Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katrin21
21. apr 2010

ahojte
pamata si ma este niekto??
baby, tak mna ma PabBožko vazne rad 😀 😀
nestacila Endoska, ale teraz najnovsie mi zistili hypertyreozu - zvysenu cinnost stitnej zlazy.. atkze moje vyhliadky na tehu su zase mensie... drzte palce!

pici
21. apr 2010

ma77 konkretne s mojimi injkekciami nie je mozne otehotniet.. pretoze nemam cyklus... takze to nejde.. cize sexovat mozeme ale bez efektu :D teda aspon bez efektu v podobe babatka :SD

majkal
21. apr 2010

ma77 - ja som bola na LSK v Gynstare - veľmi som bola spokojná ....

my si pocas liecby pozor nedavame .... tak mi povedal moj dr. že nemusíme, lebo menzes nie je ..... ale obcas ma teda napadlo, ci nemozem byt tehu 😀

janemari
autor
21. apr 2010

katrin je mi to luto,ale na druhej strane aspon viem ze nie som jedina ktorej sa veci komplikuju.Uz mam v podstate po mrche,ale stale spinim,brucho ma stale boli a uz ma nebavi hltat tabletky.Naliala som si cerveneho vina aspon si urobim naladu 😀

pici
21. apr 2010

majkal... pocas liecby tehu nemozes byt... to bez riadneho cyklu nejde... a kedze cyklus mame stopnuty a sme v prechode, otehotnenie je nemozne...

janemari... prijemne popijanie :DDD

lucy778
21. apr 2010

janemari - 2 mesiace je trochu dlhá doba, ale ostáva len čakať 😒 , ale hádam to všetko rýchlo zbehne a zbavíš sa tej hnusnej mrchy. a to červené víno má niekedy zázračné účinky 😉 , tak si daj kým ešte môžeš

pici
21. apr 2010

nie ze sa sundaaaaaaaaaaaaaaas :D

majkal
21. apr 2010

pici: to ja predsa veľmi dobre viem 😉 ... ale po pár injekciách ťa už napadá všeličo ..... našťastie už končím, len mám pocit, že ten čas po poslednej injekcii je dlhší než tých 5 mesiacov pred ňou.

somjezibaba
21. apr 2010

dievcata nepripustajte si to tak,tiez mam za sebou laparoskopiu, liecbu injekciami,kupelnu liecbu-prezijete a verim ze sa dockate aj vytuzeneho babatka,ja uz mam od prvej liecby dve deti,to mi lekar hovoril ze mam malu sancu ak vobec nejaku mat deti-aj lekar je len clovek...len trpezlivost a najlepsi liek na endometriozu je tehotenstvo-ziadne bolesti,takze vam ich prajem conajviac... 🙂))))

katie233
22. apr 2010

Ahoj katrin 😵. Už som rozmýšľala, čo je stebou. Dlho si sa neozvala. To mi je ľúto. Zase komplikácia 😒. Ale držím palce a tebe aj ostatným posielame TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

katrin21
22. apr 2010

dakujem baby
ja len dufam, ze endoska spi,lebo ziadne tazkosti nemam 🙂

ivizna
22. apr 2010

katrin21. no ja to mám zas naopak ja sa už dlho liečim na zvýšenú funkciu štítnej žlazy a teraz mi k tomu prišla aj tá pliaga endometrioza. no na porazenie.

no ja nechápem jednu vec všetky tu píšete že liečba začína hned po laparke no ja musím stále na niečo čakať že asi ešte dva týždne a to už som týžden po laparke (vraj že v akom rozsahu to bolo ved to museli vidieť pri laparke) už ma to všetko štve.

katrin21
22. apr 2010

ivizna: ved aj ja mam HYPERfunkciu.. teda zvysenu cinnost....

yukki
22. apr 2010

ivizna ja som čakala vyše mesiaca po laparoskopii na prvú injekciu-teda v podstate na menzes, lebo počas neho mi pichol prvý Diphereline.

zvedava17p
22. apr 2010

ivizna...aj ja mam problem so stitkou .....aj ked ja mam hypo a v decembri mi zistili aj endosku...co som si citala ohladne endosky...tak nevedia presnu pricinu...ale jeden z dovodov je aj hormonalna nerovnovaha...co v pripade problemov so stitnou zlazou evidentne je

pici
22. apr 2010

ivizna... ja som tiez dostala injekciu az po laparke.. a nie hned...

zvedava17p
22. apr 2010

1. injekcia sa dava v prvych dnoch noveho cyklu nasledujuceho po laparke

ivizna
22. apr 2010

dik baby ja som myslela že hned po laparke takže je to v poho. No ja by som aj tak radšej len tú HAK brala. uvidím čo povie gyndoš.

pici
22. apr 2010

tak ako povedala zvedava :D

ivizna.. a vy neplanujete babatko? ci zistili ti endosku kvoli inym dovodom?

katrin21
22. apr 2010

no.. baby, s tynmi injekciami je to tak....
zalezi, co pichate.... mne pichli diphereline asi 7dnialebo kolko po operacii, teda nejaky 21den cyklu..alebo tak... povedal doktor, ze je to tak lepsie... ze aby uz ani dalisa MS nedosla....to bol primar a vraj o endometroze pisal nejaku pracu., ci co...

katrin21
22. apr 2010

ja som sa ho na to este aj pytala, lebo v letaku bolo pisane inak..ale on mi povcedal, ze inak je to pri umelom oplodneni, pouziva sa to aj na stimulaciu...ci co...

pici
22. apr 2010

katrin, ja tiez beriem dipherelline.. a dostala som injekciu prvy den, ked som ms ocakavala a na druhy den dosla. ale dalsia uz nedojde... _D zevraj

janemari
autor
22. apr 2010

katrin mas pravdu picha sa aj pri stimulke pred IVF 🙂

katrin21
22. apr 2010

no asi ma na to kazdy doktor nejaky ina nazor 😀 😀 😀

janemari
autor
22. apr 2010

no on sa pich aj na upravenie cyklu a zalezi asi od mnozstva a casu kedy sa picha.Podla toho sa podava.Ja som ho brala po laparke na vysadenie cyklu a teraz pri stimulke ho budem brat zase. 😉

ivizna
23. apr 2010

pici. nie my ešte zatial neplánujeme bábätko. Mne zistil endosku ked som bola na preventívke ked mi robil sono. No ja som o nej vôbec nevedela nemala som žiadne príznaky ako tu opisujete nemala som bolesti ani špinenie no vôbec nič. Len mi povedal že to tam mám a že to musí isť von tak som išla na laparku a na laparke mi zistili ešte že tam boli aj nejaké zrasty tak odstránili cystu aj zrasty. No a teraz sa uvidí čo mi dalej naordinuje.

pici
23. apr 2010

ahaaaaaaaa,, ivizna... no tak to si iny pripad ako vacsina z nas... tak asi u teba zalezi od toho v akom rozsahu to mas.. ci ti da injekcie alebo hak...

ivizna
23. apr 2010

pici. no ale pravdepodobne ma čaká to isté čo Vás ked budeme chcieť bábätko. asi si tým budem musieť prejsť aj ja. no čo už ked tá hnusa si nas vybrala a komplikuje nám život.

pici
23. apr 2010

no... to by ma ani vo sne nenapadlo ze to mozem mat.. ale tak co.. clovek si nenavyberaaaaa

katie233
24. apr 2010

Ahojte 🙂. Posúvam na prvú stranu a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀