Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
3. dec 2009

Halooo, halooo. Dnes nik okrem Katie nema co povedat? 😉

Ja tiez budem mat volno od 21.12. do 5.1. Takze kopec oddychu. Uz sa tesim 🙂

Katie,
znie to dobre, ze uzivat 😀 si prve tyzdne tehotenstva. Vytesovat sa budes, to je jasne, ale na tehotenstvo sa tesis predtym, v prvych tyzdnoch tehotenstva si uz uvedomujes, ze je to tu a je to naozaj a chces, aby to dobre dopadlo. Ja osobne by som netvrdila, ze momentalne si uzivam 🙂, ale dajme tomu. A urcite ti prajem, aby ked otehulkujes, si si to naozaj uzivala bez akychkolvek vedlajsich ucinkov 🙂

OK, padam ja do prace, budem tu vecer ako na koni.

janemari
autor
3. dec 2009

Ahojte 🙂
Katie dobry pristup to sa mi paci.A sup aj Ika aa ostatne baby aby ste na vianoce tehulkovali viacere.

Ja nemam nic nove.Cakam ci mrcha dorazi,alebo ma prekvapi.Ja mam dovolenku od 23.12-4.1.takze nic moc.Najlepsia by bola pn kvoli tehulkovaniu nie? 😉

nastasia
3. dec 2009

Ahojte,
ja som dneska mala hroznu noc. bolelo ma dost brucho a nevedela som zaspat kvoli tomu 😒 a dnes ma zas bolelo, ale tak, ze som uz myslela, ze pojdem k dr. potom ton preslo a teraz to citim len trochu. ja uz neviem co to moze byt, ale mampocit, ze ma brucho boli stale ☹ mrchu mam 4. den a takto vycina svinucha 😠

Dahra, fuha ty si si dost toho nabrala. trosku sa setri 😉

Jane, veru najlepsia by bola pn. snad ti to vyjde. 🙂

nastasia
3. dec 2009

baby, v novom Zdravi je clenok o endometrioze 😉

janemari
autor
3. dec 2009

nastasia a co je tam pisane?No tak to ti nezavidim tie bolesti ale o par dni sa k tebe pridam.Davala si si aj tabletky od bolesti?

nastasia
3. dec 2009

pardon clanok 😀 Je tu vlastne to co vieme, ale spochybnuje sa tu teoria, ze vznika z oslabenej imunity potom je tu, ze pomaha uprava stravy takze vynechat soju, psenicu, citrusove plody, sladke zemiaky.

Jane, dala som si Nalgesin, potom som si lahla zaspala na dve hodky a ked som sa zobudila tak to prislo.Takze napriek tomu, ze som mala v sebe silnu tabletku 😠 uz ma to vazne nebavi.

janemari
autor
3. dec 2009

nastasia tak to vyzera zaujimavo,zajtra si teda nove zdravie kupim vyzera to zaujimavo.A tie citrusove plody to som prekvapena.Ja som prve dvacykly po liecbe nebrala nic len ten pupalkovy olej ale minule to bola poriadna bolest tak som brala ibac.

nastasia
3. dec 2009

je to celkom fajn clanok. Mne ibac nepomaha, mne sa dobre osvedcil aulin a nalgesin. ale chce sa mi po nich strasne spat

miminap
3. dec 2009

ahojte dievcata. naozaj pomaha uprava stravy, ale o tom sme uz pisali: vynechat lepok, psenicu, laktozu, cervene maso, soju a ecka. zlozite. 😒 ale zabera.
a ja mam nevesele spravy. rano som volala embryologicke.. moje babulky sa nevyvijaju dobre.. ostava male percento, ze nieco dorastie az do ET. 😢 😢 😢 😢 😢 😢

zajacik...
3. dec 2009

Miminap a kedy mas ET? Verim ze aspon jedna babulka bude ta spravna, ktora ti bude v brusku rast 9 mesiacov, drzkam palceky 😵

janemari
autor
3. dec 2009

miminap tak to mi je luto ☹ a je to nezvratne?

dahra
3. dec 2009

Ahojte,
Miminap,
strasne, ale strasne drzim palce, aby aspon jedna bobulka zabojovala. Este nie je nic stratene. Et mas mat v sobotu?

Musime jest to, co nezvysuje estrogen. Hm, ale dnes je vsetko skoro "hormonalne" upravovane.

Jane a Nastasia,
moja sestra je na tom podobne ako vy. Uz jej dosla mrcha - na 76.den po 6.injekcii a uz ma po, ale tiez vravela, ze ju pobolieva brucho. 😠

jani2
3. dec 2009

Ahojte babulky,
tak tá endo je fakt svinstvo, takéto bolesti a stavy som zažívala aj ja pred tehu, vlastne ma brucho bolelo neustále, len raz menej, niekedy viac....už to bolo dosť na depku....bolesti obmedzovali mnohé moje aktivity aj radosť zo života, ja som sa už sama seba pýtala, za čo som si také bolesti vyslúžila 😖 . Ale je pravda, že v prvom rade endošku ovplyvňuje hlavne stres a stravovanie. Teraz sa snažím byť v kľude (čo sa na materskej dá) a hlavne sa zdravo stravovať, väčšinu mäsa kupujem na biofarme, zeleninu aj ovocie mám väčšinou vlastné, vyhýbam sa farbeným nápojom a polotovarom, kontrolujem éčka, zas to nepreháňam, sem-tam aj "zhreším"....robím to hlavne kvôli malej Janke, ale myslím, že aj mne a manželovi to ide na prospech....endo nezmizla, ale je omnoho miernejšia, možno je to kvôli HAK aj prebehnutému tehotenstvu, ale verím, že tá strava a kľud zaberajú tiež a aj na iné choroby....doteraz som vždy hneď od jesene mávala škrabanie v krku, nádchu...tento rok zatiaľ ani ťuk..dúfam, že to takto zostane aj naďalej.
..a ešte jednu vec som chcela napísať, ak už sú bolesti neustále, ja by som sa už asi vykašľala na prirodzené snažilkovanie, to percento otehotnenia je moc malé...ja viem, aj ja som chcela vždy otehotnieť najradšej prirodzene...preto som celých 5 rokov nebrala HAK a trpela ako kôň....dnes by som išla do CAR hneď, predsa len to percento otehotnenia je tam okolo 40% za cyklus a to je dosť.....a my to tehotenstvo potrebujeme ako soľ, kvôli krásnemu bábätku ale aj kvôli sebe....toto je môj názor, nehnevajte sa ak týmto niekomu nesadnem, čo človek to iný názor...ale je mi ľúto, keď čítam ako trpíte....mám to totižto stále v živej pamäti, pamätám si ako som sedela v práci na porade a ani nevnímala, čo mi bolo tak hnusne, ako som maľovala spálňu a bolo mi špatne od žalúdka, ako som dookola chodila po lapárkach, sex som si ani náhodou neužívala....však to samé poznáte. Neviem, čo mi ešte endoška v budúcnosti prichystá, najhnusnejšie je že ju človek musí nechať naplno rozvíjať, práve keď chce bábo....ale ja s ňou budem bojovať ďalej! 😉
Miminap - s tými embryjkami to fakt vyzerá tak zle?...a nenavrhli ti skorší vklad, už na 3.deň?... embryjka sa vraj v brušku vyvíjajú lepšie ako v skúmavke...ja verím, že nejaký bojovníček určite ostane, veď aj Dahra mala len jedno jedinké embryjko a ako pekne to dopadlo!
Vaneska - a kde si ty?.. ako sa cítiš?...a koľko embryjok máš vlastne celkovo zamrazených, 5 mrazili hneď a potom koľko ešte?..kedy testuješ...ja som táááák zvedavá 🙂 😉 🙂
Janemarie - moc ti želám aby mrcha už nedorazila, keby tak predsa len "motyka vystrelila"!
nastasia - súcitim s tebou, joj, tie bolesti dokážu byť fakt hnusné...ale skôr či neskôr bude pri tehu a po ňom lepšie, uvidíš....len ďalej bojovať 😉

katie233
4. dec 2009

Dobré ráno 😵. Dnes sa mi do práce tak dobre stávalo, pri pomyslení na to, že je piatok 😀.

Dahra, ja viem, že to asi nebude "užívanie si" v pravom zmysle slova. Veď ja mám problém už teraz vykonávať rannú hygienu bez toho, aby zostal môj žalúdok v kľude 😅. Možno práve v tehotenstve sa to upraví 😉.

Nastasia nezávidím ti tie bolesti. Už teraz sa desím toho, že ak nám to zase tento mesiac nevyjde, aké bolesti zase budem mať 😖. Ja som ani jeden cyklus po liečbe ešte nebola bez ibáčov. Isto by moje pečeňové testy nedopadli najlepšie 😅.

Miminap, hlavu hore 😉. Dobre to dopadne 😵.

ika33
4. dec 2009

Pekné ránko.

KAtie, tak ja som dnes vstala tiež s výbornou náladou a tomu vďačím dňu menom PIATOK. 😀 😀

Miminap, držím silno palčeky, aby sa bobulky zabojovali a všetko dobre dopadlo.

Všetkým vám prajem pekný deň.

vanesska
4. dec 2009

dobre ranko babluky,

dlhsie som nebola ale nestihala som sme malovali v byte a vecer sa mi uz nechcelo som bola vzdy uplne grogy...
no aj mne je to velmi luto ked citam ake hnusne bolesti vam ta potvora sposobuje a musim povedat tak ako dahra ze si tiez mozem gratulovat ze toto som nikdy nejako nepocitovala teda ani pri ms ani pri sexiku akurat pocas cyklu bolesti v krizoch a brusko a pichanie vajecnikov ale dalo sa to vsetko uplne v poho vydrzat bez liekov...
a inak ja som si tiez vycitala ze sme 5 rokov dufali ze sa nam to podari bez IVf a figu borovu aj ked boli idealne podmienky ze som bola po operacii mm ma krasny spg a aj tak nic a kym sme sa k tomu IVF dokopali tak bola endo zasa spat... 😠

inak baby k tym vsetkym vasim radam co pisete skuste este aj akupunkturu! ja to fakt velmi vrele odporucam ulavi to od bolesti a oni maju ku kazdej diagnoze specialnu kombinaciu byliniek. su to vlastne take tabletky ale uplne tam citite chut niektorych rastliniek takze to nie je nejaka chemia... no a aj ked to mozno celkom endo nevylieci aj ked vraj aj to sa da.... mne hovorila moja akupunkturistka ze kope bab co k nim chodili s touto diagnozou sa nakoniec podarilo otehu prirodzene ale samoska nestaci na to mesiac troba chodit nejaky cas takze ak sa nechystate niektora na IVF hned tak aku je skvela volba...
okrem toho ak by to aj nevyslo prirodzene budete perfektne pripravene na IVF teda aspon u mna to urobilo zazraky fakt ake som mala zacystovane vajecniky a pri stimulke som nemala ziadne bolesti alebo len minimalne... krasna uroda folikov, krasna sliznica, krasne sa vyvijajuce embryjka, Et tiez bezproblemov no a najlepsie na tom je....... 😵 😵 😵 ze mam pozitivny tehu testiiiiiik.... !!!! 😵 😵 😵
babyyyyyyyyy.... ani sa mi tomu nechce verit.... testla som uz v stredu to bol 7.den po ET no ale tam bol len taky slabulililinky duch ale ja som ho videla aj ked som si musela oci vyocovat... 😀 no a po dvoch dnoch som skusila znovu a dnes tam uz je jasne viditelna druha ciarka sice este taka slabsia ale uz o dost silnejsia ako na prvom testiku.... baby je to uzasne sa mi chcelo plakat od stastia a kazdu chvilu som chodila testik kontrolovat ci ciarka nezmizla... no ale je tam stale 😀 😅
ale zatial prosim ziadne gratulacie... v nedelu spravim este jeden testik a v pondelok idem na krvicku tak potom to uz bude oficialne... 😵
takze babulky hlavy hore.... tu potvoru vsetky nakoniec porazime!

liviaf14
4. dec 2009

ahojte 🙂
vanesska 😵 😵 😵 tfuj tfuj tfuj nech je to pravda 😎

prahaxx
4. dec 2009

miminap, nevzdavaj to, dieta je velky zazrak a aj par percentna sanca niekedy staci 🙂
janemari, plati to iste, je ista sanca, ze by motyka vystrelila

dnes som musela k dokimu - vcera som bola v Ziline nakupovat, nezapasovalo, objavili sa cokoladove skvrny vacsie ako minuly tyzden, tak uz som necakala a rano o 6:30 som uz sedela v cakarni 🙂
ultrazvuk bude buduci tyzden, ale z vysetrenia uznal, ze tehotna som, len nasadil 3x denne duphaston na udrzanie tehotenstva, nakolko skonstatoval, ze mam nedostatok tehotenskych hormonov. No aby nie, ked polovica mojho tela sa este z liecby nezobudila. a Calibrum babyplan na celkove zocelenie unaveneho tela 🙂

tak ziadne cestovanie a nakupovanie, len PNka a klud na lozku ☹ co sa bude realizovat tazsie, ale musim. Najhorsie je, ze s cerstvo vypisanou PNkou treba 2 hodiny stat na urade prace a chytat bacili od ostatnych PNkovych, a to som rada, ze nemusim utekat do okresneho mesta.

vanesska, drzim palce, tiez som gulala ocami, ked po 3 jednociarkovych testoch 4. test konecne vysiel dvojciarkovy, no sme len na zaciatku, velmi davaj na seba pozor..

uprava stravy zmierni endosku? no to budem musiet ten moj jedalnicek riadne prekopat a vyhodit pomarance zo zoznamu citrusovych plodov ☹

tulipanike
4. dec 2009

ahojte 🙂

dahra, dobre vsimam, ze 5tt? 🙂 takze potvrdene? gratulujem 😵 😵

nech sa aj vam ostatnym co najskor podari 🙂

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dahra
4. dec 2009

Ahojte,
Vanesska 🙂,
to su spravicky, jejej - takze tyzden po mne 🙂, aj ja som bola v pondelok na krv. Teraz idem na ultrazvuk, uvidime ci bude nieco vidno.

Tulipanike,
dakujem, ano je to potvrdene. Tebe to tiez paradne ubieha. Viete, co budete mat 😉. Prezradis nam?

Prahaxx,
to je dobre, ze si sla k doktorovi, lebo na zaciatku zyvknu lekari davat lieky na udrzanie tehotenstva, aj ja beriem utorgestan. Ten duphaston sa je?
Brali ti krv? Kedy mas ultrazvuk? Vies, v ktorom tt si? Ja sa v pondelok chcem opytat, aby som si to tu vedela presne nastavit 🙂, lebo som musela uz posuvat dni, uz mi ratalo 6tt a ja urcite este nie som.

zajacik...
4. dec 2009

Vanesska tak zatial negratulujem, ajked je to jasneeee, strasne sa tesiiiim 🙂 🙂 🙂 Ja moje testiky este aj teraz stale obkukujem a vzdy sa na ne usmievam a v duchu si myslim ze aky je to krasny zazrak 🙂 Som rada ze sa to tu tak pekne stehulkovieva, drzim palce aj ostatnym snazilkam 😵

dahra
4. dec 2009

Veru 🙂 sme tri novembrove tehule a ostatne budu decembrovky 😝

tulipanike
4. dec 2009

vanesska, teraz som docitala tcoj prispevok 🙂 tak vyzera to tak, ze sa folikom zadarilo 🙂
v pondelok nam povies dobre spravicky, strasne drzim palce 😵

dahra, pravdepodobne cakama dievcatko, aj ked si doki nebol uplne isty, to bolo na predposlednej poradni, na tej minulej robili len glukozove testy, a opzrel ma zvnutra ci je vsetko ok - tak mozno buduci piatok bude aj sono, a budeme ´vidiet viac 🙂

dahra
4. dec 2009

Tulip,
fiha, tak nech nabuduce na sone sa otoci tou spravnou castou 😀, aby ste si boli isti. Uz mate aj mena vybrate?

vanesska
4. dec 2009

caute kocky,

dakujem vam vsetkym za gratulacie - negratulacie 😉
ja tiez stale chodim tie testiky obkukavat ci tie ciarky su stale tam... 😀 a su... 😵
najhorsie bude to ze... davat si na seba pozor... vcera a predvcerom som liezla po rebriku a malovala ale ked sa citim dobre ani mi to tak nepride...
budem sa musiet polepsit... 😅

prahax... tak ty si tiez davaj na seba pozor...
my na tom sme asi tak podobne co sa tt tyka...
teda ja uz to tak dopredu hovorim no este musim pockat na ten pondelok a potom aj na utz nech sa to potvrdi na 100%. a tebe brali uz aj krv aj ti robili sono??

dahra a ty kedy ides na sono? uz v 6tt by si mozno aj srdiecko mohla vidiet hm?

mimina... na teba velmi myslim a drzim palce tvojim gulickam nech bojuju zo vsetkych sil!!!!!

evina0
4. dec 2009

vaneska potichu gratulujem 😉
vela ste toho popisali no neda sa mi vsetko precitat... 😒 vcera poobede ma zase chytila ta hnusna bolest hlavy a ani neviem ako som este pri spravach zaspala skryta pod perinou. no o polnoci som sa obudila na tu hnusnu bolest a celu noc nespala..tak ma belela ta hlava.rano ked manzel odchadzal do prace som sa ako mucha pozberala ponatierala aplou,kremom a dala studenu mokru handru.pospala som si chvilu.trosku mi to pomohlo no nie vela.stale ma to drzi ☹ som uz s toho cela nanic.citala som ze v tehu je normalna bolest hlavy ..na uvode 2 mesiace som mala pokoj a teraz toto..som sa rozhodla ze ak mi to neprejde do vecera dam si ibalgin, aj ked som si povedala ze radsej ja budem trpiet nez bobacik maly ale neda sa to neustale vydrzat. lekarovi to vravim pri kazdej navsteve ze ta hlava mi neda pokoja,no ten vravi klud a lezat a ked tak dat si tabletku.
takze ja nemam nic nove..
teraz pomalicky pojdem idem relaxovat - idem piest pernikovu chalupku a zdobit ju ked nemozem zase sediet pri telke ani pc.
vsetky zdravim a prajem pekny vikendik 🙂

vanesska
4. dec 2009

evina... dakujem... 😉
no inak ma nestras ja tiez dost trpim na boleti hlavy aj ked nie migreny ale aj tak to nie je prijemne...
dnes v noci ma to znova chytilo z nicoho nic... a tiez som spala tak na etapy...
skusala som si stlacat spanky tam su vraj akupresurne body proti bolesti hlavy a davala som si masaz krku ako to slo no a cuduj sa svete som nakoniec zaspala a rano ma nic nebolelo... vacsinou ked zaspim s bolestou hlavy tak rano ma boli este viac ako cert... no ale dnes som sa bola spytat v lekarni co by som mohla uzivat na bolesti hlavy chcela som nejake homeopatika ale ze tie sa uz nevyrabaju teda konkretne ten co sa daval proti migrenam a tak... takze oni ze najlepsie je acylpyrin... tak som si kupila snad to nebudem tak skoro potrebovat...
ale pre istotu keby to bolo neznesitelne...

nastasia
4. dec 2009

ahojte,
tolko ste toho popisali, ze ani nestiham vsetko precitat.

Vaness, gratulujem 😉

Moje brucho je dnes celkom poslusne 🙂 iba sem tam citim lavu stranu. dufam, ze to takto aj ostane. dnes som s hrozou vstavala, ze co ma zas caka. ja uz som uplne vystresovana, stale ocakavam, ze pride bolest. neviem preco sa mi to takto rapidne zhorsilo a ktovie cim to vlastne je kedze endo bola len minimalna u mna. mama ma posiela k mojmu dr. ale podla mna je to asi zbytocne lebo presne viem co mi povie. bud liecba alebo IVF. Jani, ja neviem co robit. som teraz v poslednom rocniku VS mame toho strasne vela v skole, budem mat statnice a stresy a bojim sa, ze v tomto pripade by ani IVF nevyslo. Niekedy mam pocit, ze kvoli endo-teda ak to endo vobec je ani skolu nedokoncim. vcera som bola uz oblecena, ze idem do skoly, ale tie bolesti boli fakt hnusne tak som nesla nakoniec. este ze uz konci semester. A najhorsie je ze mam pri sexe bolesti a najma po dost velke takze vacsinou idem do toho so strachom, ze aka bolest ma zas caka a nedonutim sa k tomu tak casto ako by bolo mozno treba aby som otehotnela. Ale moj plan na najblizsie obdobie je vydrzat a skusat a ked sa nepodari dalsia LSK kde mi pozru aj vajcovody ci su priechodne a potom uvidime.

evina0
4. dec 2009

vaneska ja ked zaspim s bolestou hlavy tak vzdy sa rano zobudim v pohode.
neviem co sa dialo tuto noc .bola to az taka priserna bolest.
mne pomaha tie masirovanie spankov aplou a krk si masiruejm mentolovym kremom ze na reumu pomaha mi to ale teraz nezabralo moc.som citala aj stalcanie bodov medzi ocami aj som skusala ale to len ked som mala stlacene.
a aj mne lekar poradil na prvy trimester acylpirin.no nebrala som ho radesj sama trpale.zaujimave ze 2 mes som mala pokoj az potom s ahlava ozvala a ze druhy trimester je pre tehotne plny energie.a ze sa zena citi velmi dobre..sa tesim ze to tak aspon casom bude.
pekny dnik

prahaxx
4. dec 2009

Dahra, duphaston su malilinke tablety dydrogesteronu na liecbu hroziaceho potratu a co citam, tak maju strasne vela neziaducich ucinkov, tak to mam vyrovnavat vitaminmi v babyplane..
podla mojich vypoctov by som mala byt 5 tyzdnov a 4 dni.. podla doktora som presne 5 tyzdnov

krv a ultrazvuk mam o tyzden, mala som nizky tlak a bolesti, tak urobil len normalne vysetrenie a ster, normalne som mala pocit, ze tam, kde mam maternicu je velka tazka tehla
uz sa to zasa polepsilo, len si davam dalsiu ciarku za prespaty den, to asi preto, ze som dva a pol roka nemala ziadnu dovolenku ☹