Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

miminap
29. máj 2010

ahojte babule, prisla som kuk. mariynka, ja som ten caj pila a skoncila som s horsou endoskou ako predtym, podla mna velmi nefunguje. ale mozno je to vec viery, 😖
jane, ano do martina do iscare, ale chodim k nemu iz davno, este ked pracoval v ruzomberku. pri ivf som mala dlhy protokol.

janemari
autor
29. máj 2010

miminap tak super mame rovnakeho dokiho a je uplne fantasticky.Ja zacinam s pripravou od pondelka mala si Proveru?Nejako mi infosky vyprchali z hlavy a mam pisane 2x1 tabletku a teraz neviem ci si mam dat 2 krat denne po 1 tabletke alebo jeden krat denne 2 tabletky 😖 Inak a co sono cez mrchu,bojim sa aby som im tam vsetko nezaspinila lebo moja mrcha je strasna hlavne prve dva dni.Ale asi sa nevyzliekas a sadnes si len do toho kresla ze ? 😅

miminap
29. máj 2010

janemarie, mala som proveru, 1 rano a ajednu vecer. cez mrchu sa neboj, on len trosku stiahne nohavicky a urobi ti cez brusko, potom skus sa nevycikat, aby si mala plnsi mechur, aby dobre videl. lepsie mozno bude, ked budes mat suknicku, len si ju vyhrnies a trosku posunies okraj nohaviciek, vobec sa nevyzliekas na tom prvom sone pri mrche. potom mi robil na 5 den alebo siesty a povedal, ze ked este spinim ze nevadi.

janemari
autor
29. máj 2010

miminap no uvidim ci budem mat suknicku ja nie som suknickovy typ,ale nohavice rozopnem a bude to 😀

jani2
29. máj 2010

mariynka - ja som mala endo cystu túto jeseň, asi 4 cm a tá mi zmizla....ale doky vravel, že to ešte nebola taká pravá endo-cysta s hustým obsahom...bola vraj taká zakrvácaná....no neviem ako to vedel. Ale v každom prípade zmizla a čo mi pomohlo neviem presne, lebo vtedy som brala aj Indonal Women, Wobenzym a aj homeopatika...osobne si myslím, že asi ten Indonal 😉 .
Jane - tak to vyzerá, že na // budeme čakať spolu...ja som už vysadila HAK a čakám na mrchu, neviem kedy príde, lebo po tej HAK to mám úplne rozhodené, ale typujem tak za 2 týždne. Nuž a po mrške idem zas skúsiť KET. 🙂

janemari
autor
29. máj 2010

jani supeeeer tesim sa 🙂 mozno nam to vyjde v rovnakom case.Jupiiiii normalne sa tesim jani tentoraz ti to vyjde,musiiiii 😵 a kmalej Janke pribudne bracek 😎

vanesska
29. máj 2010

jej kocky jani a jane... 🙂 velmi drzim palce casto na vas myslievam... moc vam to vsetkym prajem!!!
myslim ze vas tu baby tehulky poriadne zavirili tehu virusikmi... ale aj ja par posielam .... verim ze sa zidu... 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

maryinka... ja som tiez uzivala pupalkovy olej a odporucala som ho aj tu babam...
ale neuzivala som ho dlhodobo lebo som potom isla na IVF takze neviem posudit... a ozaj chodila som este na akupunkturu aj to som tu babam dost odporucala podla mna mi to dost pomohlo pri samotnej stimulke...
este sa tiez odporuca aj uprava stravy taka dost radikalna... a jani uzivala ten indonal zda sa ze celkom pomohol...
no asi treba skusat... nic ine nam neostava... 😒

martina... v GF miesaju ten hormonalny koktejl... vraj to ma lepsie ucinky... ja som to tiez uzivala takto puregon a menopur a mala som super vysledky... 16 folikov a to som mala v case stimulky na oboch vajecnikoch uz nove endo cysty 😠

drzte saaaa kocky!!!!!!!

janemari
autor
30. máj 2010

vanesska dakujem aj za jani

A babenky endacky od zajtra zacinam stimulku 🙂

lucy778
30. máj 2010

janemari - tak konečne je to tu! držím ti prsty!!! 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
30. máj 2010

lucy aj tu dakujeeeeem 🙂

dahra
30. máj 2010

Jane,
drzim palce, prajem uspesnu stimulku, bez akehokolvek endo trapenia. Nakoniec si sa dockala po vsetkom tom dlhom cakani.
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

katie233
30. máj 2010

Jani a Janemari veľmi veľmi veľmi silno držíme pästičky 😵. Tfuj, tfuj, nech to vyjde a posielame do zásoby TTTTTTTTTTTT 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTT 😵

oknosmas
30. máj 2010

janemari, tak nech je uspesna...drzim vsetky palceky a paste .. nech to cele vyjde 😉 😉 😉

janemari
autor
30. máj 2010

Dakujem baby ste zlate.Som naladena pozitivne a zatial si vobec nepripustam zeby to nemalo vyjst. 😎

jani2
30. máj 2010

jane - no jasne, že to už výjde...musí! 😉
...a teraz najbližší mesiac tu budeme chodiť a chytať vírusiky!!!!

janemari
autor
30. máj 2010

jani2 idem dat notas do opravy ale ak muz pozicia svoj urcite sa tu aspon raz denne ukazem 😉

evina0
31. máj 2010

ahojte vzhladom nato ze zajtra uz nastupujem do porodnice tak naposledy posielam virusiky ..potom dojdem s maminkovskymi 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
autor
31. máj 2010

evina budem na teba mysliet a drzat palceky aby si mala lahky porod a male bolo zdravucke.Budeme cakat spravicky od teba.Drz sa .A virusiky chytaaaaam dnes som zacala so stimulkou a zatial som pozitivne naladena. 🙂

oknosmas
31. máj 2010

evina, drz sa,.. tesime sa na spravicky od teba..nech ste hlavne zdravucki a vsetko prebehne lahko a rychlo 😀 😀 😀

jani2
31. máj 2010

Evina - tiež držím palce, až pôrod dobre a ľahko prebehne a nech si už na budúci týždeň doma aj s drobčekom! 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

zvedava17p
1. jún 2010

Ahojte babule,

prave som cakatelka na mrchu po poslednej davke decapeptylu. Chcem sa opytat, ze ci mi odporucate hned ist do centra, aby mi urobili potrebne vysetrenia, alebo by ste cakali par mesiacov na prirodzene oplodnenie a ak by sa nepodarilo, riesili by ste centrum az potom. A ake centrum odporucate?
totizto mam pomaly 34 rokov a snazime sa asi 3 roky

zvedava17p
1. jún 2010

A Evi drzim palcekyyyyyyyy 🙂

prahaxx
1. jún 2010

zvedava17p, odporucam hned centrum, niet na co cakat, urobia testy Tebe i manzelovi, a podla vysledkov odporucia najrychlejsiu cestu. Drzim palce, nech vsetko dopadne co najlepsie a zadari sa 🙂 !

jane, myslime na Teba
Evi, drz sa 🙂

dahra
1. jún 2010

Ahojte,
Zvedava,
presne tak, ako ti Prahaxx radi. Pri endometrioze mas uz automaticky diagnozu do centra. Okrem toho snazenie 3 roky o niecom vypoveda. Nepotrebujes ani odporucanie lekara.
Neviem, kam chces ist do centra - ja som chodila do heliosu v martine. Ked tam zavolas, tak min. mesiac cakas, kym sa dostanes na pohovor. Tam vam naplanuju, co dalej. Takze kludne by som zazvonila aj dnes.
Moja sestra chodi do Gyncare v KE, tam sli hned na testy v prvych troch dnoch mrchy a pohovor bol v ten den.
Co centrum, to iny postup.
janemari bola zaciatkom marca v Iscare v Martine - oni hned vypisali ziadost na IVF a testy jej robili priebezne. Stimulovat zacina az teraz - takmer po 3 mesiacoch.
Moja sestra dobrala liecbu a napriek mojim varovaniam, ze slub doktora, ze otehotnie hned po liecbe, sa nesplni u vela zien,
neverila a po troch neuspesnych cykloch nakoniec predsa skoncili v centre. Uz preslo takmer 3/4roka, co jej skoncila liecba a stale skusaju prirodzene a cakaju aj na dalsie kroky v centre. Problemy su na oboch stranach.

Ja som sa objednala do centra, hned po prepusteni z nemocky. Kedze som kvoli endo prisla o jeden vajecnik, s istou som vedela, ze cakat uz nemienim. Kym sa spravili vysetrenia a cakali sme na schvalenie IVF, "kratila" som si cas liecbou, aby sa endoska nezobudila. Hned po nabehnuti cyklu sme mali veci pripravene a sla som rovno na IVF. Podarilo sa, napriek tomu, ze aj manzelovi zistili, ze ma problem. Zbytocne by sme sa snazili, ako mi moja doktorka kazala. 😝

zvedava17p
1. jún 2010

ved preto uvazujem, ue hned...lebo kym nas opat vysetia...potrva to.
U nas mam problem len ja, muz je v poriadku, okrem endosky mam aj problem so stitkou
A vc centre musim opat absolvovat vysetrenia, ked uz mam za sebou Hsg aj laparku a aj HP a muz spermiogram?
Som z NR, tak rozmyslam o centre, ktore je blizko a je dobre
a zvazujem to aj preto, ze chceme ist koncom augusta do USA, ze ci nezacat az ked sa vratime

ma77
1. jún 2010

ahoj dahra no to si ma velmi nepotešila ja som tiež chcela najprv po liečbe snažilkovat a otehotniet prirodzene ale teraz neviem či mam ist hned na ivf alebo počkat kyn otehotniem tež mam endo a beriem lucrin snažime sa 4roky nie žeby som sa branila ivf ja pôjdem do ke ale chcela som radšej prirodzene no uvidim

dahra
1. jún 2010

Caute,
Zvedava,
v centre ti spravia vysetrenia na hormonalne profily - v heliose som sla 3krat. V prvych 3 dnoch mesntruacie, potom kdesi medzi 12 a 15 DC a okolo 21-25 DC.
Neviem, kedy robili tvojmu muzovi spg. Mojmu iba v centre 2krat, vzdy mal katastrofalny. Sestrinmu muzovi robili vlani v lete a teraz v marci musel ist opat. V lete mal dost zly, ale teraz to bol des.
Ides do Ameriky na dlhy cas?
Ma77,
ak je tvoj manzel ok, je velka sanca na prirodzene.

Okrem toho, nevravim, ze ist do centra znamena byt odsudena na umele automaticky. Su to dlhe procesy, oni vas netlacia do nicoho. Napriklad si mozete dat spravit vysetrenia a nechat si cas na rozmyslenie. Napriklad u svojej sestry IVF nevidim skor ako na jesen. My sme od navstevy centra cakali 8 mesiacov. Kopec casu na prirodzene snazilkovanie. Napriklad Livia tu prirodzene otehotnela mesiac predtym ako mala ist na IVF. Ja nemam rada, ked neviem, na com som. Rok a pol sme takto cakali a figu. Potom zrazu operacia - bac a vraj endo a vajecnik v lufte. Som si povedala, ze uz to nenecham tak. Takze pre mna centrum bolo dobrym riesenim. Plus ked som sa este dozvedela, ze mojmu manzelovi davaju cca par % sancu na prirodzene otehotnenie s uplne zdravou zenou, co som ja uz nebola.

zvedava17p
1. jún 2010

dahra,
ved ja preto zvazujem centro....lebo viem, ze vysetrenia trvaju a uz som to absolvovala par krat....aj fcul chodim ku gyndosovi, ktory sa specializuje na problematicke pary HP som mala robene z 5 odberov, muz ma spg uplne v poriadku, vsetko mal v A- hladinach a do USA ideme na 3 tyzdne ....preto je moje rozmyslanie iba o tom, ci ist do centra uz teraz, alebo to nechat az na september

evitam
1. jún 2010

Čaute babenky. Čítam si vaše príspevky a príbehy a nadobúdam vieru, že raz sa to podarí aj mne. Čakám na dieťa 15 neúspešných rokov, nakoľko ma môj gynekológ po celý ten čas odhováral od operácie myómu, pretože vraj sa to nedá a mohli by mi pri nej vybrať celú maternicu. Teraz pred mesiacom som sa odhodlala a absolvovala ju v B.Bystrici u p. dr. Bielika-suprového odborníka.Maternicu mám, no našli mi okrem toho aj cystu na vaječníku, ktorú vyoperovali celú a aj ložiská endometriózy, ale tie sa podarili vyoperovať len zčasti...
Nechce sa mi do horm. liečby kvôli nej a rada by som to nejako posúrila vzhľadom na to, že aj ten myóm časom recidivuje a krátko po laparke sa vraj lepšie darí otehotnieť. Chcela by som ísť čo najskôr na druhé IVF, nakoľko prvé už máme neúspešne za sebou v r.2007. Manžel má tiež problém, a to oligoastenozoospermiu a mnou nasadenú 2 mesačnú liečbu doplnkami na zlepšenie spermatogenézy...
To Dahra:
Prosím, nechce sa mi čítať dozadu, čím si si prešla, ale keď vidím, že onedlho budeš mať napriek tejto pliage v náručí svojho drobčeka, napíš prosím, ako sa ti to podarilo..Držím ti silno palce a dávaj na seba veľký pozor!!!

janemari
autor
1. jún 2010

zvedava tak ja ti odporucam na 100% Iscare v Martine,je to novo otvorene centrum,necakas na konzultaciu skoro vobec/ja som volala v utorok a v piatok som tam mohla hned ist.Je tam vyborny lekar aj personal.Objednas sa na konzultaciu .Neviem ci tebe budu robit hormonalny profil kedze cakas na mrchu,ale ostatne veci dohodnete.Urcite ti odporuci ivf a vlastne kym budes cakat na mrchu mozes cakat aj na schvalenie ziadosti.A ked dojde mrcha mozes hned zacat stimulku.

prahaxx dakujeeem zatial lieky zvladam v pohode