Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

lucy778
4. júl 2010

@nastasia no ešte je tu možnosť, žeby mrcha nedorazila.....aj to by si bola precitlivela 😉

jani2
4. júl 2010

@nastasia - no bolo by úplne super, keby si mrchu už riešiť nemusela...a je pravda, že už počas ranného tehu sú akokeby mrchovské bolesti a pocity. Ja to mám teraz tiež, proste zrazu príde taký pocit, že mrcha už-už príde a podbruško pobolieva a potom zas nič...ale to som mala aj pri prvom tehu (vtedy som si dokonca dala aj tabletku od bolesti 😒 ).
@janemari - že by skutočne existovalo niečo ako predtucha! 😵 ...bolo by to super!...ja viem, že je to ešte predčasné, ale zrejme by si chcela asi prvé dievčatko, alebo!? A je dobre, že ti manžel pomáha, nech si tiež trošku uvedomí, že musí byť nápomocný a pre teba oporou! Avšak ja som po tomto KETe moc oddychu nemala, KET bol v piatok a v piatok večer prišla veľká návšteva a v sobotu doobeda som varila a varila, poobede sme boli s detmi na jednej akcii, takže oddych žiaden a zrejme to aj tak vyšlo! 😉 Čítala som že embryjko zapadne do klkov, ktoré sú v sliznici maternice, takže nemá kam vypadnúť...a už záleží len na tom či si s tou sliznicou porozumie! 😉. Takže žiadne veľké namáhanie určite nie, ale zas asi ležanie nemá význam. ...a ešte sa chcem opýtať, vedia svokrovci o vašom IVF?ako to oni berú?

janemari
autor
4. júl 2010

nastasia ja si len tak tipujem 😀

janemari
autor
4. júl 2010

svokrovci vedia a neviem ako sa k tomu stavaju a ani ma to nezaujima 😖 Viem,ze mm neter je proti.Tak som jej povedala svoje a nekomunikujem snou.

dahra
4. júl 2010

@janemari - "neter je proti" - akoby my sme na IVF isli len preto, ze sa nudime a chceme skusit zazit nieco extremne. Kto nezazil nepochopi. Som zvedava, co by robila, keby bola na tvojom mieste, alebo niektorej z nas, co to "normalne" neslo. Inak tych deti z IVF pribuda a pomaly si ludia zvyknu a budu to brat normalne.

janemari
autor
4. júl 2010

dahra ako cudujem sa jej lebo je to mlady 20 rocny clovek.Ale ja som tiez povedala to ze nevie ako ona skonci a co ju v zivote caka.Ona uz bola proti ked sme isli do centra ze tomu sa nema pomahat,ked nemozme mat vlastne a prirodzene mame si adoptovat a bla bla bla.Vobec si nedala vysvetlit ze nie kazdy ma na to aby si adoptoval dieta a na druhej strane bude to nase biologicke dieta,len sa nepocalo v tele ale mimo.A vlastne vsetko je take ako prirodzene.

nastasia
4. júl 2010

Baby kiezby, ale bojim sa, ze to tak nebude 😒 minuly mesiac sme snazilkovali len raz a aj to pred mrchou 😒 ja to vidim po statniciach v auguste ked opadne vsetok stres mozno sa zadari 🙂 uvidime
a tu neter nechapem, predpokladam, ze este nema vlastne deti a kludne sa to moze stat aj jej...a potom mozno zmeni nazor
inak moja babka sa minule cudovala, ze na ich sidlisku je kopa dvojiciek a dokonca aj trojcky. ze to dakedy bola skor rarita 😀 ja si myslim, ze je uplne uzasne, ze tato moznost vobec existuje a ked sa niekomu nepaci tak nech je ticho 🤐

janemari
autor
4. júl 2010

nastasia keby nebola tato moznost tak o par desat roci vyhinieme.Lebo ked som bola na ET tak som sa rozpravala so sestrickou a ona hovorila ze rychlo pribuda parov co nemozu mat deti.A vacsina je problem v muzoch.

oknosmas
5. júl 2010

ahojte dievcata...je super citat vase prispevky... janemari, silno ti drzim palce...
ja som cely vikend mala take zvlastne pocity v podbrusku a vcera uz uplne akoby ma bolel mocovy mechur.. 😒 a stale vajecniky..neviem co to znamena, uz mi napada vsetko mozne, ci tie foliky vtedy praskli, ked mali, ci neprasknu neskor...a tak... stale totiz citim svoje vajecniky 😒 no, snad su to dobre znamenia...dufam...
a co sa tyka umeleho oplodnenia, naozaj sa to asi tazko chape, kym clovek nema vlastne problemy s tym... vidim sama na sebe, ako menim na to nazor, i ked som asi nikdy nebola striktne proti, proste som sa o to nezaujimala a bolo mi to jedno a adopcia ma vzdy lakala... vzdy som chcela, aby si nasi zobrali este jedno babo... po nas sestrach... 🙂 oni aj rozmyslali nad adopciou chvilku, ale potom sa s tym nezaoberali... teraz, ked mam vyslovene problem, tak si to omnoho viac vazim a urcite by som chcela vyskusat vsetko, aby som mohla vlastne babo mat..a keby sa to nepodari, tak si adoptujem...

janemari
autor
5. júl 2010

Onkomas zeby motyka vystrelila? 😉 Ako ked som bola mladsia tiez sa mi ivf nie velmi pacilo,ale neodsudzovala som zeny co na to isli.Okrem toho velmi vela zalezi na tom ake info covek o tom ma.Tiez som nechcela ist na ivf nieco sa vo mne bilo.Ale po prvom stretnuti s dokim v centre bolo rozhodnute.Vsetko nam vysvetlil,poukazoval a uz som nevahala.A mozem povedat to co cirkev preferuje je pritiahnute za vlasy.Povedala by som ze je to zavadzanie.Ale ked ma clovek info tak ma na to uplne iny nazor.

oknosmas
5. júl 2010

asi tak... som veriaca...ale s cirkevnym nazorom tu naozaj nesuhlasim... nemaju ani paru o tom, co su to materske city... a co zena preziva... deti maju byt z lasky... a tieto deti naozaj su...a z velkej lasky...

janemari
autor
5. júl 2010

onkomas ide o to ze oni to prezentuju ako ze umelo ti vyrobis embrijka /a hovoria ako o veciach/ a potom ze ked ti ich vyprodukuju cca 10 tak ti tych 10 vlozia do maternice a po case zabiju tie slabsie a nechaju max 3.A to je naozaj blud.Niekde na nete som citala nejaky list od knaza,ktory pisal o IVF a musela som krutit hlavou kolko nepravdy tam bolo napisane.Potom sa ani necudujem ze ludia co su fanaticky veriaci tomu veria.Rovnako ako takyto ludia nebude jest homeopatika lebo su to pocarovane lieky 🙄

oknosmas
5. júl 2010

to aj homeopatika im vadia? hmmmm tak to je uz dost...myslim, ze niektore veci su naozaj prehnane...

janemari
autor
5. júl 2010

onkomas aj homeopatika co som zostala velmi prekvapena.Lebo je to cisto na prirodnej baze a ziadna chemia.A ja si rozhodne dam radsej prirodu ako chemiu.Aj ked normalne lieky su na baze prirody ale aj s chemiou.

katie233
5. júl 2010

Ahojte dievčatá 🙂). Najprv by sme vám chceli zapriať veľa veľa šťastia, je to na dobrej ceste.

A k téme IVF pre a proti. Mám veľmi dobrú kamarátku. Minulý rok sme si prešli tým istým. Zistili jej endošku, podstúpila liečbu. Mala odporučenú druhú kontrolnú laparku, tak ako ja, ale tú už nepodstúpila. Keď sme sa potom rozprávali, čo ďalej, tak je som bola za to vyskúšať všetko. Ona trvala len na prirodzenej ceste. Viac sa o nič nezaujíma. Moje tehotensvo už končí, jej ešte ani nezačalo. A možno tomu stačí len trošku dopomôcť. Ale keď je totálne proti 😖... Držte sa 😀.

janemari
autor
5. júl 2010

@katie ako pises niekedy staci len nasadit lieky,alebo laparka alebo naozaj len jeden krocik urobit kompromis a mas vlastne dieta.Ale pokial si niekto stoji za svojim,nech sa nestazuje ze nema dieta ked neskusa vsetky moznosti.

lucy778
5. júl 2010

ahojte

@janemari no som dosť prekvapená z toho, aký názor má neter 😖 Práve preto si myslím, že niekedy je lepšie, keď ľudom nepovieš celú pravdu. načo vykladať o ivf, keď to aj tak nepochopia....
ale môžeš sa na to vykašľať, čo si kto o tom myslí. podstatné je, že si sa dopracovala k tomu čo si tak veľmi chcela 😉

jani2
6. júl 2010

ahojte,
jane, oknosmas - ako sa máte? Ja sa priznám, že sa akosi tehulkovsky necítim, niekedy sa až zľaknem, čo ma prsia skoro vôbec nebolia a už ani tie predmrchovské pocity v podbrušku vôbec nemám 😒 Aj sa začínam obávať, či nejaké HCG ešte mám a či tam drobček je, keď nedáva o sebe vedieť. A tiež mi potom chodia hlavou všelijaké hlúpe myšlienky ako mimomat. tehu, biochem. tehu a podobné blbosti! 😒 😢 😒 ......nuž ale tak to chodí, tým nájdením // na testíku len začínajú všetky obavy.... 😉
A ohľadom tej homeopatie, ja chodím už rok k homeopatovi (je to aj gynekológ). Naposledy som tam bola pred mesiacom, rozprávala som mu aj o mojom KET, schvaľoval to (nezatracuje totižto medicínu) a povedal mi, že je dosť možné, že sa zadarí. Nuž a zatiaľ to vyzerá sľubne! 😉 Neviem, či aj vplyvom homeopatík, ale posledné cykly som sa už cítila veľmi dobre, žiadne endo-bolesti ani pri terajšej stimulke na KET. Možno to je tými homeopatikami, možno zabral ten Indonal, alebo tie bylinkové čaje čo pijem, no neviem! 😵

oknosmas
6. júl 2010

jani2, to je super, ze sa ti stav po homeopatikach a cajoch upravil...a co sa tyka tehu, hlavne nestresuj...uzivaj si to, ze uz coskoro to budes mat aj na papieri, ze budes/si mamina. musis mysliet pozitivne. ja sa snazim samu seba o tom presvecit...a robim to kazdy den, pripominam si, ze je to naozaj maly zazrak a velmi sa na nasu fazulku tesim...i ked ma tiez trapia rozne pochybnosti a vymslam, co by mi mohlo byt a preco by sa to nemalo podarit, snazim sa to prehlusit tym, preco by sa to malo podarit a ze je to super, ako budeme tehu v zime a nebude nam tak priserne horuco...
co sa tyka pocitov, este nie su ziadne... pobolieva ma podbrusko, ale to od zakroku..hlavne vajecniky..takze to neriesim ako daky priznak. prsia...stale rovnake...utesujem sa tym, ze je to len naozaj kratucky cas...ja len od 1.7. takze este vsetky tie priznaky pridu...
ty si kolko dni po vklade? v tvojom pripade by sa to mohlo ukazat skor ako u mna, vsak? predsa, moje vajko este oplodnene nebolo, len sme mu troska pomahali, aby narastlo a aby sa k nemu zubrienky dostali...takze cakame... 😵

jani2
6. júl 2010

@oknosmas - ja som dnes už 11. deň po KET...u mňa už embryjko musí byť zahniezdené a maternica by už mala pomaličky rásť. Na kontrolu do CAR idem až v piatok, to sa berie krv a robí aj UTZ, ale tam ešte nebude nič vidieť, tak som zvedavá hlavne na tú krv! A tvoj drobček by sa už pomaly mohol tiež zahniezďovať, už by mal byť v štádiu blastocysty! 😉 ...a máš pravdu, nebudem sa nad ničím stresovať a rozmýšľať, hlavne si zatiaľ užívam, že som asi tehulka! 🙂

oknosmas
6. júl 2010

jani2 budem na teba mysliet, aby si sa v piatok dozvedela pozitivne info... dufam, ze to rychlo ubehne a uz tu bude piatok...a mohli sme sa s tebou tesit... z potvrdenia toho, co uz teraz je 😉

jani2
6. júl 2010

@oknosmas - ďakujem, dúfam, že to dobre dopadne...a ty kedy ideš na krv?...alebo kedy plánuješ testovať? 😉

oknosmas
6. júl 2010

no, asi az dakedy buduci tyzden...teraz to nema zmysel a na krv mam ist az po vymeskani menstruacie...tak mi neostava naozaj nic, len cakat...

piskotka81
6. júl 2010

Ahojte.Tak len zbezne som si precitala vasu diskusiu.Aj mna trapila endometrioza.Podstupila som operaciu s naslednym doporucenim liecby,ci uz lieky alebo tehotenstvo.Rozhodli sme sa pre babo,ale neslo to dlhe 4 roky a potom sme sli do centra.Tam mi zistili dalsie veci atak sa rozhodlo.Na druhy pokus,dokonca sme museli postupit ICSI,to vyslo.Dnes mam doma krasnu sikovnu slecnu.A viete co je este vacsi zazrak,ze to moje prve tehotenstvo vyliecilo endometriozu a ani nevieme jak a o 10 mesiacov som bola tehotna zas a prirodzenou cestou.Takze po osmich rokoch od zistenia mojej diagnozy mam dve krasne dcerky.Kazda si nasla miesto v nasich srdciach a
neskutocne ich lubime.Moj osobny nazor je ze ak sa da tomu pomoct,treba vyskusat vsetko,co dnesna medicina ponuka.Drzim Vsetkym snazilkam palce.Nevzdavajte to a bojujte za vas sen:Kto Vas ma naozaj rad,len ten Vas pochopi a podpori.

oknosmas
6. júl 2010

@piskotka81 to bolo pekne povedane...

jani2
6. júl 2010

@piskotka81 - pozrela som si dvoje slniečka! 🙂 🙂 🙂 Máš skutočne nádherné dievčatká! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jani2
6. júl 2010

@piskotka81 - no nie dvoje ale tvoje slniečka! 😵 😵 😵

oknosmas
6. júl 2010

su to krasne okane 🙂

piskotka81
6. júl 2010

@jani2 dakujem,drzim palce,mas krasnu princeznu. 🙂 🙂 🙂

piskotka81
6. júl 2010

@oknosmas aj tebe dakujem a drzim palce,Pozitivne myslenie je polovica uspechu.