Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
28. mar 2010

Cadcanka bolo by to krasne keby sa to tak podarilo.Ale pokial uz budes mat babo a bolesti neustupia tak je tu stale este antikoncepcia ktora to dokaze upravit.Nechali vas prirodzene snazilkovat?A ako dlho?Nas nechali cca 4 mesiace a nakoniec sme skoncili v centre,Tak budeme drzat palceky aby vam to vyslo.

prahaxx
28. mar 2010

Ahoj Cadcanka, ku komu chodis, k Sirancovi? neposiela Ta do centra? my sme mali v plane uz po 3 mesiaci, lebo som vedela, ze s ovulkou to bolo u mna biedne. Jednoznacne cim skor do centra. A budem velmi drzat palce.

jani2
29. mar 2010

ahojte dievčatá,
tak ja som včera po tom neúspešnom KET dostala mrchu...teda je poriadne silná, ale našťastie som to zvládla len s jednou malou tabletkou Ibalginu a dnes je už dobre....začala som jesť už aj antikoncepciu, tak počas tejto mojej dočasnej pauzy v snažilkovaní bude s endo dúfam kľud!....a v lete sa už KETko musí zadariť!
cadcanka - vypadá to, že ťa tá hnusná endo dokáže poriadne vytrápiť...ja viem, niekedy je už človek z toho totálne na dne, ale ver, že aj pri ťažkých endometriozach sa dá otehotnieť....či už prirodzene alebo umelým oplodnením...len to chce vydržať a nevzdať sa!...inak tú liečbu si malo dosť krátko za sebou, aká bola vôbec tá pauza medzi tými dvoma liečbami?
jane - ako žiadosť?...asi ešte nič, však!..je skoro...joj to neustále čakanie je otravné!

janemari
autor
29. mar 2010

jani2 este nic ,tento tyzden to budu 3 tyzdne takze sa to uz blizi.Pravdupovediac ani som si neuvedomila ako ubehli.Stale nieco robim,riesim tak nemam cas na to mysliet.Okrem toho mam tu liecbu kvoli zlym vysledkom zo sterov a zostava mi este 5 vkladov.Takze by spm asi aj bola rada aby to bolo az buduci tyzden to schvalenie resp.pohovor s koondinatorkou.ale uvidime. 🙂

yukki
29. mar 2010

Tak ja som dnes po 99 dňoch od poslednej injekcie tiež dostala ms.....a asi by bolo teraz zájsť za doktorom, že čo ďalej... no ale sa mi nechce .... asi mu len brnknem, či vôbec musím. Robí sa nejaká kontrola po tej liečbe či ani nie-neviete?

janemari
autor
29. mar 2010

yukki myslim ze to zalezi od pripadu.Pokial chce zena otehotniete tak ide na kontrolu a dohodnut sa co dalej.Ale pokial zena nechce otehotniet tak mylsim ze kontrola netreba,ale asi ti bude odporucat brat antikoncepciu.Podla mna neviem co povedia baby... 😎

yukki
29. mar 2010

Vďaka, Janemari!
Apropo, ja to tu sledujem a vždy Vám všetkým držím palce...len neprispievam. 😉

katie233
30. mar 2010

Ahojte 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

ma77
30. mar 2010

dakujem lucy 778 za povzbudive slova ale vieš ja som už taka nervozna z toho čakania 4roky sa snažime o 2dieta a teraz mi nato zistili ešte aj endo zas pol roka čakat a ešte sa ťa chcem opýtat menzes sa ti kedy zastavil po ktorej injekcii a po kolkych mesiacoch po liečbe si otehotnela inač gratulujem k tehotenstvu

tulipanike
30. mar 2010

ahojte 🙂

posielam vela TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
aby sa to tu len tak hemzilo detickami 🙂

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucy778
30. mar 2010

ahojte 🙂

ma77 - po laparke som počkala na kramy a myslím na 2DC som bola na prvú injekciu a odvtedy som už nedostala. ale sú tu aj baby, ktoré mali normálne mrchu aj keď brali injekcie. po poslednej injekcii to trvalo takmer tri mesiace kým mi zase nabehol cyklus, to bolo v októbri. otehotnela som v januári - rok po laparke, robili mi ju 28.1.2009. teda po liečbe som mala 4 krát mrchu a potom sa zadarilo, ale posledné dva cykly som brala clostilbegyt a pregnyl. viem, že to čakanie je hrozné, my v podstate stále na niečo čakáme a je to dosť otravné. ale nádej tu vždy je. takže ak sa odhalila príčina prečo nemôžeš otehotnieť, liečbou sa endoška môže zastaviť a potom je šanca na otehotnenie. nakoniec sa to určite podarí. treba veriť a myslieť pozitívne. aj keď ja som už neverila a potom som kukala ako puk, keď som našla dve čiarky na teste 😕

oknosmas
31. mar 2010

ahojte...dlhsie som nepisala nic..ja som po prvej injekcii, ktoru som dostala na 4 den cyklu, dostla mrchu na 22 dc.. trvala skoro 8 dni, nebola az tak silna..ale bola..a teraz je uz 47 dc, co cakam na mrchu, bo uz dalsiu injekciu nemam...uz mi to lezie na nervy...stale len cakam, kedy ta mrcha pride...to je des....po jednej injekcii... uaaa... preco mi ju pichli?! kedy mam ist za lekarom, ze sa mi uz nechce cakat, nech mi pichnu daco na vyvolanie??

ika33
31. mar 2010

Ahojte kočky.

Všetky vás zdravím. Moc sem teraz nechodím, lebo mi je blbo a trošku aj nestíham 😅 .

ma77 a oknosmas - ja som brala 3 mesiace inekcie dipherline a po prvej som dostala normálne mrchu a potom už nie, po liečbe som na mrchu čakala a keďže neprišla na čas, tak mi potom Dr. pichla vyvolávačku, ani po tej nič tak dala druhú a potom už prišla. Ja som potrebovala, aby mrcha prišla lebo som mala ísť na ďalšiu laparku a bolo potrebné, aby vedela či to tam funguje tak ako má a či aj ovulka je v poriadku. Tak som na druhú laparku išla tesne po ovulke a našťastie všetko bolo OK, tak mi len prečistili všetko od zrastov a starých endo ložísk, vypálili cystičku a potom sme sa mohli začať snažiť . Tak sme sa snažili asi pol roka možno 7 mesiacov a potom motyka vystrelila. 😀
Tak Vám veľmi držím palčeky všetkým, aby ste boli čo najskôr tehotné a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

katie233
31. mar 2010

Snažilky, kde ste? 😵

ika33
31. mar 2010

snažia sa Katie 🙂

janemari
autor
31. mar 2010

Nesnazime sa len nemam ziadne novinky 😎

oknosmas
31. mar 2010

ahoj janemari..ako sa dari?

oknosmas
31. mar 2010

myslis, ze by som uz mohla ist za primarom, aby mi pichli daco na vyvolanie mrchy? alebo pockam az po velkej noci??

oknosmas
31. mar 2010

sa mi stale oddaluje moja moznost otehotniet takto...uaaa...fakt ma to uz riadne zerie

misi1
31. mar 2010

Ahojte, dlhšie som tu nebola, tak konečne po siedmych týždňoch som sa v pondelok dostala k schválenej žiadosti, teda k jej kópii priamo v poisťovni...včera som hneď bola u doktora a keďže v nedelu sa mi dostavila mrcha, tak mi povedal, že by sme teda hneď mohli začať s prípravou...ale ešte predtým musel skontrolovať vaječníky v akom sú stave..endoška na lavom vaječniku sa zväčšuje, to by nebol problem, ale objavil cystu aj na pravom a keďže si nebol istý, či je to endo, tak sa rozhodol mi nasadiť na mesiac antikoncepciu, vraj sa to zvykne davať pred stimulkou, aby lepšie zabrala a v mojom pripade, že je len odporuča, tak som teda suhlasila...tak od včera sa krmim antinou a k tomu som si musela začať pichať fraxiparin, pre moju trombofíliu, takže si nacvičujem pichanie injekcii do brucha 😒 a vraj ma to čaká počas celého prípadného tehotestva, každý deň 😖

pici
31. mar 2010

ahojte .. je asi nemozne vas docitat ... tak mi to prepacte ... ze vam len tak vhupnem do temy... ja som tyzden po laparke a zistili mi endo.. dostavam injekcie...na zastavenie.. neviem presne ako sa toto stadium vola, ale injekcie dostanem raz za mesiac po dobu 4 mesiacov.. a potom sa uvidi.. mate s tym skusenosti?

janemari
autor
31. mar 2010

onkomas ja som cakala od poslednej injekcie 4 mesiace a 2 tyzdne,ale bola som tiez rozhodnuta uz ist na vyvolavacku.Este pockaj do konca aprila. 🙂

misi super tak gratulujem k schvaleniu a zacatiu stimulky.

pici vitaj mndzi nami,skoro vsetky sme presli tymi injekciami.Neboj je to v pohode.Ake injekcie mas?

pici
31. mar 2010

nejake dipherele. alebo nieco take.. mam prvu za sebou tak ani neviem ako sa to vlastne vola... pocuj.. ako po 4 mesiacoch zistia ci tu endo este mam alebo nie? nevies poradit? to pojdem zase na laparku?

janemarie a dakujem za privitanie...

oknosmas
1. apr 2010

hej, janemari, aj by som cakala, ale ja som mala len jednu injekciu,...myslis, ze aj tak mam cakat az do konca mesiaca?

katie233
1. apr 2010

Ahojte 🙂.

Oknosmas, ja som čakala na prirodzené spustenie mrchy. Dostala som na 96. deň od poslednej injekcie.

Pici, vitaj 🙂. Aj mne pichali diphereline, tiež 4 mesiace. Ja som bola na second look LPSK ("kontrolnej"). To závisí od tvojho lekára. Niektoré sme boli, niektoré nie.

pici
1. apr 2010

katie233 a mala si nejake vedlajsie ucinky? priberanie plet nervozita? atd? a second look LPSK ta znova rezali?

griska11
1. apr 2010

Ahojte aj mne zistili endo 2 plus vnutorna cysta na druhom vajecniku ale lekar mi absolutne nespominal nieco o tabletkach alebo injekciach. Odporucuje mi ist cim skor na laparoskopiu a potom mi tvrdi ze uz by nemal byt ziaden problem pri otehotneni. Je potrebne brat injekcie, alebo taci to vybrat laparoskopiky a bude? Poznate pripady ktore napriek endo otehotneli? Dakujem za odpoved. 🙂

katie233
1. apr 2010

Pici, každá z nás znášala tie injekcie po svojom. Zbytočne sa budeš zaťažovať vedľajšími účinkami. Možno tým prejdeš bez akýchkoľvek zmien 😵. Ja, čo som najhoršie zvládala boli zmeny nálad a kompenzovala som to jedlom 😅. Pribrala som 😖. A z ostatných: sem-tam návaly tepla a suchosť v pošve. Bez lubrikačného gélu ani na krok 😅. Drž sa 😉

griska, každý lekár ma iný prístup. Niektorí považujú liečbu injekciami za zastaralú. Ja som však po operácii absolvovala aj liečbu a následnú LPSK. Zázrak sa stal a po 5 mesiacoch od LPSK som otehotnela 😵.

luko
1. apr 2010

ja so mavala akurat navaly...občas nespavosť..inak nijake vedľajšie účinky

janemari
autor
1. apr 2010

pici tak ako napisali baby je to u kazdej zeny individualne myslim tie priznaky,ale v podstate vsetky sme boli naladove,maly navaly a myslim ze nespavost ostatne je individualne.AKo pisala katie ona pribrala,ja naopak som si vahu drzala co som bola rada lebo po laparke som schudla.A co sa tyka kontrolnej laparky myslim ze len dve baby boli na kontrolnej laparke ostatne bud prirodzene otehotneli alebo isli do nejakeho centra.

griska a ako ti zistili endosku ked si nebola na laparke?Vacsina z nas isla na laparku kde zistili v akom rozsahu je endoska,loziska vypalili,odstranili cysty popripadne aj vajecnik pokial to bolo potrebne a zistili priechodnost vajecnikov.Potom bud nasledovala liecba a po liecbe snazilkovanie a ked sa nepodari tak do centra.Dlzka liecby je individualna podla rozsahu endosky.A v podstate kazda co je tu na nasom fore otehotnela a to bud prirodzene alebo vdaka centru s IUI alebo IVF.