Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
24. mar 2010

Ahojte
tak centrum obehnute,krv zobrata,dali mi recept na gely resp.maste co ma mau preliecit.Hned som si ho vybrala a ked skonci mrcha hned zacinam davat aby ked pride schvalena ziadost nic nestalo v ceste zacat so stimulkou 🙂

tuzimpobabatku
24. mar 2010

ahojte dievčatá, chcem sa Vás opýtať na jednu vec. Chodím do CAR, idem na umelé opl. Len sa bojím, či sa mi to podarí, lebo mi zistili pri laparke endometriozu. Doktor povedal, že je to v začiatkoch, trocha mám potlačenú jednu stranu maternice. Čo si o tom myslíte? mám šancu otehotnieť? Prirodzene sa to u mna nedá, lebo mám upchané vajcovody.

oknosmas
24. mar 2010

ahojte, uz som opat stary dobry oknosmas..a nie meryenka...len pre spravne zaradenie 🙂
tuzimpobabatku...ak ti pomozu, tak by sa to podarit mohlo..ved lekar ti iste povedal, ci je to mozne alebo nie, ale ked mas len v zaciatkoch, tak by to mohlo ist...aj mne nasli teraz v januari maly fokus endometriozy pri laparke.. mala som jednu injekciu decpectylu ale potom sme ich vysadili a primar v bb (bielik) mi slubil, ze mi pomoze mat babatko cim skor... tak sa tesim..
o dva mesiace(po prelieceni mm) pridem na prehliadku, pripadnu stimulku a bude iui... tak som zvedava..asi si zacnem zaciarkavat kalendar...i ked to bude zavisiet aj od mojej mrchy...na ktoru po tej injekcii cakam uz 39 den dnes... nuz asi tak...

tuzimpobabatku
24. mar 2010

oknosmas: ahoj, tak dúfam, že mi pomôžu. Ináč menzes mám zase ako hodinky, ked tak 2 dni dostanem skôr ale to je v poho. Ja som na endometriozu nedostala žiadne injekcie. Začala som hned so stimulkou. Však hádam vedia, čo robia

oknosmas
24. mar 2010

urcite ano...to mne by tiez dali hned stimulku..tu v bb...len moj lekar zo zapadu hned nasadil liecbu..tak sme ju rychlo stopli...urcite budes o chvilku tehu...

oknosmas
24. mar 2010

tak ja idem zatial...majte sa krasne...pekny vecer

tuzimpobabatku
25. mar 2010

díky oknomas, dúfam, že budem tehu...samozrejme, aj tebe to prajem. Ako tak pozerám, tuším len my dve si tu píšeme 😀 ...Kde ste baby???

janemari
autor
25. mar 2010

Dobre ranko a prijemny den zelam vsetkym snazilkam aj tehulkam. 🙂

tuzimpobabatku
25. mar 2010

ahoj janemari

luko
25. mar 2010

ahojte...no ja nejak troška vypúšťam čo sa bábetkovania týka...tak sem len tak nakukávam občas 😉 dnes idem na jednu prednášku o rýchlosti svetla s p. Mojžišom...už sa neviem dočkať ( fyzika moja vášeň----ale nem výpočt!!!y...len teória 😵 ) 😉 ,
potom mam AJ a tak.... 😉

lucy778
25. mar 2010

ahojte

už nevládzem ani na koníka chodiť, taká som unavená 😀

oknosmas - myslím, že ty si písala, že muž má brať profertil - dúfam, že to nepopletiem, lebo som to len tak v rýchlosti dočítala. je síce dosť drahý, ale my s ním máme dobré skúsenosti, mm ho bral a po troch mesiacoch sa mu spermiogram zlepšil a potom ho brával len tak občas a asi mesiac pred tým ako sa nám podarilo otehu ho bral v kuse. ale nebolo to len zásluhou proferilu 😀 , ja som bola takisto "natankovaná" liekmi

Tak vám všetkým držím prsty, aby ste sa dočkali vytúžených // na teste. A posielam TTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTTTTT 😵 😵 😵 TTTTTTT

oknosmas
25. mar 2010

je, tak to je super, lucy, snad nam to pomoze...ved asi aj mna nadopuju potom..a hlavne by som si chcela dat urobit testy na stitnu zlazu...kedze v rodine vsetky zeny (mama a sestry) chodia na endo, len ja nie...a uz sa po mne lekar pytal..len neviem, ako skoro po dekapectyle mozem ist..prvu a poslednu mi pichli 25. januara...myslite, ze uz budu testy hodnoverne? alebo mam este pockat...chcem, aby bolo vsetko v poriadku a boli sme si vedomi vsetkych problemov a riesili ich..ak nastanu...

jani2
25. mar 2010

ahojte,
dnes som bola na krvi a je to samozrejme negat!...ale vedela som to, tak už ma to veľmi nevzalo, i keď priznávam slzička mi zas vypadla 😔 ...ale čo už, tak ako som písala, dávam si prestávku a v lete mi to už musí výjsť 🙂 😉 🙂

nastasia
25. mar 2010

Ahoj Jani, mrzi ma to, ale neboj v lete to uz isto vyjde, presne ako pises musi! 🙂

ika33
26. mar 2010

Ahojte,

Jani2 - v lete to určite výjde, držím palčeky.

Babenky chcem sa vás spýtať aký máte názor na farbenie vlasov v tehotenstve. Lebo ja som si včera zafarbila vlasy farbou, s ktorou som si farbila stále a teraz neviem či som nespravila chybu a tak sa bojím. Viem, že už s tým nič nenarobím a rozmýšlať som mala skôr ako konať ale to už asi nevrátim. Len pevne dúfam, že sa bábätku nič nestane. Ja som taká blbá. ☹

tuzimpobabatku
26. mar 2010

ika: myslím si že nie, mám kamošku, ktorá čakala dvojíčky a ona si dáva melír. Ale ked tak rozmýšlam, tak veľa báb čo poznám a boli tehotné, farbili si vlasy. Ale to sa radšej opýtaj svojej doktorky. 😉

katie233
26. mar 2010

Ahojte 🙂. Jani, mrzí ma. Ale v lete to už musí byť tutovka 🙂)

Ika, ja som sa pýtala svojej kaderníčky, či to je, či nie je vhodné, a povedala, že pokiaľ nebudem s farbami experimentovať každé dva týždne, tak ten jeden-dvakrát v tehotenstve to neublíži. A ja som farbila vlasy tiež úplne na začiatku tehotenstva. Myslím, že som bola v 7-8 týždni. Teraz sa neboj, a do konca tehotenstva radšej nefarbi. A fakt, tie farby už nie sú také agresívne ako voľakedy. A čítala som aj v knihe, že to nie je problém 🙂

nastasia
26. mar 2010

Ika, podla mna ked je to s mierou tak sa nic nestane. Teraz su tie farby ovela jemnejsie ako ked boli napr. nase mamy tehotne. aj ja som niekde citala, ze sa vlasy mozu farbit. a zober si kolko bab aj niekolko mesiacov netusi, ze su tehotne a kludne si farbia vlasy a nic sa nestane 🙂
a ked su nase tehulky? Evina sa tu uz riadne dlho neukazala...

nastasia
26. mar 2010

malo tam byt kde 😅

dahra
26. mar 2010

Ahojte,
tehulky su v teme uspesne tehulky s endo, takze vsetky poctivo prispievaju. My sme stale bez elektriky, tento tyzden nam doniesli gauc, tak aspon je na com sediet. Pomaly je to uz mesiac v takych podmienkach a este nejaku tu dobu bude.

Jani,
to je nafigu, ze to zasa dopadlo negativne ☹. Posledne je to tu taky zacarovany kruh. Verim, ze tretikrat ti to uz vyjde.
To bude tym, ze som nemohla posielat tehu virusy...

S tym farbenim....ja planujem tiez teraz najblizsie daco na hlavu smarit, lebo tie sediny su uz desive. Cakam na elektriku, lebo pri svieckach by to teda dopadlo. Minule mi manzel na zastavke vytrhaval, svietilo slnko, tak pekne videl, ko sa beleli pluhy. Naposledy som si farbila den po OPU, teda 13.11., takze by sa celkom patrilo.

Baby,
k tomu spg - ak ma manzel problemy s tvarom- morfologiou (teratozoospermie), tak profertil nezabera. Nechcem brat iluzie, ale mate to tam a napisane. Este existuje Permen - tusim tak sa vola dalsi drahy pripravok, ale ten aspon trosku pomaha a na terata. Vlastne na tvarovo zle spermie skoro nic nezabera, nam ako-tak pomohla kyselina listova a zinok a tribulus terestris. Okrem toho manzel sa staral, aby sa spermie castejsie "menili". Teda "vencil" aspon kazdy druhy den. Nam sa zlepsil spg o 2% v priebehu polroka. Zistite si co znamena zly spg - lebo ak ide len o pocet a pohyblivost, tak to sa da zlepsit, ale tvar - uvidime u sestry, jej muz bol pred polrokom prelieceny, teraz siel na kontrolu, som zvedava ci sa mu zlepsil tvar spermii.

ika33
26. mar 2010

Jáj babulky veľmi ste ma potešili s vašimi príspevkami, fakt som sa dosť zľakla, že čo som to spravila ale celkom ste ma ukľudnili. Ďakujem ste zlaté 🙂

oknosmas
26. mar 2010

dahra...snad nam prfertil na pohyblivost pomoze..tvar je dobry...len su lenive...tak snad to zaberie

renka1801
26. mar 2010

Ahojte manžel tiež využíval dve balenia Profertilu ale spermiogram sa nezlepšil. A má aj zlu pohyblivosť aj morfológiu. Bola som na prvom IUI , ale nevyšlo. V utorok alebo stredu idem druhý krát, ale neviem či to má význam, pri jeho spermiograme, ale Dr. Krajkovič povedal že aj pri takom sa dá, tak uvidíme. Potom už asi len IVF.

zlatanka30
26. mar 2010

renka nam zasa povedal,ze minimalna sanca na prirodzene otehotnenie a ivi sme ani neriesili.teda ja nie.mozem sa opytat mas endo?

renka1801
26. mar 2010

ahoj zlatanka ano mam, pred 3 rokmi v maji som bola na laparke a potvrdila sa, teraz nemam ťažkosti, a v oktobri som bola opať na laparke ale preto aby som vedela či mam priechodné vajcovody, Krajko odporučil, aby vedel či IUI alebo IVF. Vajcovody priechodné,Tak možno ten spermiogram manžel nemá až tak veľmi zlý.

lucy778
27. mar 2010

ahojte 🙂

ika - ja som si pred týždňom farbila vlasy, lebo už som sa na seba nemohla pozerať 😝 , pokiaľ viem pri farbení v tehotenstve ti môže vplyvom tehu hormónov inak chytiť, prípadne ti nechytí melír ako mojej kamoške. ale pokiaľ neexperimentuješ malo by to byť ok - ale používam zmývateľnú farbu, a hlavne ako už baby písal dnes už tie farby nie sú také agresívne ako kedysi 🙂

jani - to je škoda, fakt ☹ ale do tretice v lete to už musí výjsť, potom ťa všetky zasypeme vírusmi 😉

a k tomu profertilu, aby som ho zbytočne neprechválila - mm mal problém len s počtom a pohyblivosťou, takže preto mu to asi pomohlo
prajem vám všetkým pekný víkend 🙂

ma77
27. mar 2010

caute baby prave nastupujem na pol ročnu liečbu budu my pichat lucrin kvôli endometrioze ozvite sa ake ste mali vedlajšie učinky lebo na letaku pišu hrozne veci až sa toho bojim a či ste niektora otehotneli po liečbe diki

dahra
27. mar 2010

Ahojte,
profertil zabera na pohyblivost a pocet vcelku dobre.
Nam Krajkovic tvrdil, ze sa da aj prirodzene otehotniet v nasom pripade, kde spg mal 100 percentne zly. Takze on neberie nadej nikomu. Pritom norma ho hovori, ze viac ako 75 zlych je uy problem. Setrin svagor mal podobny problem - jeho zena 2x potratila. Tiez to moze byt kvoli zlemu spg.

Ma77,
ja som brala 5 injekcii lucrinu - moje vedlajsie ucinky - navaly, busenie srdca {hlavne v lete v horucavach}, v noci nespavost {od aprila sme spavali pri okne dokoran}, nechut na sex, uplna suchost {bez lubrikantu to bolo sado-maso}. Dalo sa to zvladnut. Moja sestra mala pri podobnej liecbe cely cas opuchnutu mocovu rurku, bolestivu na dotyk. Liecbu si vsak pochvalovala, odisli jej vsetky zle nalady, bola vyrovnana, povedala, ze kludne by taky stav brala dlhodobo. 😉

lucy778
27. mar 2010

ma77 - možno ťa nepoteším, ale to čo sa píše v letáku je pravda. ale nemusí to platiť na 100%, lebo každý organizmus reaguje inak. všetky vedľajšie účinky súvisia s prechodom, keďže táto liečba tento stav navodzuje - návaly, zmeny nálady, zvýšenie tepu, mne napríklad tŕpli ruky, suchosť....... 😝 ale neboj sa v skutočnosti to nie je také hrozné ako keď o tom čítaš. liečba ti ubehne ani sa nenazdáš a aj všetky vedľajšie účinky sa dajú vydržať, prežili sme si to všetky a uvidíš zvládneš to aj ty! 😉 A po liečbe sa otehotnieť dá, myslím, že je nás tu dosť čo sme jasný dôkaz , že to ide aj prirodzene - aj keď niekedy ťažko 😝, ale dnes nám pomáhajú aj centrá asistovanej reprodukcie, takže netreba vešať hlavu. držím ti prsty, aby si to v pohode zvládla 😉

cadcanka
28. mar 2010

Ahojte 🙂
Mám 27 a mám endometriózu. Neviem, ktorý stupeň, ale v podstate to je asi jedno.
Po dvoch laparoskopiách sa snažíme o bábätko. Po prvej ma liečili zoladexom, ale pár mesiacov po skončení liečby som musela ísť na druhú operáciu, po ktorej tiež nasadili zoladex. Momentálne som 5 mesiacov od poslednej injekcie a pomaly to prestávam zvládať. Keď sa blíži termín menštruácie, dúfam, že ju nedostanem, pretože je čím ďalej tým silnejšia.
Strašne chcem bábätko a takisto chcem, aby tie bolesti zmizli...