Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

majkal
7. feb 2010

dahra: vdaka za odpoved .... je sice fakt, ze si ma nepotesila ... ale aspon si ma ukludnila. Teraz viem, ze je to normalne a ze to skratka musim len vydrzat ... Niektore dni je to horsie, inokedy lepsie ... vyhrievam sa, pijem uro cajik ... skratka skusam co zaberie. Dufam, ze po liecbe to prejde .... tato jedina myslienka ma este "drzi nad hladinou" 😀

luko: s tym siestym zmyslom to je fakt ... niekedy sa až sama tomu cudujem 🙂 ... ja som svoju endo tiez tusila, a keby nie mojej intuicie a naliehania na LSK, tak by som doteraz nevedela na com som.

lilix: ani mne dr. na ultrazvuku nikdy nic nevidel .... niekedy som mala pocit, ze ho az otravujem, ked som chcela aby mi urobil sono, lebo vzdy bolo vsetko OK.

jani2
7. feb 2010

ahojte,
tak ja som dnes ráno mala šoky, som sa zobudila s takými bolesťami a tlakmi na mrchu, že som rozmýšľala, či si nedám tabletku, do toho prišlo ešte špinenie...tak to už som bola hotová a všetko odpísala...ale bolesti už dávno ustúpili aj špinenie mizne, tak dúfam, že túto šarapatu narobilo embryjko ...ale je to zvláštne, slabé špinenie som mala aj pri úspešnom ET pred dvoma rokmi, ale to bolo 1-2 deň po ET, a teraz to došlo zrána na 3.deň...to si myslím, že na uhniezďovanie je už dosť neskoro a bolo to aj silnejšie špinenie. Však uvidím, vravela som to aj manželovi, tak bol z toho smutný, ale som ho utešovala, že ešte nie je nič stratené.
pôvodne som chcela testovať až na valentína, ale dnes som sa zľakla, že sa možno ani testovania nedočkám a príde mrcha

luko
7. feb 2010

jani,,,baby v teme priprava na ivf co su tehulky, tiez mali krce 😉

janemari
autor
7. feb 2010

jani urcite to bol znak uhniezdovania,tak sa nestresuj a bud v pohode nech ma maly cas sa zabyvat 😉

lilix ja mam po laparke aj liecbe.Poviem ti v skratke mavala som strasne bolesti pri mrche doslova do kolien a vela krat som musela brat aj dva ibace 400,potom som uz aj zvracala a to vsetko bolo pre moju byvalu dokinu normalne.Ta mi kazala brat calibrum alebo maternu ked sa snazilkujeme.Potom mi zacali aj bolesti pri milovani a po nom aj krvacala resp.spinila a to ma vystrasilo.Ked som nemohla otehu sla som na vysetrenia a tam z krvi najprv zistili ze som prekonala toxoplazmozu a mala som vysoke CA 125 to je onkomarker.A z toho sa jednoznacne neda povedat co to je mohol to robit myom/ktory sa nepotvrdil/,cysty,nador,endoska alebo dokonca rakovina.Na sone ti endosku nezistia,maximalne ak na magnetickej rezonancii.Ale na 100%ti to mozu potvrdit len na laparoskopii.Nemusis sa jej bat,prebehne ani nevies ako a budes sa moct snazilkovat. 🙂

luko
7. feb 2010

ja som mala tiez zvysene onkomarkery a preto som sla na op.a tam zrazu ze endo

ogeletka
7. feb 2010

Ahojte.
NA schválenie žiadosti som čakala mesiac.V pondelok ráno idem do splnu čo a ako dalej.Potom dám vedieť.Vybrala som 4 injekcie decapeptylu.Čo sa týka vedľajších účinkov mala som asi všetky,ale mierne.No najviac som si užila špinenia to som cele 4mesiace sa našpinila až až.No chvalabohu sa posúvame o kúsok dalej a čakanie sa skončilo.

janemari
autor
7. feb 2010

ogeletka takze dalsia nadejna tehulka? 😉

evina0
7. feb 2010

lilix podla mna je laparka najlepsi sopsob ako zena zisti vsetko o svojom tele vo vnutri ci uz vajecniky,vajcovody, maternica a ostatne zenske veci a v neposlednom rade aj dovod preco sa mozno nedari otehotniet..
je to uplne v pohode a za par dni po nej si fit. keby som mala moznost skor ist na nu a nie sa trapit vselijakymi priznakmi tak hned idem. 😉

katie233
7. feb 2010

Ahojte 🙂. Prišla som pozdraviť a popriať všetkým veľa šťastia. Fajn, že sa to tu opäť rozbieha 😵.

lilix, ja som mala tiež neznesiteľné bolesti pri mrche. ale mne na sone zistil aj cystu. a operáciou sa endoška len potvrdila.

janemari
autor
7. feb 2010

Ako vam tie tt pribudaju mam pocit pri vas ze nejako rychlo starnem.Este dva tyzdne a pohnem sa dalej.

jani2
8. feb 2010

ahojte,
tak ja nemám veselú správu, včera večer som sa tešila, že špinenie skoro zmizlo..ale pred spaním sa zrazu zjavila krv, takže asi nejaká predčasná mrcha, dnes mám už zas len slabé špinenie, ale cítim, že je po všetkom...som z toho dosť smutná, nečakala som takýto skorý koniec. Dnes musím zavolať do CAR, chcem už vysadiť lieky a na ďalšie KETko pôjdem až v marci, táto zima je asi fakt o ničom 😢 l

katie233
8. feb 2010

Jani2, som smutnučká, ale stále držím palce, aby to bolo dobré. Dôležitý je oddych. Tak šup do postele, vyložiť nohy a nechať sa rozmaznávať 😵 (aj keď viem, že nie vždy to ide 😅).

My sme dnes po skoro dvojtýždňovej pn už v robote. Zatiaľ to zvládame v pohode, ale uvidíme. Horšie sú odpoludňajšie hodiny. Doobedia vždy boli ok.

A ešte TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

majkal
8. feb 2010

ahojte,

jani: ☹ mrzi ma to .... ale pamataj, ze po dazdi vzdy vyjde slnko 🙂 a ze nadej zomiera posledna .... mozno su to frazy ... ale jednoducho patria k zivotu .... tak sa drz a hlavu hore 😉

luko
8. feb 2010

jani: ☹

ogeletka
8. feb 2010

Ahojte.
tak a a začínam stimulovať Fostimonom.Nečakáme na menzes, idem rovno z liečby na stimulovanie.

luko
8. feb 2010

sa mas...ja som musela cakat a stratila som tri mes...no co uz

jani2
8. feb 2010

ogeletka - to je fajn, vyhneš sa mrche a endoška nebude mať čas rozrastať sa a keď teraz otehulkuješ, tak to budeš hóóódne dlho bez mrchy a to tú endošku dorazí!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
..no práve som sa dovolala do CAR, doktor bol tiež prekvapený že som začala tak skoro krvácať, ale keďže to prestalo mám s liekmi pokračovať a čakať...ak začne krvácanie znovu, zavolať, ak nie tak toho 18.02 prísť na krv...pravdupovediac už by som to chcela ukončiť a prestať s tými liekmi, nevidím to dobre 😢 ...už sa upínam skôr na druhé KETko v marci.
katie, luko - ďakujem za povzbudenie!..už som to včera oplakala a je mi lepšie...už som zažila aj horšie rany od osudu, tak toto tiež rozdýcham, som predsa nejaká silaňa! 😉 😵 😉

evina0
8. feb 2010

jani ☹ este pockaj.cas ukaze ci je po vsetko ci nie.nevzdavaj sa!

katie opet v praci? som myslela ze budes dlhsie doma..

ja nic noveho...dnes som trosku doplnala vybavicku 😵

katie233
8. feb 2010

Evi, ja som ani neplánovala nejakú dlhšiu marodku. Som vedela, že hneď ako sa mi polepší, tak pôjdem do roboty 😵. Veď uvidím, ako mi bude, prinajhoršom sa vrátim opäť na marodku 😉. Ale dnes to zatiaľ zvládame dobre 🙂

lucy778
8. feb 2010

ahojte,

jani - to je mi ľúto ☹ , ale hádam ešte nie je nič stratené 😉

inak, ja som mala 3.2. dostať mrchu, ale zatiaľ nedorazila, tak ešte čakám a čakám. dnes mám už 33 DC a najdlhší cyklus som mala 32 dní. Tak uvidíme ako sa to nakoniec vyvinie, už to neriešeim, len čakám

nastasia
8. feb 2010

jani, este nie je nic stratene, drzim ti palce 😉
lucy, aj tebe drzim palce. 5 dni je uz dost 😉
evina, ake pekne brusko uz mas, strasne rychlo to leti 🙂

oknosmas
8. feb 2010

jani, mysli pozitivne...este to naozaj nie je stratene a budeme vsetky na teba mysliet, aby sa to podarilo ako ma.. 😉

luko
8. feb 2010

lucy...fiiiha, to znie nadejne 😉
jani...no drzim palce

dahra
8. feb 2010

Ahojte,
prisla som vas kuknut, co nove a tak...
Jani,
vzdy treba bojovat do konca - krvicka ukaze, zatial sa spravaj tak, ze si tehu a embryjko sa ujalo. Ta Wolfskinka mala tiez spinenie, dokonca aj krvacala a stale behala do centra strapena a babatko sa u nej drzi.
Tehu virusiky specialne pre teba!
T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵
T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵
T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵

jani2
8. feb 2010

dahra - ďakujem za tehuvírusiky, chytám oboma rukami aj nohami, však som si aj na Wolfkinsku spomenula, len si už nepamätám kedy začala ona krvácať....ale už je to jedno, trošku ešte dúfam, že embryjko sa udržalo, to krvácanie bolo len 1-2 hodinky a aj to slabé, teraz už nemám ani špinenie, takže možno-možno...v nedeľu si chcem urobiť na Valentína test, tak dovtedy si ešte budem vraviť, že som tehulka 🙂 😉 🙂
Lucy - tak vyzerá na dobrú správičku, už by bolo na čase mať tu novú tehulku, držím palce...a kedy sa chystáš testovať?...ja som tááááák zvedavá 😵
..aj ostatným dievčatám ďakujem za podporu, je to fajn mať vás tu...z rodiny vie len moja mama, že sme boli na KETku a tej som to ešte nehovorila, nech nie je smutná...takže sa vysťažujem aspoň vám 😉

lucy778
8. feb 2010

jani - stále treba veriť, že to bude ok 😉 a máš pravdu, že je to tu fajn, že si vzájomne dodávame "silu". ťažko je tieto veci rozoberať s niekym, kto nie je v"obraze" tak ako my 😉
aj by som testovala, ale povedala som si, že skôr ako po týždni meškania neprichádza do úvahy, aspoň sa ušetrím zbytočných sklamaní. ale necítim sa tak, že by som mohla byť tehu. ale ani na mrchu to nevyzerá, sem tam ma síce mrchovsky pobolieva brucho, ale potom to zas prejde. skôr mám podozrenie na infekciu močových ciest alebo niečo také....

jani2
8. feb 2010

lucy - nemyslím, že by kvôli infekcii meškala mrcha....ten dôvod bude podľa mňa radostnejší...ja verím, tak aj ty ver 🙂

lucy778
8. feb 2010

veľmi chcem veriť 😉 a veľmi v to dúfam 😵 tak uvidíme...

janemari
autor
8. feb 2010

jani nevzdavaj to,stale verim,ze je to len uhniezdovanie a na valentina najdes // 😉

lucy no m&lsim ze ta tvoja infekcia bude mat o 9 mesiacov a meno 😀

nastasia
8. feb 2010

Jane, to si dobre napisala 😀 ja si tiez myslim, ze to nebude infekcia 😀 Lucy, velmi ti drzim palce
samozrejme aj tebe Jani. o chvilu budeme tehule vsetky 🙂
dobru noc