Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

ika33
6. nov 2009

Ahojte kočky.

Tak som včera bola u tej lekárky a povedala, že ovulka prebehla, teraz už len dúfať, že sme to stihli včas. 😕

katie233
6. nov 2009

Ahoj Ika, tak super 😵. Teraz čakať na // 😵

katie233
6. nov 2009

A dobré ránko aj všetkým ostatným. Baby dávate mi riadne zabrať. Musím všetko prečítať za kratučkú chvíľku, čo mám pre seba v robote. Ale píšete pekné veci 😵, tak nech sa darí.

Tak ja som asi aj tento mesiac bola bez ovulky. Okrem mierneho pobolievania v podbrušku asi na 10-12 deň, a bolesti pŕs, ktorá mi však začala až na 16. deň sa nič mimoriadne nedialo 😅. Takže uvidíme. Pekný deň.

dahra
6. nov 2009

Ahojte,
Mirip,
ved presne, ved za to tyi nemozes, ze nemas vela mlieka, lenze vsade sa snazia setrit. 😠 Moja mamina ma napriklad polyneuropatiu - bez liekov nemoze byt. Doktor, co jej to diagnostikoval, niekam odisiel a ini jej liek nechcu predpisat, lebo bud problem je poistovna, alebo nemaju na to specializaciu. Ono sa to ani bez receptu neda kupit, tak neviem, co poriesi. Tento mesiac sa s tym trapi. Zatial bola bezuspesne u 4.

S tym otehotnenim, to ste mali naozaj zaujimave. Ty si bola po laparke a potom sa hned zadarilo dvakrat. To je super. Vcera tu bola tema, ze ked sa nesnazis, vtedy sa najskor zadari 🙂 Ty si dokazom.

Ika,
takze dobre spravy. Uz nespinis/nekrvacas?
Katie,
to len predpokladas, ze nebola ovulka? Ci to mas potvrdene? Lebo niekedy ani necitis a je. Nemusis mat ani hlien.

Inak, Jani,
ty si kde, ze sa tak dlho neozyvas? Je vsetko ok? Ci sa daco deje?

Vanesska a Miminap,
ja som si vcera dopichla tu tretiu davku a veru citim vajecnik. O par hodin dam dalsiu trojkombinaciu menopuru, som zvedava, co to so mnou spravi. Ak ma budu dopovat tromi, tak uz v pondelok nemam co pichat. Asi bude problem s liekmi, lebo mi dali len na dve davky rozpis.
Ako pokracujete? Mimi, ty mas/ aleb sa chystas na druhy difac... Vanesska, volala si do centra? Ides na kontrolu v pondelok?

vanesska
6. nov 2009

ahojte baby...

dahra ... rano som volala do CAr ze teda ci mam prist dnes a sestricka ze samozrejme...
no a ked som tam dosla a vysvetlila to dokine tak ona ze ale to vlastne je len 1DC takze teraz tam este nic neuvidi na sone a tak aby som dosla az v pondelok ze to bude akurat 4DC.
tak si mala pravdu stacilo ist az v pondelok lebo ze ked som to dostala vcera poobede tak za 1DC sa pocita az dnesok.
tak som sa zbytocne prehnala... ale zasa radsej sa prehnat ako prist neskoro nie?
inak dahra aka sranda... akoze vcera si pisala ako sa tvoj manzelik porezal na ampulke no a dnes sa porezal ten moj... 😀 😀 som sa smiala ale potom mi uz do smiechu nebolo ked mi to pichal na tretikrat... vobec mu neslo prepichnut kozu strasne to stipalo no poviem ti nic moc... 😖 miesto jedneho pichu som mala dnes rano 3... 😝 🙄 neviem ci to je tym ze mam MS a ze koza je nejaka napnutejsia no fakt to bolo hrozne normalne mam zo zajtrajsieho pichania trochu stres... 😝
takze ty pokracujes v tych mega davkach... a dokedy vlastne? kedy ides na kontrolu?

ika33
6. nov 2009

Dahra,

no krvácala som v stredu 😠 , včera som trocha špinila 😒 a tak sme sa rozhodli ešte naše snažilkovanie potvrdit jedným snažilkovaním 😅 , po kotrom som začala zase krvácať ☹ , takže dnes ešte mierne krvácam 😒
No teraz si dáme oddych, lebo priateľ ide na celý víkend preč, tak budem sama ☹ . No a 14.11. by mala prísť mrcha, ktorá už dúfam nepríde.

A ty teda cítiš vaječník? To je teraz pre teba dobrá či zlá správa. Vôbec neviem ako je to s umelým oplodnením, len to čo tu vy píšete. Zatial som to vôbec neštudovala.

dahra
6. nov 2009

Vanesska,
tak si sa "prebehla", ale mas pravdu radsej skor ako neskoro. Fiha, to ste sa teda potrapili ☹. Ja som zatial mala len jeden taky vpich, ze to velmi zabolelo a musela som vytiahnut ihlu. Trafila som si cievu.
To pri tom otvarani treba chytit za tu bodku na vrchu s potom sa to da lahko. Moj - typicky chlap- na vsetko treba silu, to rozpucil v prstoch. Som cumela 😕 😕 Keby som nevidela, tak neverim.

Ika,
drzim palce, aby mrcha naozaj nedosla. Uz by konecne mal niekekto nasledovat Evinu - zatial nasu najnovsiu tehulku.
S tym vajecnikom by to asi malo byt pozitivne, lebo viem, ze sa zeny stazuju, ze ich bolia pri stimulke. Naraz ti tam dozrieva vela folikov, tak to tlaci a boli. Ja mam zatial len 3, tak to je pohoda, ale chudatka take, co maju aj vyse 20.

Ozaj Vanesska,
ty tiez stale citis vajecnik?

dahra
6. nov 2009

myslela som vajecniky 🙂, ja som uz dako zzita s jednotnym cislom 😠

vanesska
6. nov 2009

dahra... 😀 😀 no proste typicki chlapi co si budeme hovorit va 😉
inak vajecniky prestali boliet ako prisla mrska... podla mna kedze tam mam aj tie endo cysty tak asi boli uz riadne prekrvene a cele to tlacilo tak preto to tak popichavalo... som rada ze to preslo... ale na druhej strane sa bojim ako to bude pri stimulke ktovie kolko folikov sa urodi... tak to asi bude riadne tlacit aj na tie cysty aj na vajecnik... 😲 ☹ no co budem musiet zatat zuby a vydrzat... 🤐

a mas pravdu uz by niekto mohol nasledovat evinu... to by bolo zasa take fajn povzbudenie... 😉

ozaj a tebe kedy asi vychadza opu? ci este nevies?

dahra
6. nov 2009

Vanesska,
viem predbezne OPU bude buduci stvrtok alebo piatok. Teraz v nedelu rano idem na kontrolu a ku embryologicke na pohovor. Drzim palce, aby tie endocysty boli uplne v pokoji a stimulka s nimi nic nespravila. Da sa aj s cystou otehotniet. Monika v endotehulkach je dokazom. Tiez bola na IVF.

jani2
6. nov 2009

Čafte, vonku je krásne, čo tu vysedávate, iďte nabrať pozitívnu energiu 😉
..inak Dahra, Vaneska, Miminap móóóć na vás myslím a veľmi držím palce aby ste za 2 týždne na testíkoch po ET mali len //..ja moc nestíham prispievať, väčšinou len čítam, na kolenách malá Janka a sabotuje ak chcem niečo napísať...
...a vaječníky nemusia vždy bolieť, ja som mala 21 vajíčok a veru vaječníky som necítila, ale ja som asi už vytrénovaná z endo bolestí, tak som takú stimulačnú bolesť asi necítila 😉 ... ono je ta asi fakt indi-vindi...tak prajem nech vaječníky nebolia a nech rastú kvalitné vajíčka, nemusí ich byť veľa, hlavné aby boli kvalitnéééééé 🙂

jani2
6. nov 2009

...a ešte pre Jane - ja verím, že mrcha dnes nedorazí, jednoducho nesmie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janemari
autor
6. nov 2009

Uff ale ste toho popisali.Tak zatial vas len pozdravim a oznamujem ze mrcha zatial este nedorazila.Ale brucho ma boli uz tyzden a citim ze uz je to na krajicku od toho aby sa to spustilo.Idem vas docitat.

janemari
autor
6. nov 2009

Ale ste mi dali zabrat 😀 Ale docitala som a teraz vam budem vsetkym nadejnym tehulkam drzat palce a netrpezlivo cakat na spravu o vasich // .Takze tpfuj tpfuj tpfuj nech vam to vyjde 🙂

vanesska
6. nov 2009

cafte kocky....

dahra... tak som si nasla moniku v uspesnych tehulkach tak mi pisala ze mala pri stimulke 7cm cystu a ze z toho vajecnika ale nic nevydolovali ziadne foliky iba z druheho mali 4...
tak som zvedava ako to bude u nas... doki mi hovoril ze snad nieco z toho dostaneme ale asi tiez necaka vela... 😕 inak tebe uz sa to bliiiizi... tak snad zachvliu budem odpocitavat dni do OPU aj ja...
inak este jedna holka mi z tej uspesnej temicky pisala ze aj ona stimulkovala s endo cystou a ze jej ju pri OPU odsali sice obal ostal ale aspon zmizol obsah... to by bolo uplne super len monika zasa hovorila ze jej to neodsavali lebo sa bali ze jej to praskne... tak uvidime ako dopadnem ja... 😝

jani... velmi pekne dakujem za drzanie palcekov... urcite sa nam to vsetkym zide... 😉 a ty si stimulovala aj s endocystou? nepamatam si... 😕 no ale 21 vajicok tak to je krasne cislo... aj ked mne by stacila aj polovica hlavne nech su kvalitne... 😉

no janemari... a ty ked ti nepride cez vikend tak urob testik... 😵 uz ti mrcha meska ci si stale v norme??
bolenie bruska na mrchu je dobre znamenie... udavaju to skoro vsetky tehulky 😉 😵

liviaf14
6. nov 2009

ahojte babiny 🙂
tak pre všetky snažilky a stimulujúce babulky posielam :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
tak si naberte plnými priehršťami, nech sa vám všetkým zadarí, všetkým vám to prajem 🙂

janemari
autor
6. nov 2009

vanesska este mi nemeska dnes je den D kedy ma dorazit.Skor zvykla chodit den skor alebo presne na den.Takze stale cakam.A testovat budem najskor ak nedorazi v nedelu.Ale som si na 100% ista ze dorazi,ved ju citim. 😉

vanesska
6. nov 2009

livia... dakujeme za bohatu nadielku T virusikov... veru sa nam to tu zide... 🙂

jane... aha... tak potom hej na testik mas este den alebo dva cas... takze ak madam nedorazi... nedela to isti... 😵
jeeej to by bolo super... 😵 ale tak este nepredbiehajme...
aj ked v nedelu urco kuknem na konika co mas nove... 😉

janemari
autor
6. nov 2009

Uvidim ako sa mi bude chciet robit test,mam este dva testy.Ale ako hvorim citim,ze test zostane nadalej lezat v supliku.A pravdu povediac momentalne riesim ine problemy tak na dieta nemam ani pomyslenie a uz len ovakavam mrchu a nech je v pohode bez nejakych velkych bolesti,aby som mohlazacat pracovat na mojom novom zivote.

jani2
6. nov 2009

Jane - ale ja som ti vravela, že pocity na MS aj pri tehu ešte môžeš mať...ja som už tiež cítila mrchu, v práci som si dokonca hodila jeden ibač, čo ma tak mrchovsky bolelo brucho a vôôôôôôôbec ale vôbec som si nemyslela, že som tehu a ono tam už boli dve bambulky.........takže nedeľný testík to istí 🙂
Vaneska - aj ja som pri 2.IVF stimulovala so 6cm cystou a mala som 6 vajíčok (z toho 2 boli z toho cystického vaječníka). Ono je pravda, že cysty zaberajú miesto, ktoré by folíky potrebovali, ale ty máš cysty ešte pomerne malé, takže tých 6-7 vajíčok podľa mňa bude. 😉 ....no a tých 21 vajíčok som mali pri čistých vaječníkoch (len keď to pri tej endoške je zázrak mať, že?! 😢 )

jani2
6. nov 2009

..a ešte niečo ku mne, keď sa to tak vezme MS neprišla, mala prísť pred 2 týždňami, ale bolo len špinenie..a teraz je kľud, aj v bruchu ticho, žiadne boľačky...som presvedčená, že je to tým Cerazzete...utlmuje rast sliznice, tak preto len to špinenie...keď som kojila a užívala ho, tak som MS nemala aj 3-4 mesiace, potom trochu špinenie a zas 3-4 mesiace nič...bolo to celkom fajn, len je na figu, že som z neho náladová a absolútne žiadna chuť na sex 😢 ...a pre istotu som si robila aj tehu test ale podľa očakávania len /...ale to neva, ja si počkám, teraz ste na rade vy dievčatá...drtím prsty!!!!

dahra
7. nov 2009

Ahojte,
dnes je taky uprsany den u nas. Manzel isiel pomahat kamaratovi na stavbu, tak si dnes budem vegetit sama 😎. Poupratujem, navarim, pozehlim, trosku sa pomotam okolo kvetov, ejej. Aspon nemusim stresovat, ze ten moj vysedava pri booku 🙂
Vcera som si pichla tu 3-nasobnu davku a nic to so mnou nespravilo. Sem-tam citim vajecnik, ale o bolesti ani reci. Inak znie to ako cierny humor, no povedala by som, ze ma viac boli lavy. 😀 😀 To bude asi ta fantomova bolest. Co ma nalavo boli, ani srnky netusia. Zajtra idem na kontrolu, tak uvidime ci si tam hoveju len tie tri foliky alebo k nim pribudol este jeden. Myslim, ze Krajko nie je velmi spokojny, lebo pri zlom spg sa pocita so stratami...Ja som napocudovanie spokojna, lebo to tak vnimam, ze ak mam otehotniet, tak otehotniem aj s jednym folikom. Ak nie, moze byt ich aj 20.

Jani,
kolko vam ostalo mrazacikov? Beries antikoncepciu opat? Co s tou cystou? Bola si uz u doktorky, idete naozaj na KET len v januari?

Jane,
podla toho, co si tento mesiac pisala o snazilkovani, vyzeralo to velmi slubne. Kiez by si mrchu nedostala.

evina0
7. nov 2009

Ahojte zienky nesiem pozitivne spravy..
vcera sme boli na prvom ultrazvuku v nemocke kde ma operovali.lekar bol velmi rad ze som ostala tehotna po takej kratkej dobe od skoncenia liecby a prirodzene!! robil mi ultrazvuk a vsetko dopodrobna povysvetloval a drobcek pokukal.dokonca nam pustil aj zvuk srdiecka manzel ked to videl a pocul tak cela stastny mi stacal nohu od radosti. mame uz aj nosovu prepazku,vraj aj zadna cast mozocku vyzera ze sa vyvija dobre,drobcek pekne cvicil.videli sme aj obe nozicky.rucicky.tentokrat ho bolo paradne vidiet asi vedel ze tento ujo doktor je lepsie nez moj gynekolog tak sa mu v plnej krase ukazal.podrastli sme opet o 2 cm takze od hlavicky po kostrc mame uz 4 cm a vraj ked priratame nozicky a vzpriamenu postavu tak je ovela vecsi .neuveritelne ze za tyzden podrsatol o 2 cm .na prvu poradnu idem 11.11 k svojmu gyn a do nemocky na dalsie sono v 15 tt.som stastna ze ma pozera aj lekar co ma operoval lebo jemu verim.pomohol mi a jemu verim.dokonca povedal keby trebalo brat plodovu vodu rad to spravi pokial budem chciet a nech si to nedavam brat tomu mojmu..tomu bohuzial akosi moc neverim...s mojich skusenosti s minulosti.bud sa ten moj zmieri ze ma pracu kontrolovanu a chodim aj inak alebo ma smolu
na pocitac budem pomenej chodit zacal mi strasne vadit na hlavu.vo stvrtok som tu bol chvilu a vecer som dostala taku migrenu ze som sla zblaznit.aj mm musel povypinat jeho PC aj telku co som sla od bolesti zblaznit.
Pytala som sa lekara kedby som uz nemohla cydrzata aze boest neprechadzam co si mozem dat a povedal ze acylpirin ale len v krajnej nudzi a pokial sa bude dat nech aspon mesiac este nic neberiem.

Vopred sa ospravedlnujem ze sem budem pomenej chodit ale inak sa neda 😒 a budu mi vase spravicky a prispevky chybat.ale s casu na cas sa sem stavim.to slubujem.
teraz sedim necelych 30 min a hlava sa zacina ozyvat..aj lekar mi povedal ze k Pc ci telke nemam sedavat ved som mala minuly rok v maji vaznu chorobu a vtedy som mala prisny zakaz pre PC ci TV asi 2 mesiace a ked som to porusila.tak som mala tlaky v hlave skoro take ako teraz zacinaju..vraj tehu je predsa velka zataz na telo a mozog tak sa mam setrit..
Jane vyzera to slubne a bolesti tie by som nebrala tragicka .ved ja som mala este aj po ocakavanej mrche pocit ze mrcha dorazi kazdu chvilku.
Vsetkym co stimuluju drzim silnoo päste!!
pekny vikend

jani2
7. nov 2009

Evina - tak len pekne oddychuj a absenciu na MK máš dočasne ospravedlnenú 😉
Jane - tak ako?, dúfam, že mrcha neprišla a zajtra bude testík //...móóc ti to prajem!
Dahra - to je fakt sranda, že ťa bolí ľavý vaječník...som netušila, že fantomové bolesti môžu byť aj pri nich...ale možno tam len bolia zrasty a endo ložiská, predsa len stimulka je dobré papáničko pre endošku 😢
Ja tu antikoncepciu beriem, zľakla som sa cýst, minulý týždeň som bola u Dr. (chcela som vidieť hlavne ako je na tom tá moja cysta a mala mi vypísať papier na hematologiu) ale bohužiaľ bola PN, takže zas som nič nevybavila a najbližšie bude môcť manžel ostať pri malej až o 2 týždne, tak tam potom skočím zas...no a KET?, vlastne by som mohla začať s tabletkami hocikedy, ale keď neviem či cysta nenarástla, tak sa bojím..keby som mala istotu, že cysta nie je veľká, tak začnem už od najbližšieho cyklu...už ma nebaví čakať, raz musím predsa začať. Inak mi máme zamrazených 12 blastocýst, tak dúfam, že sa z nich aspoň jedna uchytí 🙂

katie233
7. nov 2009

Jane, tak ako? Mrška dorazila? Ale dúfam, že nie 😉.

Dnes bolo veľmi smutné, upršané počasie. Ja som bola celý deň zavretá doma, učím sa na pondelňajšiu skúšku. Taaak sa mi nechce 😝. Dúfam, že to pri tom odfláknutí dobre dopadne 😵.

janemari
autor
7. nov 2009

Ahojte babule.Tak dnes som si dala upratovacii maraton poumyvala som okna a uz mam aj na zajtra uvareny obedik.Brucho ma mrchovsky boli a chodim kazdu chvilku na zachod ze uz prisla mrcha.A z tohoste asi vydedukovali ze mrcha zatial nikde.Dnes ma moj muz zaskocil otazkou,nemska ti nahodou menzes?Ja ze nie 😀 ved som ti povedala ze cez vikend 😕 .A ze ci som si robila test,ja ze nie naco ved aj tak mrcha pride.Takze cakam dalej.Inak ked som sa zamyslela nad tym ze by som bola naozaj tehotna dostala som strach a prisla otazka co dalej 😖

dahra
7. nov 2009

Ahojte,
Jane,
celou silou stlacam palce, aby nedosla. Rok po laparke by uz telo mohlo dostat rozum, aby trapenie skoncilo. Vzdy nejake ine pride, ale to dalsie, je uz uplne o inom. A my sa na takecelkom tesime, ze? 😉
Katy,
ty este studujes? Tak potom budem na teba v pondelok mysliet, nech to dobre dopadne. Je to tazka skuska?
Jani,
mne nevraveli nic o loziskach, vraj som mala vsetko na tom vajecniku, co mi vzali. Ale mozes mat pravdu, ze ma bolia nejake zrasty, alebo daco, co tam zostalo. Dnes uz lavu stranu necitim, pravy sa konecne ozyva, ale nie je to silna bolest. Uplne v pohode. Zajtra rano idem na kontrolu.
Chod do helika a oni ti povedia, pozru ta, ale podla mna uz mozes zacat, mesiac hore dole vela nespravi. Takze mrazacikov-nanucikov mas este dost. Silno im drzi palce. Predpokladam, ze si uz nebudes chciet dat dve ☹ My mame zajtra pohovor s embryologickou a bola som rozhodnuta dat si dve, ale ked pocuvam tie komplikacie, este aj ty si pisala. Myslim, ze ani oni nebudu chciet, aby som mala vlozene dve. Aj tak bude menej tych folikov.

janemari
autor
7. nov 2009

katie neboj zajtra sa este doucis a urcite to zvladnes na vybornu.

dahra neviem preco ale desi ma vyrok som tehotna 😅

katie233
7. nov 2009

Jani mrcha určite nedorazí 😉. Veď sama si tuším spomínala, že zvykne chodiť o deň skôr, alebo na deň presne. Tak ak si to správne vypočítala, to je dnes. A ešte tu nie je, čo je dobré znamenie 😀. No určite to bude nová situácia, ale určite sa s tým veľmi rýchlo zžiješ. Veď si na to čakala tak dlho 😉. Ale nie si sama, aj ja mám z toho trošku strach. Predsa len, už nebudem zodpovedná len sama za seba. Po toľkých rokoch to bude zmena 😉, ale príjemná.

Dahra, našťastie mám študentské roky už za sebou. Vzhľadom k tomu, že mám vyštudované niečo iné, ako považujú tí hore, čo robia zákony za potrebné, tak som si musela robiť jeden kurz a ten je ukončený skúškou. Na kurze som bola pred rokom, niečo nám odprednášali, ale si vieš predstaviť, že som za ten rok všetko zabudla. A teraz sa uč. A bude to z piatich predmetov 😝. Najhoršie na tom je, že pozvánku na skúšku poslali asi pred týždňom 😠, a kým som sa k tomu dokopala 😅... Ale nejako to už len dopadne. Prinajhoršom si ju zopakujem. Aspoň budem vedieť ako to chodí.

janemari
autor
7. nov 2009

katie mala som vcera dostat mrchu,takze dnes meska 1 den.Ale v pohode cakame do zajtra 😔