Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nelly3
10. jún 2013

@tamitimi
ja ano, skoro stale mavam spinenie mimo cyklu, je to na nervy 😠 ze vraj to je z tej endometiozy 😝

tamitimi
10. jún 2013

aj to nejak riešiš? myslím tabletky alebo ... ? lebo ja uz nevladzem

nelly3
11. jún 2013

@tamitimi
vies co neriesim to, lebo riesim umele oplodnenie a tam to snad nehra velku rolu, dufam. ale ja mam aj cystu, mozno aj z toho to mam, neviem, ale urcite je to spojene s tou endometriozou 😠

monculka89
24. jún 2013

Ahojte babenky, tak od posledneho zoladexu ubehol 6 tyzden a menzes nikde, este douzivat ladybon a potom sup na hormony, vraj rychlo vyvolat menzes, uff to zase bude, uz teraz mam katastrofa plet...laparke sa vsak nevyhnem, na jesen ma caka....prosim Vas mate niektora info ci je lepsie cakat alebo dat vyvolavacku? uz teraz ma bolia krize ale to uz 2 tyzdne a na ultra zvuku po menzese ani stopy, som stale unavena, opat priznaky endometriozy, nechapem....mam take tusenie a citenie, ze vobec nezabrala liecba, este mam aj dve velke ovulacne cysty, pichava bolest, bojim sa este horsej diagnozy po laparke....tak mi rozhadzali organizmus...mate niektora skusenosti s allan masters syndrom, priznaky a hlavne pravdepodobnost spontalneho potratu? O tomto nikto nevie poradit....navyse priatel prvy krat v zahranici pracovne, uz 14 dni a este 14....toto nepatri k diagnoze ale je mi tazko, vsak to poznate....

monculka89
26. jún 2013

Baby prosim Vas, po ukonceni zoladexu a cakani na menstruaciu, mali ste tiez taku silnu nevolnost????

dahra
27. jún 2013

@monculka89 - mne po injekciách na vyradenie cyklu (brala som lucrin), došla mrcha na 76.deň po poslednej. Presne 17.7.2009 som dostala poslednú, mrcha došla 30.9. bez vyvolávačky. Som bola rada, že nechodí, mohla aj dlhšie meškať 😉

monculka89
27. jún 2013

@dahra prosim ta a ten lucrin to su injekcie na vyradenie alebo ako zoladex? Bolo ti nevolno po dobrati polrocnej liecby, ja mam take stavy ako keby som abstinovala, od terminu kedy by som mala mat dalsiu injekciu, tak mi je nevolno...posledna injekca 21.5. a stale cakam na mrchu :(

dahra
27. jún 2013

@monculka89 - ano, ako zoladex. Nevolno ani nie, len este doznievali navaly a tep som mala desivy.Normalne mam vzdy okolo 90, ale vtedy sa drzal nad 100. Mozno to sposobili aj horucavy...Taketo umelé hormóny určite telu dajú zabrat. Pozri si vedl. ucinky, este stale odznievajú. Však to je len vyše mesiaca od poslednej u teba.

martinkatinka
28. jún 2013

@monculka89 ja som mala zoladex dva krát po pol roku... prvý raz mi došla ms po cca dvoch mesiacoch, druhý krát asi po troch... ale počas liečby som mala strašné návaly tepla, napínanie na vracanie aj som občas vracala... pripadalo mi to ako tehotenská nevoľnosť...fuj, som si povedala, že viac krát nie!
Teraz som dva mesiace bez akýchkoľvek hormónov a zatiaľ sa držím... chceme druhé bábo.

monculka89
2. júl 2013

@dahra Nasla som ako vedlajsi ucinok syndrom OHS, ani som nevedela ze nieco take existuje a presne to sedi, zajtra idem k doktorke a upozornim ju na to, lebo je to dost nebezpecne...vsetkym: zoladex sposobuje OHS ovarialny hyperstimulacny syndrom, precitajte si o nom, nikdy neviete...

monculka89
2. júl 2013

@martinkatinka Ahoj, tak 2x Zoladex si ani neviem predstavit, fuuu....a po ukonceni liecby si mala ake problemy? Mne uz pomalinky navalov ubudu, ale strasne pichanie v podbrusku...ani si neviem predstavi aku menstruaciu mam ocakavat...a to preco zoladex 2x? Prvy krat nezabral? Mala si kontrolnu laparku? Ja idem v septembri...

martinkatinka
2. júl 2013

@monculka89 po prvej laparke ma napriek endometrióze neliečili, tak až cca po pol roku mi nasadili zoladex, nezabralo to, tak znova laparka a po nej sa rozhodli znova pre zoladex, tak som súhlasila, lebo som chcela dieťa, 7 mesiacov po dobratí zoladexu som otehotnela .... a možno aj kvoli týmto hormónom som mala problémy pri pôrode a po pôrode... neviem, ale chcem ešte jedno dieťa, aj keď mi to tesne po pôrode zakázali, zašla som za odborníkom a vraj ak sa dobre o mňa postarajú, môžem mať ešte jedno, aj keď pri endo mám problém otehotnieť. Ja som mala počas zoladexu strašné stavy, hlavne návaly tepla, oblieval ma studený pot, mala som hroznú náladu.... už by som to znova neabsolvovala.

martinkatinka
2. júl 2013

Kočky, v časopise maminka bude článok o endometrióze, v júlovom čísle.

piiiipiii
2. júl 2013

Ahojtr zienky. Pred pol rokom mi nasli cystu tak som bola,na,laparke .záver : endometrioza. Väčšinu mi popalili a že asi sa to vrátilo. Áno do pol roka .znova cysta. Zatiaľ mi nasadili duphaston. Malo by som otehotnieť.ale už 10 mesiacov nic,ani po laparke nic. Baby je niečo co by pomohlo ? Cítim sa jak v bludnom kruhu :/

monculka89
2. júl 2013

@martinkatinka Budem drzat palce nech sa podari este jeden drobcek...v starsich prispevkoch bola debata o jednom doktorovi z Bystrice, vraj je odbornik na endo a jedna pani mala u neho tak, ze vsetci je vraveli, ze sa jej nepodari otehotniet, uplne 0 % a u neho sa jej to podarilo, na prvy sup, hlavne ho posluchala asi...skusim ho spatne najst, fakt je dobry :D

martinkatinka
2. júl 2013

@monculka89 ja som u neho bola, je to doktor Bielik, mne zakázali druhé dieťa, tak som šla k nemu s mojou diagnózou... keď som ho uvidela, tak som si povedala, že nevyzerá moc sympaticky, ale keď som vošla dnu, mal úsmev na tvári a bol neskutočne milý!!! Môj všeobecný je s ním spolužiak z výšky, tak mi to vybavil, ale myslím si, že aj bez známosti sa na vyšetrenie dostaneš, len tam treba volať a dohodnúť si termín

monculka89
2. júl 2013

@piiiipiii Duphaston je najvacsi bordel, ten ani nic neriesi, ved ten sa dava ked ides do prechodu aby sa to pekne upravilo, nedali ti ziadnu hormonalnu liecbu, zoladex alebo nejake ine injekcie? Takyto postup je strata casu s Duphastonom a este aj zbytocne rozhadzuje cely hormonalny rezim. Vacsinou je problem v doktorke, lebo nemaju dostatok info o endoske, navrhujem Ti konzultaciu s nou a ak nebude ochotna, tak zmena doktorky, obera Ta o cas podla mna....neviem ako skoro planujes dietatko....

monculka89
2. júl 2013

@martinkatinka Presne, pán Bielik...predpokladam ze asistoval aby bolo prve dietatko :D a na druhe dava aku sancu?

martinkatinka
2. júl 2013

@monculka89 nie, prvé neasistoval, to mi dopomohol lekár, lebo ma naozaj liečil a nevzdal to....a ak môžem poradiť, po laparke si pýtaj kúpele, máš na to nárok, ak ti napíšu diagnózu neplodnosť... síce len Bečkové, ale aj to je niečo a hlavne si tam oddýchneš a tá voda, to je super!
@piiiipiii ja som poctivo pila alchemilku, aj keď pre endo nič moc, ale mne to na stimuláciu maternice a na otehotnenie pomohlo.. a ešte som ako doplnok brala vitamín B a pupalkový olej s vitamínom E

monculka89
2. júl 2013

@martinkatinka Teraz som az dobre pochopila, ze s nim vlastne spolupracujete aby bolo druhe babatko... :D

monculka89
2. júl 2013

@martinkatinka A pri B diagnoze nieco doplacas na kupele, vraj tam je nejaky doplatok....alchemilku som pila aj ja, ale to este pred zistenim endo, pomahala mi pri bolestivej menstrucii, vitaminy B som brala pocas zoladexu, bola som menej nervozna, uvolnoval mi nervovy system...len skoda, ze som vobec po injekciach nepribrala, stale malinkych 49 kg uff

martinkatinka
2. júl 2013

@monculka89 áno, chcela som iný názor, ja som mala také komplikácie po pôrode a až on mi povedal, že keby neurobili chybu, tak je všetko inak.. ale proste sa báli, že sa stane niečo podobné a už si so mnou nedajú rady.... takže verím jemu a skúšame..Pri Béčkových kúpeľoch si doplácaš tuším ubytko a stravu a procedúry máš bezplatné... ja som pred 5 rokmi bola na štyri týždne, vybrala som si obyčajnú izbu, kde sprchy a WC boli na chodbe a bola som na izbe s jednou spolubývajúcou a na 4 týždne som doplácala vtedy 5000 korún ... ale mala som 4 týždnovú dovolenku s oddychom a myslím si, že mi to aj dosť zdravotne pomohlo

monculka89
2. júl 2013

@martinkatinka prosim Ta a to aku chybu urobili pre Boha, ze si na to takto doplatila, teda ak smiem vediet?

piiiipiii
2. júl 2013

@monculka89 bordel je vsetko,kazdy liek..beriem to ako najmenšie zlo. Verím svojim lekárom.nechcú mi zatiaľ vytvárať umelý prechod keďže chcem otehotnieť teraz. Ale dik za vyjadrenie.

piiiipiii
2. júl 2013

@martinkatinka alchemylku som zacala pit tento mesiac. prosim ta kolko krat denne je dobre ju pit. staci aj raz ? . vitamin e beriem tiez uz mesiac. a na zahranicnych forach som sa dozvedela ze treba vyskusat chodit do infrasauny lebo cisty a utuzuje imunitu . taktiez skusit vysadit obilniny a mliecne produkty. ja ani nefajcim , nepijem a vela sportujem ...takze mozno preto nemavam absolutne ziadne bolesti kebyze neexistuje usg tak ani neviem ze mam endometriozu .. 😝

lindusik
2. júl 2013

Ahojte dievcata, neviem ci je to spravna tema ale dufam ze mi poradite.
dnes som si precitala na zaverecnej sprave od doktora "schlofferov tumor" ☹
Na obed ma z nicoho nic zacalo pichat v jazve po sekcii, neskor prisli bolesti a pri zatlaceni na jazvu velka bolest. Som skoro 3 roky po sekcii , doteraz nic a zrazu boli jazva. Tak som utekala na gynekologiu. Tam vsetko OK, podozrenie na slepak tak som utekala na chirurgiu. No a zaver... Tak ako som uz pisala ☹ co to som si o tom uz vygooglila, ale mna zaujima ci mate aj vy nejake skusenosti. Dufam ze to prestane boliet, vela zien pisalo ze to muselo ist von-chirurgicky. To by som nerada lebo chceme druhe babo, ale nedari sa nam uz viac ako rok. Myslite ze to moze byt koli tym hrckam? A otehotneli ste niektora s tymto "problemom"?
Vopred dakujem za rady ;)

jj_anka
3. júl 2013

Ahojte, dnes som sa vrátila od lekára, musím ukončiť liečbu anti, lebo mi nerobí dobre, samé nežiadajúce učinky☹ Problém je v tom, že mám endometriozu, pred dvomi rokmi som bola operovaná, prišla som o vaječník, nasledne po pol roku po vysadení anti mi gynekolog opat našiel cystu, potom mi nasadil visanne a cysta zmizla.
lekár mi povedal, že bez liečby sa mi cysta vráti pravdepodobne naspat, visanne mi nechcel predpísať, vraj sa to užíva maximálne pol roka. Teraz som bez cysty, ale bojím sa, že sa to všetko opat vráti. Lekár len krčil plecami, ze mi nemá ako pomôct, dieťa neplánujem, nie je s kým, čo dalej? som zúfala☹

javorinka2
3. júl 2013

žienky ahojte 🙂 prosím vás mam taku otázočku...16.5.2012 som dobrala polročnú liečbu decapeptylom kvoli endoške-mala som male ložisko na lavom vaječniku a snazime sa o bábenko 🙂 8.6. som zacala brať gynex gtt, teraz mam tyždnovu pauzu, myslite že mam sancu otehotnieť ked este nemam menzes?????snazilkujeme ostošesť 🙂

supolienka
3. júl 2013

@javorinka2 ano, nam sa to podarilo, neviem, ci to dotiahneme do uspesneho konca, ale kazdopadne sanca na otehotnenie je aj v tomto "nulovom" cykle.

javorinka2
3. júl 2013

@supolienka jeminééééé to vážne, tak si ma potešila, hned mi je lepšie 🙂 dakujem ze si napisala a držim ti silno palceky nech je vsetko v najlepšom poriadku, držkaj sa 🙂 a brala si niečo na podporu alebo niečo??