideli, len na promóciách 😵.

Prajem príjemný deň!

katie233
21. okt 2009

A tiež je koník to prvé, čo pozerám, keď prídem domov. A potom sa presúvam na FB 😀

vanesska
21. okt 2009

ahojte babulky bojovnicky... 😉

jani2... no ja mam na jednom vajecniku cystu 2cm co je vraj uplne v norme... ale na druhom mam asi 5,5 cm...
moj doki mi povedal ze hranica je 5cm dokedy ta este zoberu na IVF...
ja som tak tesne za hranicou ale kedze mne hrozila uz 3.operacia tak ma zobrali aj tak ze pre mna je teraz najdolezitejsie otehu ako ist na dalsiu operaciu... aj ked poznamenali ze vychodiskovu situaciu na stimulku nemame uplne idealnu ale aj tak to mame skusit...
ak by ti cysta do jan. nenarastla mas to v pohode... a ked narastie... hm vsetko zavisi od lekarov v centre ako sa k tomu postavia... kazdopadne si myslim ze ked uz ides na KET nie je velkost cysty az taka rozhodujuca ako ked ides na komplet stimulku...
a neda sa ti ist na to KET skorej kedze sa tiez blizis k tej hranici?? 😕 no budem ti drzat palciska aby si to stihla a ta svinucha este viac nenarastla... 😠 alebo si skus nechat nasadit HAK do tej doby... aj mne to v centre predpisali lenze ja frajerka som to nebrala... 😒

dahra... 😕 ja nemam ziadne ihly... a to preco??
viem ze doki ked mi predpisoval puregon tak hovoril ze si k tomu mam potom v centre vypytat pero...
ale tiez ma zarazilo ze ako si budem pichat ten dipherline... hm... ale aj tak na prvy pich pojdem do centra aby mi ukazali ako sa to picha no a tak snad tam poriesime aj tie ihly.... bleeee... uz teraz mi je zle ked si na tie ihly spomeniem... 😝

baby tak ja idem makat sa mi toho nejako nakopilo... este vas priebezne kuknem... drzte sa vsetky!

ogeletka
21. okt 2009

Ahojte.
Ďakujem všetkým za povzbudenie.JA nechápem tie bolesti, tak kruté.Všetko ma bolí.Brucho,kríže,celá panva.Furt len špiním,mrcha nikde.Vôbec si neviem predstaviť ako by som chodila teraz do práce.Ešteže som na PN inak by som tam asi umrela.

evina0
21. okt 2009

ahojte 😉
mate pravdu bezi ten cas ,ukoncila som 2 mesiac a tesim sa na poradnu pondelok.nemam nic noveho ale chodim Vas citavat.
zmeny na tele su zatial neni nejake viditelne len prsia 😀 .keby ten zaludok nestrajkoval bolo by lepsie, ale verim ze casom sa aj to strati.a musim si davat velky pozor co jem inak je zle 😅
pre vsetky
😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT😵

katie233
21. okt 2009

Posúvam na prvú stranu 🙂

Ďakujeme evina 🙂

janemari
autor
21. okt 2009

Ahojte
Da sa povedat,ze vyspata,oprate,navarene/eset dorobim langose/,v zahrade porobene a uz som musela dojst ako sa mate.Divakov som mala celu kopu kedze sa striedali dve smeny tak tam bolo chlapov a jajaj a rehotali sa ako kone 😀 ,este jeden hovori ved ju chodte zdvihnut.Ale poznate dnesnych gentlemanov,tak som sa pozbierala sama.A rano ked sme sli domov mi kolega hovori,co som to pocul?A zevraj si spadla aj vcera?Ja vravim jasne,jeden den padnem a uz sa valam po zemi kazdy den 😠 .A co sa tyka ovulky este uvidim.Dnes som merala a na prekvapenie stupla na 36.9 a som 11 Dc takze este nic nieje stratene,aspon dufam.Oki moje.Idem dorobit tie langose,dat si kupel a ak kolena dovolia aj sa posnazilkovat,lebo mam tam hrce a je to pekne cierne 😒