Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

vanesska
10. nov 2009

jane ahoj...
no tak to ma mrzi s tymi bolestami... boze to je fakt nekonecny kolotoc bolesti a trapenia s tou hnusobou... 😠
ja si mozem este gratulovat ze nemam take bolesti pri mrche... a ze to 1-2 ibace vyriesia... 😝

no a k tomu tvojmu muzovi... hm... je to neuveritelne ako vela robi vychova z domu... a ked je synacik takto nauceny ze nic nemusi doma robit a robota okolo domu je cisto zenskou zalezitostou tak to da veru zabrat ho to odnaucit a prevychovat... 😠
ja si mozem gratulovat ze moj muz ma v tomto smere z domu perfektnu vychovu co sa pomoci v domacnosti tyka a tak...
a plne ta chapem ze zrazu vahas ci mat dieta s takymto clovekom je vyhra aj tak by to cele ostalo zasa len na tebe a bola by si nestastna mas sama so sebou co robit a nie este robit poskoka doma... 😠
ale snad este nie je uplne neskoro na to aby ste si razne stanovili pravidla ako to u vas doma bude fungovat!
no asi to bude chciet aby si si dupla nohou aj ty a bola v tomto tvrda inak ho neprevychovas... 😒
drzim palce!

nastasia
10. nov 2009

ahojte,
Jane aj mna pocas mrchy obcas prezenie aj mi je na zvracanie, ale este nikdy som z nej nezvracala. toto ti fakt nezavidim ☹
a co sa tyka tych chlapov a domacnosti- u nas je to tak, ze moj otec nerobi nic, teda vari, ale inak nic nepomoze. moj brat to iste. ten nerobi absolutne nic. takisto nerobil nikdy nic moj dedo-ocov otec. takze sa to takto pekne traduje z generacie na generaciu. uz teraz lutujem buducu manzelku mojho brata. ja za svoj velky uspech povazujem, ze som brata naucila odpratat si tanier ked doje. je velmi tazke ich prevychovat, ale da sa to si myslim. len musis byt nanho tvrda. ukazat mu, ze ked ti nezacne pomahat zaobides sa aj bez neho. myslim si, ze ked bude vidiet, ze to myslis vazne tak sa uvedomi. a este nieco-povedz mu, ze ty nevladzes, mas zdravotne problemy a ze ked ti nepomoze zozenies pani na uptatovanie a nech to potom zaplati pekne. treba nanho tvrdo, lebo sa nezmeni

ika33
10. nov 2009

Ahojte.

Jane, tak to s tými bolesťami máš fakt blbé. Ja musím povedať, že po liečbe a druhej laparke som sídce mala bolesti ale dali sa zvládnuť bez ibáča. Je pravda, že som si ho ani nechcela dávať ale vydržala som to. V tomto mám asi šťastie, že tie bolesti sa dajú pretrpieť. Tak ja dúfam, že po pôrode už tie bolesti mať nebudeš. Držím palčeky.

No a čo sa chlapov týka, tak je ich veľmi málo čo žene pomáhajú v domácnosti a ešte k tomu aj bez vyzvania. U nás asi nikdy nebudem požadovať utretie prachu, lebo to z duše neznáša ale za to povysáva, nakúpy a keby bola naozaj treba tak by aj niečo navaril. Ale máme také nepísané pravidlo, že ja mu robím cez týždeň desiatu a on mi za to spraví v sobotu aj nedelu raňajky a keby som chcela aj do postele. Mám to ale šťastie. 😅. Ale Jane, ako ti tu už písali baby, treba si dupnúť. Ja som si na začiatku tiež dupla, aj si poplakala a potom som si povedala, že budem veci robiť keď sa mi bude chcieť a iba toľko koľko budem vládať a časom sa to potom upravilo tak, že priateľ začal pomáhať. Potom sme sa o tom porozprávali, že nemôžem všetko robiť iba ja a on si bude pozerať telku ... Teraz robíme spolu, oddychujeme spolu a je to OK. Držím ti palčeky Jane, aby sa tvoj muž umúdril a azčal si vážiť to čo má doma. Inak s tím varením, ak nevie nemusí variť ale nech zabezpečí jedlo, aby si nemusela variť ty. Nech objedná z reštaurácie, u mamy, alebo nech ťa zoberie na večeru aspoň niekedy. A nech si dáva teplé obedy v práci a doma by mu mohlo sem tam stačiť aj lečo, pomazanka, alebo nejaký chlebík. Aj my fungujeme cez týždeň pár dní takto. A cez víkend si navaríme.

Tak Jane, hor sa do zmien a porozprávaj sa s manželom a povedz mu otvorene čo ťa štve a čo by bolo fajn keby robil. Chlapom treba hovoriť veci otvorene lebo inak to nepochopia.

Už som sa rozpísala až až tak vás už nebudem zaťažovať. Prajem pekný večer.

A všetky kočky tu, nech sa vám darí. papa

dahra
10. nov 2009

Ahojte,
Jane,
s tym prehananim to uplne poznam...Podla toho viem, ze pride mrcha, lebo zacnem casto chodit na wecko, a ked sa spusti, tak ma prehana. To iste ma aj moja sestra. ked sme boli mladsie, byvalo nam aj zle od zaludka. Prve roky pre dni sme sedavali na wecku s vedrom pred sebou - parkrat to slo naraz z oboch stran. 😉 Zaludok sa neskor upravil, ale creva su roky tie iste. Takze je to endoskou - aspon vieme.

Kocky ti tu popisali rady okolo tvojho muza, to Ikine - pracujeme spolu a oddychujeme spolu je dobre. Lebo je to sebecke sediet, ked niekto okolo maka ako fretka. A tiez je pravda - chlapi si nedomyslia, treba im otvorene povedat. Posadit sa a porozpravat.
Inak, mam dojem, ze dnes vacsina muzov pomaha v domacnosti ovela viac ako generacia nasich mam a otcov, takze da sa ohanat aj tym.

Inak moj obdiv, ze tolko zvladas...Si silna. Po operacii upratovat hned a na dalsi den varit. Ty si taky typ ako moja mamina, ona tiez mala vsetko doma na starosti a presne tak sa opakovali chvile, ked sme ju ako deti nasli plakat, potom sa zasa vzchopila a takto to slo dokola. A oco ako trud vzdy len sedel. Ona mu davala aj pribor do ruk, stavim sa, ze doteraz netusi, kde lezia taniere. 😠

O hodinu mi pichaju poslednu injekciu na pohotovosti. Dufam, ze to vybavim a nebudu mi robit problemy.

lucy778
10. nov 2009

Ahojte,
no mrcha mi zatiaľ nedošla, ale nerobím si falošné nádeje. Je mi tak všelijako aj mrchovsky aj nie 😒 uvidíme čo bude.
Dahra -držím prsty pri tých injekciách, brrr keď čítam ako si picháte tie injekcie, tak chvíľami až cítim ihlu na koži 😖
Janemari - rozmýšľam či som to nezakríkla s tou prvou mrchou, že bola taká super. Keď píšete, že každá ďalšia je horšia, som zvedavá čo ma čaká....
....a k tým chlapom, nedá mi aby som niečo nedodala. Nechcem ťa tým nijako ovplyvňovať, ani sa ti do toho miešať, ale mne to napríklad dosť pomáha, keď si prečítam rôzne názory. Nie som zástanca hysterických scén, ale niekedyto zaberie. Presne ako píšu baby, chlap sa nikdy sám od seba nedovtípi. Raz v živote som urobila veľký cirkus, krik, plač a balenie tašiek a dala som mu možnosť aby sa vlastne rozhodol čo v živote chce.Nikdy v živote som ho nevidela takého vyplašeného 😀 To sa nedá tak fungovať, že jeden sa ide zodrať adruhý leží na gauči. A čo keby si sa zaťala a prestala sa starať o domácnosť ( ale aj to mu musíš povedať ) Ja svojmu mužovi hovrím, že pokiaľ má dve zdravé ruky a nohy a nevlastní preukaz ZŤP, tak bohužiaľ nemá na výber 😉 . Dúfam, že sa to u vás nakoniec urovná k spokojnosti oboch, veľmi dobre viem ako to človeka oberá o energiu. Verím, že čoskoro sa ti vráti nálada a všetko bude ok. Tak sa nám drž!

dahra
11. nov 2009

Lucy,
co mrcha, nie je este? Ak nedojde za par dni, tak treba testik spravit 😵.

Moja sesterka bola dnes u doktora a povedali jej, ze je v 7tt. Sranda, ona preskocila vsetky tie stadia - cakanie na mrchu, prekvapenie, ze neprisla, dufanie, ze este par dni nepride a testik....Keby niet mna, tak jej manzel nekupi test a ona by jedla este bravcovu krv - dali jej v lete tazke tabletky na imunitu a tie sa nesmu v tehotenstve. ☹ Este minuly tyzden ich brala, tak snad to nebude zle.
Doktor jej ani krv nebral, rovno pozreli utz a uz vidno bublinku. O 10 dni ide na kontrolu a zatail jej termin porodu dali na 29.6. Juj, tak sa s nou tesiiiiim.

prahaxx
11. nov 2009

Ahojte, Danka, ako na pohotovosti? OK? bolelo?
tesim sa s tehulkami tiez a hadam aj my uz skoro budeme, ved vidis ako rychlo ubehli tie injekcie 😉

katie233
11. nov 2009

Ahojte 😉. Tak som opäť ku vám zavítala po pár dňoch. Hlásim, že skúška úspešne vykonaná 😀. A môžem sa vrhnúť na špecializáciu 😉. Aspoň budem niečím zamestnaná a nebudem stále len rozmýšľať o dieťati 😅. Ešte stále nemáme doma noťas, tak len takto v robote na chvíľočku sem môžem vpadnúť. Ale myslím na vás a držím palce 😵.

filmushka
11. nov 2009

ahojte, tento november je nejaky zacarovany... napred nastupim do prace a potom ochoriem, som PN od minuleho stvrtku, horucky, kasel...no trosku je lepsie.... takze som lezala len v posteli a potila sa... nejako sa to na mna ruti,ale hadam bude uz len dobre...zajtra idem na kontolu, i ked uplne este fit neni som...
priznam sa, velmi sa mi to tu nechce citat ☹ kedze ste sa snazili, ako vzdy 😵

chcete vediet ako ten cas leti???? dnes som bola na 5.injekcii!!!! takze len tolko okolo mna...
mavajte sa krasne a drzim vam vsetkym palce, ved ako inac! 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
11. nov 2009

jani s tou endo mas pravdu a mam pocit ze ta liecba bol len zbytocne zabity cas.Preco nekazu skusat prirodzene otehotnenie hned po laparke ked odstrania vsetko viditelne teda velke loziska.Mozno by sa to podario hned na prvy sup.Liecba mam pocit je ako ked auto mas zabrzdene a pritom turujes motor na plne otacky a ked ho odbrzdis auto leti akoby chcelo dohnat co zameskalo.Tak je to aj s tou endo.A naozaj mam pocit ze je to horsie ako pred laparkou a liecbou.Ale ako hovori moj muz musis to vydrzat.A jeho mamu boli noha tak jej vola aj 4 krat denne ako sa citi. 😠 Ale uz sa nim nebudem zaoberat a ako pises stare psa novym kuskom nenaucis.A ked sa aj nieco nauci tak pride maminka a stopne to,lebo jej muz to nikdy nerobil tak nebude ani syncek.

ika prve dva razy ked prisla mrcha som sa zriekla ibacov,ze vydrzim a vydrzala som.Ale tentokrat som si povedala,naco sa trapit.A musim povedat ze aj bolesti su ovela vacsie tak bez ibiku by to neslo 😒 A co sa tyka rady s muzom?Uz som nadupana az az.A najviac ma nastvalo,ze som vstavala aj po nocnej navarila a sla do pobednej,kolkokrat obedovali aj svokrovci s nami.Ked som napiekla prve co bolo som odkrojila a dala im.A vdaka za to mi je ze kade chodia rozpravaju,ze nevarim,nepeciem a icj syncek je na salamach a pod.Ze je podvyziveny a pritom po svadbe pomaly pribral 10kg.

lucy aj to som skusala,ze som som nerobila nic.A vysledok?Nemala som co jest a roboty sa mi tak nakopila,ze som nevedela,kde je sever.Ale uz sa teda netrham ako kedysi,ked svokrovci tu boli uz o 7.30 a ja som prisla vecer s pobednej o 23.00 a uz pred 7.00 som vstavala a upratvala a robila aby nepovedali ze vyspavam.Slo to do isteho casu,kym som v robote nezacala padat na hubu a nebola schopna robit svoju robotu.Ja totiz makam 5dni v tyzdni vo vyrobe a moj muz chodi 23 krat do tyzdna do prace sice na 12hodin ale sedi v kancli a ked ma nocnu skoro celu prespi.

katie gratulujem ku skuske ved som ti hovorila ze si sikulka a ze to zvladnes 😉

filmuska tak uz len krocik k cielu.A neboj choroba uz urcite ustupy a ty sa budes naplno venovat praci. 🙂

janemari
autor
11. nov 2009

Oki babenky idem ja do kuchyne uvarit na zajtra.Majte sa tu krasne a dufam,ze zajtra uz budem pisat len same krasne veci ako mrcha uz neboli,pomaly konci a tak 😀 Majte sa a posluchajte 😉

dahra
11. nov 2009

Prahaxx,
trosku zastipalo a to bolo vsetko 🙂. Co nove u vas?
Zajtra rano ideme na to - hadam tie dva foliky budu kvalitne. Trosku sa bojim narkozy, lebo mna nikdy nevedia zobudit. Mam s tym problem aj bez narkozy. Ked som raz ako skolacka zaspala v byte, nasi buchali a zvonili cca 30 min a to som sa ledva zobudila. Ked som otvorila dvere, oco klacal na zemi a rozmontovaval zamok a na chodbe stali vsetci susedia.
😕 😕 Ked som im povedala, ze som spala neverili, nechapali.. 😀
Katie,
gratulujem ku skuske a praem, aby book bol cim-skor, nech mozes byt medzi nami castejsie 😉
Fimushka,
uz piata? 😨 To teda leti, uz ta caka len jedna a potom dlhe cakanie na mrchu a potom cakanie na l l 😀 Stale na nieco cakame, ako nedavno pisala Miminap. Dobre sa preliec, nech mozes plna sily pokracovat v praci.
Jane,
ty byvas u svokrovcov? Mam dojem, ze si pisala, ze vasi su v inej dedine a ty si tam, odkial manzel pochadza. To sa ta nik ani nezastane ☹ Je jedinacik? Teda svokrusu mas riadnu 😠 Najlepsia je taka, co je daleko. Moja sestra ma presne taku svokru ako ty. Vola so synom kazdu chvilu a chce vediet, co jedol, kedy, atd. V takomto pripade chlap stoji medzi dvomi zenami. Jedine riesenie je kompromis, ale to chce riadnu davku trpezlivosti a casto nezabera. Druha moznost je dat mu vybrat si jednu stranu, ale ta druha sa vzdy bude citit nestastna.
Hovori sa, ze si berieme muza, lenze tym sa mysli aj jeho rodina a jeho zvyky. Zial....

prahaxx
11. nov 2009

Dahra, to som rada, ze uz to mas za sebou, zajtra budem na Teba velmi mysliet..
co nove? Andrejov projekt posuvaju do Nemecka, tak ak nezozenu nejaky iny, tak v praci končí ku koncu roka, resp. maximalne do februara.. potom asi hrozi Bratislava..
takze ja bez prace, on bez istoty, ak si to babatko ma vybrat nejaky nevhodny cas, tak by som povedala, ze teraz ☹
ale mne to vlastne nepomoze, lebo aj tak mi vsade hovoria, ze nech idem miesto do prace radsej na matersku, len to nie je take jednoduche..
napr. pytala som si od sefky priepustku, chcem sa zaockovat proti chripke, kedze celu minulu zimu som bola chora, a pani riaditelka ma patent aj na zdravie, mam si kazde rano odstavit pomaranc a citron a urcite to vydrzim, ona ockovanie nedoporucuje, takze priepustku som nedostala.. ani moje protestovanie, ze mam znizenu imunitu, poklepala ma po ramene, ze nech sa snazim ☹
ani sa necudujem, ze cela banka ide do .......

podla technickeho vypoctu som mala mat ovulku 11teho
podla bazalnej teploty a hlienu vsak bola uz 9teho, snazili sme sa, tak uvidime..
ak mam povedat pravdu, citim sa zvlastne, hned po ovulke prestali akekolvek tlaky a boliestky, predtym som citila brusko este 4 dni po.. vcera ma strasne steklilo v krizoch a dnes zase pod bruskom a prsia navrete a strasne bolave, .. ale uz ma zacina boliet aj medzi lopatkami, tak asi z toho telocviku, co mam teraz v praci, dnes som lietala so sanonmi, pri 50tom som prestala pocitat.. zajtra plnim vrecia skartacnymi rezancami a zasa sa budem vlacit..
bazalna teplota sa dnes vratila do stavu pred ovulkou, to mi nedava velke nadeje ☹ uvidime

pozdravujem vsetkych, drzme sa 😀

prahaxx
11. nov 2009

ešte som zabudla podotknúť k teme zbytocnosti liecby, mala som oba vajecniky pokryte endoskou a endocystami, tak nieco orezali a ostatne podla kontroly po polrocnej liecbe vyschlo a dostalo to folikulovsku strukturu, tak u kazdej je to individualne, ale ja by som sancu otehotniet hned po laparke nemala skoro ziadnu.

dahra
11. nov 2009

Prahaxx,
ty este chodis do prace? Ti plynie dvojmesacna VL, aj ked oni dali vypoved? Inak ten pristup tvojej riaditelky je fakt "skvely". Ludia, co nebyvaju chori, ani nevedia, ake to je. Normalne ma zdvihlo, ako som si to precitala. Cista byvala riaditelka skoly, na ktorej som pred par rokmi ucila. Mala 62 rokov, nalozena v nikotine, v riaditelni hmla ako v anglickom horore, keby neskriekala spoza stola, ani neviem, kde je. Niikdy nebola chora a kolegyne chodili do prace aj so 40-tkami, aby neboli "lenive simulantky" ako nas zvykla nazyvat. To ti nevedia dat par hodin volno? Ja sa nezvyknem dat ockovat, ani chora nezvyknem byvat. Ani nepamatam, kedy som bola. Hlavne, ze mam reumatoidnu polyatritidu a nasu spolocnu kamaratku endo, ktore sa vodia za ruku s poruchou imunity. Mozno to len v tele prebieha a nevyjde na povrch. Telo je komplikovany svet sam o sebe.

Vidim, ze tento rok je pre vas s manzelom skuskou. Dnesna doba tych istot vela neponuka. 😒 Clovek nevie, co ho caka nasledujuci den. Mozno sa manzelovi este z tych par mesiacov naskytne nejaky projekt. Myslim na vas, nech sa vam dari!
To je dobre, ze nemas ziadne bolesti. Ved uz musi byt aj cas, ked je lepsie. V bazalnej teplote sa nevyznam, to som nikdy nemerala, ale napriek zlym okolnostiam, vzdy je nadej.

jani2
11. nov 2009

Dahra - s tou imunitou je to fakt divné, ani ja nebývam chorá, v rodine zvyknú všetci ležať s chrípkou a ja behám okolo a liečim 😉 ani si nepamätám, kedy som ležala ...ale prečo mám potom tú našu kámošku endo?..to sú fakt nevyspytateľné veci...inak moja kolegynka tiež nikdy chorá nebývala, má 31 rokov a bum tento rok jej zistili sklerózu multiplex a to je tiež o imunite..??? a to už je bohužiaľ dosť ničiace ochorenie
Prahaxx - teda keď sa darí, tak sa darí...ty budeš bez práce, manžel pomaly tiež...no ale bábo prichádza vraj v najnevhodnejšiu dobu, takže podľa mňa už niekde čaká 😉 😉 😉 ...a tá tvoja nadriadená je ale riadna mrcha, to o takú prac. atmosféru nie je ani prečo stáť...a neboj, bude lepšie 😉
Jane - s tým porovnaním ako auto si aspoň u mňa mala pravdu, tiež sa mi endo rozbehla...ale potom jej došiel dych a ukľudnila sa, prajem aby to aj u teba bolo tak...asi máš fakt nejaké blbé obdobie, ale to nebude trvať večne..netuším ako sa ti to v živote ďalej porieši, ale prajem, nech je to čo najskôr a hlavne k tvojej spokojnosti 🙂

lucy778
11. nov 2009

Ahojte,
no mám 30DC a mrcha zatiaľ nikde. Aj ma to trochu zvádza testnúť to, ale radšej počkám, nechcem zase vzdychať nad jednou čiarkou 😕

Dahra držím ti prsty zajtra, nech to dobre dopadne!

Prahaxx - tiež sa prikláňam k teórii, že to čo strašne chceš prichádza vtedy, keď sa to najmenej hodí 😒 , bodaj by to vyšlo a bola by si ďalšia tehuľka!

Katie - blahoželám k skúške

Jane - tak to mi je ľúto, fakt to máš ťažké a obdivujem ťa, že to vôbec vydržíš. Niet nad super svokru 😠 Dúfam, že sa u vás nájde nejaké riešenie, lebo takto fungovať nemôžeš.

jani2
11. nov 2009

Lucy - tak už to tu konečne rozpohybuj..nech sa už konečne ďalej tehulkuje!!!
Dahra - jasné, že na zajtra držím tiež palce a poriadne! ..hneď daj vedieť keĎ prídeš z CAR..a ostaneš na PN?

miminap
11. nov 2009

jeeeeeeeeej. ale ste popisali. ahojte. panabeka, to su state. ja v prvom rade dahre: tfuj tfuj tfuj. drzim psalceky zajtra, nech to vyjde. neboj, narkoza je slaba, len na par minut, tak to hadam tak tuho nezaspis 😉
ostatne babule, vidim, ze rozovberate problemy manzelske a problemy zivobytia. nuz.. ja by som to tak zhrnula: ani jedna z nas nema ana ruziach ustlane. ja som prave prisla domov. padam z noh, ale hlavne, ze sme obskakovali s MM 40 ludi, aby si mali co obliect, prezliect, v com vystupovat a v com sa odfotit a aj tak sme posledni sli domov, do desiatej este vybalovali kroje. joj. ale som prisla aspon nakuknut, ze ako sa dari. tak p moje, dobru noc.

ika33
11. nov 2009

Čaute kočky.

Tak dnes iba tak v rýchlosti,
Dahra - držím palčeky zajtra, potom daj vedieť ako si dopadla.
Praha - aj tebe držím palčeky, aby si to v tej práci ešte vydržala, keďže máš takú "skvelú" nadriadenú, musí to byť zážitok chodiť do práce. ALe tá strata zamestnania má aj výhodu, a to takú, že keď nebudeš chodiť do práce budeš troška vyrovnanejšia a príde bábo. Možno to sídce nebude najvhodnejšia doba ale tá lepšia ešte len príde. želám,aby sa to v manželovej práci vyriešilo do vašej spokojnosti.
Jane - nezávidím ti tvoju situáciu, nikdy som nebola v takejto situácii ako si ty ale verím, že keď sa porozprávaš s manželom, tak prídete na istý kompromis a bude to lepšie . Inak k tej svokre, keď o tebe rozširuje, že nevaríš, nepečieš ... , tak jej nič nenos čo navaríš a upečieš, nech má pravdu 😅 zješ to ty a tvoj manžel a ona nech sa pozerá. 😝 už by som bola rada, keby som mohla s tvojich príspevkov cítiť tvoj optimizmus a dobrú náladičku ako pred nedávnom. Veľmi by som chcela, aby ti už bolo lepšie a aby si mala už krajší život. A aj ti to z celého srdca prajem. Takže Jane, hlavu hore ešte nič nieje stratené, ty si veľmi silná žena a ja ti verím, že ty to dokážeš ľavou zadnou 😎

Dobrú noc dievčence idem spinkať, zajtra sa tu ukážem zas. Dúfam. 😅
Lúčim sa s vami s pozravom "na endošku" 😀

nastasia
11. nov 2009

ahojte,
ja len na skok. dahra, drzim ti palce zajtra 😉

vanesska
12. nov 2009

ahojte baby,

tak ja tiez len na skok... Dahra drzim palce na dnesne OPU aby bolo co najviac krasnych a kvalitnych vajok... 😵
ozvi sa ako vam to dopadlo.... drzim palce....! 😉

evina0
12. nov 2009

ahojte 😉
jane chapem ta a ani sa Ti necudujem ako si sa k tomu postavila..obdivujem Ta ako to zvladas..ja mat taketo muza resp. frajera tak si ho ani neberiema poslem do prdele..prepac za slovo ale irituju ma muzi takyto lenivci, co ich mamicky su vsetkym a zeny si nevazia. 😠 😠 😠 poznam taketo pripady a nepotesim Ta ..ten clovek sa nezmenil a neverim zeby sa zmenil.to by ste sa museli odtahovat niekolko stovky Km od nich aby sa odsamostatnil a svokra ti dala pokoj..ale je to vychovou ako si povedala..drzim palce nez to zvladnes vsetko 😉

katie gratulujem 🙂

dahra drzim palceky a silnooo. a ten tvrdy spanok ti zavidim. lebo mne sa vratila nespavost ako cez liecbu.vecer zaspim no padne 3.00 a som hore az do rana a certi ma beru ze nemozem spat a ked manzel o 5.30 odide tak si este pospim trosku.
vcerajsia navsteva u lekara bola rychla.ani sono mi nerobil len kukol zospodu a za 2 tyzdne idem opet na poradnu..a ako som si myslela zase mam zapal ☹ tak ako som roky mala so zapalmi pokoj toto je uz druhy odkedy som ostala tehu.nastastie tento je mierny no ten prvy bol desny..brr
inak sa citim lepsie zaludok poslucha len etse musim odhadnut kedy skoncit s jedlom a kedy zacat,lebo ked som hladna boli ma brucho a je mi zle a ked zjem cosi viacej to iste 😅 zatial som nepribrala a ani brusko nevakukuje.je ako po liecbe 😉

vsetky lostatne zdravime 😵 😵

jani2
12. nov 2009

ahojte,
malá spinká, tak nakukujem, či už danka napísala správičky....ale kde nič, tu nič! 😉 ..tak ešte počkám 🙂

katie233
12. nov 2009

Ahojte 😉. Veľmi pekne vám ďakujem 😵.

Nestíham registrovať, čo sa tu deje ☹. Ja už chcem doma noťas, pretože takto aj keď vás v rýchlosti prečítam, tak sa mi to tak dokonale pomieša, že už neviem, čo máte tá ktorá nové. Tak vám prajem pevné nervy, veľa síl a hlavne veľa zdravia. Je teraz také usmoklené počasie, aj na mňa niečo lezie ☹. Od zajtra mám dovolenku, takže pokiaľ nepôjdeme ku svokrovcom, tak tu nebudem až do stredy ☹ ☹ ☹. Držím palce!!!

dahra
12. nov 2009

Ahojte, zienky,
zatial vas len pozdravim, vsetko ok, spala som doteraz 🙂 ideme na nakup a pridem vecer a napisem viac 🙂

janemari
autor
12. nov 2009

Ahojte babule.Vyjadrim s posledny krat k muzovi.Hovorili mi pred svadbou aky su svokrovci ale kedze ku mne boli strasne mily tak som tomu neverila a zastavala si cih.Ale ako nahle sme sa zobrali da sa povedat ze uz na svadobnej hostine sa zacala ukazovat ich prava tvar.Teraz to uz nevratim,je to ako to je.Rozpravala som sa s nim x krat o tom co citim,ako by to malo byt,dokonca mu dohovarali aj taky co im doveruje,ale zbytocne.Riesila som to skoro 3 roky a uz naozaj nevladzem.Zacinam mysliet na seba a nechavam veci plynut.Zistila som ze ja tu nic sama neporiesim.Zacinam riesit samu seba konecne a zaroven budem dufam,ze ten hore zasiahne a vyriesi to.A nech je riesenie akekolvek prijmem ho.Ked sa budeme musiet rozist ine mi neostane a keby sa zmenil/co by bolo najlepsie/ ale zase taka naivna niesom a na zazraky neverim.Takze ak ma na endosku vpyv aj psychika ani sa necudujem ze po svadbe sa mi tak zdrav.stav rapidne zhorsil.Takze koncim temu vztah.

lucy verim ze si tehulka a ak mozes testni.Aj ked je pravda ze ja som to tiez odkladala a testla som az na druhy den.Ale nemas co stratit,bud alebo.Tfuj tfuj tfuj nech su tam //.

katie takze sa nam uz budes venovat viac ked mas notas 😉

mrcha sa sprva ako predchadzajuce dve:2-3silne krvacanie potom stop jeden dva dni len spinenie tmavohnede a potom sa zase na 2-3dni spusti krvacanie.Je to nejake divne nemyslite?A co sa tyka spanku musim povedat,ze pred tym som po nocnej spala max.do 12.00 aj to som bola min.2krat medzi tym hore a teraz spim v kuse a tvrdo az do pobedia aj do 15.00.a nedokazem sa prebrat.
Inak zajtra zacinam so seba realizaciou,idem na nakup kupit si na seba nieco pekne 😉

dahra
12. nov 2009

Ahojte,
tak som tu. Ratali sme pri vybere s dvomi folikmi, ale vydrzal aj treti. Dobra sprava - v kazdom bolo vajicko, dve kvalitne, jedno menej. Zajtra rano mam volat ci doslo k oplodneniu a ako sa bobulkam dari. Teraz je to uz na nich, ako to zvladnu a samozrejme na vyssej moci 😉
Inak, po narkoze ma preberali cca 30 min. Vajecnik ma neboli, ale strasne ma boli sanka, tlacili mi tam poriadne, kde ma preberali a nevedela som dychat. Prebrala som sa len na posteli zakryta dvomi paplonmi. Jedna zienka, co tam lezala som mnou a sla po me na OPU, vravela, ze na sale na mna kricali aj niekolkokrat a ja nic, a ked ma doviezli, cele telo sa mi triaslo od zimy. Nic si nepamatam, ale vraj som bola v historii heliosu najdlhsie sa zobudzajuca pacientka.

dahra
12. nov 2009

A este,
dakujem vam vsetkym, ze ste mi drzali palce, je to super povzbudzujuce 🙂

prahaxx
12. nov 2009

Ahoj Danka, s manzelom pozdravujeme, tesime sa, ze si sa drzala 🙂 nabuduce si pytaj menej toho plynu 😀
pomodlime sa za dobre ranne spravy 🙂 😉